Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,253 μηνύματα σε 78,933 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 434 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

OpenOffice.org

konfou (Κωνσταντίνος)

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O konfou έγραψε: στις 15:14, 22-10-08:

Το χρησιμοποιώ διότι από όσο ξέρω είναι η μοναδική σουίτα γραφείου για Linux.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 18:52, 22-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από konfou
Το χρησιμοποιώ διότι από όσο ξέρω είναι η μοναδική σουίτα γραφείου για Linux.
Δεν ισχύει.

Υπάρχουν και άλλες όπως goffice ή koffice, καθώς και staroffice και δεν συμμαζεύεται.

Βγήκε το καινούργιο OpenOffice btw και είναι πολύ ελαφρύτερο, γρήγορο και δουλεύει και πολύ καλύτερα με αρχεία του msoffice
Παράθεση

932df0a57b

Διάσημο Μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O 932df0a57b έγραψε: στις 19:13, 22-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Michale92, είναι βέβαιο ότι η opensource κοινότητα δεν μπορεί να φτάσει σε επίπεδο πολλά προγράμματα που αγοράζονται, αλλά από το να έχω windows με 1002 προβλήματα που αργούν να επιδιορθωθούν, προτιμώ τα υποκατάστατα opensource, των οποίων τα προβλήματα διορθώνονται μέσα σε μία-δύο μέρες.
Θα μπορούσες να με ενημερώσεις τι προβλήματα έχεις αντιμετωπίσει;
Παράθεση

konfou (Κωνσταντίνος)

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Μαθητής και μας γράφει απο Φάρσαλα (Λάρισα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O konfou έγραψε: στις 07:47, 28-10-08:

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo
Δεν ισχύει.

Υπάρχουν και άλλες όπως goffice ή koffice, καθώς και staroffice και δεν συμμαζεύεται.
Δεν το ήξερα...
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 19:19, 19-01-09:

OpenOffice 3.0 Ελληνικό και με Ελληνική βοήθεια το προτιμώ πάντα μια και έχει τη δυνατότητα για pdf.
http://el.openoffice.org/
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 943 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε: στις 11:16, 22-03-09:

Λίγο που το δοκίμασα δεν μου άρεσε .Δεν έχει τις λειτουργίες που έχει το Office 2007 και τα αρχεία Powerpoint του Openoffice χρειάζονται μετατροπή για να διαβαστούν από το Office 2007.Καλύτερα Office.:no1:
Παράθεση

Mavro Provato

Δραστήριο Μέλος

H Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 323 μηνύματα.

H Mavro Provato έγραψε: στις 11:18, 22-03-09:

:iagree:
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,476 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 18:37, 22-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από John The Greek
Λίγο που το δοκίμασα δεν μου άρεσε .Δεν έχει τις λειτουργίες που έχει το Office 2007 και τα αρχεία Powerpoint του Openoffice χρειάζονται μετατροπή για να διαβαστούν από το Office 2007.Καλύτερα Office.:no1:
Και τις χρειάζεσαι όλες αυτές;
Τι λειτουργίες έχει που δεν έχει το openoffice αλήθεια;

Με τα ppt που φτιάχνονται απο το MSO έχει όντως προβλήματα,
γι αυτό ο κόσμος τις παρουσιάσεις του τις δίνει σε pdf
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 668 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε: στις 19:11, 13-04-09:

Καποιος μου ειπε οτι τα αρχεια που σωζεις στο open ofice δεν ανοιγουν στo office ή το αντιθετο..
Ξερει κανεις να μου πει τι ισχυει?
1
1
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 547 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 22:48, 13-04-09:

Για το Open office 2.0 που ξέρω, το default file extension με το οποίο θα σου σώσει ένα text document είναι .swx, το οποίο δεν ανοίγει με word (τουλάχιστον μέχρι 2003 που έχω εγώ), έχεις όμως την επιλογή όταν κάνεις save να το σώσεις σαν .doc ώστε να μην έχεις πρόβλημα. Το ίδιο συμβαίνει και με το spreadsheet, το default file format των αρχείων του είναι .sxc που δεν ανοίγει με excel, έχεις όμως τη δυνατότητα να το σώσεις και σαν .xls αντίστοιχα.

Όταν το κάνεις αυτό σου βγάζει ένα χαζοwarning βέβαια ότι και καλά μπορεί να χαθεί πληροφορία όταν σώζεις με external file formats. Το μόνο πρόβλημα που μου έτυχε εμένα τρία χρόνια τώρα ήταν με κάτι symbols (πχ σουηδικούς χαρακτήρες με τη βουλίτσα από πάνω κλπ), που δεν εμφανιζόταν μετά όταν το άνοιγα σε word/excel αλλά εντάξει, σιγά την τραγωδία...
3
Παράθεση

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H tiffanykal έγραψε: στις 12:00, 24-10-10:

Θέλω να κατεβάσω το OpenΟffice για Windows. Μήπως γνωρίζετε τις διαφορές ανάμεσα στις εκδόσεις 3.1.1 , 3.2 και 3.2.1 ; Ποια έκδοση θα προτείνατε;
Ευχαριστώ
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε: στις 12:03, 24-10-10:

Την τελευταια θα κατεβασεις, οι αλλες δυο ειναι παλαιοτερες, φαινεται απο το οτι εχουν μικροτερους "αριθμους κυκλοφοριας". Δεν ξερω τις διαφορες, αλλα σε software να πηγαινεις στις τελευταιες εκδοσεις, και περισσοτερα features προσφερουν και λυνουν παλαιοτερα bugs.
1
Παράθεση

Μιχάλης9867 (Μιχάλης)

Διάσημο Μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 840 μηνύματα.

O Μιχάλης9867 έγραψε: στις 12:19, 24-10-10:

επειδη ειχα χρησιμοποιησει την 3.1.1 &3.2 αρκετα στο παρελθον δεν ειχα ιδιαιτερα προβληματα ,εως καθολου μπορω να πω ,αλλα τωρα που εκανα φορματ φορτωσα την καινουργια εκδοση ,που μονο το περιβαλλον εργασιας φαινεται να ειναι διαφορετικο.\

παντως οποια και να κατεβασεις δεν θα σε απογοητευσουν ποτε.
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 13:12, 24-10-10:

Την 3.2.1 να κατεβάσεις. Οι διαφορές της από την προηγούμενη είναι κυρίως κάποια bug fixes.
1
Παράθεση

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H tiffanykal έγραψε: στις 15:27, 25-10-10:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!
Την 3.2.1 κατέβασα τελικά. Καλή φαίνεται..
Και τώρα.... εργασία βιολογίας στο OpenOffice impress
1
Παράθεση

qwerty111

Περιβόητο Μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,258 μηνύματα.

O qwerty111 έγραψε: στις 16:21, 17-05-12:

Ξέρει κανείς αν η ελληνική κοινότητα του Openoffice συνεχίζει να υπάρχει; Στο forum ( http://forum.opengr.net/index.php )δεν υπάρχει καμία δραστηριότητα για μεγάλο διάστημα. Μήπως οι έλληνες εθελοντές έχουν "μετακομίσει" στην ομάδα του LibreOffice;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια