Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,360 μηνύματα σε 78,976 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 495 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε ποιο πρόσωπο σκέφτεστε;

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 22:44, 31-07-17:

Πλέον, το να μιλάμε μεγαλοφώνως στο δρόμο δεν θα κάνει τα περισσότερα κεφάλια να γυρίζουν να μας κοιτούν περίεργα.
Αν μη τι άλλο, τα κινητά τηλέφωνα διευκολύνουν.
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Πύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.

O Πύρος I never finish anyth έγραψε: στις 01:56, 01-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερις
To να πεις "το 'χεις πάμε!" ή "μα τώρα γιατί το έκανες αυτό;" αντί για "μα τώρα για τι το έκανα αυτό;" μου έρχεται πιο φυσικό.

Αλλά πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να λέει "θα πάμε εκεί και θα -με μπλα μπλα", εμείς, εγώ και ο εαυτός μου.
Αυτό είναι το πιο creepy για εμένα.
Ναι και εγώ λέω καμιά φορά, ''μα γιατί το καναμε αυτό?''...
4
Παράθεση

Nelliel

Περιβόητο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,076 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 04:13, 01-08-17:

α ενικο σχεδον παντα, εκτος αν κανω καμια μλκια και τα βαλω με τον εαυτο μου, τοτε χρησιμοποιω β ενικο. Δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε γ ενικο. Μου φαινεται εντελως περιεργο να μιλας σε γ ενικο στον εαυτο σου!
1
Παράθεση

Stitchpunk (Eternal Sunshine)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 558 μηνύματα.

H Stitchpunk έγραψε: στις 12:59, 01-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Είναι φυσιολογικό δηλαδή το δυνατά; (ή να αρχίσω να ανησυχώ)
Δεν είναι κακό να μιλάς στο κενό, αρκεί να μην σου απαντήσει!!!
8
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 14:11, 01-08-17:

Εγώ πάντως όταν μου μιλάω δυνατά και στο β' ενικό, καταφέρνω και με ησυχάζω σε σχέση με το να σκέφτομαι τα ίδια από μέσα μου στο α' ενικό.
5
Παράθεση

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 464 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 14:50, 01-08-17:

όταν κάνω σχέδια, στο α' ενικό!

όταν με ''μαλώνω΄΄ / ψάχνω λύση σε προβλήματα κλπ -γενικά στα στενάχωρα- , στο β' ενικό!
3
Παράθεση

Θησεύς

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O Θησεύς έγραψε: στις 15:21, 01-08-17:

Πάντα όταν ο Θησεύς μιλάει σε άλλους αναφέρεται στον εαυτό του σε τρίτο ενικό.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θησεύς : 01-08-17 στις 21:47.
2
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε: στις 18:48, 01-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Εγώ στο α' ενικό μιλάω όταν σκέφτομαι, αλλά όταν θέλω να μιλήσω στον εαυτό μου (εσωτερικός διάλογος δηλαδή, που πολλές φορές τον κάνω και δυνατά και νομίζω εκεί γίνομαι αρκετά creepy σε τυχόν ακροατές ), τότε β' ενικό.
Ταυτίζομαι! Κάνω ακριβώς το ίδιο πράγμα Όταν σκέφτομαι μιλάω στον εαυτό μου (μέσα στο μυαλό μου) στο α'ενικό, ενώ όταν θέλω να μιλήσω στο εαυτό μου "να το πω πιο φωναχτά" (για να τα ακούσω ) μιλάω στο β'ενικό.
Κάνω και το άλλο με τον καθρέφτη.. Με κοιτάω και αρχίζω και με κατηγορώ (όταν έχω κάνει κάτι που θεωρώ ντροπιαστικό), ή άμα θέλω να βάλω τάξη στον εαυτό μου και να μην τεμπελιάζω πλέον, με κοιτάω και αρχίζω και λέω " Κοπέλα αν συνεχίσεις έτσι και δεν κάνεις τίποτα σημαντικό όλη μέρα, από αύριο κομμένο το ίντερνετ " .. Ή άλλες φορές με ενθαρρύνω προτού να πάω να γράψω εξετάσεις ή να κάνω οτιδήποτε για το οποίο χρειάζομαι θάρρος να κάνω.. Γενικά εγώ και ο καθρέφτης, έχουμε μια περίπλοκη σχέση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imagine01 : 01-08-17 στις 18:51.
4
Παράθεση

Giovanni_

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Giovanni_ έγραψε: στις 18:53, 01-08-17:

Πρώτη φορά βλέπω τόσα emoticons μαζεμένα σε ένα μήνυμα
5
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,962 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 19:02, 01-08-17:

Αα εγώ στον πρώτο ενικό μιλάω πάντα. Ποτέ στον τρίτο ενικό, μου φαίνεται παρα πολύ περίεργο. Καμία φορά ίσως να μιλάω και στον α πληθυντικό αλλά σχεδόν πάντα μιλάω στον α ενικό
4
Παράθεση

Imagine01

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Imagine01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H Imagine01 έγραψε: στις 19:10, 01-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanni_
Πρώτη φορά βλέπω τόσα emoticons μαζεμένα σε ένα μήνυμα
Με εκφράζουν τα emoticons για αυτό..
1
Παράθεση

Νίκοs

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Νίκοs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.

O Νίκοs έγραψε: στις 00:48, 02-08-17:

Στο 1ο σκέφτομαι και πολύ δύσκολο να αλλάξει κάποιος πρόσωπο πιστεύω.. εδώ καλά καλά δεν κατάλαβαίνω πότε σκέφτομαι για μένα, θα αλλάζω και τα πρόσωπα; πάντως δεν είχα σκεφτεί ποτέ κάτι τέτοιο
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 18:54, 05-08-17:

Εξαρτάται από την περίπτωση:
1ο ΕΝΙΚΟ: "Θα το δω το θέμα ξανά"
2ο ΕΝΙΚΟ: "Τρέξε μαλάκα να προλάβεις"
3ο ΕΝΙΚΟ: "Τα κατάφερε πάλι"
1ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ: "Εντάξει τελειώσαμε"
2ο ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ: "Μπράβο σας"

6
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,467 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 20:13, 07-08-17:

Όλα αυτά σε συζήτηση με τον εαυτό σου για τον εαυτό σου;
4
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,370 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε: στις 15:29, 11-08-17:

Εγώ/εσύ/αυτή/εμείς... Η αλήθεια είναι πως δεν έχω κάτσει να σκεφτώ τι επίδραση έχει πάνω μου ο τρόπος με τον οποίο θα μου μιλήσω (αν ηρεμώ, αν τα βλέπω πιο ψύχραιμα or something με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο - ή ποιον προτιμώ αυθόρμητα ανά περίσταση). Πάντως, με περισσή ευκολία και χωρίς κανένα πρόβλημα, έτσι, για να μη βαριέμαι, διαφοροποιούμαι και μεταπηδώ μεταξύ τής Λυσιππούλας, της Λυσιππούλας με τον εαυτό της, με ένα μάτσο Λυσιππούλ... εεε, παιδιά, πού πάτεεε;;; Μη φεύγετε, δεν είμαι επικίνδυνη.
4
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος