Ποια είναι η καλύτερη τράπεζα από άποψη εξυπηρέτησης βάσει της εμπειρίας σας;

Ποια είναι η καλύτερη τράπεζα από άποψη εξυπηρέτησης βάσει της εμπειρίας σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)
  • Εθνική Τράπεζα

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • Τράπεζα Πειραιώς

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • Alpha Bank

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Eurobank

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • HSBC

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καμία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

anthoulaki

Νεοφερμένος

Η anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλημερα..
ποια τραπεζα μου προτεινεται για ανοιγμα λογαριασμου? και συγκεκριμενα για διαφορες αγορες με χρηση χρεωστικης (εχω ακουσει την επιστροφη της eurobank κι ελεγα συμφερει..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω). κι επισης γι αποταμιευση ποια τραπεζα προτεινεται? και τι ειναι αυτες οι "κρυφες χρεωσεις" σε περιπτωση αδρανειας του λογαριασμου?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ποια τραπεζα μου προτεινεται??

Και εγώ που νόμιζα πω ήθελες να σου προτείνουμε τράπεζα να ληστέψεις...
Silly old me...

Για χρεωστικές πάνω κάτω όλες ίδιες είναι,δεν έχει τεράστια διαφορά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

esil

Νεοφερμένος

Η esil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω

και πολυ καλα κανουν και λενε και ακομα καλυτερα που δισταζεις :D
με αλλα λογια μακρυα απο την συγκεκριμενη

Ριξε μια ματια σε ταχ.ταμ. και σε Κυπρου (οχι οτι εχουν τρομερες διαφορες με τις αλλες )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλημερα..
ποια τραπεζα μου προτεινεται για ανοιγμα λογαριασμου? και συγκεκριμενα για διαφορες αγορες με χρηση χρεωστικης (εχω ακουσει την επιστροφη της eurobank κι ελεγα συμφερει..αλλα ολοι λενε οτι ειναι απ τις χειροτερες και δισταζω). κι επισης γι αποταμιευση ποια τραπεζα προτεινεται? και τι ειναι αυτες οι "κρυφες χρεωσεις" σε περιπτωση αδρανειας του λογαριασμου?
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!



HSBC

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoulaki

Νεοφερμένος

Η anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις :)

απλα θα ηθελα να "κερδιζω" και κατι.. οσο ειναι δυνατον αυτο απο μια τραπεζα, ειδικα σε τετοιες εποχες.. γι αυτο σκεφτομουν την eurobank, για την επιστροφη που λεει οτι εχεις στις αγορες σου. και για αποταμιευση ποια λετε ειναι καλυτερη? οπως καταλαβατε θελω να χω δυο ξεχωριστους λογαριασμους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Με μικροποσα δεν προκειτε να κερδισεις τιποτα... Και αν εχεις αρκετα μεγαλο κεφαλαιο για να κερδισεις κατι, οτι και αν τα κανεις και οπου και αν τα πας, θα κερδισεις πολλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
και για αποταμιευση ποια λετε ειναι καλυτερη? οπως καταλαβατε θελω να χω δυο ξεχωριστους λογαριασμους..

Νομίζω Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο. Είχα κάνει πριν λίγο καιρό μία "έρευνα αγοράς" και νομίζω ότι είναι οκ (όχι ότι ξέρω και από τέτοια, ρώτησα 2-3 που ήξεραν κάτι παραπάνω). Φυσικά και πάλι μιλάμε για μικροποσά, περίπου 30-40 ευρώ/μήνα. Δες λίγο εδώ. Kαι πάλι οι διαφορές είναι μηδαμινές. Εμένα με ενδιαφέρει και η τράπεζα να είναι κοντά στα σπίτια μου -για να είμαι ειλικρινής-. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Παρακαταθηκών & Δανείων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Εγώ στη Millenium είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όσο μικρότερη είναι τράπεζα τόσο μεγαλύτερο επιτόκιο δίνει.
Απέφυγε Eurobank και Marfin και αν θες την γνώμη μου να προτιμήσεις τις μικρότερες που δεν έχουν πολλά ομόλογα δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ποιες θεωρουνται μικρες τραπεζες????
Η Πειραιως παντως δεν νομιζω....
Με την Αγροτικη τώρα που την πήρε η Πειραιως τι παίζει?
Το ταχυδρομικό ταμιευτηριο έχει κερδίσει πολλούς πελάτες μετά από πάρα πολλά χρόνια!!Ξέρει κανεις τι επιτοκια δίνει και τι προνομια προφερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ναι, το Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο δίνει το καλύτερο επιτόκιο στην αγορά για αποταμιευτικό, το οποίο αντιστοιχεί στο επιτόκιο που δίνουν στους προθεσμιακούς πάνω από 50.000 ευρώ οι άλλες τράπεζες. Βγαίνει κάπου 3,4% ετήσιο με μηνιαία απόδοση, με την προϋπόθεση να μην κάνεις ανάληψη εκείνον τον μήνα και να βάζεις τουλάχιστον 30 ευρώ κάθε μήνα.
Δεν θα γίνεις πλούσια βέβαια αν η κατάθεσή σου είναι μικρή, αλλά είναι το πιό υψηλό που υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Η εθνικη παντως δινει κολοκυθια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Η εθνικη παντως δινει κολοκυθια

Η εθνική δεν ξέρω τι δίνει αλλά είναι η μόνη τράπεζα που περιμένεις κάθε φορά 439.854 ώρες στην ουρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Η εθνική δεν ξέρω τι δίνει αλλά είναι η μόνη τράπεζα που περιμένεις κάθε φορά 439.854 ώρες στην ουρά.


Ισχυει και αυτο δυστυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Eθνική που εγγυημένα δεν έχει ποτέ κόσμο: λίγο πέρα από την πλατεία Κολιάτσου. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top