Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,300 μηνύματα σε 75,645 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 307 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το paypal

Χαμόγελο (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Χαμόγελο έγραψε: στις 05:14, 06-06-07:

Παιδιά, μπορεί ο καθένας να ζητά δωρεές για την ενίσχυση της ιστοσελίδας του μέσω paypal; Είναι νόμιμο κάτι τέτοιο από όλες τις απόψεις;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 09:35, 06-06-07:

Ξέρω γω, εδώ βγαίνουν τα γυμνασιόπαιδια των βπ και πουλάνε καρτ-ποστάλ για να μαζέψουν λεφτά για πολυήμερη εκδρομή...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε: στις 09:51, 06-06-07:

Νόμιμο είναι να ζητάς λεφτά για οτιδήποτε αρκεί να γνωρίζει το κράτος για τις δραστηριότητες σου και πάντα με τα κατάλληλα aggreements.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,726 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:29, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστινάκι
Παιδιά, μπορεί ο καθένας να ζητά δωρεές για την ενίσχυση της ιστοσελίδας του μέσω paypal; Είναι νόμιμο κάτι τέτοιο από όλες τις απόψεις;
εάν φορολογείσαι για αυτές τις εισπράξεις... ναι αμέ, μια χαρά νομιμότατο είναι

ηθικό δεν ξέρω αν είναι
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:15, 06-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστινάκι
Αν το site είναι μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα είναι νόμιμο.

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις τους όρους χρήσης του paypal, σίγουρα θα απαντηθούν οι απορίες σου.
Παράθεση

Χαμόγελο (Χριστίνα)

Νεοφερμένος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H Χαμόγελο έγραψε: στις 05:22, 08-06-07:

Ευχαριστώ
Παράθεση

aggelos

Νεοφερμένος

Ο aggelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O aggelos έγραψε: στις 23:01, 14-09-07:

Τι είναι το paypal;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 15-09-07 στις 16:55. Αιτία: Προσαρμογή για το merge
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 00:22, 15-09-07:

Υπηρεσία για χρηματικες συναλλαγες στο ιντερνετ..
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 00:25, 15-09-07:

Αντι να δινεις τον αριθμο της πιστωτικης σου σε καθε μαγαζι καθε φορα, το δινεις στο paypal και κανονιζουν αυτοι μετα (εκτος αν το μαγαζι δεν συνεργαζεται με paypal, αλλα εχει γινει πολυ γνωστο πλεον και το αγκαλιαζουν ολο και περισσοτερα μαγαζια)
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

Ο Kostas1515 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 33 μηνύματα.

O Kostas1515 έγραψε: στις 21:56, 06-06-08:

Γειά σας. Θέλω να κάνω κάποιες αγορές μέσω ιντερνετ αλλά δεν έχω πιστωτική κάρτα. Έχω ακούσει οτι κανει για να δημιουργήσεις λογαριασμο στο Paypal και χρεωστική ή προπληρωμένη. Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες τράπεζες βγάζουν καρτες που να ειναι συμβατες με το συστημα του Paypal και ποια διαδικασια πρεπει να ακολουθησω για να βγάλω μια τετοια κάρτα. Ποιά η διαφορά χρεωστικής και προπληρωμένης ή δεν υπάρχει; Έχει κανεις λογαριασμό στο Paypal; Ευχαριστώ.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 22:54, 06-06-08:

Εχω paypal καιρο τωρα, με φοιττητικη χρεωστικη visa. Δεν την ξεκινησα εγω, αυτοι καναν καποτε προσφορα για φοιτητες μια τετοια καρτα χωρις συνδρομη και εκανα. Εχει οριο μηνιαιο 600 ευρω το οποιο αλλαζει αν θελεις (ή με τον καιρο στο ανεβαζουν νομιζω), και καθε φορα που ψωνιζω κατι μεσω νετ, παω και βαζω τα χρηματα στο μηχανημα (ή στο ταμειο της τραπεζας αν προτιμας).
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:39, 07-06-08:

Καταρχάς δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις κάρτα για το paypal, απλά αν έχεις, έχεις παραπάνω δικαιώματα.

Για να βγάλεις κάρτα, αρκεί να έχεις ένα λογαριασμό σε τράπεζα. Σε περίπτωση που δεν έχεις λογαριασμό, είναι εύκολο να ανοίξεις. Πρόσεξε, κάποιες τράπεζες όπως Citibank ζητούν πρώτη καταβολή 1000 ευρώ ενώ κάποιες άλλες 20 όπως eurobank, ενώ η τράπεζα Πειραιώς τίποτα.

@Lorien, η κάρτα που έχεις δεν είναι χρεωστική αλλά πιστωτική.
Γενικά:
Προπληρωμένη = Χρεωστική (στις περισσότερες τράπεζες) = μια κάρτα που είναι συνδεδεμένη με έναν λογαριασμό, συνήθως όψεως ή πολυμορφικό.
Πιστωτική = κάτι σαν καταναλωτικό δάνειο, δηλαδή το υπόλοιπο είναι πιστωτικό.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 16:35, 07-06-08:

οκ Δηλαδη παω π.χ Πειραιως, ανοιγω ενα λογαριασμο, βαζω π.χ 20 ευρώ και ζητω να μου βγαλουν καρτα για αναληψεις απο ΑΤΜ. Μετα τη περναω στο Paypal και αναλογα τα λεφτα που εχω κανω αγορες. Σωστα;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:51, 07-06-08:

Ναι, πρόσεξε όμως να είναι είτε MasterCard, είτε Visa είτε Visa Electron
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 19:26, 07-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ναι, πρόσεξε όμως να είναι είτε MasterCard, είτε Visa είτε Visa Electron
αυτές δεν είναι (όλες) πιστωτικές κάρτες?

Επίσης, αυτό με τα χρεωστικά/πιστωτικά ανέκαθεν τα μπέρδευα. Μου κάναν δώρο στα γενέθλια μου μια attica gift card με κάποια χρήματα μέσα. Εγώ στην attica bank δεν έχω λογιαριασμό. Αυτή τώρα είναι χρεωστική?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:30, 07-06-08:

Η mastercard ή visa είναι εταιρίες που ασχολούνται γενικά με τις κάρτες, τώρα αν είναι χρεωστική ή πιστωτική είναι θέμα της εταιρίας.

@RE Χρεωστική είναι
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 19:28, 08-06-08:

Δηλαδη αποτι καταλαβα δεν ειναι απαραιτητο να κανω λογαριασμο σε μια τραπεζα και να βγαλω καρτα για το ΑΤΜ που θα τη περάσω μετα στο Paypal. Μπορω ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ να παρω μια χρεωστικη π.χ 50 ευρω και την περναω και εχω αυτο το ποσο στη διαθεσή μου. Σωστά?? Ξερει κανεις ποιες τιμες υπάρχουν για τις χρεωστικες?
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:35, 08-06-08:

Η χρεωστική είναι απαραίτητα συν δεμένη με λογαριασμό, και δεν κοστίζει κάτι
Παράθεση

Kostas1515

Νεοφερμένος

O Kostas1515 έγραψε: στις 18:39, 09-06-08:

Οκ ευχαριστώ. Κατι τελευταιο: ποια τραπεζα μου προτεινετε;
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:42, 09-06-08:

Ανάλογα τι χρειάζεσαι; Αν θέλεις απλά έναν λογαριασμό + χρεωστική κάρτα πήγαινε Τράπεζα Πειραιώς, Eurobank, κτλ κτλ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια