Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,972 μέλη και 2,478,700 μηνύματα σε 78,946 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο θεμελιώδης νόμος της Πάλης

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,644 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 20:25, 19-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από the_truth
Για να ονομαστει κατι αγαπητε νομος της φυσης πρεπει να επαληθευτει πειραματικα.Αν οχι τοτε ειναι στη σφαιρα της μεταφυσικης.Απο και ως που ειναι νομος της φυσης μια θολουρα?Με την ιδια λογικης ο καθενας φτιαχνει δικους του νομους και τους βαφτιζει οπως θελει.
Ο συγκεκριμένος νόμος επαληθεύεται πειραματικά κάθε μέρα. Από το πιο μικρό πλάσμα ως τον ελέφαντα υπάρχει καθημερινή πάλη για τροφή, επικράτεια, προστασία κτλ. Δε σου αρκούν αυτά?
1
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 20:48, 19-09-12:

1. θεμελιώδεις νόμοι
2. πραγματική επιστήμη

...αυτη η συλλογιστική πορεία π α ν τ α οδηγεί στο λάθος.
πληροφοριακά κ μονο
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 00:06, 20-09-12:

Ριξτε λιγο μια ματια εδω,
Για δειτε λοιπον,απο ποιους εχει προελθει αυτο το αντιεπιστημονικο,καταπτυστο και γεματο ανακριβειες αρθρο.

http://www.xryshaygh.com/index.php/e...s#.UFozZrQtgUQ

Πολυ καλη η προπαγανδα σου σε αυτο το σαιτ,στο εχω ξαναπει.

Εισαι ο ιδιος που το εγραψε στην χρυση αυγη,η απλως το αντεγραψες?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 24-11-12 στις 19:39. Αιτία: Προσαρμογή στους όρους χρήσης
2
Παράθεση

the_truth

Δραστήριο Μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O the_truth έγραψε: στις 01:00, 20-09-12:

Εγω απο την αρχη ειχα αναφερει οτι νομους της παλης και τα ρεστα τον ειχαν εφευρει οι θεωρητικοι του φασισμου.Δεν μου κανει καποια εκπληξη που τετοιες μπουρδες ανεβαινουν και στο σαιτ της Χ.Α.
Ο συγκεκριμένος νόμος επαληθεύεται πειραματικά κάθε μέρα. Από το πιο μικρό πλάσμα ως τον ελέφαντα υπάρχει καθημερινή πάλη για τροφή, επικράτεια, προστασία κτλ. Δε σου αρκούν αυτά?
Ασε μας ρε ανθρωπε.Ενας επιστημονικος νομος χρειαζεται πορισμα πειραμα και αυστηρη πειραματικη επαληθευση δεν κοιταζω τον ελεφαντα και εφευρισκω νομους.Και επισης θελει πολυ προσοχη το να μεταφερεις βιολογικους νομους οπως πχ της εξελιξης στο ανθρωπινο πεδιο.Συνηθως δεν εχουν καποια εφαρμογη.Ο νομος της παλης ειναι απλως ενας μασκαρεμενος κοινωνικος δαρβινισμος που ειναι μια παπαντζα και μιση.
1
Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,368 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε: στις 01:15, 20-09-12:

Ο νομος της παλης ειναι απλως ενας μασκαρεμενος κοινωνικος δαρβινισμος
Ακριβως αυτο
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 02:03, 20-09-12:

Ἐν τῷ μεταξὺ πολλοὶ ἀπὸ ἐσᾶς οἱ ὁποῖοι ἐξανέστητε μὲ αὐτὸ τὸ ἄρθρο πιστεύετε στὴν ...πάλη τῶν τάξεων «ἡ ὁποία ὡς γνωστὸν παραμένει ἱστορικὰ ἀδικαίωτη ἐνῷ ἡ καπιταλιστικὴ μεθοδολογία σαμποτάρει τὴν πρωτοβουλία τῆς κολχόζνικης ἰδιοκτησίας, μὲ ἀποτέλεσμα νὰ δημιουργῆται ἕνας σεχταρισμὸς ποὺ ἀποπροσανατολίζει τὶς μᾶζες καὶ τὶς ἀφήνει σὲ ἕνα τέλμα ἰδεολογικῆς σύγχυσης μὲ ἀνεπανόρθωτες συνέπειες, ἀνεπανόρθωτες συνέπειες ἐπαναλαμβάνω, στὴν ἀνάπτυξη τοῦ κινήματος τῆς ἐργατικῆς τάξης καὶ τῆς ἀποδέσμευσής της ἀπὸ τὰ ἰμπεριαλιστικὰ δεσμά.»

Κατάλαβα γιατί μισεῖτε τὴ Χ.Α. τόσο πολύ. Εἶστε ἀκριβῶς τὸ ἴδιο μὲ αὐτούς.

Σχετικὰ μὲ τὸν «νόμο τῆς πάλης» ὅπως ἐκφράζεται μέσα ἀπὸ τὸ συγκεκριμένο ἄρθρο, δὲν μπορῶ νὰ ἐκφέρω ἄποψη καθὼς δὲν μπορῶ νὰ καταλάβω ἀκριβῶς ποιά εἶναι ἡ ἀφετηρία αὐτοῦ τοῦ κειμένου. Προφανῶς καὶ ὑπάρχει μιὰ πάλη μεταξὺ πραγμάτων, ἀλλὰ τὸ νὰ μιλήσουμε γιὰ «νόμο τῆς πάλης» ἴσως εἶναι τραβηγμένο. Πάντα ὑπάρχουν ἑνωτικὲς καὶ ἀποσχιστικὲς δυνάμεις στὶς κοινωνίες τὶς ὁποῖες δημιουργεῖ ὁ ἄνθρωπος. Δὲ νομίζω ὅτι μποροῦμε νὰ ἀπολυτοποιήσουμε τὴ μία ὄψη. Θέλω νὰ πῶ, εἶναι πιὸ πολύπλοκο τὸ ζήτημα γιὰ νὰ τὸ σχηματοποιήσουμε τόσο εὔκολα.

Μία παρατήρηση μόνο· ὄντως ἡ ἐξέλιξη τῆς τεχνολογίας ἀνὰ τοὺς αἰῶνες ἔγινε γιὰ νὰ ἐξυπηρετηθοῦν πρωταρχικὰ πολεμικοὶ σκοποί. Ἐκεῖ μποροῦμε νὰ ποῦμε ὅτι ἡ σύγκρουση ὑπῆρξε κινητήριος δύναμη τῆς ἱστορίας.

Υ.Γ. Ἡ πλάκα εἶναι ὅτι ἕνας ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ δὲ δέχονται τὸν νόμο τῆς πάλης, πρὶν λίγο καιρὸ εἶχε στὴν ὑπογραφή του τὸ ἔμβλημα τῆς RAF μὲ τὸ καλάσνικοφ...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πατρεύς : 20-09-12 στις 13:05. Αιτία: Ξέχασα μιὰ λέξη :P
3
2
Παράθεση

the_truth

Δραστήριο Μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O the_truth έγραψε: στις 20:55, 20-09-12:

Ἐν τῷ μεταξὺ πολλοὶ ἀπὸ ἐσᾶς οἱ ὁποῖοι ἐξανέστητε μὲ αὐτὸ τὸ ἄρθρο πιστεύετε στὴν ...πάλη τῶν τάξεων «ἡ ὁποία ὡς γνωστὸν παραμένει ἱστορικὰ ἀδικαίωτη ἐνῷ ἡ καπιταλιστικὴ μεθοδολογία σαμποτάρει τὴν πρωτοβουλία τῆς κολχόζνικης ἰδιοκτησίας, μὲ ἀποτέλεσμα νὰ δημιουργῆται ἕνας σεχταρισμὸς ποὺ ἀποπροσανατολίζει τὶς μᾶζες καὶ τὶς ἀφήνει σὲ ἕνα τέλμα ἰδεολογικῆς σύγχυσης μὲ ἀνεπανόρθωτες συνέπειες, ἀνεπανόρθωτες συνέπειες ἐπαναλαμβάνω, στὴν ἀνάπτυξη τοῦ κινήματος τῆς ἐργατικῆς τάξης καὶ τῆς ἀποδέσμευσής της ἀπὸ τὰ ἰμπεριαλιστικὰ δεσμά.»
Δεν νομιζω οτι ειναι ιστορικα αδικαιωτη.Ειναι επιστημονικη κοινωνιολογικη θεωρια της κοινωνικης εξελιξης αλλα μαλλον εσενα σου φαινονται εσενα αρκετα κομμουνιστικα για τα γουστα σου.Τωρα τι σχεση εχει η παπαντζα της θεωριας της παλης με την παλη των ταξεων δεν ξερω.Μονο τη λεξη παλη εχουν κοινο.
Κατάλαβα γιατί μισεῖτε τὴ Χ.Α. τόσο πολύ. Εἶστε ἀκριβῶς τὸ ἴδιο μὲ αὐτούς.
Εισαι ξεφτερι τελικα!!Και σε ειχα παρεξηγησει.
Υ.Γ. Ἡ πλάκα εἶναι ὅτι ἕνας ἀπὸ αὐτοὺς ποὺ δὲ δέχονται τὸν νόμο τῆς πάλης, πρὶν λίγο καιρὸ εἶχε στὴν ὑπογραφή του τὸ ἔμβλημα τῆς RAF μὲ τὸ καλάσνικοφ...
MP5 ειναι οχι καλαζνικοφ
1
2
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 21:21, 26-09-12:

...ο τρουθ ξέρει απο πρωτο χερι
ότι δεν είναι καλασνικοφ
αλλά το επίσημο πολυ-μπαμπαμ
της Ελληνικης Αστυνομίας
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος