Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,518 μηνύματα σε 78,983 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 284 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο είναι μεγαλύτερο ψέμα που έχετε πει στους γονείς σας;

vanessa99

Δραστήριο Μέλος

H vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 164 μηνύματα.

H vanessa99 έγραψε: στις 13:21, 09-10-18:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
True,πολλοι γονεις συχνα δεν αφηνουν τα παιδια τους να ερθουν αντιμετωπα με τα λαθη ή τα ψεματα τους στην προκειμενη περιπτωση.Αυτο εχει αμεσο αντικτυπο φυσικα να γινονται περισσοτερο κακομαθημενα και τα μικρα ψεματα να γινονται μεγαλυτερα. Δεν λεω φυσικα θα προστατεψεις τα παιδια σου ειδικα οταν οι αποφασεις τους ειναι τρομερα λαθος σε θεματα που δεν χωρανε λαθη.Αλλα σε πιο απλα πραγματακια ,οπως σε μικρα ψεματακια,για παραδειγμα, δεν ειναι κακο να σε αφηνουν να κοιμηθεις οπως εστρωσες για να καταλαβεις . Δεν ειναι η μεταβολη παντα που ειναι το προβλημα αλλα ο ρυθμος με τον οποιο αυτη εγινε.Γι'αυτο ειναι παρα πολυ σημαντικο να γινει σιγα σιγα αυτη η ανεξαρτητοποιηση.

(Παντα ειμαστε η κολαση καποιου και καποιος αλλος ειναι η δικη μας )
Ακριβώς! Τουλάχιστον να υπάρχουν μικρά ψεματακια και όχι σημαντικά. Τότε ξεφεύγει το παιχνίδι και για τις 2 πλευρές, με ίσως άσχημα αποτελέσματα for both. Οπότε κόσμε, μικρά αθώα ψεματακια for revolution purposes

( οταν όμως είμαστε η κόλαση κάποιου, ανεπαίσθητα γινόμαστε ο devil τους και αυτό κοστίζει, σε όλους. Κάποιες φορές ακόμα περισσότερο σε μας τους ίδιους. Κάποιες φορές αρχίζουν οι κατηγορίες στον εαυτό μας για την όλη κατάσταση)
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε: στις 16:29, 10-10-18:

Γενικως δεν εχω πει ψεματα στους γονεις και δεν το χω κιολας, με προδιδει το υφος μου.
Αλλα το μονο ψεμα που ελεγα συνεχως ως παιδακι διαολακι και εγω ηταν.. "ο Χρηστος το κανε!" Ο νεοτερος κατα τεσσερα χρονια αδερφος μου την πληρωνε συχνα γιατι ημουν λιγο κ*λοπαιδαρελι...
1
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 22:51, 10-10-18:

Εμένα η μαμά μου πάντα με καταλάβαινε όταν έλεγα ψέματα, και όταν το καταλάβαινε μου έλεγε "με το χέρι στη καρδιά, πες μου". Και εκεί που έλεγα ας πούμε ένα σίγουρο "ναι", μου έλεγε να βάλω το χέρι στη καρδιά, το έβαζα, με ξανα ρωτούσε και απαντούσα "όχι". Είχε βρει τον τρόπο της να μου ξεθάβει τι ψέμα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια