Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,963 μέλη και 2,478,062 μηνύματα σε 78,923 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 183 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέση μητέρας και κόρης: Mία ανταγωνιστική αγάπη;

Η σχέση των γυναικών του e-steki με τις μητέρες τους. (Άντρες: οι αδερφές σας)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
Έχω σχέση μάλλον "φιλενάδας".
30
46,15%
Έχω σχέση μάλλον ανταγωνιστική.
13
20,00%
Κουμπάκιας (αν δε σας εκφράζει κάτι ή είστε άντρας χωρίς αδερφές).
15
23,08%
Πέρασα από τη μία φάση στην άλλη.
7
10,77%

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε: στις 00:30, 11-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Αυτο που ειναι γνωστο παντως ειναι οτι οι Ελληνιδες μητερες τουλαχιστον, ειναι πολυ λιγοτερο ανεκτικες με τις κορες τους σε σχεση με τους γιους τους. Πχ ακομα και αντιδραστικος να ειναι ο γιος και να υψωνει καθε τοσο τη φωνη του, η μητερα του δεν θα το παρει προσωπικα. Πιθανοτατα ομως θα θυμωσει αν το ιδιο κανει η κορη. Οχι παντα βεβαια
Βεβαια. Οπως επισης για το γιο δεν θα πουνε να ερθεις πισω νωρις..ενω στην κορη θα της πουνε ελα πριν τις 12 πχ. Αδικια.αν και δεν εχω προσωπικη εμπειρια αυτα ειναι πραγματα που ακουγα τον καιρο του σχολειου.. Ολες οι ανακρισεις ειναι απο ενδιαφερον φυσικα αλλα καποτε πρεπει να καταλαβαινουν και οτι η κορη τους μεγαλωσε, θα κανει τις επιλογες της και θα αναλαβει την ευθυνη για τα οποιαδηποτε λαθη της
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,327 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 00:37, 11-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Αυτο που ειναι γνωστο παντως ειναι οτι οι Ελληνιδες μητερες τουλαχιστον, ειναι πολυ λιγοτερο ανεκτικες με τις κορες τους σε σχεση με τους γιους τους. Πχ ακομα και αντιδραστικος να ειναι ο γιος και να υψωνει καθε τοσο τη φωνη του, η μητερα του δεν θα το παρει προσωπικα. Πιθανοτατα ομως θα θυμωσει αν το ιδιο κανει η κορη. Οχι παντα βεβαια
Μάνα: Να μην έχεις γκόμενο είσαι μικρή!
Κόρη: Ο γιος σου γιατί έχει;
Μάνα: Είναι αγόρι αυτός!

Και κάτι τέτοια επικά με τρελαίνουν
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε: στις 15:30, 11-02-14:

Εχω δει προσωπικα παρομοιο μοτιβο σχεσης μανα κορης οπως μας περιεγραψε η φιλη μας σε δυο γνωστες μου...και προσωπικα θεωρω απαρεδεκτο η μανα ειτε να ξεχωριζει τα παιδια της ειτε να τα ανταγωνιζεται. προσωπικα δεν ειχα τετοια εμπειρια γιατι ειχα μια μητερα συμμαχο στη ζωη μου
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 11-02-14 στις 21:21. Αιτία: split σε χωρίο που αναφερεται σε μηνυματα που μεταφερθηκαν σε αλλο θεμα
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 19:07, 11-02-14:

Μμ... Δεν εχω σχεση φιλεναδας... Ποτε δεν ειχα... Αλλα ουτε ανταγωνιστικη σε καμια περιπτωση... Αν και την μαμα μου φυσικα την αγαπω πολυ δεν της λεω ποτε πραγματα που με αποσχολουν εκτος κι αν την αφορουν... Νομιζω οτι δεν θα συννενοηθουμε και οτι θα καταληξουμε στο να μαλωνουμε... Ευτυχως για εμενα, βρεθηκε ενα αλλο ατομο στην ζωη μου που μπορω να του μιλαω για ολα... Την εχω καπως σαν 2η μαμα μου....
1
Παράθεση

edweimaste

Διάσημο Μέλος

H edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 721 μηνύματα.

H edweimaste έγραψε: στις 21:16, 11-02-14:

Σε καμία περίπτωση δεν είναι σχέση ανταγωνιστική. Είμαι ευγνώμων που την έχω και πάντα μου λέει πράγματα που με βοηθούν όταν έχω τις μαύρες μου και είμαι έτοιμη να τα παρατήσω όλα!!!
Σχέση φιλενάδας δεν ήταν δεν είναι και δε νομίζω να μπορεί να γίνει ποτέ. Πάντα θα είναι λιγάκι υπερπροστατευτική η μάνα απέναντι στο παιδί.
1
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 23:10, 04-01-15:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Σε καμία περίπτωση δεν είναι σχέση ανταγωνιστική. Είμαι ευγνώμων που την έχω και πάντα μου λέει πράγματα που με βοηθούν όταν έχω τις μαύρες μου και είμαι έτοιμη να τα παρατήσω όλα!!!
Σχέση φιλενάδας δεν ήταν δεν είναι και δε νομίζω να μπορεί να γίνει ποτέ. Πάντα θα είναι λιγάκι υπερπροστατευτική η μάνα απέναντι στο παιδί.
Τα ίδια έχω να πω κι εγώ. Άλλο η φίλη κι άλλο η μητέρα. Είναι δύο πρόσωπα αγαπητά που επιτελούν όμως διαφορετικό ρόλο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια