Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,930 μηνύματα σε 78,999 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Νερό στον Άρη!!!

johnakoseco (Γιαννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O johnakoseco έγραψε: στις 13:48, 23-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από AlexanderV
Μερικοί εδω μέσα γελιοποιούν κι αμφισβητούν την επιστημονική έρευνα γι'αυτό κι δεν θα ασχοληθώ κι πολύ με αυτό το τόπικ.
Το μόνο που θα αναφέρω είναι ότι με τις μέχρι τώρα έρευνες (κι κυρίως της αποστολής Prospector που ήταν σε τροχιά γύρω από τη Σελήνη το 1999) η πιθανότερη θεωρία για την προέλευση της Σελήνης είναι η θεωρία του θραύσματος, δλδ ότι η Σελήνη δημειουργήθηκε κατά την εποχή που "γεννιόταν" το ηλιακό μας σύστημα όπως το ξέρουμε τώρα από θραύσματα τόσο της Γης όσο κι ενός πλανητοειδή που πριν είχε συγκρουστεί στον πλανήτη μας.Αυτή η θεωρία επιβεβαιώνεται από πολλά στοιχεία που δεν μπορούν να αναλυθούν στον τόσο μικρό χώρο αυτής της απάντησης. Περισσότερα μπορείτε να μάθετε σε αστρονομικά site κι ένα καλό βιβλίο είναι το "The Universe and Beyond" (Fourth Edition) του Terence Dickinson ...
ευχαριστω "κοπερνικε".... που με υποστηριζεις....
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε: στις 14:33, 23-08-08:

Εγώ λέω απλώς τι ισχύει ...
Κι καλό θα είναι σε θέματα με επιστημονικό ενδιαφέρον να μην γίνονται σχόλια που ανείκουν στην κατηγορία "χαλαρή κουβέντα" ή "γενικά κι αόριστα" ...
Παράθεση

VAGGKALL1

Δραστήριο Μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε: στις 14:33, 23-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από AlexanderV
Μερικοί εδω μέσα γελιοποιούν κι αμφισβητούν την επιστημονική έρευνα γι'αυτό κι δεν θα ασχοληθώ κι πολύ με αυτό το τόπικ.
Το μόνο που θα αναφέρω είναι ότι με τις μέχρι τώρα έρευνες (κι κυρίως της αποστολής Prospector που ήταν σε τροχιά γύρω από τη Σελήνη το 1999) η πιθανότερη θεωρία για την προέλευση της Σελήνης είναι η θεωρία του θραύσματος, δλδ ότι η Σελήνη δημειουργήθηκε κατά την εποχή που "γεννιόταν" το ηλιακό μας σύστημα όπως το ξέρουμε τώρα από θραύσματα τόσο της Γης όσο κι ενός πλανητοειδή που πριν είχε συγκρουστεί στον πλανήτη μας.Αυτή η θεωρία επιβεβαιώνεται από πολλά στοιχεία που δεν μπορούν να αναλυθούν στον τόσο μικρό χώρο αυτής της απάντησης. Περισσότερα μπορείτε να μάθετε σε αστρονομικά site κι ένα καλό βιβλίο είναι το "The Universe and Beyond" (Fourth Edition) του Terence Dickinson ...
αυτο ακριβως εννοουσα εχει να μου δοσει υλικο για αυτο το περιστατικο γιατι μονο ενα ντοκιμαντερ για αυτο αλλα θελω να μαθω περισσοτερα !!!!
Παράθεση

AlexanderV (Αλέξανδρος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

O AlexanderV έγραψε: στις 14:37, 23-08-08:

Επίσης μπορείς να ψάξεις στο http://www.astronomia.gr/ κι για όποια απορία σχετικά με θέματα αστρονομίας στο http://www.astrovox.gr/ ...
Παράθεση

VAGGKALL1

Δραστήριο Μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε: στις 16:18, 23-08-08:

thanks
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Εμφιαλωμένο νερό - Από chris80
      Το θέμα έχει λάβει 69 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-10-17 στις 15:00.
    • Σύνδεση με ΔΕΗ/ΟΤΕ/ΝΕΡΟ - Από xraxra
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικό σπίτι.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-07-15 στις 00:45.
    • Νερό - Από antara
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-11-08 στις 21:52.
    • Το νερό και το διαμάντι - Από Resident Evil
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Η Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-08-08 στις 17:46.
    • Νερό εμφιαλωμένο ή βρύσης; - Από Xaria2
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-04-08 στις 20:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα