Microsoft Windows 7

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://en.wikipedia.org/wiki/WHQL_Testing

A company can choose to sign their own drivers rather than go through the WHQL testing process. These drivers would not qualify for the "Certified for Windows" logos, but they would install on 64 bit versions of Windows and install without a warning message on 32 bit versions of Windows Vista or Windows 7.
τι εννοει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μαλλον μπορεί μια εταιρία να κάνει sign η ίδια τους drivers της χωρίς να περάσει απο το driver certification της Microsoft, αν και λογικά πάλι πρέπει να αγοράσει root certificate.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
gademi να μην αγορασω πχ win 7 ελληνικα?

δηλαδη ποσο προβλημα να κανει στην υποστηριξη?
εγω με τα win xp gr ποτε δεν ειχα προβλημα,,,
ξερω αγγλικα βεβαια ,αλλα προτιμω οπου μπορω να βλεπω τη μητρικη μου γλωσσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Τέτοια προτώγονα προβλήματα γλωσσικής υποστήριξης δεν έχουν ούτε χειρότερες διανομές LInux που στο κάτω κάτω είναι φτιαγμένες και μεταφρασμένες από εθελοντές
σωστα..αφου το λινουξ γινεται τοσο πολυγλωσσο,,τα win θα περιοριστουν?

Προτιμώ ζωγραφιά διότι ως γνωστόν μια εικόνα ίσον με χίλιες λέξεις. :P
ισχυει,,εκει πανε αλλωστε τα καινουρια win 7 κλπ,,και γενικα οι τεχνολογιες..μια εικονιτσα-εικονιδιο και τελειωνουμε..:)

Τώρα για την ευκολία εύρεσης της λύσης, δεν αρκούμαστε στα εύκολα όπως εσύ. :teasing:
:shifty::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Θα ηθελα τη βοηθεια σας....Θελω να αγορασω ενα λαπτοπ,το Toshiba Satellite L675-10T και επειδη παιζω πολυ το παιχνιδι Sims 3 θελω εννοειται να μπορω να το παιζω και στο καινουριο λαπτοπ!!
Τα τεχνικα του χαρακτηριστικα ειναι-
Επεξεργαστης- Intel Core-i5 450M - 2.40Ghz
Καρτα γραφικων- ATI Mobility Radeon 5650- 512MB και με την τεχνολογια "Hyper-Memory" που υποστηριζει φτανει μεχρι το 1GB
Σκληρος δισκος- 500GB
Mνημη RAM- 4GB
Θα μπορει το συγκεκριμενο παιχνιδι να παιζει αψογα σε αυτο το λαπτοπ??:worry::worry::worry:
Οποιος ξερει ας μου πει γιατι καιγομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Θα ηθελα τη βοηθεια σας....Θελω να αγορασω ενα λαπτοπ,το Toshiba Satellite L675-10T και επειδη παιζω πολυ το παιχνιδι Sims 3 θελω εννοειται να μπορω να το παιζω και στο καινουριο λαπτοπ!!
Τα τεχνικα του χαρακτηριστικα ειναι-
Επεξεργαστης- Intel Core-i5 450M - 2.40Ghz
Καρτα γραφικων- ATI Mobility Radeon 5650- 512MB και με την τεχνολογια "Hyper-Memory" που υποστηριζει φτανει μεχρι το 1GB
Σκληρος δισκος- 500GB
Mνημη RAM- 4GB
Θα μπορει το συγκεκριμενο παιχνιδι να παιζει αψογα σε αυτο το λαπτοπ??:worry::worry::worry:
Οποιος ξερει ας μου πει γιατι καιγομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(:(:(:(




  • PC OS: Windows XP SP2, Windows Vista SP1 or Windows 7
  • CPU: (XP) 2.0 GHz P4 processor or equivalent; (Vista and Windows 7) 2.4 GHz P4 processor or equivalent
  • RAM: (XP) 1 GB RAM; (Vista and Windows 7) 1.5 GB RAM
  • HARD DRIVE: At least 3.5 GB* of free space with at least 1 GB additional space for custom content and saved games.
  • VIDEO: DirectX 9.0c compatible Video Card with 128 MB of Video RAM and support for Pixel Shader 2.0
*9.6 GB if installing with The Sims 3
Supported Video Cards: Nvidia GeForce series: FX5900 or greater, G100, GT 120, GT 130, GTS 150, GTS 250, GTX 260, GTX 275, GTX 280, GTX 285, GTX 295; ATI Radeon™ series: ATI Radeon 9500 series of greater, X300, X600, X700, X800, X850, X1300, X1600, X1800, X1900, X1950, 2400, 2600, 2900, 3450, 3650, 3850, 3870, 4850, 4870, 4890 series or greater; Intel® Graphics Media Accelerator (GMA): GMA 3-Series, GMA 4-Series.
Please note that the GeForce 6100 and 7100 cards are not supported.

Όπως βλέπεις είσαι κομπλέ.. Και να ξέρεις πως οι καινούριοι υπολογιστές κατά κανόνα παίζουν όλα τα παιχνίδια όσο απαιτητικά και να είναι... Όσο βγαίνουν καινούρια και γίνεται παλιός ο υπολογιστής αρχιζεις να περιορίζεσαι αλλά μιλάμε για αρκετά αργότερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Vampire

Νεοφερμένος

Η Dark_Vampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Speedy ,σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!:D:D:D:D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
Δεν έχουν μεγάλη διαφορά, και εγώ πριν vista χρησιμοποιούσα και δεν αντιμετώπισα δυσκολία στην προσαρμογή. Ίσα-ίσα, μου φαίνονται πιο φιλικά προς το χρήστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν έχουν μεγάλη διαφορά, και εγώ πριν vista χρησιμοποιούσα και δεν αντιμετώπισα δυσκολία στην προσαρμογή. Ίσα-ίσα, μου φαίνονται πιο φιλικά προς το χρήστη.
Αξίζει να πάω από windows xp σε 7;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αξίζει να πάω από windows xp σε 7;;
Με κάθε επιφύλαξη τα 7 νομίζω είναι πιο ελαφριά.
Μπορείς να δεις σε αυτή την κατηγορία συγκρίσεις μεταξύ
win 7- vista
xp-vista
μήπως και βγάλεις άκρη.

Αν θυμάμαι καλά είχε τεθεί κάπου το ερώτημα αυτό και ο Γιώργος ήταν υπέρ του xp. Mπορεί να μη θυμάμαι και καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω το εψαξα για να τα βαλω,,και οντως στο ξεκινημα ειναι ελααχιστα πιο αργα τα win 7...και στα παιχνιδια ακομα σε ολα τα τεστ..ειναι απο ιδια εως ελαχιστα αργοτερο απο τα xp..



οποτε εχω πειστει και εγω καταλαβαινεις να δωσω κανα 100αρι ευρω να παρω τα win 7 home premium dsp..μην παρεις τα retail 200 ευρω..δεν εχει νοημα..

σε λιγο καιρο θα το παρω,,μπορει τα Χριστουγεννα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
Από XP σε 7, σίγουρα ναι
Από Vista σε 7, μάλλον ναι. Ειδικά αν έχεις γνώσεις γύρω από την πληροφορική θα δεις τις διαφορές. Βέβαια οι διαφορές μεταξύ vista και 7 είναι σε θέματα απόδησης, τα νέα χαρακτηριστικά των 7, είχαν εμφανιστεί (έστω σε διαφορετική μορφή) από τα Vista. Ωστόσο τα XP είναι πλέον ένα πολύ απαρχαιωμένο λειτουργικό. Δεν έχουν σημασία τα πλεονεκτήματα των XP που έχουν εφεύρει οι Power user, και εγώ μπορώ να σκεφτώ άπειρα πλεονεκτήματα του Nokia 3210 έναντι του iPhone 4. Ανταλλάζεις όμως ένα iPhone 4 με ένα 3210; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Καλημέρα!!
Να κάνω και εγω μία ερώτηση με τη σειρά μου?
Θέλω στα 7 να βρώ τα chat logs του μσν αλλα δυστηχώς δεν τα καταφέρνω!! Αποθηκεύονται κάπου εκτός απο το μσν που πατάς στην επαφη και τα ανοιγεις?
Και εμένα που δεν τα ανοίγει ουτε στην επαφή? Υπάρχει προεπιλογή να μην αποθηκεύονται καθόλου??:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι, πρέπει να το ρυθμίσεις το msn να τα αποθηκεύει. Ποίο msn έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γεια σας,

σκέφτομαι να βγάλω τα windows xp από έναν υπολογιστή και να βάλω τα windows 7. Φυσικά, ο υπολογιστής πληροί τις απαιτήσεις συστήματος των windows 7.

Έχω συνηθίσει στα windows vista, από τα οποία είμαι ιδιαιτέρως ευχαριστημένος, υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στα vista και στα 7; Απ' ότι είδα σε διάφορα μαγαζιά, η μοναδική διαφορά είναι οι αλλαγές των ονομάτων μερικών φακέλων (πχ. τα έγγραφά μου) και η γραμμή έναρξης.

Εσείς τι προτείνετε;
Από Vista σε 7άρια σίγουρα ναι. Είναι από τις φορές που λες "έκανε κι η Microsoft κάτι σωστό". :P

Από XP σε 7άρια ... ούτως ή άλλως κάποια στιγμή θα πρέπει να το κάνεις, γιατί το XP Support τελειώνει σε 4 χρόνια. Και θεωρώ καλό είναι να το κάνεις για να αρχίσεις να συνηθίζεις. Και για να παίξεις το Civilization V φυσικά. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Ναι, πρέπει να το ρυθμίσεις το msn να τα αποθηκεύει. Ποίο msn έχεις;

Τωρα αν σου πω πως δεν θυμαμαι θα το πιστεψεις?
Νομιζω ενα πριν το τελευταιο αλλα δεν ειμαι και σίγουρη!!:hmm::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Νομίζω θα σε βοηθήσει το παρακάτω screenshot
msn.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Kατεβασα χθες το objectdock,free εκδοση! Μεσω του προγραμματους αυτου μπορεις να τοποθετησεις τα προγραμματα και οχι μονο που θες εσυ σε ενα bar στο desktop και να τo διαμορφωσεις οπως θες!~
π.χ το δικο μου στο πανω μερος της οθονης... i laik! =)



link
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top