Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Κλασσικό 'μεγαλο' ψέμα τα πρώτα χρόνια της φοιτητικής μου ζωής:

"Ναι έλα μάνα, θα μείνω στης Μαρίας σήμερα, θα τα πούμε αύριο"

Ενώ....

είμαι στη Ξάνθη τύφλα στο μεθύσι και περνάω το βράδυ στο αυτοκίνητο μαζί με άλλους 4.(άβολη νύχτα...:P)
είμαι σε γκόμενο και βγάζουμε τα μάτια μας
είμαι σε κάποιο πάρτυ σε ημιλιπόθυμη κατάσταση και δεν μπορώ να γυρίσω
είμαι άφραγκη και δεν έχω λεφτά για ταξί οπότε βρίσκω κάποιο φιλόξενο σπίτι
έχω πάει εκδρομούλα στον Βόλο

κτλ κτλ κτλ....

όχι τίποτε άλλο, να μην ανησυχούν άδικα οι άνθρωποι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
«Μαμά θα κοιμηθώ στις τάδε φίλης μου το σπίτι απόψε»
Και τέλικα είχα βγει με αγορι καπως λίγο αργουτσικα για 15 χρόνων κορίτσι που ήμουν τότε και μετά θα πηγαινα απευθείας στη φίλη μου. Εεε δεν το λες και εντελώς ψέμα. Απλώς είπα τη μισή αλήθεια :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
«Μαμά θα κοιμηθώ στις τάδε φίλης μου το σπίτι απόψε»
Και τέλικα είχα βγει με αγορι καπως λίγο αργουτσικα για 15 χρόνων κορίτσι που ήμουν τότε και μετά θα πηγαινα απευθείας στη φίλη μου. Εεε δεν το λες και εντελώς ψέμα. Απλώς είπα τη μισή αλήθεια :girl_angel:

Ως γνωστον η μιση αληθεια ειναι ψεμα :sly: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Ως γνωστον η μιση αληθεια ειναι ψεμα :sly: .

Και το μισό ψέμα είναι αλήθεια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Και το μισό ψέμα είναι αλήθεια;:hmm:

Η μιση αληθεια ειναι μια συγκεκριμενη οψη των πραγματων οχι η μοναδικη ομως.Επομενως μπορει να πει κανεις οτι ισοδυναμει με μια ψευτικη εκδοχη μιας ιστοριας. Απο την αλλη ναι,ενα ψεμα συμφωνα με την προηγουμενη λογικη θα μπορουσε να ειναι μια αληθεια εαν το ενταζαμε σε ενα γενικοτερο πλαισιο εκδοχων :angel: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Εδώ και καμιά 15ετία έχω πείσει τους δικούς μου πως θυμάμαι να σηκώνω το καπάκι της τουαλέτας πριν κατουρήσω. Beat that...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,874 μηνύματα.
Εδώ και καμιά 15ετία έχω πείσει τους δικούς μου πως θυμάμαι να σηκώνω το καπάκι της τουαλέτας πριν κατουρήσω. Beat that...
Να δούμε πότε θα πάθει η μάνα σου καμιά ουρολοίμωξη. Beat THAT.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Να δούμε πότε θα πάθει η μάνα σου καμιά ουρολοίμωξη. Beat THAT.


Τίποτα απολύτως δε θα πάθει. Αν ήμουν άστοχος θα το είχε ανακαλύψει ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε δεν θεωρείσαι και εύστοχος με 65% ευστοχία στις βολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Πολλάαα ψέματα γενικά, η σχέση με τους γονείς μου δεν ήταν ποτέ καλή, και ποτέ σχέση εμπιστοσύνης, εύχομαι με τα παιδιά μου να μην κάνω παρόμοια λάθη. :mpliaks:

Τα ψέματα πολλά, από το ότι θα βγω με φίλες, αλλά έβγαινα με "αγόρι", μέχρι το ότι θα κοιμηθώ σε φίλη, αλλά κοιμόμουν σε αγόρι, ότι τελικά δε θα' ρθω σπίτι γιατί δε πρόλαβα το μετρό, αλλά δε πήγα γιατί ξέρναγα όλο το βράδυ από το αλκοόλ.
Γενικά ψέματα για εξόδους πάντα έλεγα για να αποφεύγω γκρίνιες και έλεγχο. :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra17478

Νεοφερμένος

Η dimitra17478 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή.......τα συνηθισμένα :άλλου έλεγα πως ήμουν κι άλλου ήμουνα ή κόντευα να μείνω σε μάθημα (που λέει ο λόγος) αλλά όχι είχα γράψει πάρα πολύ καλά....κ.τ.λ.

Τώρα πια...το ψέμα ότι είμαι καλά ό,τι κι αν μου συμβαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Για να σκεφτω...:hmm: Α ναι :
"Οχι,δεν το εφαγα εγω" :hehe:

Γενικα δεν ειμαι καλος στα ψεματα οποτε δεν λεω ψεματα,αλλα ουτε την αληθεια(εφοσον δεν την ζητησει κανεις :angel: ) οταν θα επρεπε να πω ψεματα(το λες και lawful evil :rofl:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Για να σκεφτω...:hmm: Α ναι :
"Οχι,δεν το εφαγα εγω" :hehe:

Γενικα δεν ειμαι καλος στα ψεματα οποτε δεν λεω ψεματα,αλλα ουτε την αληθεια(εφοσον δεν την ζητησει κανεις :angel: ) οταν θα επρεπε να πω ψεματα(το λες και lawful evil :rofl:).

Επιχειρηματικό- σατανικό μυαλό δηλαδή:bleh::diablo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Επιχειρηματικό- σατανικό μυαλό δηλαδή:bleh::diablo:

Επιχειρηματικο ανεκαθεν,τουλαχιστον οποτε το βαζω μπρος :bleh:.
Τωρα σατανικο ενταξει δεν το λες :angel: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Επιχειρηματικο ανεκαθεν,τουλαχιστον οποτε το βαζω μπρος :bleh:.
Τωρα σατανικο ενταξει δεν το λες :angel: .

Εντάξει τότε ανακαλώ για το σατανικό:girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Εντάξει τότε ανακαλώ για το σατανικό:girl_angel:

ή μηπως ειμαι :sly: :oops: ;
Ενταξει ευτυχως μονο οταν χρειαζεται :hehe: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ή μηπως ειμαι :sly: :oops: ;
Ενταξει ευτυχως μονο οταν χρειαζεται :hehe: .


Θυμήθηκα αυτό για καποιο λόγο:
We are each our own devil, and we make this world our hell. -oscar wilde

Και για να κάνω και τη σύνδεση με το τοπικ, μικρά αθώα ψεματακια του τύπου θα είμαι με τη φίλη μου και έχω βγει με φίλο, έχω πει. (Twice?). Αλλά ποτέ κάτι πολύ εξτριμ, μη κάνουμε και τη ζωή μας κόλαση (aka δύσκολη) χωρίς πραγματικό λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Θυμήθηκα αυτό για καποιο λόγο:
We are each our own devil, and we make this world our hell. -oscar wilde

Και για να κάνω και τη σύνδεση με το τοπικ, μικρά αθώα ψεματακια του τύπου θα είμαι με τη φίλη μου και έχω βγει με φίλο, έχω πει. (Twice?). Αλλά ποτέ κάτι πολύ εξτριμ, μη κάνουμε και τη ζωή μας κόλαση (aka δύσκολη) χωρίς πραγματικό λόγο

Πολυ ωραιο και προφανως ισχυει :D .ισως και εμεις οι ιδιοι βεβαια να ειμαστε με την σειρα μας στην κολαση καποιου αλλου παντα υπαρχουν διαβαθμισεις .

Νομιζω αυτο το ψεμα πρεπει να το εχει πει καθε κοπελα στους γονεις της τουλαχιστον μια φορα στη ζωη της.Δηλαδη εαν ημουν πατερας προσωπικα ισως να μην ηξερα το ποτε μπορει να ειπωθηκε ενα τετοιο ψεμα (δεν θα ειχε και σημασια ουτε θα ηθελα να μαθω :P ) αλλα σιγουρα θα ηξερα οτι εχει ειπωθει εστω και μια φορα . Δεν ειναι τοσο τραγικο κατ'εμε,οι νεοι ανθρωποι χρειαζονται και τον χωρο/χρονο τους και ισως και ορισμενα πραγματα δεν ειναι απαραιτητο να τα ξερει κανεις με καθε λεπτομερεια. Δεν ειναι θεμα τοσο μυστικων οσο του να αρχιζει ενας νεος ανθρωπος να αποκταει την προσωπικη του ζωη σιγα σιγα και να διεκδικει την ανεξαρτησια που του αξιζει αναλογα την ωριμοτητα του. Εξαλλου εαν εχει διαπαιδαγωγηθει σωστα θα ξερει να μην μπλεξει,διοτι στο "παρασκηνιο" αυτων των καταστασεων το ιδιο το παιδι παιρνει πρωτοβουλιες με βαση τι εχει μαθει απο τον γονιο...οχι ο ιδιος ο γονιος.Πρεπει να υπαρχει μεν επιβλεψη μεχρι ενα σημειο αλλα δεν θα μαθεις ποτε εαν οσα μετεδωσες ειχαν αποτελεσμα εαν δεν σταματησει αυτη επιβλεψη & ο ελεγχος καποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Πολυ ωραιο και προφανως ισχυει :D .ισως και εμεις οι ιδιοι βεβαια να ειμαστε με την σειρα μας στην κολαση καποιου αλλου παντα υπαρχουν διαβαθμισεις .

