Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,646 μέλη και 2,466,430 μηνύματα σε 78,296 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 169 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα σας πείραζε να πάει ο σύντροφος σας λίγες μέρες διακοπές χωρίς εσάς;

PanosGas (panos)

Νεοφερμένος

Ο panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O PanosGas έγραψε: στις 14:19, Χθες:

μα γτ γθα λιγο καιρο?το βρισκεις κακο αυτο ?να πας με τις φιλες/φιλους σου για λιγο καιρο.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:55, Χθες:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa
Αν έχεις ανάγκη να ρηλαξάρεις χωρίς τον/την σύντροφο, άσε καλύτερα.... μείνετε φίλοι.
Δεν είναι όλες οι σχέσεις ίδιες ούτε φυσικά όλοι οι άνθρωποι κι οι ανάγκες τους ίδιες. Κάποια ζευγάρια θέλουν να είναι αυτοκόλλητα, να έχουν κοινά ενδιαφέροντα, να κάνουν πράγματα μόνο μαζί, άλλα έχουν μια πιο ανεξάρτητη σχέση και προτιμούν να περνούν πιο ποιοτικό παρά ποσοτικό χρόνο μαζί ή είναι πιο εσωστρεφή άτομα (καλή ώρα εγώ) και έχουν ανάγκη να είναι και μόνα κάποιες ώρες της μέρας. Δε βλέπω γιατί αυτό σημαίνει οτι η σχέση δεν υφίσταται ή ας μείνουν φίλοι. Νομίζω οτι κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια με πολύ απόλυτο τρόπο.
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,647 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 00:00, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Δεν είναι όλες οι σχέσεις ίδιες ούτε φυσικά όλοι οι άνθρωποι κι οι ανάγκες τους ίδιες. Κάποια ζευγάρια θέλουν να είναι αυτοκόλλητα, να έχουν κοινά ενδιαφέροντα, να κάνουν πράγματα μόνο μαζί, άλλα έχουν μια πιο ανεξάρτητη σχέση και προτιμούν να περνούν πιο ποιοτικό παρά ποσοτικό χρόνο μαζί ή είναι πιο εσωστρεφή άτομα (καλή ώρα εγώ) και έχουν ανάγκη να είναι και μόνα κάποιες ώρες της μέρας. Δε βλέπω γιατί αυτό σημαίνει οτι η σχέση δεν υφίσταται ή ας μείνουν φίλοι. Νομίζω οτι κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια με πολύ απόλυτο τρόπο.

και έχουν ανάγκη να είναι και μόνα κάποιες ώρες της μέρας
Κάποιες ώρες της ημέρας οι περισσότεροι υποθέτω έχουμε ανάγκη να μείνουμε με τον εαυτό μας (αλίμονο αν δεν είχαμε!). Ασφαλώς κι εγώ χρειάζομαι να μένω μόνη και να κάνω τα δικά μου πράγματα κάποιες ώρες την ημέρα.
Το θέμα μας όμως είναι οι χωριστές διακοπές που είναι πολύ διαφορετικό από την φυσιολογική ανάγκη μας για απομόνωση.

Νομίζω οτι κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια με πολύ απόλυτο τρόπο
Μα αυτό, λίγο-πολύ δεν ισχύει για τους περισσότερους;
Κρίνουμε σύμφωνα με τις εμπειρίες μας και οι ξεκάθαρες απόψεις δεν σημαίνουν κατ'ανάγκην απόλυτες απόψεις. Άλλωστε πάντα υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια