Άντρες και γυναικεία ψώνια

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
α οχι, αυτο μη του το κανεις:p συγνωμη αλλα η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν λιγα πραγματα τα οποια οι αντρες σιχαινονται περισοτερο απο το να ακολουθουν τις γυναικες τους οταν ψωνιζουν.

ειναι σαν να σε βαζουν εσενα να βλεπεις μπαλα η κατι αναλογο
Πιστεύω ότι οι άνδρες συχαίνονται τα ψώνια με ή χωρίς γυναίκα μαζί. Κάποτε είχα διαβάσει , τώρα δεν ξέρω κατά πόσο αληθεύει, ότι είχαν κάνει ένα πείραμα και είχαν τοποθετήσει πάνω σε άνδρες διάφρους αισθητήρες και τους είχαν ξαποστείλει για ψώνια.

Το ποσοστό των ανδρών που εμφάνιζαν σημάδια απίστευτου στρεσ και άγχους ήταν τραγικά μεγαλύτερο από το γυναικών. Και σε ορισμένα σημεία το στρες εξομοιωνόταν (και εδώ είναι το κουλό που δεν ξέρω αν είναι αληθινό) με αντίστοιχες ενός πιλότου μαχητικών αεροσκαφών. Ίσως να είναι υπερβολικό αλλά πολύ άντρες αισθάνονται πραγματικά άβολα εν ώρα ψώνια. Εγώ σίγουρα πάντως τα μισώ. Πρακτικά προτιμώ την επιλογή να έχει γίνει ήδη για μένα και απλά να τα παραλάβω. Εδώ για υπολογιστή που είναι και το επάγγελμα μου, μισώ την αναζήτηση.

Κάτι σχετικά με την γέννα και την παρουσία του άνδρα σε αυτήν. Διάφορες μελέτες που έχουν γίνει, είχαν αναδείξει ότι πολλοί άνδρες δεν ξεπερνούν το σοκ, πόνο και αυτά που βλέπουν ποτέ μετά την γέννα, σε σημείο που δεν ήθελαν να την ξαναγκίξουν. Εγώ πραγματικά έχω κάποιους ενδοιασμούς το κατά πόσο ο άνδρας πρέπει να είναι παρών στην γέννα, όχι για την συγκεκριμένη στιγμή αλλά για το μέλλον της σχέσης.
Προσωπικά επειδή έχω ένα μικρό πρόβλημα με την ιατρική, μάλλον δεν θα παραστώ στην γέννα καθώς δεν θα ήθελα οι γιατροί να ασχολούνται με μένα τάβλα στο πάτωμα αντί για την γυναίκα μου. Εϊναι από τα λίγα πράγματα που ίσως να συμφωνώ με το ignorance is bliss επί της ουσίας.
Και μην ξεχνάτε ότι η εικόνα του τοκετού έχει γίνει σχετικά σύνηθεις λόγω ταινιών και τηλεόρασης, συνεπώς όσοι άνδρες παρίστανται στον τοκετό δεν πάνε εντελώς απροετοίμαστοι.Δλδ σε σχέση με παλαιότερα οι συνθήκες βοηθούν ένα άνδρα για την έμπειρία ενός τοκετού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα ψώνια και βασικά (αυτό και αν είναι περίεργο και πρέπει να το κοιτάξω) μου αρέσει να ψωνίζω με την γυναίκα μου ρούχα! για εκείνη φυσικά.
Μάλλον έχει να κάνει το ότι της αρέσει να την βλέπω χαρούμενη.
Το καλύτερο μου ειναι να ξυπνήσω Σαββατο κατα τις 8 να πάρω ένα καφέ στο χέρι απο τον δρόμο και να ξεκινήσω σβάρνα τα σουπερ μάρκετ, κρεοπολεία κτλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
απαπαπαπα, μου αρεσει να της ψωνιζω, αρκει να μην ειναι μαζι μου οτιδηποτε αλλο απλα δεν το αντεχω:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Παιδια οσο και αν θα το ηθελα κι εχοντας δει κανονικο βιντεο τοκετου προσωπικα (εχει δικιο ο epote!Αλλα πολυ δικιο!)...οπως ειπε και ο demelene θα ταβλαζιομουν κατω ή θα επρεπε να με ειχαν ταισει οτι ηρεμιστικο υπαρχει πιο πριν για να την βγαλω καθαρη.:redface:
Δεν εχω κανενα προβλημα με εγχειρησεις,αιματα κτλ κτλ (αλλα πραγματικα κανενα.Εχω παρεβρεθει και σε τετοιοες) αλλα οσον αφορα την γεννα...δεν ξερω...ανεβαζω πιεση.:(

Οσον αφορα τα ψωνια προσωπικα εν εχω κανενα προβλημα.Μονο στα καλυντικα βαριεμαι,γιατι εκει που αυτη βλεπει για μανο ή σκιες 300000 διαφορετικα χρωματα...εγω βλεπω μονο καμια 10αρια (και δεν μπορω να καταλαβω που σκ@τα βλεπει τις διαφορες...:P )
Respect σε αυτο που ειχε γραψει καποτε ο giostau!:clapup:
Γενικοτερα παντως να ψωνιζω μονος μου για αυτην αλλα και μαζι της δεν εχω κανενα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αποφεύγω να πηγαίνω με τον Γιάννη μου για ψώνια, γιατί δεν το ευχαριστιέμαι. Τον έχω συνέχεια στο νου μη τυχόν βαρεθεί, κουραστεί κ.λ.π. και προσπαθώ να συντομέψω αυτή την τόσο υπέροχη διαδικασία. Να πω όμως και την αλήθεια, με κανέναν δεν μ'αρέσει να πηγαίνω για ψώνια. Μόνη μου περνάω καλύτερα!
Από τη μεριά του Γιάννη, ξέρω ότι του αρέσει μια φορά στο τόσο να βγαίνουμε στα μαγαζιά, ΑΛΛΑ maximum διάρκεια shopping μέχρι 3 1/2 ώρες, όχι πάνω από μισή ώρα σε κάθε κατάστημα και μετά ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ καφές και φαγητό.
Γι'αυτό ..... καλύτερα μόνη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ΑΛΛΑ maximum διάρκεια shopping μέχρι 3 1/2 ώρες, όχι πάνω από μισή ώρα σε κάθε κατάστημα και μετά ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΩΣ καφές και φαγητό.

τωρα συγνωμη δηλαδη αλλα το να πηγαινεις "βολτα στα μαγαζια" για 4-5 ωρες (στις οποιες περπατας συνεχεια) ειναι "ευχαριστο" αλλα μην τυχων σας πουμε να παμε καμια εκδρομη σε κανα βουνο ειναι κουραστικο.

το να ψωνιζεις 3.5 ωρες ειναι τελειως παραλογο, ειναι χασιμο χρονου πως να το πουμε αλλιος.

btw ξερετε γιατι γινεται αυτο?

τα ψωνια για τους αντρες αντιπροσοπευουν το κυνηγι, εξου και το στρες, οταν βγαιναμε να κυνηγησουμε, ειχαμε μια καλη πιθανοτητα να μας φανε, οποτε τα ψωνια μας ειναι επιθετικα και γρηγορα.

οι γυναικες πανε και ψαχνουν τα καλυτερα φυλα για τη φωλια κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οσο κι αν προσπαθω να εκπαιδευσω τον φιλο μου, στη μια ωρα το πολυ αρχιζει τις ατακες των 5χρονων.."ωχ, κουραστηκα" "ΜΑΜΑ ΦΤΑΝΟΥΜΕ??"...
Κι εγω απολαμβανω περισσοτερο τη διαδικασια μονη μου, δεν εχω να σκεφτω κανεναν που ειναι μαζι μου, οτι μπορει να βαριεται, να θελει να παμε για καφε, και οοολα αυτα.. Το 2ωρακι ομως ειναι το περισσοτερο που διαθετω για μια "απλη" βολτα στην αγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
ΑΛΛΑ maximum διάρκεια shopping μέχρι 3 1/2 ώρες,

όχι πάνω από μισή ώρα σε κάθε κατάστημα

:confused: :confused: :confused:
Ουτε μιση ωρα συνολο δεν αντεχω εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν παω να παρω κατι για εμενα το οπιο το παιρνω επειδη το θελω μου αρεσουν τα ψωνια. Αν ομως παω να παρω ροχα πχ και αλλα τετια δεν αντεχω. Πιο παλια οταν πηγενα για ψωνια μα την μαμα μου ητανε το χοιροτερο βασανιστιριο.... αλλα και οτ περασμενο καλοκαιρι οταν επρεπε να παω με την αδερφη μου οταν ψωνιζε ητανε επισης μαρτιριο. Οποτε εγω ειμαι καπου στην μεση μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
δεν το καταλαβαινω αυτο, τι σας αρεσει στο να κουραζεστε ξοδευοντας λεφτα τα οποια φτυσατε αιμα να κερδισετε σε ανοησιες και μπλιχιμπιδια οταν θα μπορουσατε πχ να...ε...κανετε κατι καλυτερο τεσπα.

its beyond me

και αυτο που ειναι χειροτερο ειναι οτι αυτη η διαδικασια ακριβος εχει κανει τις γυναικες στερεοτυπα τα οποια οι διαφημηστες και οι μαρκετιστες εκμεταλευονται οσο δεν παει

εχω δει brief σε διαφημιστικη εταιρια που θα διαφημιζε ενα γνωστο οχημα SUV το οποιο ελεγε "στοχευστε στις γυναικες τους αυτες θα τους κανουν να τα αγορασουν"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα μπορούσα να παραπονεθώ για το θέμα αλλά ακριβώς για το αντίθετο. Συνήθως αυτός θέλει πολύ χρόνο για τα ψώνια. Πάμε πχ super market και ακόμα κι αν ξέρουμε ακριβώς τι θέλουμε να πάρουμε, δεν φεύγουμε αν δεν το γυρήσουμε όλο! Και έχει και την παιδική συνήθεια από κάθε ράφι όλο και κάτι θα πάρουμε ακόμα κι αν δεν θα μας χρειαστεί ποτέ! Για το σπίτι τα ρούχα και γενικά για ότι πάρω εκτώς φαγητού πρέπει να δεί πρώτα και να εκφέρει γνώμη αλλιώς μαύρο φίδι που μ'έφαγε(γκρίνια...)! Ευτυχώς έχει πολύ καλό γούστο κι έτσι μου είναι ευχάριστο να ψωνίζουμε μαζί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Τους καταλαβαίνω απόλυτα τους άντρες!
Ούτε εγώ θα πηγαινα για ψώνια μαζί τους.
Γενικότερα, ούτε με φίλες πηγαίνω. Συνήθως, πάω μόνη μου και αυτό γιατί ξέρω ακριβώς τι μου πάει, που θα το βρω και ποσό αντέχει η τσέπη μου. Ασε που είμαι και λίγο ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε. Είναι συγκεκριμένα τα μαγαζιά που με βολεύουν. Δεν μπορώ να κάνω 10 ώρες. Νιώθω να χάνω το χρόνο μου. Όποτε αν πηγαινα με παρεα όλο και κάπου θα κολλουσαμε.
Όποτε ναι, άντρες σας καταλαβαίνω που βαριέστε τόσο πολύ τα ψώνια με τις γυναίκες αλλά και γενικά συνήθως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top