Οι ομορφότερες είναι και δυσκολότερες: μύθος ή πραγματικότητα;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Με αφορμή κάποιες συζητήσεις που είχα τελευταία παρατήρησα το εξής: Σήμερα κυκλοφορεί ευρέως μία άποψη, ότι "μεταξύ μίας γυναίκας Α που είναι ομορφότερη από μία γυναίκα Β, η Α είναι πολύ-πολύ πιο δύσκολο να "πέσει" από ότι η Β".

Η εξωτερική εμφάνιση είναι βέβαια κάτι καθαρά υποκειμενικό, αλλά σίγουρα όλοι έχουμε δει αρκετές φορές γυναίκες που αντικειμενικά είναι -όσον αφορά την εξωτερική εμφάνιση και μόνο- μακράν "καλύτερες" από κάποιες άλλες. Γι' αυτές λοιπόν κυκλοφορεί η άποψη του στυλ "υψηλότερη βάση" (όπως λέμε η βάση της τάδε σχολής), "αυτή σίγουρα θα τα έχει με κάποιον μεγαλύτερο", "είναι θεά: αποκλείεται να με κοιτάξει".

Απ' όσο έχω παρατηρήσει αυτή η κατάσταση επικρατεί κυρίως μέσα στο σχολικό περιβάλλον, ενίοτε και στο χώρο της Γ/βάθμιας εκπαίδευσης. Αποτέλεσμα: βλέπω πολλούς συναδέλφους μου να μην διεκδικούν καν κοπελιές οι οποίες είναι "πάρα πολύ ωραίες", επειδή ακριβώς είναι ωραίες!

Λόγω αυτής της άποψης παρατηρώ σχόλια και από την άλλη πλευρά, όπως "έχουμε πλέον ένα νέο είδος: τον άνδρα-κότα".

Ισχύει ότι οι "ομορφότερες" γυναίκες είναι πιο "δύσκολες"; Αντίστροφα: ισχύει ότι οι "λιγότερο όμορφες" γυναίκες "πέφτουν" πιο εύκολα;
Είτε ισχύουν είτε όχι, ποιες οι συνέπειες της άποψης αυτής στη σχέση μεταξύ των δύο φύλων; Είναι ο λόγος που αρκετοί από εμάς δεν διεκδικούμε πλέον κάτι που μας αρέσει πολύ; Μπορεί αυτή η άποψη να κάνει μία "ωραία" γυναίκα δυστυχισμένη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Τι σύμπτωση..Καθόμουν προβληματισμένη και χάζευα στο ε-στέκι..και πέφτω πάνω σε θέμα που αντικατοπτρίζει τους προβληματισμούς μου..
Το βλέπω καθημερινά ότι τέτοια άποψη ισχύει..Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έιναι και σωστή..Κάθε άλλο..Είναι βασικά ο χαρακτήρας της εκάστοτε γυναίκας που ορίζει την κάθε περίπτωση..
Και ναι από προσωπική μου εμπειρία μπορώ να πω ότι μια τέτοια άποψη μπορει να κάνει μια γυναίκα "δυστυχισμένη"...Εξάλλου αποτελέι και τον λόγο που διαλύθηκε η τελευταία μου σχέση που ήταν η πιο όμορφη που είχα..:/:
Χωρίς να θέλω να θεωρηθώ ψώνιο,άσχημα σχόλια για την εμφανιση μου δεν εχω ακούσει..Τα κομπλιμέντα περισσεύουν...Αλλα έιναι ώρες ώρες που αυτό σε πνίγει και είναι ότι πιο ειλικρινές μπορώ να σας πω..
Δεν με ενδιαφέρει για τους γύρω μου αν δεν με πλησιάζουν εύκολα..Αυτοι που όντως πρέπει θα με πλησιάσουν αργά η γρήγορα..
Αλλα με ενοχλει όταν αυτή η νοοτροπία επεκτείνεται και στην σχέση..Τι εννοώ..Ας φέρω παράδειγμα τον πρωην μου..Πολυ όμορφο παιδι κατα γενική ομολογία και πολυ ταιριαστό ζευγάρι..αλλά αυτός ήταν ο μόνος που δεν το έβλεπε μάλλον..Αυτό που το έβλεπα και μου το είπε σε ανύποπτο χρόνο ότι δεν μπορει να το πιστέψει ότι είναι με μια τέτοια γυναίκα και τι του βρήκα και έτσι..Με αποτέλεσμα να μην χαρει ούτε την σχέση,ούτε τον έρωτα ούτε τίποτα..Και με άφησε να φύγω έτσι απλά..Είναι απίστευτο το τι μπορεί να κάνει το μυαλό του ανθρώπου..Και ίσως να σκεφτείτε ότι εγώ το προκαλούσα το κομπλεξ..Αλλα όχι είμαι άτομο που στις σχέσεις μου εξυψώνει πολυ τον άλλον..
Ρωτάς τις συνέπειες..Κατ'εμε είναι ότι πολλοί χάνουν κάτι όμορφο..Αλλά είμαι της απόψεως ότι αν κάποιος τα έχει βρει πραγματικά με τον εαυτό του δεν θα μπει στην διαδικασία να σκέφτεται έτσι...
Σόρρυ για το μακροσκελές ποστ μου αλλά είναι πράγματα που τώρα σκεφτόμουν και ήθελα να τα εξωτερικεύσω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Όπως είπες κι εσύ η ομορφιά είναι κάτι πολύ υποκειμενικό. Οπότε δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση σε αυτό που λες. Πάντως θα αναφέρω 2 παραδείγματα από κοπέλες του κύκλου μου. Η μία δεν είναι άσχημη, είναι όμως παχουλή και απεριποίητη. Παρόλα αυτά δεν είναι καθόλου όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω, απεναντίας για να κάνει κάτι με κάποιον πρέπει να την ελκύει πολύ κυρίως σαν προσωπικότητα!

Μια άλλη κοπέλα είναι (για εμένα πάντα) κούκλα, ωραίο πρόσωπο και πολύ σέξυ σώμα. Αυτή για να μην κάτσει σε αυτόν που της την πέφτει πρέπει να είναι πολύ χάλια τύπος, αλλιώς θα κάνει κάτι μαζί του ακόμα κι αν δεν είναι ωραίος, έξυπνος ή με προσωπικότητα. Αυτό συμβαίνει επειδή η κοπέλα αυτή είναι ανασφαλής. Δεν πιστεύει στον εαυτό της και φέρεται λες και της κάνουν και χάρη που της την πέφτουν!

Επομένως δεν είναι η εμφάνιση το πρόβλημα. Από την άλλη πολλοί άντρες νομίζω κολακεύονται όταν η κοπέλα τους τραβάει τα βλέμματα, ταυτόχρονα όμως τα παίρνουν!:mad: Με άλλα λόγια έχουν κι οι ίδιοι μερικά issues να βάλουν σε μια τάξη!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπως είπες κι εσύ η ομορφιά είναι κάτι πολύ υποκειμενικό. Οπότε δεν υπάρχει ξεκάθαρη απάντηση σε αυτό που λες.
Προφανώς, γι'αυτό και έβαλα την "ομορφιά" σε εισαγωγικά, για να δείξω την υποκειμενικότητά της.


Μια άλλη κοπέλα είναι (για εμένα πάντα) κούκλα, ωραίο πρόσωπο και πολύ σέξυ σώμα. Αυτή για να μην κάτσει σε αυτόν που της την πέφτει πρέπει να είναι πολύ χάλια τύπος, αλλιώς θα κάνει κάτι μαζί του ακόμα κι αν δεν είναι ωραίος, έξυπνος ή με προσωπικότητα. Αυτό συμβαίνει επειδή η κοπέλα αυτή είναι ανασφαλής. Δεν πιστεύει στον εαυτό της και φέρεται λες και της κάνουν και χάρη που της την πέφτουν!
Αν το γνωρίζαμε αυτό ο κόσμος θα ήταν σίγουρα πιο ωραίος για όλους μας. Πίστεψέ με όμως: αν και γνωρίζουμε βαθιά μέσα μας (πολύ βαθιά) ότι αυτό δεν ισχύει σε καμία περίπτωση (δηλ. ότι οι "κούκλες" έχουν υψηλότερα standards), είναι πολύ δύσκολο συνήθως να το πιστέψουμε.

