Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,920 μηνύματα σε 78,916 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 143 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μέχρι ποια ηλικία σας έκαναν μπάνιο;

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Πύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 21:26, 26-01-15:

Μέχρι τα 4-5 το πολύ 6
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

Ο Costas16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Costas16 έγραψε: στις 02:37, 27-01-15:

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να το πιστέψετε. Δικαιολογώ όσους νομίζουν ότι τρολάρω, αλλά είναι αλήθεια. Δε με νοιάζει να το αποδείξω σε όποιον δε το πιστεύει, θα απαντώ σε όσους απαντούν σοβαρά. Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή αν έχει ακούσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να μου πει.
1
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,468 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 12:57, 27-01-15:

Ακόμα και αν δεν τρολλάρεις (που δεν το πιστεύω), εγώ εξακολουθώ να μην βρίσκω την χρησιμότητα ύπαρξης του θέματος.
Κοιταχτείτε λίγο οικογενειακά βέβαια για το 0,00001% που λες αλήθεια, μία εσύ γιατί 16 χρονών θες να σου την σαπουνίζουν άλλοι (την πλάτη ε), και μία η μάνα σου και η αδερφή σου που δέχονται να το κάνουν.
12
Παράθεση

aye

Διάσημο Μέλος

H aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H aye snowblind έγραψε: στις 15:13, 27-01-15:

Είτε μιλας σοβαρά είτε όχι, έχω να πω πως τέτοιου είδους καταστάσεις δεν είναι υγιείς.
Και δεν νομίζω πως τηρούνται και οι κατάλληλες αποστάσεις ανάμεσα στις σχέσεις των μελών μιας οικογένειας.

Είμαι υπέρ του να υπάρχει άνεση ανάμεσα στα αδέρφια, δηλαδή οκ δεν έγινε και τίποτα αν τύχει να σε δουν κάποια στιγμή την ώρα που αλλάζεις. ΑΛΛΑ εδώ νομίζω ότι έχουν ξεπεραστεί τα όρια της οικειότητας.

Και δεν μπορώ να καταλάβω πως ο ίδιος ανέχεσαι αυτή την κατάσταση. Δεν νιώθεις ότι δεν σου συμπεριφέρονται ή ότι δεν συμπεριφέρεσαι ο ίδιος σύμφωνα με την ηλικία σου; Ότι δεν σε σέβονται; ειδικά εκεί που λες για τις μπηχτές της αδερφής σου.

Και οι γονείς σου πως το επιτρέπουν αυτό; Δεν θέλουν να δουν το παιδί τους να ανεξαρτητοποιείται και να είναι υπεύθυνο για τον εαυτό του και το σώμα του;

Ε, και στο κάτω κάτω ας σε αφήσουν άπλυτο να δούμε τι θα γίνει. Θα ανεχτείς για λίγες μέρες τη μπόχα, στο τέλος θα πας να πλυθείς.

Απόκτησε τον έλεγχο του εαυτού σου. Γίνε υπεύθυνος.

Σε περίπτωση που τρολλάρεις : Άι σιχτίρ
10
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε: στις 17:31, 27-01-15:

Όποιος έχει κάποια παρόμοια εμπειρία ή έχει ακούσει σχετικό ας μου στείλει private.
Παράθεση

HarissonFord

Νεοφερμένος

Ο HarissonFord αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 25 μηνύματα.

O HarissonFord έγραψε: στις 18:05, 27-01-15:

Είσαι ένα (για να μην πω μισό) βήμα πριν από την ενηλικίωση...
Στα 16 του ο καθένας αναζητάει παρτενέρ (καταλαβαίνεις τι εννοώ----για να του τον τρίβουν)... και δεν τον πλένει ούτε η μάνα του ούτε η αδερφή του...εκτός κι αν υπάρχει πολύ πολύ σοβαρός λόγος...
Το να σου τα χαϊδεύουν (μάνα και αδερφή) ή δεν ξέρω κι εγώ τι μάλλον είναι ανήκουστο φίλε!!!
Τουλάχιστον μετά σκουπίζεσαι μόνος σου με την πετσέτα ή σε σκουπίζουν???
2
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 113 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε: στις 19:25, 27-01-15:

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο ενδιαφέρεσαι να μάθεις εάν είχαν και άλλοι παρόμοιες εμπειρίες... Εάν δηλαδή κάποιος άλλος σου πει πως έχει ζήσει κάτι ανάλογο τι θα αλλάξει για σένα;
4
Παράθεση

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε: στις 19:39, 27-01-15:

Απλά να δω αν υπάρχουν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις και πως το βλέπουν.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,516 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 20:00, 27-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Costas16
Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να το πιστέψετε. Δικαιολογώ όσους νομίζουν ότι τρολάρω, αλλά είναι αλήθεια. Δε με νοιάζει να το αποδείξω σε όποιον δε το πιστεύει, θα απαντώ σε όσους απαντούν σοβαρά. Αν έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή αν έχει ακούσει κάτι τέτοιο θα ήθελα να μου πει.
Προφανώς και είναι δύσκολο να σε πιστέψουμε και λογικό να θεωρούμε ότι τρολάρεις. Αν αυτό συμβαίνει, σε ευχαριστούμε, καθώς μας έδωσες μια καλή ευκαιρία να διασκεδάσουμε και να γελάσουμε.

Ας θεωρήσουμε όμως και την περίπτωση που δεν κάνεις πλάκα, αλλά μιλάς ειλικρινά. Θα σου απαντήσω σοβαρά και σκληρά. Από τις απαντήσεις που πήρες, θα διαπίστωσες ότι κανένας δεν έχει παρόμοια εμπειρία με σένα και κανένας δεν έχει ακούσει κάτι τέτοιο. Για να το πω στεγνά, φίλε κάτι δεν πάει καλά με σένα, αλλά και με την οικογένειά σου. Έδωσα μέσω Skype στη μητέρα μου που είναι παιδίατρος και ειδικευμένη στην παιδική ψυχολογία, να διαβάσει τα μηνύματά σου. Η διάγνωσή της ήταν ότι η συμπεριφορά σου δεν είναι φυσιολογική για έναν 16χρονο έφηβο. Υπάρχουν πολλοί γονείς που για λόγους υπερπροστασίας θέλουν να κάνουν μπάνιο στα παιδιά τους αν και αυτά μεγαλώνουν. Όμως κανένα φυσιολογικό παιδί, αγόρι ή κορίτσι, δεν το δέχεται αυτό και επαναστατεί γύρω στα 12 το πολύ 13. Ένας έφηβος που αναπτύσσεται σωστά νοητικά, απαιτεί χωρίς συμβιβασμούς και πετυχαίνει να κατοχυρώσει ότι κάποια πράγματα είναι εντελώς προσωπικά. Το μπάνιο είναι ένα από αυτά και μάλιστα από τα πιο βασικά. Εκεί ο έφηβος θα βρεθεί μόνος με το σώμα του, θα το εξερευνήσει, θα παίξει μαζί του και φυσικά θα αυνανιστεί. Είναι αδιανόητο ένα παιδί πάνω από τα 12 να δέχεται εκείνη την ώρα έστω και θεατές. Δεν είναι μόνο θέμα ντροπής. Για να μιλήσω για μένα, στην οικογένειά μου ήμασταν γυμνιστές και δεν είχαμε πρόβλημα να δούμε γυμνό ο ένας τον άλλο. Όμως, σεβόμασταν πάντα τις προσωπικές στιγμές των άλλων, όπως το μπάνιο. Δηλαδή, το να δέχεσαι όχι μόνο να σε βλέπουν η μητέρα σου και η αδερφή σου γυμνό στο μπάνιο και μάλιστα να σε πλένουν, που σημαίνει ότι σε αγγίζουν στα γεννητικά σου όργανα, να βλέπουν να σου σηκώνεται, λυπάμαι, αλλά δεν είναι νορμάλ. Πάμε και αλλού. Ούτε η συμπεριφορά της μητέρας σου και της αδερφής σου είναι φυσιολογική. Ας δεχθούμε ότι η μητέρα σου σε θεωρεί ακόμα μωρό. Τι τρέχει με την 19χρονη αδερφή σου; Μάλλον κάτι περίεργο. Δηλαδή, πώς σε πλένει η αδερφή σου; Αυτή ντυμένη έξω από τη μπανιέρα κι εσύ μέσα γυμνός, ή μήπως γδύνεται και αυτή και μπαίνετε μαζί στη μπανιέρα; Γιατί έτσι πάμε και αλλού. Ο πατέρας σου, αν μένετε μαζί, γνωρίζει αυτή τη κατάσταση και τη δέχεται; Παλικάρι μου, ναι υπάρχει πρόβλημα. Πιστεύω ότι μπορείς ακόμα να το λύσεις χωρίς να ζητήσεις τη βοήθεια ψυχολόγου. Πάρε τις αποφάσεις σου. Απαγόρεψε διά ροπάλου στη μητέρα σου και την αδερφή σου να ανακατεύονται σε τέτοια προσωπικά σου πράγματα. Κάνε μπάνιο μόνος σου με κλειδωμένη πόρτα και τακτικά για να μη τις δίνεις το δικαίωμα να λένε οτιδήποτε. Απόλαυσε μόνος σου το μπάνιο σου και το σώμα σου. Όταν αποκτήσεις κοπέλα, γιατί αποκλείω το να έχεις και να συμπεριφέρεσαι έτσι ανώριμα, θα μπορείτε να κάνετε μπάνιο μαζί οι δυο σας, να σαπουνίζει και να τρίβει ο ένας τον άλλο και ότι άλλο όμορφο ήθελε προκύψει. Προς το παρόν επείγει να αποδεσμευτείς από την αρρωστημένη κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι.

Costas16

Νεοφερμένος

O Costas16 έγραψε: στις 20:21, 27-01-15:

Σε ευχαριστώ πολύ για την πολύ μεγάλη αλλά πολύ χρήσιμη απάντηση. Θα κάνω ότι μπορώ για να τα εφαρμόσω αυτά. Έχεις δίκιο!
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε: στις 22:11, 30-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Έδωσα μέσω Skype στη μητέρα μου που είναι παιδίατρος και ειδικευμένη στην παιδική ψυχολογία, να διαβάσει τα μηνύματά σου. Η διάγνωσή της ήταν ότι η συμπεριφορά σου δεν είναι φυσιολογική για έναν 16χρονο έφηβο.
Φυσιολογικοτατη. Για να ψαρεψει ηρθε.

Και για να απαντησω στο θεμα: μεχρι τα 6, 7
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 30-08-15 στις 22:19.
1
Παράθεση

niek

Δραστήριο Μέλος

H niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H niek :) !!! έγραψε: στις 23:43, 30-08-15:

Κι όμως έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση!
Προσωπικά μέχρι τα 5 και μέχρι τα 6 αραιά και που .
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 00:33, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από niek
Κι όμως έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση!
Το θεμα βρωμαει, οταν ζητανε private ή κατευθυνουν τη συζητηση για επαφες περα απο το φορουμ.
1
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 624 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε: στις 00:40, 31-08-15:

Νομιζω εχω ακουσει ακριβως την ιδια ιστορια σε ενα αλλο forum. Βεβαια εκεινος ελεγε οτι καποιες φορες του αρεσε και τελειωνε μεσα στο μπανιο κιολας αφου η αδελφη του ειχε κεφια Αν λεει την αληθεια παντος εχει μεγαλο προβλημα και αυτος και η οικογενοια του. Αλλα μαλλον ειναι καλο τρολλ.
Παράθεση

Yelawolf

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Yelawolf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O Yelawolf έγραψε: στις 01:04, 31-08-15:

Ωραια....νιωθω περισσοτερο χρησιμος πλεον....και λιγοτερο μαλακας....wow
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,516 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 01:11, 31-08-15:

Αρχική Δημοσίευση από CaneSenpai
Αλλα μαλλον ειναι καλο τρολλ.
Τρολ είναι. Μας διασκέδασε όμως. Αργότερα άνοιξε κι άλλο θέμα, αλλά αυτό δεν προχώρησε:
https://www.e-steki.gr/showthread.php...87#post4196587

2
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 07:01, 31-08-15:

Τρολλ σιγουρα, αλλα υπαρχουν κοινωνιες που οντως κανει μπανιο το ενα μελος της οικογενειας το αλλο, αλλα μονο του ιδιου φυλου. Χαρακτηριστικα παραδειγματα η Ιαπωνια και η Κορεα οπου πολλες φορες κανουν μπανιο μαζι η μητερα με την κορη ή ο πατερας με τον γιο ή τα αδερφια μαζι (τα κοριτσια με τα κοριτσια και τα αγορια με τα αγορια).
Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

O libre έγραψε: στις 13:57, 31-08-15:

Όχι, το τρολ ειναι αποστασιοποιημενο απο τα γραπτα του και δεν σταματαει απο αντιδρασεις αλλων, αλλα συνεχιζει ακαθεκτο. Στοχος του ειναι να χαλαει νηματα κανοντας χαβαλε κι οχι να ζηταει private. Για ποιο να λογο να ζητησεις private σε ενα νημα που το θεμα του μπορει να συζητηθει δημοσιως; Τα τρολ θελουν να παρατεινουν την παραμονη τους για να σπανε πλακα, οχι να αρχισουν να τους ψυλλιαζονται απο τα πρωτα ποστς. Αλιευτης ειναι ο ανθρωπος και δεν ξερεις και τι ηλικια εχει.

αλλα υπαρχουν κοινωνιες που οντως κανει μπανιο το ενα μελος της οικογενειας το αλλο, αλλα μονο του ιδιου φυλου. Χαρακτηριστικα παραδειγματα η Ιαπωνια και η Κορεα οπου πολλες φορες κανουν μπανιο μαζι η μητερα με την κορη ή ο πατερας με τον γιο ή τα αδερφια μαζι (τα κοριτσια με τα κοριτσια και τα αγορια με τα αγορια).
Κυριως απο ελλειψη ή οικονομια νερου καλλιεργηθηκαν αυτες οι συνηθειες. Αυτο γινοταν πολυ παλια. Ή εμπαιναν μαζι ατομα του ιδιου φυλου ή χειροτερα ακομα εμπαινε ο ενας αφου ειχε τελειωσει ο προηγουμενος στα ιδια νερα. Αναγουλα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη libre : 31-08-15 στις 14:06.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 16:18, 31-08-15:

5
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,512 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε: στις 14:25, 08-04-17:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ξερω οτι τρολλαρει αλλα αυτο το thread μου εφτιαξε την μερα
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια