Έχει σημασία η κληρονομικότητα για το φύλο του παιδιού;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Εσείς που κάνατε κόρες, είχατε ιστορικό κορών στην οικογένεια; Δηλαδή το παρακάτω επιβεβαιώνεται;

Θέλετε γιο ή κόρη; Ανατρέξτε στο γενεαλογικό σας δέντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Εσείς που κάνατε κόρες, είχατε ιστορικό κορών στην οικογένεια; Δηλαδή το παρακάτω επιβεβαιώνεται;

Θέλετε γιο ή κόρη; Ανατρέξτε στο γενεαλογικό σας δέντρο!
όχι, δεν νομίζω ότι ισχύει το άρθρο.
Εγώ έχω έναν αδερφό, το ίδιο και ο άντρας μου.
Και γενικώς στις οικογένειες μας υπάρχουν πολλά αγόρια (θείοι, ξαδέρφια κλπ)
Η επικρατούσα άποψη για το αν θα γεννηθεί αγόρι ή κορίτσι, απ'όσο ξέρω, είναι ότι παίζει ρόλο η ημέρα της επαφής. Αν έχεις επαφή 2-3 μέρες πριν την ωορηξία είναι πιο πιθανό να κάνεις κορίτσι, ενώ την ημέρα της ωορηξίας αγόρι. Βεβαίως για μένα δεν ίσχυσε ούτε αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Βεβαίως για μένα δεν ίσχυσε ούτε αυτό:P
Άρα μάλλον δεν είσαι και το κατάλληλο άτομο να μου επιβεβαιώσει το άρθρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Εγώ που δεν ξέρω ποια μέρα έγινε;
Αλλά το νιώθω ότι θα είναι αγόρι δεν ξέρω πως.
Μια φίλη μου προχθές το είδε θα κάνει κοριτσάκι, έχει 1,5 μήνα διαφορά με μένα.
Με το καλό να έρθει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top