Τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σας

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Motherboard: GA-EP35C-DS3R
CPU: Intel Q9450
GPU: GeCUBE 4870
RAM: Geil 2X1GB (800Mhz)
Monitor: LG L226W Wide
Soundcard: Onboard
PSU: L&C 600W
HDD: WD 250
Keyboard&Mouse: Microsoft Wireless Optical Desktop 2000
OS:Windows Vista Ultimate SP1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZefiroS

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Intel Core Duo CPU T8300 @ 2.40GHz, 2.40Ghz
Σκληρός Δίσκος: 320Gb
RAM: 2.00Gb
Κάρτα γραφικών: NVIDIA GeForce 8400M G
Λειτουργικό σύστημα: 32-bit
Windows Vista Home Premium - Service Pack 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Μαζεύω τα pc parts σιγά σιγά :gamer::gamer:

 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.

Δεν φαίνονται στις φωτογραφίες; :hmm:
Καλά βασικά με δόσεις πήρα μητρική και CPU ο φτωχομπινές :P
Είναι:
Core i9 9900k
Noctua NH-D15S
Μητρική Asus ROG Strix Z390-E Gaming
Κουτί CoolerMaster MC500M
ICY BOX 5.25 θήκη που δέχεται σκληρούς SATA 3.5 και 2,5 ιντσών

Τα υπόλοιπα τα παίρνω λίγα λίγα, πχ θα βάλω hyperx 32gb 3.333mhz, τροφοδοτικό κάνα Corsair και SSD σίγουρα M.2.
Έχω από το τωρινό PC και μια Creative AE-5 κάρτα ήχου. :)
Το τωρινό PC είναι Core i7 2600 / 8GB / SSD 240GB / 4TB internal / 6TB external
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Τον i9 τι τον θες; η έτσι για τη φάση;
Για τη φάση, δεν κάνω τίποτα φοβερό πέραν κάποιον μετατροπών βίντεο κατά καιρούς. Θα ήταν πιο λογικό να έπαιρνα έναν i7 9700, αλλά μιας που έγκρινε τις δόσεις η τράπεζα, είπα να το τσιμπήσω λίγο. :)

Και τα 32GB σίγουρα είναι too much, θα έχω τη χαρά όμως να δίνω αβέρτα πόρους στα virtual συστήματα :P


Είναι γενική παραδοχή ότι και η AMD είναι πιο μπροστά σε value of money CPUs, αλλά είμαι άνθρωπος της συνήθειας. Πάντα Intel είχα. :)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τη φάση, δεν κάνω τίποτα φοβερό πέραν κάποιον μετατροπών βίντεο κατά καιρούς. Θα ήταν πιο λογικό να έπαιρνα έναν i7 9700, αλλά μιας που έγκρινε τις δόσεις η τράπεζα, είπα να το τσιμπήσω λίγο. :)

Και τα 32GB σίγουρα είναι too much, θα έχω τη χαρά όμως να δίνω αβέρτα πόρους στα virtual συστήματα :P


Είναι γενική παραδοχή ότι και η AMD είναι πιο μπροστά σε value of money CPUs, αλλά είμαι άνθρωπος της συνήθειας. Πάντα Intel είχα. :)



Κι εγώ πάντα Intel είχα μέχρι που πήρα τον Ryzen αυτόν και δε το μετάνιωσα καθόλου. Δεν θα δεις πάντως πουθενά διαφορά με τον i9 είναι cpu καθαρά πολύ βαριές δουλειές όπως 4κ editing. Σε παιχνίδια δεν διαφορά με έναν i5
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top