Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,635 μέλη και 2,466,112 μηνύματα σε 78,269 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 371 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μαθήματα από την επαναστατική δράση του Ροβεσπιέρου

Νεογέννητος

Διάσημο Μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 843 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε: στις 22:52, 20-12-12:

υγ.
Οπως και να εχει, σκεφτηκες πως
εκεινα τα ποστ ειναι αντιστοιχα
με τουτο που πηγες να κανεις εδω;
Πώς μπορεί η πολιτική φιλοσοφία να έχει κάτι κοινό με τούτο το άρθρο ή μήπως "η Γενιά του Εγώ" (που είναι και πρόσφατο);
Μπορείς και καλύτερα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 26-12-12 στις 21:41. Αιτία: split μηνύματος για μεταφορά μέρους του σε off
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,563 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε: στις 00:24, 21-12-12:

hiντεγκερ
"Το εσωτερικό της αυτοπαραπέμπουσας
κατανόησης ως κατεύθυνσης που ακολουθεί
η συνάντηση με τον όν κατά το οντολογικό
ιδίωμα της επανάπαυσης
είναι το φαινόμενο του κόσμου".

τρομερός φιλόσοφος.
Με ένα τρομακτικό ταλέντο να τον καταλαβαίνει μονάχα ο εαυτός του.

μην ψαρώνετε.
αυτά που λένε οι φιλόσοφοι για την πραγματικότητα
είναι συχνά εξίσου παραπλανητικά,
όπως εαν κανείς διαβάζοντας σε μια πινακίδα ενός παλαιοπώλη:
"σιδηρωτήριο", έρχονταν με τα ρούχα του, για να του τα σιδερώσουν,
θα εξαπατούνταν.
Διότι η πινακίδα βρίσκεται εκεί για να πουληθεί.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 23:44, 21-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Ίσως να μην μπορείς να καταλάβεις το πραγματικό νόημα του κειμένου, το οποίο θέτει πραγματικά διλήμματα και προβληματισμούς που συχνά γεννώνται σε έναν ιδεαλιστή όταν αναλαμβάνει τη μοίρα ενός κράτους και δεν εξωραΐζει σε βαθμό ρομαντισμού και ουτοπίας ένα γεγονός όπως τη Γαλλική Επανάσταση...
Κοίτα μίστερ. Η γαλλική επανάσταση είναι ένα γεγονός μια άλλης εποχής, παρελθούσης και ρομαντικής βεβαίως-βεβαίως. Το ότι η σύγκρουση για σένα δεν βρίσκεται στην αδυνατότητα των ελίτ να καταφέρουν κάτι στο ελλαδιστάν αλλά στο φόβο μήπως ο σύγχρονος Ρόβε καταλάβει την εξουσία δείχνει και το σφάλμα της αντίληψης σου για τα πράγματα. Κάπου ανάμεσα στη πτώση του τοίχους και τους δίδυμους πύργους οι μάγκες καταλάβαν ότι ο κόσμος δεν λειτουργεί με όρους γαλλικής επανάστασης...

Επίσης, ο εβόλα προκαλεί εγκεφαλικά προβλήματα, καλύτερα μην τον αναφέρεις συχνά, έτσι και αλλιώς πέθανε με άσχημο τρόπο λόγω των άσχημων πεποιθήσεων του...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια