Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,997 μέλη και 2,479,824 μηνύματα σε 78,991 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 504 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)
5
11,90%
Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)
4
9,52%
Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)
6
14,29%
Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)
10
23,81%
Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)
0
0%
Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)
0
0%
Φιλελεύθερη Συμμαχία
7
16,67%
Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)
1
2,38%
Οικολόγοι Πράσινοι
2
4,76%
Άλλο
0
0%
Άκυρο
1
2,38%
Λευκό
0
0%
Αποχή
1
2,38%
Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)
5
11,90%

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,125 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 11:59, 17-09-07:

εγώ πάντως χαίρομαι που τα μικρά κόμματα ψηφίστηκαν απ τον κόσμο, πράγμα που δείχνει στους "μεγάλους" ότι ο κόσμος σιγά σιγά αρχίζει και καταλαβαίνει ότι είναι καλό να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
Σχεδόν χάρηκα και για το ΛΑ.Ο.Σ παρότι είναι μαρκάν αντίθετο από όλα όσα υποστηρίζω.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 12:02, 17-09-07:

κι εγω, παρα πολυ! πλεον θα ακουγονται πολλες φωνες, αυτο λεγαμε και δυο σελιδες πιο πισω...
αλλα δε μπορω να αποφασισω τι θα ηθελα να ειχε γινει σχετικα με την αυτοδυναμια..

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 12:06, 17-09-07:

Αν δεν υπήρχε αυτοδυναμία και πηγαίναμε πάλι σε εκλογές θα υπήρχε ένα καλό και ένα κακό.
Το καλό είναι ότι θα λάμβανε η κυβέρνηση ένα βροντερό μήνυμα απ τους ψηφοφόρους....
Το κακό είναι ότι οι εκλογές κοστίζουν πάρα πολύ χρήμα και φυσικά βγαίνει απ την τσέπη των πολιτών.

Το να κάνανε οικουμενική... δεν έπαιζε.... άντε το πολύ πολύ να δεχόντουσαν καμιά συμμαχία με το ΛΑ.Ο.Σ

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 3,991 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 12:08, 17-09-07:

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 12:24, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
καλα τα λες, αλλα εισαι ευχαριστημενος απο την τωρινη κατασταση?
επισης, δωσε λιν απο παπακωνσταντινου... πως το χασα εγω αυτο!!!
Kαθόλου ευχαριστημένος που η δεξιά τη γλύτωσε στο τσακ, απλά δεν κρύβω ένα ΟΥΦ ανακούφισης που μου βγήκε όταν έμαθα ότι το ΠΑΣΟΚ δεν...
Οραματιζόμουν καταποντισμό του δικοματισμού αλλά είναι ανέφικτο. Σε κανένα ευρωπαικό κράτος δεν έχει καταποντιστεί ο δικοματισμός κι ούτε θα συμβεί, παρά μόνο πρόσκαιρα. Η ευθύνη είναι του λαού.
Η παραγγελιά σου : (προσέξτε τα λόγια, μεγάλες αλήθειες)

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

O tserno έγραψε: στις 12:25, 17-09-07:

To κακό σε όλη αυτη την εκλογική διαδικασία ειναι πως ενώ οι νέοι φαινονται να συνειδητοποιουν οτι πολλα πρεπει να αλλαξουν(ολοι οι νέοι ηταν στα αριστερα εκτος παραδοσιακα ταγμενων στην ΝΔ και ΛΑΟΣ).
Έχουμε μια μεριδα πληθυσμού δυστυχως την μεγαλύτερη που ειναι παραδοσιακοι υποστηρικτές της δεξιας χωρις προφανή λόγω και επισης χωρις να καταλαβαίνουν τι ψηφίζουν η τι νοημα εχει αυτη η ρημαδα εκλογική διαδικασία....Νομιζουν οτι ο καραμανλής εχει μια ομοιοτητα με τον θειο του(εγω γιατι δεν την βλέπω?)
Ο Πολύδωρας, ενας απο τους υποργούς που προκάλεσε την οργή της συγχρονης ελλαδας υπερψηφίστικε και πάλι οχι γιατι ειναι "καλός" αλλα γιατι η θείτσα που εχει χάσει τα λογικά της ψηφίζει καποιον της εποχής της γιατι εμείς οι νέοι ειμαστε ταραξίες και τραμπουκοι...
Συγγνωμη θειτσα αλλα δεν ειμαστε....καποιοι ειμαστε σκεπτομενοι ανθρωποι με αποψη εστω και αν δεν ταιριαζει στα δικα σου κριτιρια

Επιπλέον οσο πιο νωρις καταλάβει αυτή η αποχή οτι ειναι κακή για τον τόπο τοσο καλύτερα θα είναι....
Αν θες κατι να αλλαξει δεν απεχεις....κατεβαίνεις και ψηφιζεις "οικολογους" η Εν.αντι.α η φιλελευθερους η οτι αλλο ναναι.....

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 12:28, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
εγώ πάντως χαίρομαι που τα μικρά κόμματα ψηφίστηκαν απ τον κόσμο, πράγμα που δείχνει στους "μεγάλους" ότι ο κόσμος σιγά σιγά αρχίζει και καταλαβαίνει ότι είναι καλό να υπάρχει πολυφωνία στη βουλή.
Σχεδόν χάρηκα και για το ΛΑ.Ο.Σ παρότι είναι μαρκάν αντίθετο από όλα όσα υποστηρίζω.
το αυτό ακριβώς

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,570 μηνύματα.

H underwater έγραψε: στις 12:48, 17-09-07:

Απογοητεύτηκα από την αυτοδυναμία της ΝΔ. Θα πω το χιλιοειπωμένο, κάθε λαός έχει την κυβέρνηση που του αξίζει. Στα μούτρα μας οπότε.

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 442 μηνύματα.

O tserno έγραψε: στις 12:51, 17-09-07:

+1 under

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 13:02, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
με βάση το σιτε του υπες πάντως ο ΣΥΡΙΖΑ παίρνει μια έδρα στο Ηράκλειο [στο 99,19%] οπότε...
Τελικά κάτι παίχτηκε με το υπόλοιπο 4% στο Ηράκλειο και πήρε έδρα.

Είδατε χαρά ο Βενιζέλος, ε;

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 13:16, 17-09-07:

Αν θες κατι να αλλαξει δεν απεχεις....κατεβαίνεις και ψηφιζεις "οικολογους" η Εν.αντι.α η φιλελευθερους η οτι αλλο ναναι.....
Ναι, ναι, ναι, έχεις απόλυτο δίκιο!!! και είσαι ένα σημαντικό μερός της ελπίδας, για "ένα καλύτερο ...μεθαύριο", ειλικρινά!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 13:18, 17-09-07:

Οι οποίοι οικολόγοι πράσινοι πήραν 1% περίπου στην επικράτεια!
Και τα ΜΜΕ δεν έκαναν ως τώρα κάποια σημαντική αναφορά σ' αυτούς.

tserno (Βασίλης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O tserno έγραψε: στις 13:20, 17-09-07:

Οι οικολογοι στο τμήμα μου πηραν 10 ψήφους στα 436 εγκυρα...
3 ο παπαθεμελης...(το χαρηκα λεμε)

Το μελλον του μεθαυριο δεν ειμαι με τπτ γιατι καποιοι θα με κατηγορήσουν για τα πιστευω μου...

Τουλαχιστον εγω εχω τετοια

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:11, 17-09-07:

Οι οικολογοι πρασινοι πηγαν παρα πολυ καλα κατα τη γνωμη μου, ηταν 6ο κομμα στις περισσοτερες περιοχες, με μηδεν διαφημιση, Ο Παπαθεμελης λε πουλ. Γενικα ειμαι αρκετα ικανοποιημενη με το αποτελεσμα, και η οριακη αυτοδυναμια παιζει να μας βγει και σε καλο. Ισως καλυτερο και απο το να μην εβγαιναν και να γινοταν καμια περιεργη συνεργασια.

Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:15, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Δεν καταλαβα αυτο με τον Αλαβανο και το Ηρακλειο, ενα λινκ πλιιιιζ.!
Όσο κοίταζα τα αποτελέσματα, όταν η καταμέτρηση στο Ηράκλειο ήταν γύρω στο 99% (επικράτεια 95-97%) ο ΣΥΡΙΖΑ δεν έβγαζε έδρα στο Ηράκλειο, οπότε δεν έμπαινε ο Αλαβάνος.

Τελικά στις 05:45, με το 99,5% της επικράτειας να έχει καταμετρηθεί το Ηράκλειο έδωσε έδρα στο ΣΥΡΙΖΑ κι ο Αλαβάνος μπήκε.

ΥΓ> http://www.in.gr/news/article.asp?ln...7&lngDtrID=244

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,841 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:22, 17-09-07:

Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.

Μηπως ξερει κανεις πως γινεται και βγαζει κομμα εδρα με λιγοτερο ποσοστο απο αλλο κομμα. Π.χ. Συριζα και ΚΚΕ στο Ηρακλειο. Το ειδα και σε αλλες περιπτωσεις χτες το βραδυ, και με μεγαλυτερη διαφορα.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 15:30, 17-09-07:

Ωχ! Δεν το ειχα δει αυτο! Δεν ηξερα οτι δεν εβαζε σε μεγαλη περιοχη. Εντυπωση μου κανει που εβαλε Σερρες και Ηρακλειο, το διακινδυνεψε.
χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου"

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς???

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 15:33, 17-09-07:

Αρχική Δημοσίευση από XRZ
χθες πάντως μιλούσαν για το "παρακινδυνευμένο στοίχημα του Αλαβάνου"

αυτό που λες το είδα κι εγώ και οκ, με τη νδ και το πασοκ το δέχομαι αξιωματικά ότι κάτι παίζει με τις έδρες "δώρο" στο πρώτο κόμμα αλλά για αυτό που λέει η Io-io τα φώτα του κανείς???
Ναι, ακριβως. Νομιζω οτι ισως να εχει σχεση με τους σταυρους.

Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 15:35, 17-09-07:

Το παρακινδυνευμενο στοιχημα δεν το ακουσα, τι στο διαολο ολο το βραδυ τις βλακειες εβλεπα. Μπραβο του παντως.
ΝΕΤ... εγγύηση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:41, 17-09-07:

Εγώ πάντως μέχρι τώρα ήξερα ότι ο "αρχηγός" του εκάστοτε κόμματος, δεν χρειάζεται να σταυρωθεί για να βγει ρε παιδιά αλλά ότι μπαίνει στη βουλή με το κόμμα του....
όπως συμβαίνει πχ με τον Καραμανλή και τον Παπανδρέου ή την Παπαρήγα....
ο Αλαβάνος, γιατί χρειαζόταν να βγει έδρα εκεί που ήταν αυτός υποψήφιος? ξέρει κάποιος να μας πει?

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια