Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,346 μηνύματα σε 78,976 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 476 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Παρθένα ξανά;

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 21:51, 26-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Προφανώς αυτές που ακόμα και σήμερα λαμβάνουν υπόψη τους προκαταλήψεις, στερεότυπα και μικροαστικές συμβάσεις περί παρθενίας.
Άκη άκη άκη
Ήθελα να πω ότι δεν έπρεπε να υπάρχουν στην δική μας "εποχή" τέτοια στερεότυπα.... Αλλά τέλος πάντων..
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 21:53, 26-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Άκη άκη άκη
Ήθελα να πω ότι δεν έπρεπε να υπάρχουν στην δική μας "εποχή" τέτοια στερεότυπα....
Ρε δε σε διορθώνω! Εσύ λες κι εγώ προσθέτω!
1
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 21:54, 26-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
είναι απλά άθλιο και απορώ ποιες θα το αγόραζαν που να το έχουν τόσο ανάγκη...
Ας μην σκεφτόμαστε μόνο τι γίνεται στην Ελλάδα και ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι. Με το προϊόν αυτό, ίσως μια γυναίκα στο Πακιστάν να έσωζε τη ζωή της.

2
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 22:06, 26-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Ας μην σκεφτόμαστε μόνο τι γίνεται στην Ελλάδα και ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι. Με το προϊόν αυτό, ίσως μια γυναίκα στο Πακιστάν να έσωζε τη ζωή της.

Ναι ίσως σωζόταν αν προμηθευόταν κρυφά και δεν την ανακάλυπτε κανείς. Το ενδεχόμενο να μην προσέξει και να προδοθεί χωρίς να το θέλει το σκέφτηκες;
Δεν διαφωνώ σε τέτοιες χώρες είναι χρήσιμο γιατί δεν είναι σωστό γυναίκες να λιθοβολούνται μέχρι θανάτου, αλλά πρέπει και να πάψουν να υπάρχουν τέτοια στερεότυπα που θέλουν τις γυναίκες ανήθικες (και υπεύθυνες για τα χειρότερα λ.χ. βιασμός) αν δεν είναι παρθένες στον γάμο τους.
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 16:31, 07-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
  • Σήμερα η τεχνολογία προχώρησε. Κυκλοφορεί στο εμπόριο σετ (κινέζικης προέλευσης), σε προσιτή μάλιστα τιμή, με το οποίο μια κοπέλα μέσα σε 5 λεπτά μπορεί να "ξαναγίνει" παρθένα, δίνοντας στο σύντροφό της τη χαρά ότι είναι ο πρώτος της. Διαβάστε λεπτομέρειες ΕΔΩ και ΕΔΩ. Το προϊόν αποστέλεται (σε διακριτική συσκευασία) σε όλο τον κόσμο και στην Ελλάδα επίσης.
[LIST]
Υπάρχει και για πολύτεκνες; Ή χρησιμοποιούν μιά 6άδα από το ίδιο;
1
Παράθεση

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 642 μηνύματα.

O Αρκτούρος έγραψε: στις 11:23, 08-03-18:

Αν όλοι ασχολούνταν με το το τομάρι τους και, άφηναν στην ησυχία τους τούς υπόλοιπους, ε, θα ζούσαμε σ' έναν πολύ καλύτερο κόσμο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • "Ο κ. Στρος Καν δεν είναι παρθένα" - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-05-11 στις 14:04.
    • Χουάνα η παρθένα - Από Avicii
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-12-09 στις 14:09.
    • Eίναι παρθένα ή όχι; - Από flyer
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-09 στις 08:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα