Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα... αυτό μας έλειπε, να μην είναι... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα Starbucks ειναι παρα πολυ καλα.Θεωρω ομως οτι ειναι λιγο ακριβα γιατι ενας καφες η μια σοκαλατα κανουν 5 ευρω.
Και είναι και σάπια η σοκολάτα τους. Σε αντίθεση με αυτή που φτιάχνει ο Γρηγόρης (μικρογεύματα) που και είναι ΥΠΕΡΟΧΗ και κάνει 2.70?. Που και πάλι ακριβούτσικη είναι, αλλά όχι και 5?.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Nαι το παραδεχομαι..δεν μου αρεσουν τα Starbucks..:redface:
Για την ακριβεια δεν μου αρεσουν αυτοι του ειδους οι ''καδεφες''..:redface: Εκει ειναι να εχεις υπογλυκαιμια να πας να χτυπησεις ενα γλυκακι!:P Γιατι περι γλυκακιου:P προκειται...

Τωρα απο αποψη χρηματων..:hmm: Πλεον δυσκολα βρισκεις καφε με κατω απο 4 ευρω..οποτε ισως να μην ειναι τοσο ακριβα τα Starbucks!

Βεβαια δεν μου αρεσουν καθολου και σαν χωρος..τα βρισκω πολυ καταθλιπτικα και σκοτεινα..:worry: Επισης το οτι δεν μπορω να καπνισω παρα μονο εξω καλως ή κακως ειναι ενα θεμα για μενα..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!:P

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Επελεξα αυτο- Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
Δεν τα χω δηλαδη για διασκεδαση, αλλα για αλλο λογο πηγαινω

Μειον
Τα βρισκω λιγο ακριβα, ειδικα αυτα τα γλυκακια που εχουν, τα ''χω'' σε δευτερολεπτα.
Δεν επιτρεπεται το τσιγαρο - ουτε εξω αν ειναι σε μπαλκονι/βεραντα (δες σταρμπακς κολωνακιου)
Δεν εχω ακουσει ποτε μουσικη (βαζουν?:hmm:)

Υπερ
Μου αρεσει ενας καφες, δε θυμαμαι πως τον λενε με σαντιγυ μπολικη και παιρνω το μεγαλο μεγεθος, και οσες φορες εχω χρειαστει να κανω μαθημα, ειναι ησυχα και δεν ενοχλουμαι (λαπτοπ, βιβλια, ησυχη κουβεντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Είναι τέλεια για όταν δε θες τον κλασσικό σου καφέ να σε ξυπνήσει, αλλά ένα δροσιστικό ρόφημα που θα σε κάνει να μη φας τίποτα την υπόλοιπη μέρα γιατί θα έχεις συμπληρώσει και με το παραπάνω τις ημερήσιες θερμίδες!:P

Δεν κάθομαι σχεδόν ποτέ να απολαύσω το παχυντικό μου ρόφημα εκεί, γιατί στα περισσότερα ο χώρος δεν είναι του γούστου μου αλλά για take away και μάλιστα στην grande έκδοση δεν παίζονται!
Wellcome baaack!! :D:D

Tι καφε να κερασουμε;; 8)8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Wellcome baaack!! :D:D

Tι καφε να κερασουμε;; 8)8)

starbucks
1.για να είναι οντόπικ αυτή η καλόκαρδη υποδοχή :):):):)
2.γιατί άμα κεράσεις από αλλού , είσαι τσιφούτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν παρα πολυ:D..μαρεσουν πολυ οι καφεδες που εχει και γι αυτο που τρελενομαι ειναι η σως καραμελας που βαζουν πανω απο την σαντιγυ..επισης για μενα που δεν το αντεχω το τσιγαρο ειναι θετικο οτι δεν επιτρεπεται το καπνισμα..το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικη:Pκαι οι τιμες οντως ειναι λιγο τσιμπημενες..καποτε πηγαινα σχεδον καθημερινα..τωρα εχω καιρο να παω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
το μονο που δεν μου αρεσει ειναι οτι δεν εχει καθολου μουσικη:P

Κι όμως, στα Starbucks της Βικτώριας - που τα έχουμε χρυσοπληρώσει - βάζουν μουσική! Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα, όπου και αναγκαστικά πηγαίνω καθώς πάντα θα 'χουμε κι έναν καπνιστή στην παρέα. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.

μαρεσει πολυ ο macchiato:D..εδω Ηρω ειναι καπως ακριβα τα πραγματα..πχ εγω συνηθως παιρνω σκετο γαλα χτυπημενο και απο πανω σαντιγυ με σως καραμελας το μικρο και εχει 5.50 ευρω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.

Δεν ξέρω αν όλες αυτές οι επιλογές υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα, απλά να σχολιάσω ότι 170 θερμίδες είναι "λίγες" για επιδόρπιο (σε σχέση με τις 300+ που έχουν τα άλλα, πχ μιλκσέικ), "πολλές" για σνακ (που δεν ξεπερνάει τις 100, άντε το πολύ 150) και "πάρα πολλές" για καφέ, δεδομένου ότι ο καφές από μόνος του έχει 0 θερμίδες.
Δε διαφωνώ μαζί σου, απλά καλό είναι να ξέρει ο κόσμος τι παίρνει.

Επίσης, όταν έτρωγα ακόμα κανέλλα, έπαιρνα πού και πού τον cinnamon dolce latte, και έχει μέσα cinnamon dolce flavored syrup, αλλά και 200 θερμίδες... :(
Γενικά, τα σιρόπια κάνουν τη ζημιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
γιατι επικρατει ο μυθος οτι στα starbucks υπαρχουν μονο γλυκοι καφεδες;;;; Εχω παρει ουκ ολιγες φορες καφε χωρις ιχνος ζαχαρης. Επισης δεν πουλανε μονο frappuccino. Υπαρχουν και αλλοι καφεδες, πολλοι καλυτεροι οπως latte, espresso, macchiato, cinnamon dolce latte, espresso macchiato, iced coffee with milk. Επισης με τα frappuccino σου δινεται η επιλογη να επιλεξεις το γαλα που θες (0% λιπαρα, 2%, 3.25%), σαντιγυ (αν θες την παραλειπεις). Δεν εχουν τοσες πολλες θερμιδες αν δεν τα φορτωσεις. Ενας caramel frappuccino για παραδειγμα εχει μολις 170 θερμιδες (tall, 0% γαλα, χωρις σαντιγυ). Δεν ειναι και πολυ ακριβα (εδω τουλαχιστον). Ο frappuccino (tall) κοστιζει περιπου 2.5 ευρω ($3.50CAD) και ο απλος καφες κατι λιγοτερο απο 1 ευρω ($1.25CAD)

Μουσικη βαζουν και εδω, αλλα σε καποια ποτε βαζουν ποτε δεν βαζουν. Τα προτιμω χωρις μουσικη παντως.

Απλα το θεμα ειναι οτι τα Starbacks αξιζουν για τους ''γλυκους'' καφεδες!;) Δεν νομιζω οτι αξιζει να πανω να χρυσοπληρωσω εναν σκετο γαλλικο!;) Ειναι κατι που το βρισκω και αλλου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ακριβως, εγω επειδη τον καφε μου τον πινω ΜΟΝΟ σκετο δε βλεπω το λογο παω starbucks για να παρω εναν iced americano, that's not their thing. Ενας σκετος εσπρεσσο φρεντο to go ειναι παντου σχεδον ο ιδιος. Μου αρεσει ο χωρος και το οτι απαγορευεται το καπνισμα, δεν παω συχνα γιατι γενικα δεν βγαινω πια "για καφε" αλλα οοοοταν παω παιρνω παντα tazo tea. Α και cheesecake (ε αμα ειναι να παρεις γλυκο παρτο χωρις καλαμακι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως, τα cheesecake τους είναι από τα χειρότερα που έχω φάει. Πολύ συμπαγές και πλαστικό... Ομοίως και η σοκολατόπιτα, πράγμα που μου είχε κάνει εντύπωση. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Ναι ε; Τι να σε πω, τωρα που το λες εχω πεσει και σε πλαστικο μια-δυο φορες αλλα κατα τ'αλλα (6-7 φορες ξερω γω, μη φανταστεις χιλιες) μ'αρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τουλάχιστον έξω στον ημιυπαίθριο χώρο όπου επιτρέπεται το κάπνισμα


Είναι υπαίθριος χώρος, όχι ημιυπαίθριος!


Η αρχιτεκτόνισσα σκυλιάζει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Είναι υπαίθριος χώρος, όχι ημιυπαίθριος!


Η αρχιτεκτόνισσα σκυλιάζει! :P
Mιάς και δεν έχω και μεγάλη εμπειρία από το εν λόγω μαγαζί
έχω να πω πως συμφωνώ απόλυτα με ό,τι λέει η Ηρώ
μιάς και είναι όμορφη.

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Είναι υπαίθριος χώρος, όχι ημιυπαίθριος!


Η αρχιτεκτόνισσα σκυλιάζει! :P
Αφού είναι γύρω-γύρω "κλειστός" με πανό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top