Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,080 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 359 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Επηρεάζουν οι διαφορετικές πολιτικές πεποιθήσεις τις διαπροσωπικές μας σχέσεις;

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 23:19, 29-01-13:

Αν πάρω παράδειγμα από τον εαυτό μου, ναι, πιστεύω πως οι πολιτικές πεποιθήσεις επηρεάζουν τις ανθρώπινες σχέσεις. Τα άτομα με τα οποία κάνω στενή παρέα είναι αριστεροί. Βέβαια έχω και γνωστούς που είναι ακροδεξιά. Εντάξει, σέβομαι τις απόψεις τους και τις ιδέες τους όπως και αυτοί τις δικές μου, απλά δεν μπορώ να έχω στενότερη σχέση με αυτά τα άτομα, γιατί η συνεννόηση χάνεται. Γενικά όμως, νομίζω πως επειδή η πολιτική σχετίζεται με την ιδεολογία του καθένα, είμαι περισσότερο ανοιχτή σε άτομα που έχουμε ίδιες απόψεις. Όσον αφορά τις σχέσεις, δεν νομίζω πως θα μπορούσα το αγόρι μου να είναι χρυσαυγίτης για παράδειγμα. Γιατί απλά, πέραν του ότι δεν συμφωνώ με αυτά που λένε σε καμία περίπτωση, (δεν είναι επί του θέματος να αναλύσω την γνώμη μου για αυτούς), απλά δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι που να μπορώ και να θέλω να μοιραστώ με έναν τέτοιον άνθρωπο.
1
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:44, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Η καλύτερή μου φίλη είναι ΧΑ κι εγώ ΜΛ-ΚΚΕ. Τα συμπεράσματα δικά σας.....8)
συμπερασμα: μονο με τους δικους σου φιλους βγαινετε εξω ολοι μαζι
1
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 13,939 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε: στις 15:03, 30-01-13:

Προς το παρόν στο μυαλό μου υφίσταται ένα μεγάλο ΟΧΙ. Ευτυχώς, δεν έχει τύχει καν να γνωρίσω ένα άτομο με ακροδεξιές πεποιθήσεις(ή τουλαχιστον δεν το ξέρω ότι έχει) Να πω την αλήθεια , δεν νομίζω πως θα μπορούσα να δημιουργήσω την οποιαδήποτε σχέση με ένα άτομο αυτής της ''πλευράς''. Γενικότερα βέβαια, αποφεύγω τις πολιτικές συζητήσεις ακόμα και σε παρέα, προτιμώ να μην συμμετέχω για αρχή. Ακόμα και η συναναστροφή μέσα στο φόρουμ με ξεκάθαρους οπαδούς της Χ.Α, ίσως και της αντίστοιχης το 1800 μιας και ζουν με βάση αυτήν την εποχή, μου προκαλεί τεράστια απέχθεια..μου είναι τόσο απλό
1
2
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 15:08, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
συμπερασμα: μονο με τους δικους σου φιλους βγαινετε εξω ολοι μαζι
Τι θες να πεις, ρε μεγάλε;
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,659 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 15:16, 30-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Τι θες να πεις, ρε μεγάλε;

θα μπορουσε να εχει πολλες ερμηνειες αυτο που πεταξα, αλλα ας μεινουμε στην
"οι χα-τες δεν ενδιαφερονται για γυναικες"
1
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 15:36, 30-01-13:

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με άτομα που έχουν διαφορετικές πολιτικές αντιλήψεις. Κάνω παρέα και με αριστερούς και με χρυσαυγίτες γιατί απλούστατα στην παρέα δεν καθόμαστε να λέμε για πολιτικα θέματα. Το ίδιο ισχύει και για τις σχέσεις.
2
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 16:55, 30-01-13:

"οι χα-τες δεν ενδιαφερονται για γυναικες"
Α! Δεν το γνωρίζω αυτό που λες! ΠΑΣΟΚ ήταν ο πρώην μου, αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που χωρίσαμε! Anyway! Και μόνη πολύ καλύτερα! Ας μην αναλώνομαι σε προσωπικά!
Όταν, όμως, μίλησα για φίλες, αναφερόμουν σε γυναικοπαρέα. Έχω πολλές φίλες εκ των οποίων μόνο τρεις είναι ΜΛ_ΚΚΕ, όπως εγώ.
Δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση. Δεν είπες κάτι κακό και σου ζητώ συγνώμη που σου ζήτησα να μου το διευκρινίσεις. Ήθελα απλώς να καταλάβω τι εννοείς!
Παράθεση

Rempeskes

Επιφανές Μέλος

O Rempeskes έγραψε: στις 17:02, 30-01-13:

ΠΑΣΟΚ ήταν ο πρώην μου, αλλά δεν ήταν αυτός ο λόγος που χωρίσαμε!

...ξες, το να ειναι καποιος πασοκ, ειναι μια σοβαρη αιτια για χωρισμο
2
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 17:09, 30-01-13:

...ξες, το να ειναι καποιος πασοκ, ειναι μια σοβαρη αιτια για χωρισμο
Δεν παίζεσαι, ρε μεγάλε!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια