Suits

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.


Ο Mike Ross είναι ένας νεαρός που παρόλο που αποβλήθηκε από το κολλέγιο, κατάφερε να περάσει με επιτυχία τις εξετάσεις του δικηγορικού συλλόγου και έχει θαυμαστές ικανότητες μνήμης και εστίασης στη λεπτομέρεια. Παρόλαυτά μπλέκει με κακές παρέες και κακές "δουλειές". Στη διάρκεια μιας από αυτές, συναντά κατα τύχη τον Harvey Specter, διάσημο δικηγόρο του Μανχάταν με αλαζονικό στυλάκι House aka του "γαμάτου" στη δουλειά του, ο οποίος βλέπει στο πρόσωπο του Mike πολλές δυνατότητες και τον προσλαμβάνει ως βοηθό του.

Η σειρά έχει τρέξει ήδη για μια σεζόν 12 επεισοδίων και κάποια στιγμή θα αρχίσει και η 2η. Έχω δει 4 επεισόδια και είμαι πολύ ευχαριστημένος καθώς η σειρά διαφέρει από άλλες δικηγορικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα φαίνεται από την πλοκή της. Τι στυλ είναι? Λύνουν υποθέσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα φαίνεται από την πλοκή της. Τι στυλ είναι? Λύνουν υποθέσεις?


Κοίτα, είναι του στυλ, έχουν μια υπόθεση ή και περισσότερες που τρέχουν παράλληλα ανα επεισόδιο (και συνήθως τελειώνουν μέσα σε αυτό), αλλά ταυτόχρονα υπάρχει και ένα άλλο story arc, αυτό των σχέσεων μέσα στην εταιρεία Pearson-Harman που δουλεύουν όλοι αυτοί. Μεγαλοδικηγόροι να τσακώνονται για το ποιός θα πάρει την εύνοια της προέδρου, ποιός την προαγωγή, και φυσικά η αγωνία μην ανακαλύψουν ότι ο μικρός Mike έχει προσληφθεί χωρίς να έχει τελειώσει το Χάρβαρντ (όλοι εκεί μέσα από το Χάρβαρντ είναι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ενδιαφέρων όταν βρω χρόνο θα το δω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μεγαλοδικηγόροι να τσακώνονται για το ποιός θα πάρει την εύνοια της προέδρου, ποιός την προαγωγή, και φυσικά η αγωνία μην ανακαλύψουν ότι ο μικρός Mike έχει προσληφθεί χωρίς να έχει τελειώσει το Χάρβαρντ (όλοι εκεί μέσα από το Χάρβαρντ είναι).
Έχει και το 'πουστριλίκι' του δηλαδή.
Θυμίζει κανα Boston Legal?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
:eek::eek:

Υπαρχει και θεμα.Η σειρα ειναι καταπληκτικη.Αρχισα να την βλεπω πριν 1 μηνα,και εχω βγαλει και τις 2 σεζον ως τωρα.Η 3η σεζον ξεκιναει στις 16 Ιουλιου,φετος.
Προχωρησα σε αυτη την σειρα,επειδη οι χαρακτηρες ειναι αρκετα συμβατοι με την ψυχολογια και την ''προσωπικοτητα'' της προηγουμενης που εβλεπα,House ΜD.Ενα διδυμο (οι ακολουθες λεξεις χαρακτηριζουν περισσοτερο τον Χαρβει) αρκετα εκκεντρικο.Η ψυχοσυνθεση τους αναλυει εναν χαρακτηρα ευφυεστατο,κυνικο,αμεσο,ρεαλιστικο,αλαζονικο και ασυμβιβαστο με την ''ηττα''.Η Λογικη κυριαρχει σε καθε τους επιλογη,κανοντας το εργο να ξεχειλιζει απο περιπετεια και λογικη διαταξη στις υποθεσεις.Δεν ξερω επισης,γιατι παραμεριζουν τον Λουις.Εγω τον αγαπω :P Ειναι αρκετα ιδιοτροπος,πονηρος,υπουλος με χιουμορ και ιδιαιτερο στυλ.Μαλλον επειδη βρισκω ομοιοτητες μεταξυ μας :hehe:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
αν μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι με ελκουν τοσο πολυ οι χαρακτηρες που ειναι τοσο μα τοσο κυνικοι και λιγο κρετινοι???εχω θεμα με αυτη την σειρα... απο την στιγμη που την ανακαλυψα εχω παραλογιστει...! o harvey ειναι η απολυτη μορφη η οποια σε αποστομωνει και δεν σε ενδιαφερει...! απλως θαυμαζεις την ευκολια με την οποια σου απανταει και το μορφασμο του προσωπου του που θυμωνει λιγο αλλα με μια δοση ευχαριστησης...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
6 επεισόδια σε 1 μέρα. I think this says a lot.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Και κάπως έτσι κολλάει όλο το στέκι με το Suits. Όταν έλεγα ότι η σειρά τα σπάει, έπρεπε να περάσουν μήνες για να με ακούσετε.

Αγαπώ εν μέρει κι εγώ τον Λούις γιατί:

1. Είναι φιλόζωος - είχε κι αυτός γατάκι

2. Είναι παραπονιάρης αλλά μόνο γι αυτά που πιστεύει πως αξίζει να κερδίσει

3. Φαίνεται σκληρός αλλά έχει πολλές ευαισθησίες μέσα του.



Η μεγάλη μου αγάπη, όπως δείχνει και το τωρινό μου άβαταρ, είναι ΜΟΝΟ ο Χάρβει.


ΥΓ: Επίσης ευχαριστούμε πολύ τους παραγωγούς για την τελευταία σκηνή της 2ης σεζόν. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top