Λιωμένο τυρί για πατατάκια

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Πως μπορώ να φτιάξω αυτό το λιωμένο τυρί που βάζουν πάνω στα doritos του σινεμά? Είναι υπέροχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Πως μπορώ να φτιάξω αυτό το λιωμένο τυρί που βάζουν πάνω στα doritos του σινεμά? Είναι υπέροχο.

καταρχάς το πουλάνε έτοιμο στα σούπερ μάρκετ και απλά το ζεσταίνεις σε μικροκύμματα ή σε μπαινμαρί.

Αλλιώς αγοράζεις τσένταρ και λίγο γκούντα και με λίγη κρεμούλα γάλακτος και αρκετή υπομονή σε ένα κατσαρολάκι σε χαμηλή φωτιά, με πολύ ανακάτεμα επιτυγχάνεις το σωστό λιώσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
καταρχάς το πουλάνε έτοιμο στα σούπερ μάρκετ και απλά το ζεσταίνεις σε μικροκύμματα ή σε μπαινμαρί.

Αλλιώς αγοράζεις τσένταρ και λίγο γκούντα και με λίγη κρεμούλα γάλακτος και αρκετή υπομονή σε ένα κατσαρολάκι σε χαμηλή φωτιά, με πολύ ανακάτεμα επιτυγχάνεις το σωστό λιώσιμο.

Έχω πάρει τσένταρ και το ζέστανα αλλά δεν μου πέτυχε. Ήταν πολύ στερεό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Έχω πάρει τσένταρ και το ζέστανα αλλά δεν μου πέτυχε. Ήταν πολύ στερεό.

σκέτο δεν γίνεται, θέλει και λίγο κρεμούλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Να βάλω λίγη κρέμα στον πάτο της κατσαρόλας, το τσένταρ και θα πετύχει? Πολύ απλό. Θα το δοκιμάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Να βάλω λίγη κρέμα στον πάτο της κατσαρόλας, το τσένταρ και θα πετύχει? Πολύ απλό. Θα το δοκιμάσω.

λοιπόν βάζεις κρέμα, το τσένταρ σε κομματάκια και λίγο γκούντα σε κομματάκια ή ένταμ (λίγο όμως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
λοιπόν βάζεις κρέμα, το τσένταρ σε κομματάκια και λίγο γκούντα σε κομματάκια ή ένταμ (λίγο όμως)

Το τελευταίο είναι απαραίτητο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ξέχασες νομίζω το ταμπάσκο. Εγώ θα έβαζα μπόλικο για να είναι αρκετά καυτερό. Αλλά, περί ορέξεως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top