Το όνομα των παιδιών...

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Νομίζω πως διαδικαστικά θα υπάρχουν όντως κολλήματα:/:
Πήγε ο ένας μου ανηψιος για να βγάλει ταυτότητα.... (στις παλιες, τότε που υπήρχε το θρήσκευμα πάνω...υπαρχει ακόμα? δεν ξέρω.. τες πα)
και επειδή ο τσος ήταν ήταν "σίγουρος" και μιας που υπήρχαν κωλύμματα διαδικαστικά.... του κότσαρε το Χ.Ο. (χριστιανός ορθόδοξος) με τον τσαμπουκά!!!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν γράφεται πλέον στις ταυτότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Πήγε ο ένας μου ανηψιος για να βγάλει ταυτότητα.... (στις παλιες, τότε που υπήρχε το θρήσκευμα πάνω...υπαρχει ακόμα? δεν ξέρω.. τες πα)
και επειδή ο τσος ήταν ήταν "σίγουρος" και μιας που υπήρχαν κωλύμματα διαδικαστικά.... του κότσαρε το Χ.Ο. (χριστιανός ορθόδοξος) με τον τσαμπουκά!!!! :confused:

Γιατί "με τον τσαμπουκα"; Του ζήτησε να βάλει άλλο θρήσκευμα ή κάτι του στυλ "άθεος", "αγνωστικιστής" κτλ κ δεν του το έβαλε; Εγώ πάντως θυμάμαι ότι δεν με ρώτησε κανείς τότε. Μου κότσαρε το Χ.Ο. και με έστειλε. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Κι εγώ υπέρ.Όχι στην επιλογή του ονόματος γιατί δεν είναι δυνατόν να τον φωνάζεις μπεμπη/α μέχρι να είναι σε θέση να αποφασίσει μόνο του

Ακριβώς όπως τα λες.Ενοούσα όνομα μέσω της βάφτισης!Φυσικά και θα πρέπει να εχει ενα όνομα το παιδί απλά όταν και αν αποφασίσει αυτό ποια θρησκεία θέλει να ακολουθήσει θα μπορεί να βαφτιστεί και να πάρει και το όνομα που θα θέλει..
Οι καθολικοί δεν είναι που αφήνουν τα παιδιά να επιλέξουν μόνα τους στην ηλικία των 12 ή κάνω λάθος??:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Οι καθολικοί δεν είναι που αφήνουν τα παιδιά να επιλέξουν μόνα τους στην ηλικία των 12 ή κάνω λάθος??:confused:

αν δεν κάνω λάθος κι εγω με τη σειρα μου... κάνεις λάθος :P
Οι καθολικοί βαφτίζουν τα παιδια σχεδόν νεογέννητα (έτσι βλέπω στις ταινιες :P )
Το κραταει αγκαλια η μαμα και απο διπλα ο μπαμπας και χαιρονται ολοι μαζι που το λιγων μηνων (2-3) μωρο τους παιρνει ονομα (και όλες τις ενοχες των καθολικων :P )



Monaxe....
Ναι είπε άθεος ο ανηψιος μου και του έβαλε Χ.Ο. γιατι λεει αν γραψει άθεος...θα εχει προβλημα στο στρατο :confused:
Ε 15 χρονων παλικαρακι.... δεν έκατσε να κανει και αναλυση στον τυπο και απλα το δεχτηκε :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Στην τελική δεν θα κάτσει ένα κομμάτι χαρτί να σου καθορίσει το τι πιστεύεις οπότε γιατί να καίγεσε κιόλας. Και στου Πάσαρη την ταυτότητα Χριστινός Ορθόδοξος λέει τι σημαίνει κιόλας ότι είναι!:P
Το να γράφει πάντος Άθεος στην ταυτότητα σου μόνο προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει και όχι μόνο στον στρατό αλλα και σε πιθανές δουλιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
αν δεν κάνω λάθος κι εγω με τη σειρα μου... κάνεις λάθος :P
Οι καθολικοί βαφτίζουν τα παιδια σχεδόν νεογέννητα (έτσι βλέπω στις ταινιες :P )
Το κραταει αγκαλια η μαμα και απο διπλα ο μπαμπας και χαιρονται ολοι μαζι που το λιγων μηνων (2-3) μωρο τους παιρνει ονομα (και όλες τις ενοχες των καθολικων :P )

Χμμμ κ εγώ σε ταινίες το εχω δει αλλά μάλλον δε θα ήταν καθολικοί..Τι να ήταν όμως?? Που θα μάθουμε τώρα?Ποιος θα μας πει?Κανας καθολικός εδώ μέσα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πάει η ταυτότητα όπως τη ξέρατε λέμε. Όποιος έχει πρόβλημα με το θρήσκευμα και δε του κάθεται καλά το ΧΟ, βγάζει μια καινούρια και ξεμπερδεύει. Είναι και με λατινικούς χαρακτήρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Οι καθολικοί δεν είναι που αφήνουν τα παιδιά να επιλέξουν μόνα τους στην ηλικία των 12 ή κάνω λάθος??:confused:

As a matter of fact αυτό το κάνουν οι Εβραίοι. και το κάνουν με ειδική τελετή στην ηλίκια των 13. (είχα συμμαθητή εβραίο στο θρήσκευμα και είχα πάει στην τελετή). Η μεγάλη τελετή στη συναγωγή γίνεται για τα αγόρια (surprise surprise!) αλλά υπάρχει κ κάτι μικρότερης εμβέλειας για τα κορίτσια (αυτό δεν το έχω υπόψην μου πως ακριβώς γίνεται, κοπέλα εβραία στο θρήσκευμα δεν είχε τύχει να ξέρω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
As a matter of fact αυτό το κάνουν οι Εβραίοι. και το κάνουν με ειδική τελετή στην ηλίκια των 13. (είχα συμμαθητή εβραίο στο θρήσκευμα και είχα πάει στην τελετή). Η μεγάλη τελετή στη συναγωγή γίνεται για τα αγόρια (surprise surprise!) αλλά υπάρχει κ κάτι μικρότερης εμβέλειας για τα κορίτσια (αυτό δεν το έχω υπόψην μου πως ακριβώς γίνεται, κοπέλα εβραία στο θρήσκευμα δεν είχε τύχει να ξέρω)

Πριν απο αυτή την τελετή τους κόβουν το......? (γιου νόυ περιτομή!) :help:
Αν κατάλαβα καλά στα 13 του δίνουν όνομα?
Μέχρι τότε πώς τον φωνάζουν? :hmm:
Ψιτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Έπίσης να σας πω την αλήθεια μου φαίνετε τελείως υποκριτικό να δίνεις το όνομα του παππού για να τον τιμήσεις, αν θες να τιμήσεις κάποιον μπορείς να το κάνεις με χίλιους δυο τρόπους αν είναι να τον τιμήσεις δίνοντας το όνομα του στο παιδί σου και μετά να τον στέλνεις στο γεροκομείο να το σέσω!

Tzon το γηροκομείο δεν είναι παράδειγμα εγκατάλειψης ...οχι απαραιτητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Και εγώ όλα αυτά περί επωνύμων, ονόματων και τα λοιπά ούτε να τα Χε...... άλλα τις περισσότερες φόρες που το έχω συζητήσει στις παρέες μου, δεν ξέρω γιατί άλλα τα αγόρια είναι αυτά που έχουν απίστευτα πουριτανικές απόψεις και αντιδρούν.... τι να πω.... μάλον μεγαλώνοντας γίνονται πιο συντηριτικοί:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Κι εμενα τα αρχαιοελληνικα μ'αρεσουν πολυ.. Για κοριτσακι κατι σε Αρτεμις, Ηλεκτρα, Αφροδιτη, Ιφιγενεια, Νεφελη .. Για αγορακι Σωκρατης, Αχιλλεας, και Αλεξανδρος ειναι τα τοπ.
και εμενα μ'αρεσουν πολυ:D :clapup: :clapup: :clapup:
τα αγόρια είναι αυτά που έχουν απίστευτα πουριτανικές απόψεις και αντιδρούν.... τι να πω.... μάλον μεγαλώνοντας γίνονται πιο συντηριτικοί:hmm:
κ εδω θα συμφωνησω παλι:D :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοια προβλήματα. Το όνομα του πεθερού μου το έχει βγάλει στο πρώτο του παιδί ο άντρας μου και το όνομα του πατέρα μου τυχαίνει να το έχει ο δεύτερος γιος του! Οπότε δεν μπορούν να μου πούν κουβέντα οι δικιοί μου, καθώς περιμένω αγόρι οπότε δεν γίνεται δυο παιδιά του ίδιου πατέρα με το ίδιο όνομα. Ετσι φτιάξαμε μια λίστα από μερικά ονόματα που μας αρέσουν, χωρίς να ανησυχούμε για το αν θα σφαχτούν τα συμπεθέρια! Πάντως είναι άδικο να πρέπει σώνει και καλά να βγάλεις κάποιο-α παππού-γιαγιά οπωσδήποτε, ειδικά όταν τα ονόματα δεν σου αρέσουν! Εμένα πχ ο μπαμπάς ήθελε να με βγάλει Αθηνά, ωραίο όνομα, τελικά όμως μου έδωσαν το όνομα μιας προγιαγιάς που ήταν να βγάλουν την μάνα μου αλλά την γλύτωσε. Κι έτσι μου έδωσαν ένα όνομα με το οποίο με δούλευαν όλα τα παιδάκια στο δημοτικό. Για καλή μου τύχη ο μπαμπάς με τον νονό μου βάλανε σφήνα και ένα δεύτερο όνομα(του παππού) την ώρα της βάπτισης κι έτσι μόλις μεγάλωσα λίγο κράτησα αυτό για να μην γίνομαι ρόμπα! Πολύ μπέρδεμα η ιστορία! Η πλάκα είναι οτι οι συγγενείς της μαμάς στο χωριό ακόμα με φωνάζουν με το άλλο (στο οποίο παρεπιπτώντος δεν απαντάω) οπότε όταν πρωτοσυναντήθηκαν με τον μέλλοντα τότε συζηγό μου , εκείνος αναρωτιόταν για ποιά του μιλάνε και μετά γιατί με λένε έτσι... Βλέπετε το δεύτερο όνομα με τα χρόνια έμεινε μόνο στα χαρτιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_25

Νεοφερμένος

Η mary_25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα σε όλους!!
Εγώ παιδιά αντιμετωπίζω το εξής θέμα....
Εχω ένα κοριτσάκι 5 1/2 μηνών και θα το βαφτίσω το Σεπτέμβρη. Το θέμα ειναι το εξής. Ο άντρας μου λέει οτι έχει εκείνος τον πρώτο λόγο για το όνομα του παιδιού. Τους γονείς του άντρα μου τους λένε Γιώργο και Καλλιόπη και τους δικούς μου Στέφανο και Ελένη. Η αδερφή του άντρα μου έχει βγάλει ήδη το Καλλιόπη οπότε ο άντρας μου λέει οτι δικαιωματικά μπορεί το μωράκι μας να πάρει το όνομα από το σόι το δικό μου. Αλλά δεν του αρέσει το Ελένη και θέλει να το βγάλουμε Στεφανία. Και αν κάνουμε δεύτερο και εινια αγορι να το βγάλουμε Γιώργο. Δηλαδή στην ουσία να διαλέξει εκείνος και τα δύο ονόματα. Ετσι λοιπον έχουμε έρθει σε μια κόντρα. Θα με βοηθούσε πολύ η γνώμη σας και να μου πείτε αν ειμαι παράλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για σένα έχει πιο πολλή σημασία το ποιος διαλέγει, ή το να τιμήσεις τους γονείς σου;;;; Γιατί αν σε απασχολεί κυρίως το πρώτο, υπερβάλλεις πιστεύω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Mηπως δεν σου αρεσει το ονομα που προτεινει ο συζυγος σου και προτιμας το Ελενη?Η μηπως θες ενα ονομα που να αρεσει σε εσενα και ενα σε εκεινον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόν έχω μια ερώτηση, η οποία στην παρούσα φάση είναι σε... θεωρητικό επίπεδο τελείως αλλά επειδή υπάρχει ένα ενδεχόμενο στο μέλλον (όχι το άμεσο!) να μην είναι τόσο θεωρητική... όλες οι γνώμες δεκτές!

Η άποψη μου για το θέμα του ονόματος των παιδιών:
Δεν θέλω τα παιδιά μου να έχουν το όνομα κανενός παππού και καμιάς γιαγιάς. Αγαπάω τους γονείς μου, δεν έχω πρόβλημα με τα ονόματά τους, και σε καμία περίπτωση δεν θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα (ο πατέρας μου πχ ο ίδιος λέει ότι θεωρεί απαίσιο το όνομά του και δεν θα ήθελε να ... ταλαιπωρηθεί κανένα παιδάκι με αυτό το όνομα και το λέει.. χρόνια τώρα και σε μένα και στην αδελφή μου, η δε μαμά μου, ομοίως δεν έχει πρόβλημα), αλλά επειδή δεν ξέρω τι μου...ξημερώνει από πεθερικά και σε καμία περίπτωση δεν θα το...ρισκάρω η άποψη μου είναι σαφής:
ΔΕΝ πρόκειται να παίξω με τις πιθανότητες
-κάποιο από τα παιδιά μου να είναι το "αγαπημένο" (και άρα να διαχωρίζεται από τα υπόλοιπα) απλώς επειδή βαφτίστηκε με κάποιο όνομα (το έχω δει να συμβαίνει)

-κάποιο από τα παιδιά μου να πάθει ψυχολογικό τραλαλά/φλερτάρει με το να γίνει "κολόπαιδο" επειδή κάποιοι παππούδες το φωνάζουν και του κάνουν τα χατίρια αν ανταποκρίνεται στο 2ο όνομα του (του παππού), ενώ ο...υπόλοιπος κόσμος το φωνάζει με το 1ο του όνομα (επιλογής γονιών) [και αυτό το έχω δει να συμβαίνει]

ναι είμαι υπερβολική το ξέρω αλλά έχω ακούσει πολλές "τρελές" ιστορίες που βλέπεις παιδάκια "σκασμένα" από υγιεία να γίνονται "μήλο της Έριδος" για ένα όνομα, έχω 'κλειδώσει' στην απόφαση ότι για να επέλθει ισορροπία και να μην υπάρχει τέτοιος διαχωρισμός είμαι πρόθυμη να "θυσιάσω" το -ωραίο- όνομα της μαμάς μου και τα ονόματα των πεθερικών μου (θεωρώντας ότι μου αρέσουν) και τα 1,2, 42 παιδιά που θα κάνω να έχουν "άσχετα" ονόματα με τα σόγια (άλλωστε είναι και ...αστείες κατ'εμέ οι..στρατιές πρώτων ξαδερφιών με ίδιο όνομα/ονοματεπώνυμο). Και είμαι αρκετά απόλυτη σε αυτό.

Τι συμβαίνει όμως στην περίπτωση που πέσω σε κάποιον "πατροπαράδοτο" που θέλει το πρώτο παιδί να πάρει το όνομα του παππού/γιαγιάς [ανάλογα με το φύλο] από το σόι του, το 2ο αντίστοιχα από το δικό μου και άμα κάνουμε 3ο, 4ο το ... ξανασυζητάμε?
Και έχει και "ισχυρό" επιχειρημα τύπου "ο πατέρας μου/η μητέρα μου έγιναν "θυσία" για να γίνω αυτό που είμαι σήμερα, είναι πατροπαράδοτοι άνθρωποι και ξέρω ότι το θέλουν και εγώ νιώθω την ανάγκη να τους τιμήσω με αυτόν τον τρόπο".

Ποιανού τα "θέλω" είναι πιο ισχυρά σε αυτή την περίπτωση? Οεο? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αχμ... θα είμαι ολίγον μπιτς
"οι γονείς σου έγιναν θυσία να σε μεγαλώσουν δεν αντιλέγω αλλά εμένα το πράγμα μου έγινε τριαντάφυλο και εχω 15 ράμματα για να βγει το παιδί αυτό οπότε νομίζω ότι δικαιούμαι να έχω ένα λόγο παραπάνω απ τον εγωκεντρικό πατέρα σου που το μόνο που τον εδιαφέρει είναι να ακουστεί το όνομα του"


τι ηλίθια παράδοση


αν δεν πιάνει τίποτα απ όλα αυτά πάντως και είναι παραδοσιακοί του θανατά όπως λες...
επιστρατεύεις τα μεγάλα μέσα....
κάνεις ένα ωραιότατο... τάμα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τάμα; (είμαι και ξανθιά, συμπαθάτε με! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top