Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,825 μέλη και 2,472,478 μηνύματα σε 78,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 472 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Friends vs Παρά Πέντε

Friends vs Παρά Πέντε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
Friends
75
71,43%
Παρά Πέντε
30
28,57%

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O mentoras_12 έγραψε: στις 22:06, 17-10-06:

Ποία από τισ δύο παρέες προτιμάτε Friends ή Παρά Πεντε εγώ αν και βλέπω και τα δύο και μ΄αρέσουν και τα δύο εξίσου προτιμώ Friends!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Pepper-ann

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H Pepper-ann έγραψε: στις 22:08, 17-10-06:

F R I E N D S !!!
2
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 22:10, 17-10-06:

Νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα...
Τα Φιλαράκια είναι ξένη σειρά ενώ το παρα 5 ελληνική
Εμένα πάντως μου αρέσουν και τα δυο και τα βλέπω
1
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 540 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 22:13, 17-10-06:

Ιερόσυλε!
Φυσικά FRIENDS!
Απορώ ρε παιδιά τι σας αρέσει στο Παρά 5. Μετριότατη σειρά ακόμα και για τα ελληνικά δεδομένα...
1
1
Παράθεση

nikolas17 (Νίκος)

Διάσημο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

O nikolas17 έγραψε: στις 22:15, 17-10-06:

Δεν ξέρω, εγώ απο συνήθεια την βλέπω πια...αν και μπορώ να πω έχει λίγο ενδιαφέρον
Παράθεση

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O mentoras_12 έγραψε: στις 22:19, 17-10-06:

Εγω το Παρα Πεντε το εχω ψιλοβαρεθει εκει που παει να γινει κατι τελειώνει το επεισοδιο! Και ημαρτον με αυτη την Θεοπουλα ολο η κοντη και η κοντη ας αλλαξει και καμια ατακα δεν λεω πλακα εχει αλλα σε καποιο σημειο καταντα βαρετο!
1
Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 540 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε: στις 22:21, 17-10-06:

Αυτό ακριβώς εννοώ. Βασίζεται σε πολύ λίγα - ομολογουμένως επιτυχημένα - ευρήματα το σενάριο του Καπουτζίδη, τα οποία τα έχει επαναλάβει σε βαθμό κακουργήματος. Όπως έλεγε κάποτε και ο Morissey: "The joke isn't funny anymore"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη O'Zorgnax : 18-10-06 στις 17:52.
1
Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 481 μηνύματα.

H smart έγραψε: στις 22:22, 17-10-06:

Bασικά μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο ...Αλλά θα πώ Friends γιατί το θεωρώ πιο κλασικό και όσες φορες και να το δώ δεν το βαριεμαι ενώ το παρα πέντε δεν μπορώ να το δώ πάνω από μία-δύο φορά!!!
Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H Maggie έγραψε: στις 22:40, 17-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Ιερόσυλε!
Φυσικά FRIENDS!
Με κάλυψες απόλυτα
F-R-I-E-N-D-S 4 EVER !!!
1
Παράθεση

diddle

Δραστήριο Μέλος

H diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 234 μηνύματα.

H diddle έγραψε: στις 22:53, 17-10-06:

Προτιμώ το παρά πέντε!!

Και τα δύο ειναι χιουμοριστικά και κατά τη γνώμη μου αρκετά επιτυχημένα απλά το παρά πάντε εχει και την υπόθεση, το μυστήριο που κρατάει αμείωτο το ενδιαφερον..
1
1
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Επιφανές Μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 13,507 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 23:05, 17-10-06:

Βασικα το Παρα5 με ειχε ξετρελανει. Στης αρχες ειχε απιστευτες ατακες, στο τελος της περσινης σεζον ειχε την αγωνια για το τι θα γινει αλλα τα δυο φετινα επεισοδια δεν μου αρεσαν καθολου. Ουτε σου προκαλουν αγωνια, ουτε εχουν γελιο. Το δε αστειο με την κοντη εχει παραγινει, καθε 5δευτερα ακους για την κοντη και το κοντο μωρο της.
Απο την αλλη το Friends ποτε δεν μου αρεσε τρελα αλλα εχει φαση και οποτε το θυμιθω οτι το εχει το παρακολουθω. Οποτε καπου στην ισοπαλια τα βαζω. Ωστοσω συγκρινουμε δυο τελιως ασχετες σειρες, το μονο τους κοινο ειναι ο στοχος τους, να πιασουν νουμερα κανοντας τον θεατη να γελασει
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 17-10-06 στις 23:13.
1
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 23:14, 17-10-06:

Εγώ βλέπω (έβλεπα) κ τις δύο σειρές. Η καθεμιά έχει τη χάρη της. Το "Παρα πέντε" δεν ξέρω τι ακριβώς έχει... Αλλά έχει αυτό το κάτι που σε κρατάει να θες να δεις τη συνέχεια όπωσδήποτε. Δυστυχώς έχω χάσει τα φετινά επεισόδια, οπότε δεν ξέρω πόσο βαρετά ίσως έχουν καταντήσει...

Τα φιλαράκια από την άλλη εχουν απίστευτο χιούμορ και τρομερές ατάκες. Οι χαρακτήρες είναι ένας κ ένας και δεν υπάρχει περίπτωση να δεις friends και να μη σου φτιάξουν τη διάθεση.

Από τα δύο ψηφίζω το friends γιατί είναι ο παλιός και είναι αλλιώς και γιατί το χιούμορ της σειράς είναι πιο πετυχημένο κατά τη γνώμη μου από το "παρα πέντε", χωρίς αυτό να μειώνει το δεύτερο!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,086 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 00:23, 18-10-06:

Friends γιατι το παρα πεντε εχει γινει βαρετο :X
1
Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,216 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε: στις 09:40, 18-10-06:

Αν πρεπει να διαλεξω ενα, αυτο ειναι "Friends".

Τα βλεπω και τα δυο βεβαια, αλλα εχουν γινει βαρετα!
Το ενα με τις επαναληψεις του, και το αλλο εχει κουρασει πολυ την υποθεση. Νομιζω οτι ο πρωτος κυκλος, ηταν αρκετος για να ολοκληρωθει η υποθεση!
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evouli έγραψε: στις 10:06, 18-10-06:

δεν ξερω ποιο να διαλεξω γιατι ειναι εντελως διαφορετικα.. μου αρεσουν και τα δυο.. αλλα αν πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να διαλεξω κατι θα διαλεξω το friends δανειζομενη μια φραση που ειπωθηκε στην προηγουμενη σελιδα οτι "το παρα πεντε πανω απο δυο φορες δεν μπορω να το δω" ενω τα φιλαρακια τα βλεπω ανετα τα παλια επεισοδια...
Παράθεση

Oiwnos

Νεοφερμένος

Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Oiwnos έγραψε: στις 11:56, 18-10-06:

Κατερίνα θα ήθελα να σε ρωτήσω που βρήκες την εικονα που έχεις για άβαταρ.
Ψάχνω να βρώ αυτου του στιλ τα πορτραίτα για αφίσες αλλά δεν ξέρω πώς ονομάζονται.

Όσο για το ερώτημα νομίζω οτι είναι "ιεροσυλία " να ανεβάζουμε σε επίπεδο σύγκρισης μια σειρα που διασκεδασε 80 χώρες επι 1 δεκαέτια με το περσινό χιτ του Mega Channel.
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,595 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 11:57, 18-10-06:

Αρχική Δημοσίευση από evouli
"το παρα πεντε πανω απο δυο φορες δεν μπορω να το δω" ενω τα φιλαρακια τα βλεπω ανετα τα παλια επεισοδια...
Σωστό! Και εγώ το ίδιο. Είδα μια φορά το κάθε επεισόδιο στο παρα πέντε και ήταν οκ. Δεν ήθελα να το δω παραπάνω.

Αλλά αν το σκεφτείτε το ένα είναι αυτοτελή επεισόδια (φιλαράκια) ενώ το άλλο είναι ολόκληρη ιστορία που δεν γίνεται να δεις στο άσχετο επεισόδια.

Ας πούμε και το LOST, αν και είμαι μεγάλος φαν της σειράς δεν μπορώ να το δω πάνω από μία φορά το κάθε επεισόδιο (εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι στην πλοκή οπότε επι τόπου το ξαναβλέπω) γιατί απλά δεν γίνεται ενώ είμαι π.χ. στο 2ο κύκλο να πεταχτώ να δω ένα επεισόδιο του 1ου κύκλου.
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 12:11, 18-10-06:

δεν εχω δει το φριεντσ
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 16:38, 18-10-06:

Friends
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,073 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 17:17, 18-10-06:

ΧΑ! παρα 5 φυσικά... το Friends ειναι βαρετό έως σαχλό... (προσωπική άποψη πάντα...)!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια