Με ποιον από τους δύο γονείς σας μπορείτε να συνεννοηθείτε καλύτερα;

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Και οι 2 γονείς μου είναι ανοιχτόμυαλοι,ίσως επειδή είναι αρκετά νέοι και σ'αυτό είμαι τυχερή..αυτό δεν σημαίνει όμως,ότι δεν είναι και αυστηροί εκεί που -συνήθως- πρέπει.. :/: επειδή λοιπόν,μένω μαζί με την μητέρα μου,σίγουρα εκείνη είναι πιο αυστηρή απ'ό,τι ο πατέρας μου,αλλά εκείνη είναι επίσης,που με καταλαβαίνει απόλυτα και που μπορούμε να συνεννοηθούμε..με τον πατέρα μου,δεν ξέρω γιατί,αλλά δεν συνεννοούμαστε με τίποτα..συνήθως ισχύει το γνωστό "άλλα λέει η θεια μου,άλλα ακούν τ'αυτιά μου..!"... :mad: :rant:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.

Και οι δύο γονείς μου, για την ηλικία τους μάλιστα, μπορώ να πω, πως μπορούσαν να χαρακτηριστούν ανοιχτόμυαλοι...

Ο πατέρας μου, ήταν πάντα πιο διακριτικός... και ίσως και περισσότερο συζητήσιμος, δυστυχώς όμως τώρα έχει πολλά προβλήματα υγείας, πράγμα που μας στερεί τις ιδιαίτερα σοβαρές συζητήσεις...

Την μαμά μου δυστυχώς την έχω χάσει... :(

Όμως αξίζει να αναφερθώ στη σχέση μας, επειδή θεωρώ πως ήταν πολύ ιδιαίτερη...
Ήταν κυριολεκτικά, μια σχέση πάθους..., αφού ο χαρακτήρας της ήταν πολύ δυναμικός, υπερπροστατευτικός... και συγχρόνως πολύ κτητικός... απέναντι σε ότι αγαπούσε πολύ και ήταν άνθρωπος που λάτρευε όλη της την οικογένεια.
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, να έχουμε περιόδους με άριστη επικοινωνία, αλλά και άλλες πάλι περιόδους με ομηρικούς καυγάδες και μεγάλες κόντρες, επειδή δεν ήταν δυνατόν να καταλάβει, ότι κάποιος άλλος..., θα μπορούσε να έχει οποιαδήποτε επιρροή..., πάνω στο παιδί της, πράγμα το οποίο κατά την γνώμη της, θα μπορούσε να γίνει αιτία, κάποια στιγμή να το προβληματίσει..., να το πληγώσει..., κλπ. κλπ. κλπ.

Όσο τώρα για τον αδελφό μου, μπορώ να πω ότι είναι ίδιος, στο χαρακτήρα..., με την μαμά μου και γι΄ αυτό και η σχέση μας και με εκείνον, δεν έχει σχεδόν ποτέ μέσο όρο, ή θα είμασθε πολύ αγαπημένοι, ή θα είμασθε σκοτωμένοι...


Το τελικό συμπέρασμα πάντως, διαβάζοντας και όλα όσα έχετε γράψει και εσείς παιδιά, που οι ηλικίες των γονιών σας ποικίλουν, είναι πως δεν είναι θέμα ηλικίας η επικοινωνία γονέα - παιδιού, αλλά καθαρά θέμα χαρακτήρα...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
Το τελικό συμπέρασμα πάντως, διαβάζοντας και όλα όσα έχετε γράψει και εσείς παιδιά, που οι ηλικίες των γονιών σας ποικίλουν, είναι πως δεν είναι θέμα ηλικίας η επικοινωνία γονέα - παιδιού, αλλά καθαρά θέμα χαρακτήρα...


Εννοειται!!! ;) :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Πιο πολύ με τη μάνα μου γιατί ο πατέρας μου είναι νευρόσπαστος καράφλας!

Σε γενικά επίπεδα όμως δεν μπορώ να συννενοηθώ με κανέναν, αλλά τους λέω και άλλα καταλαβαίνουν με αποτέλεσμα "Για το καλό μου, ενέσεις, χάπια, ηλεκτροσόκ" :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Και με τους δύο, για άλλα θέματα με τη μητέρα μου και για άλλα με τον πατέρα μου :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
μόνο με τη μάνα μου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Με κανέναν. Απλά ο πατέρας μου δεν με πρήζει διαρκώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roz

Νεοφερμένος

Η roz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Με τον μπαμπά μου. Από μικρή μέχρι και τώρα .... (I love u Daddy )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ με τον μπαμπά γενικά, εκτός κι αν πρόκειται για γκομενικά, οπότε πάμε τρέχοντας στην μαμά, γιατί ο μπαμπάς δεν αντέχει στην ιδέα ότι κάποιος πηδ*** το κοριτσάκι του! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aria

Νεοφερμένος

Η Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Με τη μητέρα μου μια χαρά, είναι πολύ μοντέρνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Και με τους δύο τα πάω μια χαρά, ευτυχώς... πάντα υπάρχει και καλύτερα φυσικά, αλλά μη γινόμαστε και πλεονέκτες τώρα! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pacpa

Νεοφερμένος

Ο Pacpa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποτέ και με κανέναν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top