Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,314 μηνύματα σε 78,973 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 462 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Είναι φυσιολογικό να μιλάω με τον εαυτό μου;

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 18:38, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Νομίζω αυτό που λες στον εαυτό σου ξέρω γω "μαλακία έκανες πάλι" είναι συνηθισμένο
Επιμένω.
Είστε πολύ ευγενικές. Εγώ άπαξ και κάνω μαλακία πετάω κανά "Γαμώ τη τύχη σου Χαρά".
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,348 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 18:40, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Επιμένω.
Είστε πολύ ευγενικές. Εγώ άπαξ και κάνω μαλακία πετάω κανά "Γαμώ τη τύχη σου Χαρά".
Ε κοίτα νομίζω ότι δεν πρέπει να παραθέσουμε εδώ τι καντήλι ρίχνουμε στον εαυτό μας
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 18:43, 01-08-13:

εγω οταν κανω μαλακια πρωτα με βριζω και μετα με εμψυχωνω και με λεω "δεν πειραζει Νεφελη δεν υπαρχουν λαθη μονο χαρουμενα ατυχηματα"
Bob Ross γαμω το ξεσταυρι μου
5
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,348 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 18:45, 01-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
εγω οταν κανω μαλακια πρωτα με βριζω και μετα με εμψυχωνω και με λεω "δεν πειραζει Νεφελη δεν υπαρχουν λαθη μονο χαρουμενα ατυχηματα"
Bob Ross γαμω το ξεσταυρι μου
Υπέρτατο
Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Teaser έγραψε: στις 16:07, 04-08-13:

Ναι.Ειδικα σε περιπτωσεις που κανεις αυτοκριτικη νομιζω πως βοηθαει πολυ.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,623 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε: στις 18:01, 05-08-13:

Αν δε μιλουσα με τον εαυτο μου και μιλουσα μονο με τον κοσμο νομιζω θα ειχα προβλημα... Το κυριοτερο προβλημα ειναι πως οταν μαλωνω μαζι του ειναι απαλευτο. Δε βγαζουμε ακρη...
5
Παράθεση

Brainiac28

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Brainiac28 . έγραψε: στις 14:04, 06-08-13:

Είμαστε κοινωνικά όντα. Κατα συνέπεια όταν δεν ευρίσκουμε μέσα στις αλληλεπιδράσεις της ζωής άτομο που ικανοποιεί είδη που μας απασχολούν είναι το πλέον επόμενο αλλα και το παρεπόμενο
1
Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε: στις 17:36, 06-08-13:

Με τον εαυτό μου κάνουμε τις πιο ουσιαστικές συζητήσεις-υψηλού επιπέδου παρακαλώ
Καμιά φορά παρατηρώ ότι μιλάω και φωναχτά(κυρίως όταν είμαι θυμωμένη)-προσπαθώ να το κατευνάσω παρόλα αυτά
Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα
1
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 18:12, 06-08-13:

Κι εγω μιλαω καμια φορα... Ο εαυτος σου εξαλλου ειναι το μονο ''ατομο'' που δεν θα σε προδωσει ποτε...
1
Παράθεση

~Dida~ (Μυστικό)

Δραστήριο Μέλος

H Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

H ~Dida~ μετά από πολλή σκέψη έγραψε: στις 18:37, 06-08-13:

Same here.
Ταινία ολόκληρη φτιάχνουμε στο κεφάλι μου εγω και ο ευατός μου.
Όταν γίνετε κάτι έντονο κι είμαι ενθουσιασμένη/χαρούμενη/στεναχωρημένη κάποιες φορές όταν ηρεμήσω λίγο ξαναφτιάχνω το σκηνικό στο μυαλό μου και μετατρέπω τους διαλόγους όπως θα ήθελα να είναι.. σε φάση ''γιατί το είπα αυτό;'' ''έτσι έπρεπε να το πω'' και ο ευατός μου απάνταει αντίστοιχα ή ακόμα και για πράγματα που δεν έχουν γίνει καν μιλάω με τον ευατό μου για το πως θα ήταν.
Μια φορά ήμουν μόνη στο σπίτι και μιλούσα με τον ευατό μου χαμηλόφωνα, γύρισε η μαμά μου και ούτε που το πήρα χαμπάρι, άκουγε για κάνα 3λεπτο την συζήτησή ''μας'' μέχρι που κατάλαβα οτι ήταν εκεί, και μου λεει ''ντάξει, τελειώσατε; το λύσατε;''
2
Παράθεση

Εύα..

Νεοφερμένος

H Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Εύα.. έγραψε: στις 13:59, 07-08-13:

Εγώ του μιλάω συνέχεια.Ακόμα και όταν είμαι έξω κι ας με κοιτάνε περίεργα!
1
Παράθεση

eya95 (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε: στις 03:48, 10-08-13:

το δικο μου προβλημα ειναι οτι πολλεσ φορες μου απανταει κιολας ;ΡΡΡΡ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 12-08-13 στις 21:40. Αιτία: cutgreek
Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 165 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε: στις 03:50, 10-08-13:

Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου.Το μη φυσιολογικό είναι να σ'αγνοεί και να μη σου απαντάει όταν πραγματικά τον έχεις ανάγκη.
7
Παράθεση

Dr.Quantum

Δραστήριο Μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O Dr.Quantum έγραψε: στις 04:05, 10-08-13:

Συνήθως κάθομαι στο κρεβάτι,και αρχίζω και μιλάω με φωνή,εννοώ κανονικά όπως όταν μιλάω σε άνθρωπο στον εαυτό μου.Με βοηθάει να βάζω σε μια τάξη το χάος που επικρατεί στο μυαλό μου.

Η ψυαχίατρός μου,μου είπε ότι είναι φυσιολογικό,αν και τη πρώτη μέρα που δε με ήξερε ακόμα ,όταν της το πα άρχισε και μου έκανε παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι κ.λπ
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 10:54, 10-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dr.Quantum
... παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι
Α, καλά. Αυτό το έκανα όταν ήμουν μικρός. Μιλούσα με πολύ κόσμο, κυρίως εξωγήινους.

Υ.Γ. Υπάρχει και άλλος ένας "φίλος" με τον οποίο συνήθως μιλάνε τα αγόρια...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dias : 10-08-13 στις 11:40. Αιτία: το Υ.Γ.
1
Παράθεση

Dr.Quantum

Δραστήριο Μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O Dr.Quantum έγραψε: στις 12:26, 10-08-13:

Χαχα,ναι.Κρίμα που αυτός το μόνο που κάνει είναι να μας φτύνει τελικά :/
2
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 09:43, 20-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Menia21
Βασικά δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να το βάλω οπότε σκέφτηκα στα διάφορα..

Είναι φυσιολογικό να μιλάς με τον εαυτό σου; Όχι δυνατά..
Δηλαδή τυχαίνει όταν ειμαι μόνη μου να κάνω διάλογο μέσα στο κεφάλι μου. Ρωτάω-απαντάω. Διαφωνω Με προβληματίζει αυτή η κατάσταση μερικές φορες.
Δηλαδή για να σας δώσω ένα παράδειγμα σήμερα διαφωνούσα για το αν θα φάω ή οχι και τσακωνόμουν με τον εαυτό μου.Ήταν περίεργο.
Δεν νομίζω ότι είμαι τρελή ή κάτι τέτοιο..Και φίλους έχω,και γενικά θα μπορούσα να πω ότι η καθημερινότητα μου νορμάλ είναι.
Απλά δε ξέρω..να ανησυχώ;
και βέβαια δεν είσαι τρελή, αλίμονο. Στην θέση σου για άλλο θα ανησυχούσα. Που ο εαυτός σου δεν αρκείται στην συζήτηση μαζί σου αλλά παίρνει και πρωτοβουλίες. Πχ να ανοίξει παράλληλο λογαριασμό; (ερώτηση). Γιατί το να μπλοκαριστείς με 3 μόλις μηνύματα και μάλιστα κόσμια, μάλλον αποτελεί ρεκόρ
1
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 10:15, 20-02-18:

Συνήθως κάθομαι στο κρεβάτι,και αρχίζω και μιλάω με φωνή,εννοώ κανονικά όπως όταν μιλάω σε άνθρωπο στον εαυτό μου.Με βοηθάει να βάζω σε μια τάξη το χάος που επικρατεί στο μυαλό μου.

Η ψυαχίατρός μου,μου είπε ότι είναι φυσιολογικό,αν και τη πρώτη μέρα που δε με ήξερε ακόμα ,όταν της το πα άρχισε και μου έκανε παράξενες ερωτήσεις για φίλους που δε μπορούν να δουν οι άλλοι κ.λπ
Δεν είναι κακό να μιλάς στο κενό. Αρκεί να μην σου απαντήσει!!!
1
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 20:44, 20-02-18:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
]Υ.Γ. Υπάρχει και άλλος ένας "φίλος" με τον οποίο συνήθως μιλάνε τα αγόρια...
Χαχα,ναι.Κρίμα που αυτός το μόνο που κάνει είναι να μας φτύνει τελικά :/
και πολύ καλά μας κάνει. Έτσι που ανεγκέφαλο τον ανεβάζουμε και μπελά σκέτο και αιτία κάθε μας δεινού τον κατεβάζουμε
Παράθεση

sophie_96

Διακεκριμένο μέλος

H sophie_96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,066 μηνύματα.

H sophie_96 Και τα αδύνατα μπορούν να γίνουν δυνατά έγραψε: στις 10:39, 25-06-18:

Δεν ξέρω εάν το μιλάω με τον εαυτό μου σχετίζεται με το σκέφτομαι δυνατά, δηλαδή μιλάω δυνατά, λέω αυτά που σκέφτομαι δυνατά αλλά το κάνω μερικές φορές

Πόσο ασχημο είναι;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Agaphbou