Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,159 μέλη και 2,484,137 μηνύματα σε 79,226 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 712 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Απόψεις για τη γυμναστική στο σπίτι

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 02:28, 25-08-19:

Η γυμναστική στο σπίτι εμένα προσωπικά με βολεύει πάρα πολύ και για πολλούς λόγους.

Κατ αρχήν βαριέμαι το γυμναστήριο, δεν μ αρέσει να γυμνάζομαι με πολύ κόσμο, βαριέμαι τα όργανα, βαριέμαι την αναμονή για ένα όργανο, δεν μου αρέσει η ιδέα του να πληρώνω για να γυμνάζομαι. Το μαξ που έχω δοκιμάσει σε γυμναστήριο είναι 6 φορές, δεν άντεξα παραπάνω.

Στο σπίτι λοιπόν μπορώ άνετα να γυμνάζομαι βάσει των ασκήσεων που έχω δει στο γιουτουμπ τις οποίες εχω διαμορφώσει στα θέλω μου. Προτιμώ κάθε φορά να γυμνάζω ολόκληρο το σώμα και όχι κατά ομάδες.

Ένα άλλο που με βοηθά είναι ότι παράλληλα με το προγραμματάκι μου μπορώ να έχω και μια κατσαρόλα στο μάτι (εξοικονόμηση χρόνου).
Μπορώ να κάνω σκοινάκι και να χαζεύω τηλεόραση ή καμιά εκπομπή στο πισι. Ή να κάνω στο μπαλκόνι αν έχει καλό καιρό.
Τελευταία αγόρασα και ένα ελαστικό ιμάντα στο αλιεξπρες με 2 ευρώ και το έχω εντάξει και αυτό στο πρόγραμμα.
Κατά τα άλλα τους καλοκαιρινούς μήνες πάω στο πάρκο ή στη γειτονιά για τρέξιμο.

Δεν χρειάζεται πολλά πράγματα σκοινάκι, στρωματάκι, βαράκια, ιμάντα, ούτε πολύ χώρο, το σπίτι μου είναι 45 τμ, αλλά αρκούν για αυτά που θέλω. Αυτό το κάνω χρόνια από το σχολείο ακόμη ακόμη (τότε έκανα και χουλαχουπ με τρελό ζήλο) αλλά το συνεχίζω και είμαι ευχαριστημένη.
1
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DI-hcoac

Νεοφερμένος

Ο DI-hcoac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O DI-hcoac έγραψε: στις 15:55, 28-10-19:

Η γυμναστική στο σπίτι δεν γίνεται να συγκριθεί με την γυμναστική σε υπαίθριο χώρο ή σε κάποιο γυμναστήριο ή με κάποιο άθλημα για μια μερίδα κόσμου.Είναι ότι πιο οικονομικό προφανώς και αν διαθέτεις εξοπλισμό και επαρκή χώρο(πολύ σημαντικό) τότε μπορείς να γυμναστείς άνετα.Αν είσαι αρχάριος ,καλύτερα να ξεκινήσεις έστω προσωρινά ,σε κάποιο γυμναστήριο(εφόσον σε ενδιαφέρει η μυική ενδυνάμωση και η αερόβια άσκηση) και σε δεύτερο χρόνο ύστερα από κάποιο διάστημα , να ξεκινήσεις στο σπίτι.Προφανώς και είναι εφικτό σενάριο.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος