Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
παντα για την ''πρωτη νυχτα'':P



oh my god. ξεπεταγμενη η νυφουλα:P. λολ στ αληθεια δε θελω να παντρευτω. μελισταλαχτες υποσχεσεις και σογια, και στο τέλος σέξυ outfit για τον πασακο... :tongue:*****

βεβαια νταξει αμα γνωριζα τον κατάλληλο ίσως και να το έκανα αλλα θεωρώ γελοίο το να φαντάζομαι μια μέρα και όχι μια ζωή.

αν τον εκανα το γάμο πάντως - για να μείνω στο θέμα - θα ήθελα να είναι μικρός, γεμάτος ωραία αρώματα και όμορφες εικόνες.

*******+++το κλασικά απαίσιο προσχεδιασμένο χορευτικό με το γαμπρό να πηγαίνει περα δώθε κάνοντας άτσαλα τα βήματα ενώ παίζει το λυκειακό τους άσμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
Εγώ οπως τον είχα φανταστεί έτσι κι έγινε..
Με πολύ κόσμο, υπερπαραγωγή και τέτοια.. Αν ξαναπαντρευομουν ομως σήμερα θα ήθελα πολύ λιτά πράγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ο γάμος, έτσι όπως τελείται σήμερα, είναι η προσωποποίηση του ναρκισσισμού στο μεγαλείο του. ετοιμασίες μηνών, στολισμοί, ρούχα, προσκεκλημμένοι κατά μυριάδες μόνο και μόνο για να πέσουν τα φώτα επάνω τους για μερικές ώρες.

στα δικά μου μάτια, ο ιδανικότερος γάμος είναι αυτός με μια απλή τελετή στην οποία η νύφη ούτε θα πρέπει ν' αργήσει ούτε και να πατήσει τον γαμπρό επειδή "έτσι πρέπει", οι καλεσμένοι θα είναι όσοι θέλει το ζευγάρι κι οχι όσοι θέλουν οι γονείς και το σημαντικότερο· η μουσική θα είναι επίσης στα γούστα του ζευγαριού με την καθιερωμένη γαμήλια playlist στα σκουπίδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.



Πέρα απ'την πλάκα, προτιμώ μια τελετή με λίγους και καλούς προσκεκλημένους, σε ένα τέτοιο μέρος. Η ουσία είναι να μοιραστείς την ευτυχία/χαρά σου με τους αγαπημένους σου, όχι να βλέπεις την γουρούνα 3η ξαδέρφη σου που'χετε να μιλήσετε απ'τους Ολυμπιακούς να καταβροχθίζει κοκορέτσι και να σχολιάζει τους πάντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
ο γάμος, έτσι όπως τελείται σήμερα, είναι η προσωποποίηση του ναρκισσισμού στο μεγαλείο του. ετοιμασίες μηνών, στολισμοί, ρούχα, προσκεκλημμένοι κατά μυριάδες μόνο και μόνο για να πέσουν τα φώτα επάνω τους για μερικές ώρες.

στα δικά μου μάτια, ο ιδανικότερος γάμος είναι αυτός με μια απλή τελετή στην οποία η νύφη ούτε θα πρέπει ν' αργήσει ούτε και να πατήσει τον γαμπρό επειδή "έτσι πρέπει", οι καλεσμένοι θα είναι όσοι θέλει το ζευγάρι κι οχι όσοι θέλουν οι γονείς και το σημαντικότερο· η μουσική θα είναι επίσης στα γούστα του ζευγαριού με την καθιερωμένη γαμήλια playlist στα σκουπίδια :P

Εαν και γενικα θα συμφωνησω οτι οι πιο κλειστες τελετες ειναι καλυτερες,ωστοσο δεν σημαινει απαραιτητα οτι καποιος ειναι ναρκισσος επειδη ετυχε να κανει εναν μεγαλο ή φανταχτερο γαμο. Το να ζεις σαν γυφτος για να κανεις εναν τελειο γαμο ας πουμε ειναι πραγματι προβληματικο και υπερβολικο. Εαν ομως θες γενικα να κανεις την ημερα πιο ξεχωριστη(αφου ειναι) δεν πειραζει να το παρακανεις λιγο.Δεν παντρευεται κανεις καθε μερα,για πολλους ανθρωπους αποτελει ισως την πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης τους.Επομενως ειναι φυσιολογικο να θελουν να ειναι οσο πιο τελεια γινεται και να καλεσουν οσους περισσοτερους φιλους τους μπορουν,χωρις αυτο να τους χαρακτηριζει στην ζωη τους γενικοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εαν και γενικα θα συμφωνησω οτι οι πιο κλειστες τελετες ειναι καλυτερες,ωστοσο δεν σημαινει απαραιτητα οτι καποιος ειναι ναρκισσος επειδη ετυχε να κανει εναν μεγαλο ή φανταχτερο γαμο. Το να ζεις σαν γυφτος για να κανεις εναν τελειο γαμο ας πουμε ειναι πραγματι προβληματικο και υπερβολικο. Εαν ομως θες γενικα να κανεις την ημερα πιο ξεχωριστη(αφου ειναι) δεν πειραζει να το παρακανεις λιγο.Δεν παντρευεται κανεις καθε μερα,για πολλους ανθρωπους αποτελει ισως την πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης τους.Επομενως ειναι φυσιολογικο να θελουν να ειναι οσο πιο τελεια γινεται και να καλεσουν οσους περισσοτερους φιλους τους μπορουν,χωρις αυτο να τους χαρακτηριζει στην ζωη τους γενικοτερα.


τώρα τα προφανή θα λέμε? :P εννοείται πως ο καθένας όπως θέλει τον κάνει τον γάμο του. άλλος πιο φανταχτερό κι άλλος πιο λιτό.
για να είμαι τελείως ειλικρινής, μ' αρέσουν οι μεγάλοι γάμοι γιατί καλώς ή κακώς είναι σαν μια γιορτή προορισμένη περισσότερο για τους καλεσμένους παρά για τους ίδιους τους νεόνυμφους. γι' αυτό και χαίρομαι όταν με καλούν :P αλλά ο δικός μου γάμος σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να είναι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
τώρα τα προφανή θα λέμε? :P εννοείται πως ο καθένας όπως θέλει τον κάνει τον γάμο του. άλλος πιο φανταχτερό κι άλλος πιο λιτό.
για να είμαι τελείως ειλικρινής, μ' αρέσουν οι μεγάλοι γάμοι γιατί καλώς ή κακώς είναι σαν μια γιορτή προορισμένη περισσότερο για τους καλεσμένους παρά για τους ίδιους τους νεόνυμφους. γι' αυτό και χαίρομαι όταν με καλούν :P αλλά ο δικός μου γάμος σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να είναι έτσι.

Προτιμας γενικα πιο πριβε καταστασεις με τους πιο λιγους & καλους που ξερεις,οποτε δεν σε ενδιαφερει να υπαρχει και ο καθε x που εχετε μεν επαφες αλλα της "πλακας" ή υπαρχει καποιος αλλος λογος ;

Το εαν ειναι μονο για τους καλεσμενους,χμμ...δεν ξερω,δεν νομιζεις οτι και το νεονυμφο ζευγαρι μετα θελει να διασκεδασει και να γιοραστει με τους φιλους και τους συγγενεις του;Εξαλλου εσυ δεν ειπες οτι αποτελουν το spotlight του γαμου;Τωρα εαν καποιος παει και καταφερει να τραβηξει τα φωτα απο την νυφη και τον γαμπρο,τι να πω,λογικα θα προσκληθηκε κατα λαθος κανενας/καμια πρωην με εκδικητικες διαθεσεις :hehe: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Προτιμας γενικα πιο πριβε καταστασεις με τους πιο λιγους & καλους που ξερεις,οποτε δεν σε ενδιαφερει να υπαρχει και ο καθε x που εχετε μεν επαφες αλλα της "πλακας" ή υπαρχει καποιος αλλος λογος ;

Το εαν ειναι μονο για τους καλεσμενους,χμμ...δεν ξερω,δεν νομιζεις οτι και το νεονυμφο ζευγαρι μετα θελει να διασκεδασει και να γιοραστει με τους φιλους και τους συγγενεις του;Εξαλλου εσυ δεν ειπες οτι αποτελουν το spotlight του γαμου;Τωρα εαν καποιος παει και καταφερει να τραβηξει τα φωτα απο την νυφη και τον γαμπρο,τι να πω,λογικα θα προσκληθηκε κατα λαθος κανενας/καμια πρωην με εκδικητικες διαθεσεις :hehe: .


προτιμώ άτομα που ξέρω πως θα χαρούν με την χαρά μου, είτε αυτά τα άτομα είναι 5 είτε 105. τώρα να καλέσω την θεία Μαρία που θα έρθει επειδή ήταν ξαδέρφη της κουμπάρας της γιαγιάς μου και πρέπει οπωσδήποτε να της στείλω πρόσκληση επειδή κι αυτή με κάλεσε στον γάμο του παιδιού της... thanks, I'll pass :P

δεν είπα πως είναι μόνο για τους καλεσμένους αλλά πως είναι περισσότερο για τους καλεσμένους. σίγουρα και το ζευγάρι το απολαμβάνει, αλλιώς δεν θα διοργάνωνε κάτι τέτοιο. απλά από κάποια στιγμή κι έπειτα η όλη προσπάθεια γίνεται περισσότερο για να ικανοποιηθούν οι παρευρισκόμενοι παρά οι ίδιοι οι μελλόνυμφοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
ο γάμος, έτσι όπως τελείται σήμερα, είναι η προσωποποίηση του ναρκισσισμού στο μεγαλείο του. ετοιμασίες μηνών, στολισμοί, ρούχα, προσκεκλημμένοι κατά μυριάδες μόνο και μόνο για να πέσουν τα φώτα επάνω τους για μερικές ώρες.

στα δικά μου μάτια, ο ιδανικότερος γάμος είναι αυτός με μια απλή τελετή στην οποία η νύφη ούτε θα πρέπει ν' αργήσει ούτε και να πατήσει τον γαμπρό επειδή "έτσι πρέπει", οι καλεσμένοι θα είναι όσοι θέλει το ζευγάρι κι οχι όσοι θέλουν οι γονείς και το σημαντικότερο· η μουσική θα είναι επίσης στα γούστα του ζευγαριού με την καθιερωμένη γαμήλια playlist στα σκουπίδια :P

Α όλα εγώ δεν πάτησα πόδι στην τελετή, πάτησα μετά :D

προτιμώ άτομα που ξέρω πως θα χαρούν με την χαρά μου, είτε αυτά τα άτομα είναι 5 είτε 105. τώρα να καλέσω την θεία Μαρία που θα έρθει επειδή ήταν ξαδέρφη της κουμπάρας της γιαγιάς μου και θα έρθει επειδή κι αυτή με κάλεσε στον γάμο του παιδιού της... thanks, I'll pass :P

δεν είπα πως είναι μόνο για τους καλεσμένους αλλά πως είναι περισσότερο για τους καλεσμένους. σίγουρα και το ζευγάρι το απολαμβάνει, αλλιώς δεν θα διοργάνωνε κάτι τέτοιο. απλά από κάποια στιγμή κι έπειτα η όλη προσπάθεια γίνεται πειρσσότερο για να ικανοποιηθούν οι παρευρισκόμενοι παρά οι ίδιοι οι μελλόνυμφοι.


Χμ δε γίνεται πολύ Εύκολα αυτό κ συμφωνώ βέβαια μαζί σου.. Έχεις και γονείς που μουρμούρανε..
Εντάξει μωρέ και στην τελική δεν πειράζει να έχεις και άγνωστο κόσμο.. Εμένα δλδ ήταν κάτι που δε με απασχόλησε τελικά διότι είσαι χαμενη εκείνη τη μέρα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
διότι είσαι χαμενη εκείνη τη μέρα ..

χαμένη με το άγχος του γάμου/ τις διαδικασίες...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,337 μηνύματα.
χαμένη με το άγχος του γάμου/ τις διαδικασίες...?


Ε βέβαια.. Ούτε καν που θυμάμαι φαντάσου όλους όσους είχαν έρθει.. Είχα πολύ κόσμο αλλά δε με ένοιαζε.. Δεν ασχολήθηκα λιγάκι.. Βασικά ούτε πως κατάλαβα πως πέρασε εκείνη η μέρα.. Ξύπνησα, παντρεύτηκα, κοιμήθηκα.. Κάπως έτσι.. Δεν το μετανιώνω όμως που έγινε έτσι γιατί πέρασαν όλοι πολύ ωραία από ότι μου ειπαν, το φαγητό ήταν τέλειο (εγώ ούτε μια μπουκιά.. Μόνο κάτι κρασιά θυμάμαι να κατεβάζω)
Χόρεψαν.. Αλλά η τελετή μας ήταν φανταστική. Δεν άκουγες Καρφίτσα ήταν πολύ σοβαρό το μυστήριο και διήρκησε πολύ ώρα. Ήταν και ο παπάς γενικά αυστηρός, παραλίγο να διώξει τους φωτογράφους. Κι εμένα με νευριασαν αυτοί η αλήθεια είναι. Οκ είπαμε φωτογραφίες αλλά μην μπαίνετε Συνέχεια μέσα στη μέση. Βέβαια ήταν φανταστικές μετά που τις είδα. Το άλμπουμ ήταν λες και βλέπεις περιοδικό.
Παντρεύτηκα εκεί που ήθελα, σε ξωκκλήσι και η δεξίωση έγινε σε έναν καταπράσινο χώρο με υπέροχο ντεκόρ που χρυσό πληρώθηκε. Έχω στιγμιότυπα ειδάλλως πραγματικά τίποτα δε θυμάμαι. Το μόνο που ξέρω είναι ότι πολλοί τότε μου είπαν πως ήταν από τους ωραιότερους η ο ωραιότερος γάμος που είχαν ποτέ πάει.
Έτοιμαζομουν για μήνες και τα ήθελα όλα στην εντέλεια.
Η μερα εκείνη που λες για μένα ήταν αέρας, έφυγε για πλάκα.. Θυμάμαι ομως το μετά.. Και τη σουίτα που περάσαμε το ας το πούμε πρώτο μας βράδυ.. Και την πισίνα που τη βγάλαμε εκεί μέχρι το μεσημέρι.. Μπήκα στη θάλασσα με το νυφικό, ήμασταν μόνοι μας.. Κάνα δυο παρέες πιο πέρα μας ευχοντουσαν εμείς στον κόσμο μας..
Θυμάμαι ότι ήταν ευτυχείς εκείνες οι στιγμές και κατά τη διάρκεια της τελετής όταν ο άντρας μου μου κρατούσε το χέρι..
Πιστεύω εκείνες οι στιγμές για μένα αξίζαν..

Σημερα αν ξαναπαντρευομουν θα το έκανα πολύ πιο λιτά πιθανόν γιατί βίωσα όλο το παραπάνω.. Πάντως δε μένεις εκεί..
Η καλύτερη στιγμή του γάμου μου ήταν όταν είδα θετικό τεστ εγκυμοσύνης...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν προτιμώ τα τρελά γλεντια με τις καθιερωμένες πανηγυριωτικες μουσικές προτιμησεις. Ούτε θα χώ σκοπό να καλέσω τον άγνωστο 4 εξάδελφο όπως συμβαίνει στους γάμους πανηγυρια.
Σιγουρα κάτι μοντερνο και πρότοτυπο ,με ανθρώπους που αγαπάς .
:dance3:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Εγώ πάλι το φοβάμαι λίγο ως προς το αποτέλεσμα.Είναι μεγάλο βήμα και πρέπει να το σκεφτεί κανείς πολύ καλά.Επίσης την όλη διαδικασία δεν θα την έκανα με τίποτα με πολύ κόσμο,ούτε γλέντι φυσικά.Και αυτό πια με την ηλικία είναι σπαστικό τι πάει να πει αν περάσεις τα 30;Καθένας όποτε νιώσει κάνει το βήμα, είτε στα 20 είτε στα 50 είτε και ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τον φαντάζομαι φαντασμαγορικό.Ξυπνάμε ένα πρωί,πηγαίνουμε στο δημαρχείο,υπογράφουμε τα χαρτιά και ξοδεύουμε τα χρήματα που θα πετούσαμε για ένα πάρτι(aka γάμος) σε ταξίδια :ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
εγω βλέπω οτι ολο τα πανηγυράκια μας ενδιαφέρουνε για αυτο και οι μισοι γάμοι διαλυθηκαν. Το διάβασα αλλα έχω ενσταση. Στο θέμα με τον τίτλο του. Πως φαντάζεστε το γάμο σας... ο γάμος ειναι ενα μακρυ - παντοτινο ταξιδι με συνοδοιπορους τους 2 νεονυμφους. Με ωθει λοιπον αυτη η προσεγγιση να δηλώσω ένσταση για την επιφανειακη του ανάλυση και μονο ως προς το πως φανταζομαστε το γλέντι και τα πανηγυρια του.

Chill λίγο... απλή συζήτηση κάνουμε... αν θελουμε να αναλύσουμε την φύση του γάμου ας το κάνουμε σε άλλο θέμα... :P
Εγώ λοιπόν αν και όταν έρθει αυτή η ώρα με το καλό, φαντάζομαι κάτι παρα πολύ απλό. Δεν ξέρω καν αν θα είναι τελετή σε εκκλησία μιας και δεν ειμαι και ιδιαίτερα της θρησκείας :P αλλά φαντάζομαι 2-3 καλούς φίλους γύρω μας και τους γονείς μας, άντε και τίποτα πρώτα ξαδέρφια αν είμαστε πολύ κοντά. Ούτε λόγος για την θεία της ξαδερφης του παππού και πάει λέγοντας... :P Απλά θέλω να είμαστε κοντά στη φύση και αργοτερα πάρτυ και μουσική με τους ίδιους κοντινούς φίλους. Εννοείται επισης ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φορεσω νυφικό υπερπαραγωγή. Γενικά δεν μ’αρεσει όλο αυτό το πανηγύρι που γίνεται στους γαμους... Αν σε μερικους αρέσει και όντως διασκεδάζουν ετσι,καλως, αλλά το να κανεις τέτοιο πανηγυρακι μόνο και μόνο για το φαίνεσθαι στους μακρινούς συγγενείς είναι εντελώς χαζό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Τον φαντάζομαι φαντασμαγορικό.Ξυπνάμε ένα πρωί,πηγαίνουμε στο δημαρχείο,υπογράφουμε τα χαρτιά και ξοδεύουμε τα χρήματα που θα πετούσαμε για ένα πάρτι(aka γάμος) σε ταξίδια :ok:


Πολύ ενδιαφέρουσα προσέγγιση.Δεν είμαι τσιγκούνα αλλά όταν σκέφτομαι πόσα χρήματα σπαταλάνε χωρίς ιδιαίτερο λόγο λουλούδια,προσκλητήρια,νυφικά,φωτογράφοι,make up artist κτλ.,με ξενίζει και να τα είχα δεν θα τα έδινα.Καταρχάς χάνεται πλήρως το θρησκευτικό νόημα.Παρ΄όλα αυτά αναγνωρίζω το δικαίωμα των άλλων να παντρευτούν όπως θέλουν, γιατί κάποιοι το ονειρεύονται απο μικροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Η συζήτηση σχετικά με το γάμο μεταφέρθηκε στο θέμα Γάμος: Ο προορισμός του ανθρώπου; :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top