Εγώ για παράδειγμα, αν και συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες, δεν μπορώ να με φανταστώ δίπλα σε μία -για τα γούστα μου- "θεά". Πρόσεξε: ούτε καν να με φανταστώ δεν μπορώ. Συνήθως κάνω σκέψεις του στυλ "Τόσες και τόσες μου έχουν ρίξει πόρτα, αυτή θα με κοιτάξει; Ούτως ή άλλως θα έχει σίγουρα κάποιον μεγαλύτερο, οπότε τα ποσοστά σου αγγίζουν το απόλυτο μηδέν". Μέσα στην απαισιοδοξία... :'( :'( :'(

Ευτυχώς που δεν μπορούμε να γενικεύσουμε, διότι υπάρχουν και άτομα που έχουν πιάσει το πραγματικό νόημα της ζωής... Αυτοεκτίμηση, κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Σε ένα κόσμο που η υποκειμενικότητα δε σου επιτρέπει συμπεράσματα,έχω συνειδητοποιήσει πως οι ερωτικές μου επιτυχίες οφείλονται στην παντελή έλλειψη προσπάθειας εξήγησης της γυναικείας φύσης και στο οτι ο έρωτας είναι τυφλός γι αυτό και δε τρομάζει όταν με βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Εγώ για παράδειγμα, αν και συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες, δεν μπορώ να με φανταστώ δίπλα σε μία -για τα γούστα μου- "θεά". Πρόσεξε: ούτε καν να με φανταστώ δεν μπορώ. Συνήθως κάνω σκέψεις του στυλ "Τόσες και τόσες μου έχουν ρίξει πόρτα, αυτή θα με κοιτάξει; Ούτως ή άλλως θα έχει σίγουρα κάποιον μεγαλύτερο, οπότε τα ποσοστά σου αγγίζουν το απόλυτο μηδέν". Μέσα στην απαισιοδοξία... :'( :'( :'(

Μεγάλο σου λάθος..Και αν βλέπεις έτσι εσύ τον εαυτό σου πως περιμένεις οι άλλοι να δουν κάτι ιδιαίτερο σε σένα..Πίστεψε ο ίδιος στον εαυτό σου για να πιστέψουν και οι άλλοι σε σένα..;)
Και κυρίως αναζήτησε τους λόγους που έχεις χαμηλή αυτοεκτίμηση..Θα σου κάνει καλό..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ας πούμε λοιπόν οτι είναι δύο γυναίκες, η Α που είναι πάρα πολύ όμορφη και η Β που είναι ωραία αλλά δεν ξεπερνά το μέτριο. Η Α, θεωρεί οτι είναι πολύ εύκολο να κάνει σχέση με έναν άντρα και είναι αλήθεια διότι οι άντρες στην πλειοψηφία τους θεωρούν πολύ σημαντική την εξωτερική εμφάνιση (δε λέω οτι και οι γυναίνες δεν το κάνουν αυτό) και άρα προσπαθεί να βρει τον καλύτερο. Είναι λοιπόν "δύσκολη" όπως λες κι εσύ. Η Β όμως, επειδή ακριβώς δεν είναι και μια θεά εμφανισιακά (και το ξέρει), πολλές φορές "συμβιβάζεται" με κάποιον ή είναι πιο θετική στο να κάνει σχέση με κάποιον ο οποίος δεν είναι και ο καλύτερος και γενικά ψάχνεται περισσότερο από την Α. Κάτι ανάλογο (θεωρώ οτι) συμβαίνει κια στους άντρες αλλά όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό. Επειδή όμως στις γυναίκες παίζει περισσότερο και ο παράγοντας "χαρακτήρας", μην θεωρείς απίθανο η Α να απορρίψει κάποιον πολύ όμορφο άντρα ή να ερωτευτεί κάποιον μέτριο αλλά με χαρακτήρα που της αρέσει. Ας μην γενικεύουμε λοιπόν. Δεν υπάρχουν κοινά χαρακτηριστικά ούτε σε όλες τις γυναίκες, ούτε σε όλους τους άντρες ούτε σε όλες τις όμορφες γυναίκες κλΠ. Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και έχει τις δικιές του απαιτήσεις από τους άλλους. Δεν θεωρώ οτι υπάρχει κάποιος κανόνας ανάλογα με το πώς είναι ο άλλος εξωτερικά. Μπορεί κάποιοι να θεωρούν οτι πράγματι συμβαίνει αυτό που λες και να σε παροτρύνουν να μην προσπαθήσεις καν. Εγώ θα σε συμβούλευα να μην ακούς κανέναν όσον αφορά τις σχέσεις σου και τις επιλογές σου. Μπορεί η κοπελιά η θεά να σου ρίξει χυλόπιττα και να σου πει "πού πας ρε, σε μένα που μπορώ να έχω όποιν θέλω?" Ε, θα ήθελες έτσι κι αλλιώς να έχεις σχέση με μια τέτοια κοπέλα ψωνισμένη με τον εαυτό της? Πιστεύω πως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
όπως πολύ σωστά ειπώθηκε η ομορφιά είναι τελείως υποκειμενική, παρόλο που πάντα υπάρχουν αντρε-γυναίκες που με τα κοινωνικά πρότυπα θεωρούνται όμορφα άτομα. από κει και πέρα όμως αυτό δεν έχει να κάνει με την σχέση.
το ξέρω από 2 φίλες μου που θεωρούνται κουκλάρες (κ είναι) η μια όντας φωτομοντέλο, που όμως δεν έχουν σταυρώσει σχέση επειδη όλοι τις πλησιάζουν για την εξωτερική εμφάνιση κ στην πορεία αυτό φαίνεται, με αποτέλεσμα να διαλύεται αφού το σκεπτικό από την αρχή ήταν επικεντρωμένο στην εμφάνιση. από την άλλη έχω στην παρέα μου τουλάχιστον 3 κοπέλες οι οποίες δεν θεωρούνται ούτε όμορφες ούτε ασχημες (το κορίτσι της διπλανής πόρτας) κ όμως έχουν πολύ αξιόλογες σχέσεις.

το θέμα είναι τι ψάχνεις να βρεις εσύ. έχοντας μεγαλώσει μέσα σε αντροπαρέα αυτό που έμαθα από αυτούς ήταν το εξής:μέχρι κ τα 20 (μην πάρετε στάνταρ την ηλικία είναι μ.ο.) αναζητουσαν το όμορφο, αυτό που δεν θα καθόταν αυτό που δεν θα με κοίταζε. μετά ανοιγοντας τα στραβα τους είδαν ότι το με ποια θα είσαι εξαρτάται από τα δικά σου κριτήρια κ κυρίως πλεον από την προσωπικότητα. υπάρχουν πανεμορφες κοπέλες που όταν ανοιξουν το στόμα τους ψάχνεις για να κρυφτεις, δώσε βάσει στην προσωπικότητα σου κ θα σε πλησιάσουν πολλοί σωστοί άνθρωποι.

άλλωστε η ομορφό είναι χάρισμα που πρέπει να χρησιμοποιηθεί σωστά. κ μην ξεχνάς ότι η εξωτερική ομορφιά φθείρεται λόγω χρόνου ένω η πνευματική μένει...:whistle:

πολύ το σοβάρεψα, ε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Ας απαντήσω κι εγώ... Παλιά είχα την ίδια εντύπωση, ότι οι ομορφότερες είναι και οι δυσκολότερες, όμως όσο πέρασαν τα χρόνια και άλλαξα σκεπτικό, κατάλαβα ότι και οι ομορφότερες είναι και αυτές γυναίκες, έχουν ότι και μια μέση γυναίκα.

Τι κάνει μια όποιαδήποτε γυναίκα "δύσκολη" όμως; Καταρχάς το τι ιδέα έχει εκείνη για τον άντρα που περιμένει (αν έχει φτιάξει ιδέα), το πως έχει μεγαλώσει και το τι όμοια η διαφορετική συμπεριφορά αντιμετωπίζει από τον επίδοξο σύντροφο, το παρελθόν της με τ' αγόρια (αν δεν είχε, αν είχε μέσης κλάσης αγόρια η τύπους "μποέμβε" -δηλ ματσό μπέμπα Ζ3 και κουλτούρα-, αν είχε καταπιεστικό η γλυκούλη πρώην κλπ.)..κλπ...

Υπάρχουν βέβαια κι εκείνες οι όμορφες που σου λένε "κουκλάρα είμαι, σέρνω και Τιτανικό, γιατί να πάω με το καϊκι;", δυστυχώς είναι αρκετές αλλά είναι πολύ άδικο να τις βάζουμε όλες τις όμορφες σε αυτό το καλούπι ακριβώς επειδή υπάρχουν και μερικές κλωτσημένες. (Να δείτε κάτι κλωτσημένα αγοράκια που έρχονται πουλ μουρ με τη ρόδα και το τσιγαριλίκι, κουνάνε και το μπρελόκ της μπεμβέ και νομίζουν ότι τις κρεβατώνουν όλες.... μ@λ@κες υπάρχουν και στα δύο φύλα, μην ανησυχείτε, είμαι απόλυτα αντικειμενικός, ξέρω τι βλέπω.)


Προσωπικά δε τη φοβάμαι την elit των γυναικών, καθόλου μα καθόλου! Πας μιλάς, αυτό ήταν! Τι θα σου κάνει η κουκλάρα δηλαδή; Θα σε δαγκώσει με το ρούζ της; Χτές είχα πάει και μίλαγα με κάτι κορίτσια που έφτιαχναν κάτι χαρτιά στη σχολή... Η μια ήταν καλούλα, η συμπαθητική και οι άλλες 2 ήταν χαλαρά μέσα στην "ελίτ" με τη μια να αποτελεί και περσινό πόθο μου (που ξεχάστηκε), και τους έλεγα πέντε δέκα πράγματα. Η καλούλα μου είχε πιάσει τον πιό πολύ διάλογο, η μια ελίτ (η περσινή) πρόσεχε ιδιαίτερα τα όσα έλεγα και την έβλεπα ότι γέλασε και σε κανα δυό αστειάκια, η άλλη ελίτ είχε δουλειά και έπιανε μόνο κανα δυό κουβέντες εκτιμώντας κι αυτή τα όσα άκουγε, ενώ η συμπαθητική είχε ξυνίσει και έκανε τον Σκούμπι-ντου.

Βγάλτε τα συμπεράσματά σας...

Θα σας πω μια κουβέντα παραπάνω:

Κάντε ότι σας αρέσει με όποια σας αρέσει, ειδάλλως μια μέρα θα ξυπνήσετε και θα καταλάβετε ότι έχετε ζήσει μισή ζωή και τα χρόνια φίλοι μου δε γυρνάνε πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αυτο το ερώτημα είναι σαν να με παραπέμπει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ σε ένα αντίλογο....

οι μέτριες είναι ψιλοεύκολες και οι ασχημούλες τσουλάρες :confused:


μπα... όχι δεν νομίζω να είναι έτσι τα πράγματα :)
Και βασικα αναρωτιέμαι πως ορίζουμε το "δύσκολο"....
οτι και καλα επειδή είναι όμορφη ρίχνει αβέρτα χυλόπιτες επειδή ξέρει ότι είναι όμορφη άρα περιμένει να έχει δίπλα της τον θεό τον ίδιο?

είχα διαβάσει στο παρελθόν μια συνεντευξη ενός μοντελου (Δε θυμαμαι.. η Κουντουρα ήταν? η Τσιντικίδου?... κάποια απ τα μεγάλα ονόματα) και έλεγε τέλος πάντων ότι ακριβώς για αυτη τη φήμη οι άντρες δεν την πλησιάζουν ΚΑΝ με αποτέλεσμα... είναι μονίμως ΜΟΝΗ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και βασικα αναρωτιέμαι πως ορίζουμε το "δύσκολο"....
οτι και καλα επειδή είναι όμορφη ρίχνει αβέρτα χυλόπιτες επειδή ξέρει ότι είναι όμορφη άρα περιμένει να έχει δίπλα της τον θεό τον ίδιο?
Πολύ καλή παρατήρηση... Εγώ συνήθως το ορίζω με βάση πιθανοτήτων, δελ. πόσες πιθανότητες έχω για την, Χ, Ψ, Ζ, κτλ.. Μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσω, διότι σε όλα δίνω κάτω του 5%... :worry:

Τι είναι για εσάς η "δύσκολη";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Κακό συνήθειο αυτό με τις πιθανότητες. Να το περιορίσεις!:hmm:

Δύσκολη για μένα θεωρείται η δύσκωλη! Ναι καλά διαβάσατε, δύσκωλη (δηλ. δύστροπη). Για να συνεννοηθείς με μια δύσκωλη πρέπει να έχεις φέρει μαζί μια μοίρα από Colonial Vipers MkVII να την στοχεύουν από αέρος και 10 μεταφραστές στο έδαφος συν την Τένια Μακρή και το Θάνο Ασκητή για να καταλάβεις τι θέλει το χρυσό σου για σήμερα.:P

Ουσιαστικά δηλαδή κατ' εμέ, δεν υπάρχουν δύσκολες. Δύστροπες ναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κακό συνήθειο αυτό με τις πιθανότητες. Να το περιορίσεις!:hmm:

Δύσκολη για μένα θεωρείται η δύσκωλη! Ναι καλά διαβάσατε, δύσκωλη (δηλ. δύστροπη). Για να συνεννοηθείς με μια δύσκωλη πρέπει να έχεις φέρει μαζί μια μοίρα από Colonial Vipers MkVII να την στοχεύουν από αέρος και 10 μεταφραστές στο έδαφος συν την Τένια Μακρή και το Θάνο Ασκητή για να καταλάβεις τι θέλει το χρυσό σου για σήμερα.:P

Ουσιαστικά δηλαδή κατ' εμέ, δεν υπάρχουν δύσκολες. Δύστροπες ναι.:)
+1 :clapping:, Άρχοντα
Θα το περιορίσουμε κι αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
+1 :clapping:, Άρχοντα
Θα το περιορίσουμε κι αυτό...

Εσυ το βρήκες καλό αλλά κάποιο άλλο άτομο δεν το βρήκε μάλλον και ξέσπασε σε γνωστό σημείο του προφίλ μου.... Κάποιοι δε θέλουν ν' ακούνε τίποτε πέρα από τη φωνή τους και κανα δυο υποκρισίες τρίτων μου φαίνεται...

Πάμε μπροστά κατα τ' άλλα...νεκροκεφαλές... ε νεκροκεφαλές!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά εγω θα είμαι ο κακός και θα πω ναι, ότι όσο πιο όμορφη είναι τόσο πιο ψωνισμένη είναι συνεπώς τόσο και πιο δύσκολη είναι. Γενικά και όχι πάντα μιλάω.

Και μιλώντας γενικά και όχι πάντα, το πιο όμορφη σε γυναίκα συνήθως συνοδεύεται με πιο ανάλλογα πιο και ανάλλογα λιγότερο.

Και δεν μου φαίνεται και περίεργο για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ουσιαστικά δηλαδή κατ' εμέ, δεν υπάρχουν δύσκολες. Δύστροπες ναι.:)


μμμ...δεν ξερω και αυτο κατα ποσο ισχυει...γιατι και η δυστροπη κατα γενικη ομολογια, οταν την πλησιασει εκεινος που θελει γινεται αρνακι...trust me...;)
γενκως οι παραγοντες που επηρεαζουν το φαινομενο της ευκολης και της δυσκολης ειναι πολλοι..ειναι σε ποια φαση βρισκεται...τι εμπειριες εχει...η προσωπικοτητα της...ποιοι την εχουν πλησιασει...κ.ο.κ....
μπορει να δωσω 10 χιλοπιτες και να με πουν αυτα τα ατομα δυσκολη..και αυτος με τον οποιο να βγω μαζι του την επομενη της γνωριμιας επειδη οντως τον γουσταρω να με θεωρησει ευκολη...ολα ειναι σχετικα....γι αυτο δεν υπαρχει στο λεξιλογιο μου η λεξη ευκολης ή δυσκολης γκομενας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
......αλλά κάποιο άλλο άτομο δεν το βρήκε μάλλον και ξέσπασε σε γνωστό σημείο του προφίλ μου.... Κάποιοι δε θέλουν ν' ακούνε τίποτε πέρα από τη φωνή τους και κανα δυο υποκρισίες τρίτων μου φαίνεται...

Πάμε μπροστά κατα τ' άλλα...νεκροκεφαλές... ε νεκροκεφαλές!:mad:

χεχε..μην εκνευριζεσαι..και με μενα συμβαινει αυτο καθημερινα...!!!!:D :D
το εχω συνηθισει πλεον :D
show must go on!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ με αυτό που λέει ο Valder για τις δύστροπες. Αν και μάλλον θα το διατύπωνα σαν ψωνισμένες κοπέλες, ανεξάρτητα από εμφάνιση. Ξέρω αρκετές κοπέλες που έχουν σαν κριτήριο να είναι ματσό ο άλλος, να πληρώνει κάθε φορά που βγαίνουν έξω και οποιονδήποτε δεν έχει αυτές τις προδιαγραφές τον απορρίπτουν. Είναι βέβαια κι αυτές κυριλέ στο φαίνεσθαι, ας πούμε δεν έχουν λεφτά για βασικά πράγματα και τα δίνουν για να πάρουν το πιο τρέντυ μπλουζάκι.:P

Βασικά αυτούς που τρώνε πίτες από τέτοιες δεν τους λυπάμαι καθόλου, δεν έβλεπαν πού πήγαιναν;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
μμμ...δεν ξερω και αυτο κατα ποσο ισχυει...γιατι και η δυστροπη κατα γενικη ομολογια, οταν την πλησιασει εκεινος που θελει γινεται αρνακι...trust me...;)

Γλυκιά μου, δε χρειάζεται, το ίδιο λέμε. Στο κάτω κάτω και οι δύστροπες, θέλουν τον...τρόπο τους! Απλώς αν είσαι ο κύριος που της την πέφτεις, πρέπει να έχεις οσμησθεί όνυχες πτεροδάχτυλου εκ των προτέρων για να τον καταλάβεις αυτό τον τρόπο ή να έχεις πισινό 3,14 στο φάρδος.:clapup:

χεχε..μην εκνευριζεσαι..και με μενα συμβαινει αυτο καθημερινα...!!!!:D :D
το εχω συνηθισει πλεον :D
show must go on!;)

Είμαι τσαμπουκάς ρε κορίτσι μου, δε μπορώ να αντισταθώ στη φύση που κουβαλάω!:clapup:

Εγώ συμφωνώ με αυτό που λέει ο Valder για τις δύστροπες. Αν και μάλλον θα το διατύπωνα σαν ψωνισμένες κοπέλες, ανεξάρτητα από εμφάνιση. Ξέρω αρκετές κοπέλες που έχουν σαν κριτήριο να είναι ματσό ο άλλος, να πληρώνει κάθε φορά που βγαίνουν έξω και οποιονδήποτε δεν έχει αυτές τις προδιαγραφές τον απορρίπτουν. Είναι βέβαια κι αυτές κυριλέ στο φαίνεσθαι, ας πούμε δεν έχουν λεφτά για βασικά πράγματα και τα δίνουν για να πάρουν το πιο τρέντυ μπλουζάκι.:P

Βασικά αυτούς που τρώνε πίτες από τέτοιες δεν τους λυπάμαι καθόλου, δεν έβλεπαν πού πήγαιναν;:hehe:

Γι αυτό λέω και ξαναλέω: Η γυναίκα που σαν άντρας στοχεύεις για σύντροφο, δεν είναι ένα ζευγάρι κ#λομέρια και τίποτε άλλο. Είναι κι ενας χαρακτήρας κι ενα μυαλό. Αμα δείς μόνο το κρέας της, κρέας θα είναι και αυτό που θα λάβεις.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Φοβάμαι πως έχουμε παρεξηγήσει τέτοιες συμπεριφορές από πολύ εμφανήσημες κοπέλες. Μήπως δεν είναι τόσο δύσκολες ή σνομπ επειδή πιστεύουν οτι τους ταιριάζει κάποιος εξίσου εμφανήσημος αλλά γιατί φοβούνται μήπως κάποιος τους την πέφτει μόνο για την ομορφιά της? Δλδ μήπως επειδή έχει πολλές προτάσεις προσπαθεί να αποφύγει τύπους που κοιτάνε μόνο το έξω,που δεν ασχολούνται με τον "εσωτερικό της κόσμο" ή τύπους που θέλουν να την κάνουν δική τους για να μοστράρουν τύπου "Κοίτα γκόμενα που έβγαλα! Είμαι και 1ος εραστής" κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top