Θέλω να της σπάσω τα μούτρα!

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ρε παιδιά, είχε γυριστεί πρόσφατα (πριν 2-3 χρόνια) μια ταινία με παρόμοια υπόθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τι εγινε κακοφονιξ....Εχουμε αυπνιες και πηραμε το φτυαρι και ξεθαβουμε???(πλακα κανω...no offence).

Πληρωσε 2-3 τυπαδες να την ξεκανουν καθως εσυ θα εισαι εξω με την μιση ταξη για αλλοθι :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πληρωσε 2-3 τυπαδες να την ξεκανουν καθως εσυ θα εισαι εξω με την μιση ταξη για αλλοθι :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τι εγινε κακοφονιξ....Εχουμε αυπνιες και πηραμε το φτυαρι και ξεθαβουμε???(πλακα κανω...no offence).

Πληρωσε 2-3 τυπαδες να την ξεκανουν καθως εσυ θα εισαι εξω με την μιση ταξη για αλλοθι :D :D
Αυπνίες θα είχα αν το γραφα το πρωί...Πάντα κοιμάμαι μέρα, απλά χθες δεν μπορούσα να δουλέψω και ξέθαβα θέματα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αγαπητη Σεμινα...Βλεπω οτι εχει περασει αρκετος καιρος που εγραψες το θρεντ οποτε δεν εχω σκοπο να σου απαντησω αλλα να μιλησω γενικα.
Τετιες κοπελες υπηρχαν και θα υπαρχουν παντα.Αντιστοιχα γνωριζω κι εγω ενα κοριτσι απο ενα κοντινο σχολειο που εχασε και αυτη γυρω στα 12 κιλα(και ακομα ειναι αρκετα αφρατη).Με αυτη την κοπελα λοιπον πριν ενα χρονο τυχεναι να βγουμε αρκετες φορες,να μιλαμε και γενικως καναμε παρεα.Τη φετινη σχολικη χρονια καθε μερα τη συνανταω στη σταση(αυτη ειναι στην απεναντη) .Ε λοιπον δε μου λεει ουτε <<γεια>> .Προσπαθησα 3 φορες να τη χαιρετησω και ολο εκανε πως δε με εβλεπε!Ελεος πια!Περιττο να πω οτι δεν ασχοληθηκα μαζι της ξανα(το ιδιο περιστατικο με αυτη την κοπελα συνεβει και στην κολλητη μου)

Ναι μεν οταν χανεις τοσα πολλα κιλα αποκτας περισσοτερη αυτοπεπηθηση και γνωριζω αρκετα καλα τι ρατσισμο πολλες φορες αντιμετωπιζουν τα πιο ευσωμα παιδια αλλα σημασια εχει να μην αλλιωθει ο χαρακτηρας σου.Στην τελικη αντι να σου κανει καλο το γεγονος οτι εχασες κιλα σε χειροτερευει σαν ανθρωπο,σε αλλιωνει.
Οσο για το υπολοιπο σεναριο (μου αρεσει ενα αγορι το οποιο αρεσει και στην <<ομορφη>> της ταξης και αυτη μου παει κοντρα) το εχουμε συναντησει απειρες φορες.Προσωπικα εγω ημουν το θυμα σε μια τετια περιπτωση(ημουν δηλ στη θεση σου) οταν ημουν 5 χρονων!Και δε σου κανω καθολου πλακα!!Μου αρεζε και εμενα ενα αγορακι και η ομορφη του νηπιαγωγιου της αρεζε και αυτινης! Πωπω κοντρα!!!Και ειδικα οταν στο τελος το παιδακι διαλεξε εμενα για νυφη εκει να δεις ζηλια και κακο!Πωπω ακομη το θυμαμαι!!Και μεταξυ μας πολυ το ευχαριστηθηκα!(Οσο για την κοπελα ειναι μια απο τις ψωναρες της ταξης)

ελπιζω να μη βγηκα πολυ οφ τοπικ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έλα...
Όλοι μας έχουμε έρθει αντιμέτωποι με τέτοια κορίτσια. Το ζήτημα είναι να μην ταράζεις εσύ την ψυχική σου ηρεμία και να μην διοχετεύεις την ενέργειά σου σε ανθρώπους που δεν αξίζουν!;)
Αν θες πραγματικά να την κάνεις να καταλάβει την θέση που εσύ της δίνεις, το καλύτερο όπλο σου είναι η αδιαφορία. Αν το εφαρμόσεις, θα δεις ότι όσο πιο πολύ εσύ πραγματικά αδιαφορείς για τις πράξεις και τα λεγόμενά της, τόσο εκείνη θα σε προκαλεί περισσότερο. Γιατί τέτοιοι άνθρωποι έχουν ανάγκη την επίδειξη για την προσωπική τους επιβεβαίωση! Παράλληλα, θα καταλάβεις ότι πραγματικά δεν άξιζε να ασχολείσαι...
Σκέψου το λογικά...

Ποια η σημασία να ασχολείσαι με τέτοιους ανθρώπους? Με ανθρώπους που σε μειώνουν και σε υποβιβάζουν για να αιστανθούν καλύτερα?
Απλά να αδιαφορείς.. Να μην ταυτίζεις την αδιαφορία με την αγένεια όμως... ;)

Υ.Γ: Διάβασα ότι το αρσενικό στην σούπα δεν ανιχνεύεται! Την στέλνεις σε δευτερόλεπτα!:whistle:




γεια σ ου σεμινα μου...εγω συμφωνω με τον/την Eileen....πραγματικα δεν πρεπει να ασχολουμαστε με τετοιου ειδους ατομα...δεν αξιζει ουτε το σαλιο σου να χασεις....οντως αν αδιαφορεις εκεινη θα θυμωνει περισσοτερο και θα γελας..χαχαχα....τουλαχιστον εεγω αυτο εκανα ...γιατι καποτε ειχα βρεθει και εγω στην θεση σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι κάτι σαν τρολάκια λάιβ. Αν τα αγνοήσεις θα φύγουν.
Εξάλλου να θυμάσαι ότι τα λόγια των ανθρώπων έχουν ανάλογη αξία για εμάς όσο και οι ίδιοι οι άνθρωποι.
Επομένως, αφήνεις την κριτική μιας κοπέλας που δεν είναι καν φίλη σου να σε επηρεάσει. Εσύ την αφήνεις την κριτική της να εισχωρήσει μέσα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alitaki17

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alitaki17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Είναι κάτι σαν τρολάκια λάιβ. Αν τα αγνοήσεις θα φύγουν.
Εξάλλου να θυμάσαι ότι τα λόγια των ανθρώπων έχουν ανάλογη αξία για εμάς όσο και οι ίδιοι οι άνθρωποι.
Επομένως, αφήνεις την κριτική μιας κοπέλας που δεν είναι καν φίλη σου να σε επηρεάσει. Εσύ την αφήνεις την κριτική της να εισχωρήσει μέσα σου.



λαικ...:)...συμφωνω απολυτως!!!!!!!....οσο..την ακους τοσο περισσοτερο πεφτει η δικη σου ψυχολογια...για αυτο μην κολλας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top