Πρόθεση ψήφου εκλογών Σεπτέμβριος 2008

Τι ψηφίσατε στις Βουλευτικές εκλογές; (16/09/2007)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Νέα Δημοκρατία (Ν.Δ.)

    Ψήφοι: 5 11.9%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (ΠΑ.ΣΟ.Κ.)

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος (Κ.Κ.Ε.)

    Ψήφοι: 6 14.3%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (ΣΥ.ΡΙΖ.Α.)

    Ψήφοι: 10 23.8%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναργεμός (ΛΑ.Ο.Σ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Αναγγένηση (ΔΗ.ΑΝΑ.)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 7 16.7%
  • Ενωτική Αντικαπιταλιστική Αριστερά (ΕΝ.ΑΝΤΙ.Α)

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 4.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Κουμπάκιας (δεν μου επιτρέπεται να ψηφίσω)

    Ψήφοι: 5 11.9%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
ναι, και χαιρομαι πολυ γιαυτο!
βεβαια, να δω τι θα φαμε στη μαπα και τωρα... μα καλα ρε γαμωτο μονο εγω θελω αλλαγη? τοσες χιλιαδες που ψοφισαν νουδου ειναι ευχαριστημενοι δλδ? :(
Παρόλο που δεν ψηφίζω...ναι.:)''ευχαριστημένος'' ε...εγώ το βλέπω όλοι ανάξιοι είναι αλλά κάποιοι είναι πολύ χειρότεροι από άλλους/κάποιοι είναι πιο ικανοί από άλλους;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Παρόλο που δεν ψηφίζω...ναι.:)

Ναι εισαι εσυ ευχαριστημενος ή ναι στην ερωτηση της gio?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είμαι ευχαριστημένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ πάλι καθόλου.. κι εγώ υπέρ της αλλαγής ήμουν gio μου, αλλά... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ωραία αλλαγή,δε συμφωνώ αλλά μπορείς να μου πεις προς ποια κατεύθυνση?Προς ποιο κόμμα?Γιατί όποιο κόμμα και να πεις εμένα μου φαίνεται λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δε βλέπω απάντηση αλλά το μόνο που βλέπω είναι η πτώση του κάρμα μου.Μάιστα...αν ορισμένοι προτιμάτε αυτόν τον τρόπο παρά το διάλογο και την επικοινωνία...τι να πω:/:Μακάρι να κάνω λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
ΝΔ με αυτοδυναμία κιόλας;

Έ ό,τι πάθουμε μας αξίζει. :ermm:

:(:(:(

Κρίμα.. Κρίμα.. Κρίμα..
Gio συμφωνώ.. Κι εγώ την ήθελα την αλλαγή..
Μπράβο Έλληνα, αυτά σου πρέπουνε...
Όλη η Βόρεια Ελλάδα προβάδισμα ΝΔ.. Εδώ που μας έχουν ξεχάσει από τότε που η Μερκούρη είπε να θεσμοθετήσει τα ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ.
Δεν μπορώ να πω κάτι, μια σιχασιά αισθάνομαι..
Βλέπω αυτά τα χαμόγελα και τα πανηγύρια του κόσμου..
Αηδία..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως χαιρομαι που δεν βγηκε το ΠΑΣΟΚ. Καλυτερα θα ηταν να μην παρει και την αυτοδυναμια η ΝΔ αλλα τελος παντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
:(:(:(

Κρίμα.. Κρίμα.. Κρίμα..
Gio συμφωνώ.. Κι εγώ την ήθελα την αλλαγή..
Μπράβο Έλληνα, αυτά σου πρέπουνε...
Όλη η Βόρεια Ελλάδα προβάδισμα ΝΔ.. Εδώ που μας έχουν ξεχάσει από τότε που η Μερκούρη είπε να θεσμοθετήσει τα ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ.
Δεν μπορώ να πω κάτι, μια σιχασιά αισθάνομαι..
Βλέπω αυτά τα χαμόγελα και τα πανηγύρια του κόσμου..
Αηδία..:mad:

Θα σε ρωτήσω κάτι απλό.
Ποιο κόμμα θα ήθελες να έχει προβάδισμα;

Εγώ πάντως βρήκα θετικότατες αυτές τις εκλογές μιας και όλα τα μικρά κόμματα ανέβασαν τα ποσοστά τους και κέρδισαν περισσότερες έδρες. Οι Πράσινοι μάλιστα έχουν υψηλότερα ποσοστά και από τον Παπαθεμελή προς το παρόν :):):) Βέβαια καλύτερα να μην έμπαινε ο Καρατζαφέρης στη βουλή αλλά τι να κάνουμε...

Εγω παντως χαιρομαι που δεν βγηκε το ΠΑΣΟΚ. Καλυτερα θα ηταν να μην παρει και την αυτοδυναμια η ΝΔ αλλα τελος παντων.

Συμφωνώ. Το καλύτερο αυτή τη στιγμή θα ήταν να μην υπήρχε αυτοδυναμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Τι εννοείτε αυτοδυναμία; Το ότι βγήκε ως κυβέρνηση ή και κάτι παραπάνω από πριν; :hmm:




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι εννοείτε αυτοδυναμία; Το ότι βγήκε ως κυβέρνηση ή και κάτι παραπάνω από πριν; :hmm:




-petros

Αυτοδυναμια εχει εαν παρει 151 εδρες η παραπανω. Περιπου 41.5% ποσοστο χρειαζεται.

Αλλιως δεν μπορει να σχηματισει κυβερνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Θα σε ρωτήσω κάτι απλό.
Ποιο κόμμα θα ήθελες να έχει προβάδισμα;

Εγώ πάντως βρήκα θετικότατες αυτές τις εκλογές μιας και όλα τα μικρά κόμματα ανέβασαν τα ποσοστά τους και κέρδισαν περισσότερες έδρες. Οι Πράσινοι μάλιστα έχουν υψηλότερα ποσοστά και από τον Παπαθεμελή προς το παρόν :):):) Βέβαια καλύτερα να μην έμπαινε ο Καρατζαφέρης στη βουλή αλλά τι να κάνουμε...

Δεν λέω πως δεν χαίρομαι για τα μικρά κόμματα, αλλά προβάδισμα θα ήθελα να έχει ένα άλλο κόμμα, στην ελληνική λογική, για να μιλάμε και συγκεκριμένα, το ΠΑ.ΣΟ.Κ., έτσι απλά και μόνο για αλλαγή, έστω για αντίδραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
βρε παρτε το χαμπαρι, οποιος και να εβγαινε τα ιδια σκ@τ@ θα ειχαμε, για τι αλλαγη μιλατε; 20 χρονια ειδαμε τι μπορει να κανει ο ενας και τωρα για 8 χρονια τουλαχιστον θα δουμε τι θα προσφερει ο αλλος - απολυτος τιποτα ΚΑΙ απο τους δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
βρε παρτε το χαμπαρι, οποιος και να εβγαινε τα ιδια σκ@τ@ θα ειχαμε, για τι αλλαγη μιλατε; 20 χρονια ειδαμε τι μπορει να κανει ο ενας και τωρα για 8 χρονια τουλαχιστον θα δουμε τι θα προσφερει ο αλλος - απολυτος τιποτα ΚΑΙ απο τους δυο.

Ετσι ακριβως. Αλλα δεν μπορουσα να δω και τον Παπανδρεου πρωθυπουργο μετα απο τις απαραδεκτες κατα την αποψη μου προεκλογικες του εμφανισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
Εγω απλα δεν ανεχομαι να ειναι πρωθυπουργος ενας ανθρωπος ο οποιος οταν με κοιταει και μου μιλαει καταλαβαίνω οτι με δουλευει και υποτιμα την νοημοσυνη μου....

Το γεγονος οτι βγηκανε παλι επειδη σηκωθηκανε να τον ψηφισουνε απο τον τάφο πρεπει να σας λεει κατι....(αν σας πω τι είδα στο εκλογικο θα καταλαβετε)

Ολοι οι νέοι βρίσκονταν στο αριστερο κομματι της πολιτικης και επιτελους η 5 κομματικη βουλή ειναι μια αρχη για να δούμε στο μελλον κυβερνήσεις συνεργασιας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αποχή : 27.52%

Πηγή

Μεγάλο ποσοστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω θα μουν ευχαριστημενη αν δεν υπηρχε αυτοδυναμια... αν ειχαν ολοι το μαξ ποσοστο/ αριθμο εδρων στη βουλη, ωστε να ειναι ολοι ανικανοι να παρουν αποφασεις...
γενικα αυτο που θελω να ακουγεται ειναι ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ πριν παρθει μια αποφαση...λογικο δεν ειναι!?

και ναι, ας βγει κατι ΑΛΛΟ ρε παιδια, ας παρει ενα μαθημα ο μπουλης.. και ο καθε μπουλης που καταχραζεται εξουσια και δεν κυβερνα σωστα.. απλα τα πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
πολυ μεγαλη αποχη... αν διαβαζαν στεκι οι 27.52% μπορει να χαμε εστω και slightly διαφορετικα αποτελεσματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
εγω θα μουν ευχαριστημενη αν δεν υπηρχε αυτοδυναμια... αν ειχαν ολοι το μαξ ποσοστο/ αριθμο εδρων στη βουλη, ωστε να ειναι ολοι ανικανοι να παρουν αποφασεις...
γενικα αυτο που θελω να ακουγεται ειναι ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΜΕΣ πριν παρθει μια αποφαση...λογικο δεν ειναι!?

και ναι, ας βγει κατι ΑΛΛΟ ρε παιδια, ας παρει ενα μαθημα ο μπουλης.. και ο καθε μπουλης που καταχραζεται εξουσια και δεν κυβερνα σωστα.. απλα τα πραγματα!

+1

πολυ μεγαλη αποχη... αν διαβαζαν στεκι οι 27.52% μπορει να χαμε εστω και slightly διαφορετικα αποτελεσματα..

Εννοείται.. Μεγάλη διαφορά θα υπήρχε...
Αλλάα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:/: ΠΟΣΟ πιο πατο να πιασουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top