Νομιζω αυτο το ψεμα πρεπει να το εχει πει καθε κοπελα στους γονεις της τουλαχιστον μια φορα στη ζωη της.Δηλαδη εαν ημουν πατερας προσωπικα ισως να μην ηξερα το ποτε μπορει να ειπωθηκε ενα τετοιο ψεμα (δεν θα ειχε και σημασια ουτε θα ηθελα να μαθω :P ) αλλα σιγουρα θα ηξερα οτι εχει ειπωθει εστω και μια φορα . Δεν ειναι τοσο τραγικο κατ'εμε,οι νεοι ανθρωποι χρειαζονται και τον χωρο/χρονο τους και ισως και ορισμενα πραγματα δεν ειναι απαραιτητο να τα ξερει κανεις με καθε λεπτομερεια. Δεν ειναι θεμα τοσο μυστικων οσο του να αρχιζει ενας νεος ανθρωπος να αποκταει την προσωπικη του ζωη σιγα σιγα και να διεκδικει την ανεξαρτησια που του αξιζει αναλογα την ωριμοτητα του. Εξαλλου εαν εχει διαπαιδαγωγηθει σωστα θα ξερει να μην μπλεξει,διοτι στο "παρασκηνιο" αυτων των καταστασεων το ιδιο το παιδι παιρνει πρωτοβουλιες με βαση τι εχει μαθει απο τον γονιο...οχι ο ιδιος ο γονιος.Πρεπει να υπαρχει μεν επιβλεψη μεχρι ενα σημειο αλλα δεν θα μαθεις ποτε εαν οσα μετεδωσες ειχαν αποτελεσμα εαν δεν σταματησει αυτη επιβλεψη & ο ελεγχος καποτε.

Ναι συμφωνώ απόλυτα. Εξάλλου όλοι κάποια στιγμή θα φύγουν από την επίβλεψη, είτε επειδή πρέπει ή επειδή έτσι το έφεραν οι καταστάσεις. Και καλύτερο το σιγα σιγά, με το παιδί να μαθαίνει να έχει λίγο τον έλεγχο, να βλέπει πως οι αποφάσεις του ίσως έχουν ποικίλα αποτελέσματα, παρά ξαφνικά μια μέρα, να βγει από τη "γυάλα" και να μη ξέρει τι να κάνει και πως να κινηθεί. Τότε θα έρθει η εκμετάλλευση

Όσο για το πρώτο, ίσως και να είμαστε η κόλαση κάποιου :|

(Πολύ off :sorry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι συμφωνώ απόλυτα. Εξάλλου όλοι κάποια στιγμή θα φύγουν από την επίβλεψη, είτε επειδή πρέπει ή επειδή έτσι το έφεραν οι καταστάσεις. Και καλύτερο το σιγα σιγά, με το παιδί να μαθαίνει να έχει λίγο τον έλεγχο, να βλέπει πως οι αποφάσεις του ίσως έχουν ποικίλα αποτελέσματα, παρά ξαφνικά μια μέρα, να βγει από τη "γυάλα" και να μη ξέρει τι να κάνει και πως να κινηθεί. Τότε θα έρθει η εκμετάλλευση

Όσο για το πρώτο, ίσως και να είμαστε η κόλαση κάποιου :|

(Πολύ off :sorry:)

True,πολλοι γονεις συχνα δεν αφηνουν τα παιδια τους να ερθουν αντιμετωπα με τα λαθη ή τα ψεματα τους στην προκειμενη περιπτωση.Αυτο εχει αμεσο αντικτυπο φυσικα να γινονται περισσοτερο κακομαθημενα και τα μικρα ψεματα να γινονται μεγαλυτερα. Δεν λεω φυσικα θα προστατεψεις τα παιδια σου ειδικα οταν οι αποφασεις τους ειναι τρομερα λαθος σε θεματα που δεν χωρανε λαθη.Αλλα σε πιο απλα πραγματακια ,οπως σε μικρα ψεματακια,για παραδειγμα, δεν ειναι κακο να σε αφηνουν να κοιμηθεις οπως εστρωσες για να καταλαβεις :P . Δεν ειναι η μεταβολη παντα που ειναι το προβλημα αλλα ο ρυθμος με τον οποιο αυτη εγινε.Γι'αυτο ειναι παρα πολυ σημαντικο να γινει σιγα σιγα αυτη η ανεξαρτητοποιηση.

(:offtopic::offtopic::offtopic:Παντα ειμαστε η κολαση καποιου και καποιος αλλος ειναι η δικη μας :oops:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top