Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,283 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 211 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κατοικίδια

Τί ζωάκι έχετε;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
Γάτα
36
36,00%
Σκύλος
46
46,00%
Ψάρι
9
9,00%
Παπαγάλος
5
5,00%
Άλλο είδος πτηνού
7
7,00%
Χάμστερ
1
1,00%
Κουνέλι
8
8,00%
Ινδικό χοιρίδιο
3
3,00%
Χελώνα
3
3,00%
Ιγκουάνα
0
0%
Φίδι
1
1,00%
Άλλο είδος ερπετού
0
0%
Αράχνη
1
1,00%
Άλλο είδος εντόμου
0
0%
Άλλο
1
1,00%
Δεν έχω κατοικίδιο
13
13,00%

SkyBlu

Δραστήριο Μέλος

H SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.

H SkyBlu έγραψε: στις 12:55, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Φώτη για ξηρά τροφή προτίμησε την Orijen ή την ACANA. Είναι εξαιρετικής ποιότητας τροφές και θα είσαι ήσυχος και το σκυλάκι σου υγιές!
Αυτή που την ξέρω είναι όντως πολύ καλή.

Υποθέτω Φώτη ότι ξέρεις ότι τα κουταβάκια τρώνε ειδική τροφή, πιο ενισχυμένη, από ότι τα ενήλικα σκυλιά. Επίσης, το δικό σου που είναι μεγαλόσωμο, και υποθέτω ενεργητικό αν κρίνω από τη ράτσα του, έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Μια φορά που δανείστηκα τροφή για το 17 κιλά σκυλάκο από ένα παιδί με σκύλο 40 κιλών (μίξη χάσκυ με ντόγκο αρτζεντίνο) ο δικός μου την ξέρασε γιατί του έπεσε βαριά. Το καημενούλι.

Για το μικρόσωμο, που είναι παλιοπερίεργο και επιλεκτικό τρομάρα του και δεν τρώει όλες τις τροφές, παίρναμε και την Sam's Field. Σημείωση, επιλεκτικό μπορεί να σημαίνει ότι ούτε που ακουμπούσε την acana, αλλά έτρωγε από την ξηρά τροφή που παίρναμε για τα αδέσποτα της γειτονιάς... Τώρα εγώ τι να πω για αυτό το σκυλί...
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,568 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:25, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από SkyBlu
Αυτή που την ξέρω είναι όντως πολύ καλή.

Υποθέτω Φώτη ότι ξέρεις ότι τα κουταβάκια τρώνε ειδική τροφή, πιο ενισχυμένη, από ότι τα ενήλικα σκυλιά. Επίσης, το δικό σου που είναι μεγαλόσωμο, και υποθέτω ενεργητικό αν κρίνω από τη ράτσα του, έχει μεγαλύτερες απαιτήσεις.

Μια φορά που δανείστηκα τροφή για το 17 κιλά σκυλάκο από ένα παιδί με σκύλο 40 κιλών (μίξη χάσκυ με ντόγκο αρτζεντίνο) ο δικός μου την ξέρασε γιατί του έπεσε βαριά. Το καημενούλι.

Για το μικρόσωμο, που είναι παλιοπερίεργο και επιλεκτικό τρομάρα του και δεν τρώει όλες τις τροφές, παίρναμε και την Sam's Field. Σημείωση, επιλεκτικό μπορεί να σημαίνει ότι ούτε που ακουμπούσε την acana, αλλά έτρωγε από την ξηρά τροφή που παίρναμε για τα αδέσποτα της γειτονιάς... Τώρα εγώ τι να πω για αυτό το σκυλί...

Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Ορέστης40 έγραψε: στις 16:39, 18-09-19:

Ισως πρεπει να τρωει τροφη για large breeds που εχουν λιγοτερο ασβεστιο. Γενικα στις ρατσες που εχουν προδιαθεση για ισχυακη δυσπλασια πρεπει να προσεχουμε την αποτομη αναπτυξη και αυξηση βαρους.
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,568 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:39, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ορέστης40
Ισως πρεπει να τρωει τροφη για large breeds που εχουν λιγοτερο ασβεστιο. Γενικα στις ρατσες που εχουν προδιαθεση για ισχυακη δυσπλασια πρεπει να προσεχουμε την αποτομη αναπτυξη και αυξηση βαρους.

Έχεις και εσυ σκυλάκι;
Παράθεση

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O Ορέστης40 έγραψε: στις 16:40, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Έχεις και εσυ σκυλάκι;

Ειχα. Πεθανε πριν λιγα χρονια.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:42, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Ορέστης40
Ειχα. Πεθανε πριν λιγα χρονια.

Τι ράτσα αν επιτρέπεται;
Παράθεση

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Ορέστης40 έγραψε: στις 16:57, 18-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Τι ράτσα αν επιτρέπεται;

Κοπριτακι μικροσωμο.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 09:15, 19-09-19:

Η γατούλα μου η Τέρψη(σε νεαρή ηλικία).
6
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:15, 19-09-19:

Αρχική Δημοσίευση από Aleksa

Η γατούλα μου η Τέρψη(σε νεαρή ηλικία).

Τι γκυκουλα!
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 09:45, 19-09-19:

1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:46, 19-09-19:

Δίκη σου είναι;
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 09:47, 19-09-19:

Αυτή στο τζιφάκι, όχι.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:53, 19-09-19:

Αυτή στο τζιφάκι, όχι.

Βρήκα ένα βίντεο στο YouTube!Τι γλυκό!

https://m.youtube.com/watch?v=yDFeB2p-6_M
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 09:53, 19-09-19:

Εδώ, ενήλικη.

4
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:55, 19-09-19:

Να σου ζήσει!
1
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 09:58, 19-09-19:

Σ'ευχαριστώ.
Ετοίμασε και τη δική σου κάμερα για περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο του δικού σου κούκλου που περιμένουμε.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 09:59, 19-09-19:

Σ'ευχαριστώ.
Ετοίμασε και τη δική σου κάμερα για περισσότερες φωτογραφίες και βίντεο του δικού σου κούκλου που περιμένουμε.

Εννοείται!
1
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,933 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 16:28, 21-09-19:

Αδέρφια, κανα ξετριχωτικό για ρούχα ξέρουμε (και από που το αγοράζουμε) ;

Μου εχει ξεσκισει το γατί κάτι φλις και τα χει κανει κάτασπρα και θέλω να τα καθαρίσω αλλά με αυτό το ρολό με τα αυτοκόλλητα μου βγαίνει η Παναγία και θέλω κάτι πιο εύκολο αν γίνεται.
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa έγραψε: στις 22:24, 21-09-19:

Δυστυχώς μέχρι στιγμής μόνο με ρολό παλεύεται. Αλλά όχι οποιοδήποτε, τα περισσότερα είναι άχρηστα.
Μέχρι πρόσφατα, χρησιμοποιούσα αυτό:

μα πλέον δεν βρίσκω αυτή τη μάρκα.
1
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,075 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 08:53, 22-09-19:

Εγω χρησιμοποιω αυτα και ειμαι ευχαριστημενη. Συνηθως 1-2 αυτοκολλητα αρκουν καθε φορα που βγαινω εξω. Με τα σκεπασματα εχω προβλημα και το ρολο δεν ειναι λυση. Τι κανω; Τα βαζω καθε εβδομαδα για πλυσιμο αλλα πριν τα ριξω στο πλυντηριο τα πιανω με 4 χοντρα μανταλακια απο καθε γωνια και τα τεντωνω στο κρεβατι και τα περναω ενα χερι με την ηλεκτρικη σκουπα (dyson v11)
2
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια