Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,950 μέλη και 2,477,901 μηνύματα σε 78,913 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 477 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια είναι η άποψή σας για την ζωή;

Διαλέξτε ποιο από αυτά νοιώθετε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 37)
Life sucks
7
18,92%
Life is good
18
48,65%
Πιο πολύ sucks
4
10,81%
Πιο πολύ good
8
21,62%

Παπαδόπουλος10077

Νεοφερμένος

Ο Παπαδόπουλος10077 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Παπαδόπουλος10077 έγραψε: στις 19:01, 13-10-09:

Η ζωη ειναι γενους θηλυκου... θελει σωστη προσεγγιση..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moonlight : 14-10-09 στις 00:13. Αιτία: κεφαλαια
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 19:09, 13-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Παπαδόπουλος
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΗΚΟΥ... ΘΕΛΕΙ ΣΩΣΤΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ...
Η ζωή είναι γυναίκα. Από τη γυναίκα και για τη γυναίκα.
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 21:44, 13-10-09:

Ότι οι στιγμές δυστιχία είναι άπειρα φορές περισσότερες απο τις αντίστοιχες της ευτυχίας... και όσο και αν μερικοί λένε ότι γιαυτό αξίζουν πραγματικά οι ωραίες στιγμές και αλλιώς δεν θα είχαν αξία, εγώ ένα έχω να πω.. αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε: στις 22:46, 13-10-09:

αν ήταν το 90% της ζωής μας να νιώθουμε δυστηχεις για ποιο λόγο γεννηθήκαμε εν τέλη?
δν γεννηθήκαμε για να είμαστε δυστυχισμένοι, δν υπάρχει δυστυχία απλά έτσι έχουμε μάθει όταν κάτι δν πάει έτσι όπως το θέλαμε, να βαφτιζόμαστε δυστυχισμένοι, όλα στο μυαλό μας είναι
2
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 23:52, 13-10-09:

Τιμη μας που ηρθαμε στον κοσμο. Ηρθαμε να δημιουργησουμε και να δημιουργηθουμε.
Να φτιαξουμε ενα βιβλιο με κανονες, πρεπει και δεν πρεπει, θελω και δε θελω.
Να μαθουμε να αντεχουμε.
Αυτη η ζωη ειναι μια δοκιμασια, δεν ξερουμε αυριο που θα βρεθουμε κι αν θα βρεθουμε.

Τους κανονες ο ανθρωπος τους φτιαχνει μονος, ακολουθωντας τα δικα του μονοπατια, εκει που θελει εκει και παει.
Μονο με τη γκρινια παει πισω ο ανθρωπος και δεν εξελισσεται.
Δε μαρεσει η γκρινια, η κακια και η μιζερια.
Μου αρεσουν τα πλατια πνευματα, οσοι εχουν διευρυμενους οριζοντες, βαθια σκεψη, εντονα βαθια αντιληψη των πραγματων, ενστικτο κι αισιοδοξια, αγαπη για το σημερα.
Ετσι ειμαι εγω κι ετσι ευελπιστω να ναι οσοι με συντροφευουν φιλοι και μη.

Καπως ετσι βρισκει κανεις το νοημα της ζωης, καπως ετσι ρουφα οσα του δινονται.
Σημασια εχει η παιδεια, η γνωση κι οχι απαραιτητα στα θρανια(εκει απλως ειναι η εισαγωγη, μια μικρη παροτρυνση)

Και φευγεις ευτυχης οταν πλεον εχεις περασει ολατα δυσκολα σταδια με κοπο οχι εξαναγκασμο, περηφανια κι οχι μιζερια, ελπιδα, θαρρος κι οχι θρασος και πανω απολα εχοντας δωσει και παρει πολλη πολλη αγαπη!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια