Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,982 μέλη και 2,478,942 μηνύματα σε 78,954 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 462 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Kλαίτε εύκολα;

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε: στις 23:31, 15-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Νομίζω ότι από όσα γράφηκαν, προκύπτει ότι οι γυναίκες κλαίνε πολύ πιο εύκολα από τους άντρες. Θα αναφέρω δύο περιστατικά κλάματος κοριτσιών που μου έκαναν εντύπωση.

1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι παναλλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).

2) Πέθανε μια γρια δίπλα στο σπίτι μου 195 ετών. Περάσαμε με τη μητέρα μου να συλλυπηθούμε. Ήταν εκεί μια γνωστή μου κοπέλα 17 χρονών (τότε) που έκλαιγε γοερά, με λυγμούς και αναφιλητά. Απόρησα και ρώτησα ένα άλλο κορίτσι "Καλά, τόσο την αγαπούσε την κυρία Τασία η Αμαλία?" για να πάρω ψυθιριστά την απάντηση "Ναι, καλά. Χώρισε με το γκόμενο και επειδή δεν θα μπορούσε να κλαίει σπίτι της, ήρθε να κλάψει εδώ που δεν θα την παρεξηγήσει κανείς".

Υ.Γ. Σκέφτηκα και άλλη μια περίπτωση, αλλά μάλλον θα την κάνω ξεχωριστό θέμα.
Σκληροί Άντρακλες
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 23:50, 15-08-13:

με το 2ο σκηνικό του Δια ελιωσα,τι σκέφτηκε η τυπισα
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε: στις 05:29, 16-08-13:

Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).

χαχαχα..Μετα απο 3 μηνες οι μισες δεν θα χουν κρατησει επαφη και οι αλλες μισες θα ναι τσακωμενες ενω τα αγορια θα χουν κρατησει τις παρεες τους κανονικα.Τελικα αυτο ειναι παγκοσμιο φαινομενο.
2
Παράθεση

staza13

Νεοφερμένος

H staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε: στις 14:11, 16-08-13:

Ναι...βουρκώνω με το παραμικρό....
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,346 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 15:26, 16-08-13:

Και εγώ έχω θέμα με το κλάμα. Προσπαθώ να το αποφεύγω δεν ξέρω και γενικά δεν κλαίω εύκολα..
Μπορεί να κλάψω μόνο όταν έχω φτάσει στο αμήν από τα νεύρα μου.
Η μόνη περίπτωση που έκλαψα από στεναχώρια ήταν στην κηδεία του παππού μου (αλλά άλλη ιστορία αυτό )
Από χαρά/συγκίνηση δεν μπορώ να κλάψω το βρίσκω αστείο να βλέπω άτομα να κλαίνε για αυτό το λόγο.
1) Τρίτη λυκείου, Πενταήμερη : Πήγαμε τον Απρίλιο (και όχι στην ξενέρα του χειμώνα). Αεροδρόμιο για την επιστροφή. Όλα τα κορίτσια αρχίζουν τους μεταξύ τους αποχαιρετισμούς, καθώς σε λίγες μέρες αρχίζουν οι πανελλήνιες και θα χαθούμε. Αγκαλιάζονται δυο-δυο, τρεις-τρεις (ή και περισσότερες) "Δεν θα χωριστούμε ποτέ", "friends for ever" και κλάμα, κλάμα, κλάμα. Εμείς τα αγόρια, απλά κοιτάζαμε. (Έχω και φωτογραφίες).
Τι με θύμησες τώρα
Όταν γυρνούσαμε από την 6ήμερη και μεις ήταν ένα παιδί που είχε ένα θέμα και δεν τον άφηναν να μπει στην Ελλάδα. Ήταν κάποια κορίτσια που δεν ξέρω ρε γαμώτο τόση στεναχώρια πια και κλαίγανε με λυγμούς. Νταξ και γω το λυπήθηκα το παιδί που θα μενε εκεί αλλά όχι και έτσι.. Περιττό να πω ότι μόλις τις είδα είχα λιώσει στα γέλια
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 16-08-13 στις 15:55.
Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H ανατολή έγραψε: στις 15:49, 16-08-13:

Κλαίω αρκετά εύκολα αλλά αρκεί να υπάρχει σοβαρός λόγος για μένα. Ορισμένοι άνθρωποι και ορισμένες καταστάσεις μπορούν να με κάνουν να μην σταματάω!
Παράθεση

danopfin95 (Δανάη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H danopfin95 έγραψε: στις 23:03, 18-08-13:

κλαιω πραγματικα πολυ σπανια...δηλαδη υπαρχουν στιγμες που μπορει να ειμαι σε μεγαλη μελαγχολια και στεναχωρια και να μη κυλησει το δακρυ...δε ξερω γιατι.
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.

O Βλα έγραψε: στις 20:32, 20-08-13:

Φτάνω εύκολα σε σημείο να βουρκώσω, αλλά για να κλάψω με δάκρυα σπασμούς κλπ πολύ σπάνια.
Τελευταία φορά που θυμάμαι ήμουν Α' Λυκείου.
Παράθεση

Κυνικός

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Κυνικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Κυνικός έγραψε: στις 23:14, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΑνεξαρτητηΛεμε
οταν εχω ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ και οταν νιωθω οτι με υποτιμουν..
Να χαιρεσαι οταν σε υποτιμανε, γιατι μετα θα εχεις την ευκαιρια να τους ταπεινωσεις για τα καλα, οταν δουν οτι κανανε λαθος!
Παράθεση

Emilouko (Γιούκου)

Επιφανές Μέλος

H Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,993 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε: στις 23:47, 30-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Κυνικός
Να χαιρεσαι οταν σε υποτιμανε, γιατι μετα θα εχεις την ευκαιρια να τους ταπεινωσεις για τα καλα, οταν δουν οτι κανανε λαθος!
Εκείνη τη στιγμή δε νομίζω ότι μπορείς να χαρείς.
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 11:04, 15-07-18:

Είμαι τρομερά ευαίσθητη σε σημείο που όσο πανέμορφο και γλυκό είναι να είναι κάποιος ευαίσθητος τόσο άσχημο είναι όταν κάποιος είναι υπερβολικά ευαίσθητος. Μπορώ να βάλω τα κλάματα βλέποντας μία ταινία είτε ακόμα διαβάζοντας ένα βιβλίο, όταν τύχει και μου ζητήσουν ή ζητήσω συγγνώμη
1
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,705 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 12:55, 15-07-18:

Είμαι αρκετά ευαίσθητη μπορώ να πω . Μπορώ να κλάψω από ένα ασήμαντο γεγονός μέχρι κάποιον καβγά άσχετα αν φταίω ή όχι!
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 14:51, 15-07-18:

Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.
Παράθεση

Μιχάλης Τ.

Δραστήριο Μέλος

Ο Μιχάλης Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 253 μηνύματα.

O Μιχάλης Τ. έγραψε: στις 16:05, 15-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Εγώ δεν είμαι καθόλου ευαίσθητος.
Η εμπειρία μου μού έχει δείξει ότι αυτοί που το λένε αυτό είναι συνήθως οι πιο ευαίσθητοι.

Η ευαισθησία δεν είναι κακό πράγμα, μην σας πω ότι είναι απαραίτητη. Αρκεί να συνδυάζεται με την λογική. Ένας ψυχικά υγιής άνθρωπος συνδυάζει την λογική και το συναίσθημα.

Το να κλαίει κάποιος/α με το παραμικρόάσχετα με το φύλο καταντάει κουραστικό. Τότε μιλάμε για υπερευαίσθητους· η υπερευαισθησία είναι ελάττωμα.

Μιλώντας προσωπικά, είμαι ευαίσθητος άνθρωπος ποτέ δεν το έκρυψα, δεν έχω τέτοιο ταμπού. Αν κλαίω εύκολα; Η απάντηση είναι «όχι».
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης Τ. : 15-07-18 στις 21:21.
3
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 16:39, 15-07-18:

Όχι δεν είναι ευαίσθητος.Βασικα δεν έχω την πολυτέλεια να είμαι γιατί στην κοινωνία δεν επιβιώνουν οι ευαίσθητοι άνθρωποι.
3
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 993 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 18:05, 15-07-18:

Έχω πολλες ευαισθησίες και στεναχωριέμαι συχνά αλλά δεν φτάνω και σε σημείο κλάματος.
Κλαίω σπάνια θα λεγα.
3
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 03:06, 17-07-18:

Παλιά -και δεν εννοώ φυσικά όταν ήμουν βρέφος- έκλαιγα σχετικά εύκολα, πλέον όχι.
Αλλά η ευαισθησία ενίοτε δεν είναι και ανάλογη με τη συχνότητα ή την ευκολία να ξεσπά κάποιος σε ποταμούς δακρύων.
2
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,170 μηνύματα.

H olivi@ έγραψε: στις 03:45, 17-07-18:

^ Aκριβώς το αντίθετο. Από εκεί που έκλαιγα ελάχιστες φορές το χρόνο, τελευταία συγκινούμαι με τα πιο άκυρα πράγματα.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια