Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,825 μέλη και 2,472,522 μηνύματα σε 78,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 227 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 16:30, 22-05-14:

Ουσιαστικά αυτοί κάνουν πλάκες ο ένας στον άλλον, οπότε -.-

Έχουμε βέβαια και την εκδίκηση του Jesse, του παλικαριού στο vid...

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 00:29, 29-05-14:

καταρρίπτω κατευθείαν την επιλογή "αφού το κανε, θα το κάνω", δεν είναι λύση, παύει να είναι σχέση.. βασικά γίνεται σχέση εκδίκησης να το πω.. πώς θα φάει ο ένας τον άλλο.. α τι ευτυχισμένο ζευγάρι..
όλα καλά και δρόμο θα λεγα αν ήμουν με τον άλλο σε σχέση καναδυό μήνες.. αλλιώς δε λές "όλα καλά", κάτι δε πάει καλά στο κεφάλι σου..
βασικά δεν έχω συγχωρέσει κέρατο, που μου έτυχε μια φορά.. χώρισα.. δε λέω στεναχωρήθηκα, αλλά περισσότερο νευρίασα γιατί υποτιμά τη νοημοσύνη μου και επίσης μετά την απιστία χάνεται πανεύκολα η όση εμπιστοσύνη κατάφερες να έχεις, στον άλλο.. οπότε αρχίζει να φθείρει η σχέση να παίρνει την κάτω βόλτα και μετά τρέχα γύρευε..
δεν ξέρω ποια αντιμετώπιση θα είχα πάνω σε αυτό το θέμα σε μια μεγάλη μακροχρόνια σχέση, ή ένα γάμο.. αλλά μάλλον θα χώριζα..
βέβαια για να φτάσει ο άλλος σε αυτό το σημείο, πάει να πει ότι δεν είναι ικανοποιημένος από την σχέση του, δε νοιώθει ολοκληρωμένος και πάει αλλού το πράγμα.. δεν ευθύνεται μόνο αυτός που έκανε την απιστία, μεγάλο φταίξιμο έχει σίγουρα και ο απατημένος..
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 22:43, 31-05-14:

Με απόλυτη ψυχραιμία και αναλογιζόμενη και τα δικά μου λάθη, για να μην τα επαναλάβω σε επόμενη σχέση.
1
Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε: στις 01:47, 06-06-14:

Την αντιμετωπιζω προλαμβανοντας την!
Πώς? Με υπνοπαιδεια,βεβαιως-βεβαιως!
Του βαζω καθε βραδυ να ακουει το επικο ασμα: "Αν πας με αλλη,θα σου σπασω το κεφαλι!"

Πιανει μεχρι στιγμης...
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 02:21, 06-06-14:

Δε θα συγχωρουσα την απιστια. Εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου και αρκετα υψηλα επιπεδα αυτοεκτιμησης για να το δεχτω. Εγω ειμαι μονογαμικη, θελω κι ο συντροφος μου το ιδιο. Οποιος δε με θελει, μπορει απλα να αποχωρησει, ο δρομος ειναι παντα ανοιχτος, ζορι δεν υπαρχει. Αλλα τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη, δεν γινεται να τα εχουμε. Αυτα πιστευω σημερα. Αν αλλαξει κατι στην ψυχοσυνθεση μου, που δε νομιζω, τα ξαναλεμε....
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 06-06-14 στις 02:33.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 17:41, 07-06-14:

Με αφορμή όσα είπα παραπάνω, πρέπει να παραδεχθώ ότι πέρασα κατά πολύ τα 30, για να φτάσω στο σημείο να αντιμετωπίζω το θέμα της απιστίας με ψυχραιμία. Παλιότερα ήμουν πιο ευάλωτη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απιστία ή όχι; - Από FrontPage
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-04-17 στις 16:19.
    • Απιστία - Από Pure_Seduction
      Το θέμα έχει λάβει 70 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-07-16 στις 23:42.
    • Θα ομολογούσατε μια απιστία; - Από torry
      Το θέμα έχει λάβει 124 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-08-14 στις 14:23.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα