Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,599 μηνύματα σε 78,983 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 560 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διαταραχές Ύπνου - Αϋπνία

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,458 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 11:42, 01-10-16:

Χουζουρευω αλλα δεν μπορω για πολυ αμα ξυπνησω, ξυπνησα οποτε θα κατσω στο κρεβατι το πολυ κανενα 20λεπτο και μετα σηκωνομαι γιατι βαριεμαι. Ευχαριστω παντως
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,458 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 15:43, 19-04-17:

θα χρειαστώ για μια ακόμη φορά την συμβουλή κάποιου πάνω σε θέματα ύπνου: εδώ και 10 μέρες περίπου που έχω έρθει για τις διακοπές του Πάσχα πίσω στο σπίτι μου έχω φτιάξει το πρόγραμμα του ύπνου μου (όσο ήμουν στην Αθήνα κοιμόμουν λίγες ώρες και με σχετική δυσκολία). κοιμάμαι 8-9 ώρες και σε λογικά πλαίσια αλλά κάθε φορά που ξυπνάω νιώθω κούραση, τα μάτια μου πονάνε και ενώ μπορώ κατά την διάρκεια της μέρας να λειτουργήσω νιώθω αρκετές φορές μέσα στην μέρα κουρασμένη, σαν να θέλω να πέσω ξανά για ύπνο (παρ' όλο που δεν το κάνω ποτέ). αυτό γίνεται κάθε μέρα και μου συμβαίνει πάντα, είτε είμαι στο σπίτι μου είτε στην Αθήνα. ειλικρινά δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που κοιμήθηκα καλά και ξύπνησα ξεκούραστη. έχω αρχίσει ν' απελπίζομαι λίγο
1
Παράθεση

Andypro

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 15:55, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
θα χρειαστώ για μια ακόμη φορά την συμβουλή κάποιου πάνω σε θέματα ύπνου: εδώ και 10 μέρες περίπου που έχω έρθει για τις διακοπές του Πάσχα πίσω στο σπίτι μου έχω φτιάξει το πρόγραμμα του ύπνου μου (όσο ήμουν στην Αθήνα κοιμόμουν λίγες ώρες και με σχετική δυσκολία). κοιμάμαι 8-9 ώρες και σε λογικά πλαίσια αλλά κάθε φορά που ξυπνάω νιώθω κούραση, τα μάτια μου πονάνε και ενώ μπορώ κατά την διάρκεια της μέρας να λειτουργήσω νιώθω αρκετές φορές μέσα στην μέρα κουρασμένη, σαν να θέλω να πέσω ξανά για ύπνο (παρ' όλο που δεν το κάνω ποτέ). αυτό γίνεται κάθε μέρα και μου συμβαίνει πάντα, είτε είμαι στο σπίτι μου είτε στην Αθήνα. ειλικρινά δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που κοιμήθηκα καλά και ξύπνησα ξεκούραστη. έχω αρχίσει ν' απελπίζομαι λίγο
Κι εγώ έτσι ακριβώς είμαι αυτές τις μέρες. Μήπως, έχεις ταλαιπωρηθεί από αλλεργίες ή ανεπαρκή ύπνο για μεγάλο διάστημα, γιατί εγώ έχω πάθει και τα 2 και γι' αυτό είμαι έτσι.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,962 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 16:01, 19-04-17:

Ας απαντησει καποιος σας παρακαλώ,ειμαι ετσι τον τελευταίο χρόνο τουλάχιστον
Μια συμβουλή, κατι που με βοήθησε σχετικα θα ελεγα, ειναι οτι έκοψα τον καφε και τουλάχιστον οι πονοκέφαλοι καθε πρωι που ξυπνάω έχουν μειωθεί σημαντικά. Προσπάθησε να μην πίνεις πολυ καφε.
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk έγραψε: στις 16:14, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Ας απαντησει καποιος σας παρακαλώ,ειμαι ετσι τον τελευταίο χρόνο τουλάχιστον
Μια συμβουλή, κατι που με βοήθησε σχετικα θα ελεγα, ειναι οτι έκοψα τον καφε και τουλάχιστον οι πονοκέφαλοι καθε πρωι που ξυπνάω έχουν μειωθεί σημαντικά. Προσπάθησε να μην πίνεις πολυ καφε.
Δεν πίνω καθόλου καφέ! Πίνω βέβαια τσάι, τουλάχιστον δύο κούπες ημερησίως. Το ξέρω πως έχει κι αυτό καφεΐνη αλλά δεν πίνω ποτέ πριν πέσω για ύπνο, δεν νομίζω να με επηρεάζει τόσο
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,580 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 16:24, 19-04-17:

Δεν πίνω καθόλου καφέ! Πίνω βέβαια τσάι, τουλάχιστον δύο κούπες ημερησίως. Το ξέρω πως έχει κι αυτό καφεΐνη αλλά δεν πίνω ποτέ πριν πέσω για ύπνο, δεν νομίζω να με επηρεάζει τόσο
Δες σύμπτωση! Και εγώ πίνω τσάι μαύρο με λεμόνι αλλά τρεις φορές τουλάχιστον μες την μέρα (πρωι, μεσημερι, βράδυ). Και έχω επίσης μια υπνηλία μες τη μέρα αυτήν την περίοδο αλλά μου φεύγει συνήθως το βράδυ Νομίζω επειδή είναι διακοπές και δεν έχουμε να κάνουμε τίποτα ασυνείδητα απλώς θέλουμε να μείνουμε ξαπλωμένοι. Δε βοηθάει και ο καιρός που εδώ πάνω είναι πολύ μουντός από την Κυριακή και δεν έχουμε ήλιο.
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 18:02, 19-04-17:

Μπορεί να ευθύνεται ο θυρεοειδης, έλλειψη βιταμινης D ή ακόμα και ναρκοληψια και πολλά άλλα. Ναρκοληψια είναι μια ασθένεια που έχει αυτά τα συμπτώματα και ενώ είναι συνηθισμένη, είναι δύσκολο να διαγνωστει. Όπως και να έχει, απευθυνσου σε ενδοκρινολογο. Μπορεί να μην έχεις τίποτα, να είναι ψυχολογικό ή υπερκοπωση, αλλά μια εξέταση δεν βλαπτει.
2
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 18:33, 19-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Μπορεί να ευθύνεται ο θυρεοειδης, έλλειψη βιταμινης D
Story of my life, both of them. 6 ng/ml στις τελευταίες μου εξετάσεις η πουτάνα η D.
Eχω δει θεαματική αλλαγή από τότε που έκοψα τον καφέ. Μέχρι πρόσφατα μάλιστα είχα φτιάξει εντελώς τον ύπνο μου πίνοντας λουίζα κατά τη διάρκεια της ημέρας αλλά τώρα τελευταία πάλι 4-5 το πρωί κοιμάμαι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά..
1
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 18:02, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Story of my life, both of them. 6 ng/ml στις τελευταίες μου εξετάσεις η πουτάνα η D.
Eχω δει θεαματική αλλαγή από τότε που έκοψα τον καφέ. Μέχρι πρόσφατα μάλιστα είχα φτιάξει εντελώς τον ύπνο μου πίνοντας λουίζα κατά τη διάρκεια της ημέρας αλλά τώρα τελευταία πάλι 4-5 το πρωί κοιμάμαι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά..
Να βγαινεις στον ήλιο δέκα λεπτά την ημέρα χωρίς αντηλιακα και με κοντομανικη μπλουζα. Βιταμίνη D παιρνεις? Να πινεις και γάλα για να απορροφάται καλύτερα.
Παράθεση

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,581 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε: στις 18:22, 20-04-17:

Αρχική Δημοσίευση από Helium
Να βγαινεις στον ήλιο δέκα λεπτά την ημέρα χωρίς αντηλιακα και με κοντομανικη μπλουζα. Βιταμίνη D παιρνεις? Να πινεις και γάλα για να απορροφάται καλύτερα.
Έπαιρνα μέχρι πρόσφατα τις one alpha για ένα χρόνο αλλά δεν έκαναν κάτι και ξεκίνησα deltius ( σαν μουρουνέλαιο είναι, αηδία)
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,962 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 00:15, 29-05-17:

Σκέφτομαι να πάρω αυτά τα χαπάκια με την μελατονινη που βοηθάνε στον ύπνο... Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν ξέρει κανεις αν αυτά τα σκευάσματα γενικότερα είναι "εθιστικά"; Δεν έχω σκοπό να κάνω κατάχρηση προφανώς αλλά υπάρχει πιθανότητα να με επηρεάσουν κάπως και να με παίρνει δύσκολα ο ύπνος αν δεν τα παίρνω; Δεν θέλω να πάω να φτιάξω μια κατάσταση και να την κάνω χειρότερη
1
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,666 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 16:19, 29-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence
Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω πραγματικά..
Οχτάωρο χειρωνακτική εργασία, θα κοιμηθείς σαν πουλάκι μετά στις 11.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αϋπνία - Από Panosmaths123
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-17 στις 15:29.
    • Αϋπνία - Από <3logan
      Το θέμα έχει λάβει 22 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lifestyle.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-06-16 στις 00:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα