Αποπλάνηση 11χρονης μέσω διαδικτύου

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Σε λιγο θα ακουσω οτι τα 11 χρονα κοριτσια ξερουν να φιλιουνται με γλωσσα
Ελπίζω να κάθεσαι, γιατί θα το ακούσεις τώρα. :hehe:
Ναι, έχουν αλλάξει αρκετά αρκετά οι εποχές από όταν ήμαστε εμείς 11. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος που είναι τώρα μαθητής, αν μας διαβάζει.

Δηλαδη αμα ερθει ο γιος σου 11 χρονων και σου πει γουσταρω μια 30αρα Νεραιδα ας πουμε,κι οχι μαρεσει και κοκκινιζω γιατι ειμαι αγορακι, αλλα γουσταρω να παω μαζι της:eek: θα σου φανει φυσιολογικο να τα γνωριζει αυτα?
Όλοι οι πατεράδες πάντως θα 'λεγαν με ανακούφιση : "Μπράβο γιόκα μου που βγήκες άντρας!!! :D"


Πάντως, εάν δεν κάνω λάθος, σε νομική υποσταση ο βιασμός θεωρείται όταν ο ένας από τους δύο (ή περισσότερους) που ... συμμετέχουν στην πράξη προβάλλει αντίσταση. Κάπου είχα διαβάσει για την περίπτωση ενός νεκρόφιλου ο οποίος "βίαζε" τα νεκρά θύματά του. Ωστόσο δεν καταδικάστηκε για βιασμό γιατί τα θύματά του δεν του αντιστέκονταν.
Βέβαια μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό γιατί τι γίνεται σε περιπτώσεις όπου το θύμα ήταν σε κατάσταση μέθης ή κάτι παρόμοιο, οπότε θα ήταν χρήσιμη μια παρέμβαση από κάποιον που γνωρίζει από νομικά. :hmm:

[Σχόλιο άσχετο με το θέμα] Βέβαια το θέμα είναι ότι άντε να αποδείξεις ότι η άλλη δεν αντιστάθηκε αλλά όντως ήθελε, άσχετο αν μετά σε κατηγόρησε για βιασμό. Επαναλαμβάνω, δεν αφορά την συγκεκριμένη περίπτωση.
--------------------

Όσον αφορά τα όρια που έχει ορίσει ο νομοθέτης ... πρέπει κάπου να μπει ένα όριο. Σαφώς και δεν αλλάζει κάτι το "15 νταν" από το "15 παρά μία ημέρα", αλλά το όριο πρέπει να μπει γιατί το σεξ μπορεί να γίνει επικίνδυνο σε παιδιά που δεν έχει ολοκληρωθεί η σωματική τους διάπλαση - ειδικά στα κορίτσια. Δεν αναφέρομαι σε ηθικά θέματα και σε "παιδικότητα", αλλά σε θέματα υγείας που δεν νομίζω ότι μπορεί να τα αμφισβητήσει κανείς. Κάποιος που 'ναι πιο ειδικός σ' αυτά μπορεί να μας διαφωτίσει κατά πόσον είναι επικίνδυνη η σεξουαλική επαφή για ένα 9χρονο ή 11χρονο (φερ' ειπείν) κορίτσι, που ακόμα χτίζεται το σώμα της. Και επειδή το πότε είναι "ασφαλές" για το σώμα του άλλου να κάνει σεξ διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, ο νομοθέτης θεώρησε "καλό" το όριο των 15 ετών.

Βέβαια μπορούμε να συζητήσουμε το θέμα με τα όρια πολύ πιο αναλυτικά σε αυτό το topic.
--------------------

Τώρα, όσον αφορά το συμβάν αυτό, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να χαρακτηρίσω "βιαστή" ή "ένοχο" τον άνθρωπο ή οτιδήποτε άλλο πριν γίνει η δίκη. Αυτή άλλωστε είναι η δουλειά των δικαστηρίων, να καταδικάζουν ή να μην καταδικάζουν κάποιον, όχι δική μας. Γιατί να λιθοβολούμε τον κόσμο όταν υπάρχουν αρμόδια όργανα; Μία μήνυση έγινε χωρίς προς το παρόν να υπάρχουν ατράνταχτες αποδείξεις για την ενοχή του κατηγορουμένου, οπότε δεν τον καθιστά τον άλλον αυτόματα ένοχο.

Από εκεί και πέρα:

  • Ό,τι κίνδυνοι υπάρχουν με τις γνωριμίες μας εκτός internet έτσι υπάρχουν και με τις γνωριμίες μας μέσα από το internet.
  • Ένα 11χρονο παιδί προφανώς και δεν μπορεί να έχει την κατάλληλη κρίση να κρίνει τις γνωριμίες του, απ' όπου κι αν προέρχονται.
  • Εδώ βέβαια έχουμε και πρόβλημα σαν κοινωνία στο θέμα της σεξουαλικής διαπαιδαγώγισης [χωρίς να ξέρω τι κάνει η Κύπρος, λέω για την Ελλάδα τώρα]. Δεν υπάρχουν τέτοια μαθήματα-ταμπού στα σχολεία, τα παιδιά πάνε στα τυφλά, οι γονείς ως επί το πλείστον ντρέπονται να μιλήσουν στα παιδιά τους για τέτοια θέματα (υπάρχουν και εξαιρέσεις φυσικά).
  • Εδώ υπάρχουν και 18χρονα και 20χρονα που θεωρούν το σεξ ως απόδειξη αγάπης ή κάνουν σεξ για να κρατήσουν τον άλλον, θα περιμένουμε σοβαρή αντιμετώπιση από 11χρονα; Αλλά το πρόβλημα αυτό μονίμως το αποσιωπούμε και απλά μένουμε στο "φταίει ο φονιάς" (που εάν πράγματι είναι βιαστής, ούτε εγώ του δίνω ελαφρυντικά, για να μην παρεξηγούμαι).

Και φυσικά δεν φταίει το Internet γι' αυτά, ασχέτως με το τι θα γράψουν τα media. Αυτά τα λένε οι δημ(ι)οσιογράφοι της τηλεόρασης γιατί η ενημέρωση μέσω του Internet και οι πληθώρα των επιλογών έχει κάνει τον κόσμο να μην βλέπει τηλεόραση που περιορίζει τον άνθρωπο σε 5-6 προγράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Βρε συ Buggs, κάτσε γιατί τα έχουμε ισοπεδώσει όλα. Θεωρείς πως ένας 39χρόνος δεν μπορεί να πείσει ένα 11χρόνο πως θέλει να κάνουν σεξ ενώ στην πραγματικότητα δεν θέλει; Ή να το πείσει και για οτιδήποτε άλλο εδώ που τα λέμε.. ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Βρε συ Buggs, κάτσε γιατί τα έχουμε ισοπεδώσει όλα. Θεωρείς πως ένας 39χρόνος δεν μπορεί να πείσει ένα 11χρόνο πως θέλει να κάνουν σεξ ενώ στην πραγματικότητα δεν θέλει; Ή να το πείσει και για οτιδήποτε άλλο εδώ που τα λέμε.. ;
Αυτό είναι μια παρα πολύ καλή ερώτηση. Αν υποθέσουμε ότι οι γονείς έχουν εκπαιδεύσει σωστά, και "πονηρέψει" το παιδί, νομίζω ότι δεν μπορεί. Ομως οι περισσότεροι γονείς θεωρούν ότι πρέπει να μιλήσουν στα παιδιά τους, να τα εκπαιδεύσουν δηλαδή, σχετικά με το σέξ, μετά τα 12-13. Οταν τα παιδιά σκέφτονται το σέξ απο τα 5 !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Διαφωνώ. Θεωρώ πως ένα παιδί 11 χρονών, όσο και να το έχουν πονηρέψει οι γονείς του, μπορεί άνετα να πέσει "θύμα" παραπλανητικής συμπεριφοράς από κάποιον μεγαλύτερο, όπως ακριβώς κι εγώ θα μπορούσα (αν και ομολογουμένως αρκετά πιο δύσκολα) να παραπλανηθώ από κάποιον 60άρη σε κάποιο άλλο θέμα. Ο χρόνος δίνει εμπειρία. Όσα και να πεις σε ένα παιδί, αυτήν την εμπειρία δεν μπορείς να την αντικαταστήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο χρόνος δίνει εμπειρία. Όσα και να πεις σε ένα παιδί, αυτήν την εμπειρία δεν μπορείς να την αντικαταστήσεις..

Οκ. Αφού λοιπόν όλα είναι ενα παιχνίδι παραπλάνησης, που θα συμβεί έτσι κι αλλιώς σε οποιαδήποτε ηλικία, απλά απο άλλους μεγαλύτερους με περισσότερη πείρα σε κάποιο κόλπο, και η περισσότερη εμπειρία είναι το κλειδί, το να αποκτήσεις εμπειρία δεν πειράζει. Η εν λόγω 11 χρονη τώρα έχει πολύ περισσότερη εμπειρία απο αυτήν που είχες εσύ στα 11.

Εγώ όμως δεν πιστεύω ότι όλα είναι ενα παιχνίδι παραπλάνησης. Είναι κι αυτό μια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Είσαι βαθιά νυχτωμένη και ίσως γι'αυτό φοβάσαι ότι θα τρελαθείς. Ομως δεν υπάρχει φόβος. Απλά θα δείς μερικά πραγματάκια αλλιώς. Δεν είναι τόσο φοβερό, μπορεί και να σ'αρέσει.

Το ''θα τρελαθω'' ειναι τροπος του λεγειν. Απορω γιατι κολλας σε φρασεις τετοιες. Αλλοιμονο αν τρελαινομουν με καθετι παραξενο ακουγα, ακομα κι αρρωστο.
Τι να μου αρεσει? Το σεξ η να με πηδηξει ενας βρωμογερος ποσο μαλλον με το ζορι? Προτιμω να το κανω ομαλως και προσγειωμενα. Οπως και εκανα, κανω και θα εξακολουθω να κανω. Αν με πλησιασει βρωμογερος θα το παρει το μαθηματακι του, θα του τα κοψω απο ριζα, πριν προλαβω να το αναφερω στον πατερα μου που θα κανει εγκλημα.


Όποιος δεν ξέρει Κινέζικα, δεν είναι χαζός, ουτε όλοι οι Κινέζοι έχουν πρόβλημα επικοινωνίας βέβαια που εμείς δεν τους καταλαβαίνουμε. Το σέξ είναι ολόκληρη επιστήμη. Η διαπαιδαγώγηση στο σέξ, μπορεί να αγγίζει ακόμη και την μοίρα του πλανήτη. Φαντάσου πχ. αν ο μπαμπάς Μπούς πηδούσε το μικρό Γιώργο Μπούς, ποιό θα ήταν το αποτέλεσμα. Πολύ διαφορετικό απο τον πραγματικό Γ. Μπούς που γνωρίσαμε σαν πρόσφατο πρόεδρο των ΗΠΑ;

Αρνουμαι να γυρισω τον κοσμο αναποδα και να παω εκτος φυσης. Αυτο ειναι προβλημα.

Η ευχαρίστηση, ειναι key factor. Μας μαθαίνουν ότι είναι εντάξει να ευχαριστιόμαστε με την Κόκα Κόλα, που είναι γεμάτη χημικά, ότι είναι εντάξει να καπνίζουμε, είναι εντάξει να βλεπουμε ενα κάρο ψέματα στα ΜΜΕ, να πηγαίνουμε να ακούμε άλλα τόσα στην εκκλησία (ο Χριστός η Παναγία και όλοι οι άγιοι που εγραψες), να σεβόμαστε τους 300 της βουλής, σαν "στηλοβάτες" της κοινωνίας, και χίλια άλλα πράγματα που είναι "εντάξει".Που άν τα κάνουμε θα κάνουμε το σωστό και κάνοντας το σωστό θα μας πάνε όλα πρίμα, δηλαδή πιο... ευχάριστα !! Ομως να κάνουμε σέξ όπως και όποτε μας καυ..σει ε όχι, δεν είναι εντάξει !

Ρε συ οκευ σωστα αυτα που λες εδω, αλλα ειναι ασχετα με το θεμα κι ακομα απαντηση δε μου δωσες σε μια φρασουλα που σου ζητησα, τοσο δυσκολο ειναι?
Ειναι νορμαλ η οχι???

Αν λοιπόν η "γλώσσα" της ευχαρίστησης ήταν μια πραγματική γλώσσα, που θα έπρεπε να την διδαχτούμε, κι εμείς έχουμε διδαχτεί αυτά σαν "ευχάριστα" και σωστά, δεν είναι σαν να μιλάμε εμείς ελληνικά και η πραγματική γλώσσα της ευτυχίας και της ευχαρίστησης να είναι κινέζικα;

Οκευ το χω τωρα:worry:. Ειμαι χαζη γιαυτο δε σε καταλαβαινω, μιλας τοσο αοριστα και γενικα λες και κανουμε εκθεση ιδεων. Ειναι τοσο απλο αυτο που σε ρωτησα... Δε θελω ναρθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, αλλα δεν μπορω να συνεχισω ενα διαλογο που ρε γμτ κανεις μονος σου κι εγω κοιταζω σα βλαμμενο χωρις να πιανω τι λες.:(

Κάπου είχα διαβάσει για την περίπτωση ενός νεκρόφιλου ο οποίος "βίαζε" τα νεκρά θύματά του. Ωστόσο δεν καταδικάστηκε για βιασμό γιατί τα θύματά του δεν του αντιστέκονταν.
Βέβαια μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό

Αμα δε σου φαινοταν περιεργο θα χες προβλημα.:P Ε φυσικα ειναι περιεργο. Σε ποια χωρα αυτο εγινε αληθεια?


Τώρα, όσον αφορά το συμβάν αυτό, εγώ προσωπικά δεν μπορώ να χαρακτηρίσω "βιαστή" ή "ένοχο" τον άνθρωπο ή οτιδήποτε άλλο πριν γίνει η δίκη.

εγω τον θεωρω και πριν γινει η δικη. (Καλα εκανε και μου φωναζε ενας θειός μου να ασχοληθω με δικηγορια. Ειδες τι εχασα? Τη χαρα να βλεπω κατι τετοιους τυπους να ψωμολυσσανε στα κελια. )
  • Ό,τι κίνδυνοι υπάρχουν με τις γνωριμίες μας εκτός internet έτσι υπάρχουν και με τις γνωριμίες μας μέσα από το internet.
  • Ένα 11χρονο παιδί προφανώς και δεν μπορεί να έχει την κατάλληλη κρίση να κρίνει τις γνωριμίες του, απ' όπου κι αν προέρχονται.
  • Εδώ βέβαια έχουμε και πρόβλημα σαν κοινωνία στο θέμα της σεξουαλικής διαπαιδαγώγισης [χωρίς να ξέρω τι κάνει η Κύπρος, λέω για την Ελλάδα τώρα]. Δεν υπάρχουν τέτοια μαθήματα-ταμπού στα σχολεία, τα παιδιά πάνε στα τυφλά, οι γονείς ως επί το πλείστον ντρέπονται να μιλήσουν στα παιδιά τους για τέτοια θέματα (υπάρχουν και εξαιρέσεις φυσικά).
  • Εδώ υπάρχουν και 18χρονα και 20χρονα που θεωρούν το σεξ ως απόδειξη αγάπης ή κάνουν σεξ για να κρατήσουν τον άλλον, θα περιμένουμε σοβαρή αντιμετώπιση από 11χρονα; Αλλά το πρόβλημα αυτό μονίμως το αποσιωπούμε και απλά μένουμε στο "φταίει ο φονιάς" (που εάν πράγματι είναι βιαστής, ούτε εγώ του δίνω ελαφρυντικά, για να μην παρεξηγούμαι).

Και φυσικά δεν φταίει το Internet γι' αυτά, ασχέτως με το τι θα γράψουν τα media. Αυτά τα λένε οι δημ(ι)οσιογράφοι της τηλεόρασης γιατί η ενημέρωση μέσω του Internet και οι πληθώρα των επιλογών έχει κάνει τον κόσμο να μην βλέπει τηλεόραση που περιορίζει τον άνθρωπο σε 5-6 προγράμματα.


Συμφωνω σε ολα αυτα, τα πες πολυ καλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Οκ. Αφού λοιπόν όλα είναι ενα παιχνίδι παραπλάνησης, που θα συμβεί έτσι κι αλλιώς σε οποιαδήποτε ηλικία, απλά απο άλλους μεγαλύτερους με περισσότερη πείρα σε κάποιο κόλπο, και η περισσότερη εμπειρία είναι το κλειδί, το να αποκτήσεις εμπειρία δεν πειράζει. Η εν λόγω 11 χρονη τώρα έχει πολύ περισσότερη εμπειρία απο αυτήν που είχες εσύ στα 11.

Εγώ όμως δεν πιστεύω ότι όλα είναι ενα παιχνίδι παραπλάνησης. Είναι κι αυτό μια διαφορά.

Έχει μια εμπειρία που δεν της χρειαζόταν επειδή οι γονείς δεν μπόρεσαν να την προστατέψουν επαρκώς. Και το γεγονός ότι ΜΠΟΡΕΙ κάτι να σου συμβεί, δεν σημαίνει πως θα σου κάνει καλό και να συμβεί, όπως υπονοείς. Τέλος πάντων, προφανώς και έχουμε εντελώς διαφορετικές απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Τι να μου αρεσει? Το σεξ η να με πηδηξει ενας βρωμογερος ποσο μαλλον με το ζορι?
Αν πήγες εσύ να το κάνεις με τον βρωμόγερο πώς μετράει;

Προτιμω να το κανω ομαλως και προσγειωμενα. Οπως και εκανα, κανω και θα εξακολουθω να κανω.
Αν έχεις πετυχημένους οργασμούς συνέχισε το.

Αν με πλησιασει βρωμογερος θα το παρει το μαθηματακι του, θα του τα κοψω απο ριζα, πριν προλαβω να το αναφερω στον πατερα μου που θα κανει εγκλημα.
Με τον εν λόγω παντως η 11χρονη όχι μόνο τον άφησε να την πλησιάσει, του έκλεισε και ραντεβού, του γδύθηκε κιόλας και ένας Θεός ξέρει σε ποιο σημείο της όλης διαδικασίας δεν της άρεσε. Μήπως εκεί που δεν θα άρεσε σε καμία κι ας το έκανε πρώτη φορά στα 35;


Ειναι νορμαλ η οχι???
Η ερώτηση παει αλλιώς ξέρεις. Εσένα πως σου αρέσει; Νορμάλ ή όχι; Αυτό είναι το μόνο που θα έχει σημασία, στη ΔΙΚΗ σου ζωή.



Οκευ το χω τωρα:worry:. Ειμαι χαζη γιαυτο δε σε καταλαβαινω, μιλας τοσο αοριστα και γενικα λες και κανουμε εκθεση ιδεων. Ειναι τοσο απλο αυτο που σε ρωτησα... Δε θελω ναρθω σε αντιπαραθεση μαζι σου, αλλα δεν μπορω να συνεχισω ενα διαλογο που ρε γμτ κανεις μονος σου κι εγω κοιταζω σα βλαμμενο χωρις να πιανω τι λες.:(
Δεν είχα την πραμικρή πρόθεση να σε κάνω να αισθανθείς άσχημα. νομίζω ότι υπηρξα απολυτα σαφής στις τελευταίες απαντήσεις μου και σου έδωσα όλες τις απαντήσεις που ζήτησες. αν όχι ευχαρίστως να σου διευκρινίσω κι άλλο αν και πιστεύω ότι η απλότητα συναινεί στην πληρότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αλλα λογια να αγκαλιαζομαστε!!!!!!

:slourp::yahoo::yahoo::slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Έχει μια εμπειρία που δεν της χρειαζόταν
Πώς το προδιαγράφεις; Αν δεν υπήρξε βία, και ο τύπος ήταν ερωτευμένος με το κοριτσάκι; Τότε αυτή είναι πολυ πιο έμπειρη απο σένα αυτή τη στιγμή, και μάλιστα ανώδυνα.

Την ωδύνη της την δίνουν όλοι όσοι την κρίνουν τώρα, όσοι λένε "βιασμό" το γεγονός χωρίς να το χαρακτηρίζει έτσι ίσως ούτε η ίδια. Που σημαίνει αυτόματα δυο πράγματα. Οτι αυτός που την πλησίασε ήταν γουρούνι κι αυτή φυσικά ηλίθια. Πολύ όμορφοι χαρακτηρισμοί τί να πώ; Κατα τα άλλα νοιαζόμαστε όλοι για το κοριτσάκι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτό είναι μια παρα πολύ καλή ερώτηση. Αν υποθέσουμε ότι οι γονείς έχουν εκπαιδεύσει σωστά, και "πονηρέψει" το παιδί, νομίζω ότι δεν μπορεί. Ομως οι περισσότεροι γονείς θεωρούν ότι πρέπει να μιλήσουν στα παιδιά τους, να τα εκπαιδεύσουν δηλαδή, σχετικά με το σέξ, μετά τα 12-13. Οταν τα παιδιά σκέφτονται το σέξ απο τα 5 !

Τι κανουν?!:eek:
Τα 5ονα που αυνανιζονται αγορι μου δεν εχουν ιδεα τι ειναι αυτο, εκτος απο την ευχαριστηση που νοιωθουν, η οποια ειναι ιδια με αυτη του θηλασμου!!!!!!

Επειγοντως εναν ψυχολογο, εναν ψυχιατρο!! Καποιον ειδικο τελος παντων!!
Λορυ που εισαι και χανομαστε?!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν πήγες εσύ να το κάνεις με τον βρωμόγερο πώς μετράει;

Δε παω με βρωμογερους, μου δημιουργουν τασεις εμετου να τα βγαλω πανω τους. Μου την εχουν πεσει μεγαλοι κι εχουν φαει βρισιδι μπροστα σε πολυ κοσμο. Ειμαι ικανη αν καποιος το παρακανει να φαει ξυλο γερο.

Αν έχεις πετυχημένους οργασμούς συνέχισε το.

Αν και δε το συνηθιζω να το λεω για να μη φανω ψευτρα και ''καλα'', στο σεξ γ@μω και δερνω, παροτι σκορπινα με 5 πλανητες στο σκορπιο. Ετσι νιωθω αρα ετσι ειμαι. Δεν εχω/δεν εχει κανεις παραπονο δοξα τω θεω (ξανα).
:P

Με τον εν λόγω παντως η 11χρονη όχι μόνο τον άφησε να την πλησιάσει, του έκλεισε και ραντεβού, του γδύθηκε κιόλας και ένας Θεός ξέρει σε ποιο σημείο της όλης διαδικασίας δεν της άρεσε. Μήπως εκεί που δεν θα άρεσε σε καμία κι ας το έκανε πρώτη φορά στα 35;

Ναι υπαρχουν 35αρες ζωα, ας μην το θιξουμε αυτο. Δε ξερω αν ειναι για λυπηση η για μουντζες, δεν ασχολουμαι με αυτες γιατι ειναι ενηλικες, ας προσεχουν ποιους αφηνουν να τις γδυνει. Το παιδι ειναι παιδι για ονομα δηλαδη, παιδι!! παιδακι! Ποιος ξερει τι π@παριες θα της ειπε για να κερδισει την εμπιστοσυνη της. Ξερεις τι κανω στα παιδακια τα 10 χρονα που διδασκω για να παιρνουν excellent στην ορθογραφια? Τα εξαγοραζω με αυτοκολλητα. Εξαγοραζονται τα παιδια ακομα και με αυτοκολλητα.
Αν με πιανεις θα καταλαβεις τι λεω.


Η ερώτηση παει αλλιώς ξέρεις. Εσένα πως σου αρέσει; Νορμάλ ή όχι; Αυτό είναι το μόνο που θα έχει σημασία, στη ΔΙΚΗ σου ζωή.

Δε μαρεσεις και θα σου πως γιατι δεμαρεσεις. Γιατι δεν εισαι ενταξει, εδω και 3-4 ποστς(εχασα το λαγαριασμο) σου χω κανει μια ερωτηση και μου απαντας αοριστα. Εγω σε ολα οσα μεχεις ρωτησει σου απανταω. Με ρωτας εμενα τι μου αρεσει να πεις?? Εγω θα σου πω τι θα απαντησεις?



Δεν είχα την πραμικρή πρόθεση να σε κάνω να αισθανθείς άσχημα. νομίζω ότι υπηρξα απολυτα σαφής στις τελευταίες απαντήσεις μου και σου έδωσα όλες τις απαντήσεις που ζήτησες. αν όχι ευχαρίστως να σου διευκρινίσω κι άλλο αν και πιστεύω ότι η απλότητα συναινεί στην πληρότητα.

Ναι με εκανες να αισθανθω ασχημα γιατι αναρωτιεμαι αν αυριο μεθαυριο ο πεθερος μου εχει αυτες τις αντιληψεις και κοιτα τη νυφη του η την εγγονη του περιεργα. Με εκανες να αισθανθω ασχημα γιατι τελικα νιωθω εντελως παιδι σε καποια πραματα και μαλλον εκει θα μεινω. Αλλα τωρα που το σκεφτομαι καλο ειναι αυτο. Κι επισης παραξενευτηκα που αυτη τη σαφηνεια που λες εγω δεν την ειδα πουθενα.

Δεν ξερω αν εχει νοημα να συνεχισουμε την κουβεντα, ειναι σαφες(αυτο ειναι σιγουρα σαφες) πως εχουμε τελειως διαφορετιες αποψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μα δε νομίζω ότι κανείς από όσους υποστήριξαν το αντίθετο είπε ότι έχει την απέραντη σοφία κι ότι αποκλείεται να κάνει λάθος. Το ότι έβαλες το "ίσως" δεν σε διαφοροποιεί από τους υπόλοιπους τους οποίους έκρινες. Άλλωστε, η παρακάτω άποψή σου
Πρώτον, δεν έκρινα τους υπόλοιπους, στη Νεράιδα απαντούσα.
Δεύτερον, αν μη τι άλλο, το "ίσως" δείχνει μια στοιχειώδη διαλλακτικότητα, η οποία έλειπε από το ποστ της Νεράιδας.
δείχνει ότι μάλλον δεν σε εκφράζει το "ίσως", αλλά ότι αυτό που πρεσβεύεις είναι ότι υπάρχουν άλλα minimun όρια, τα οποία θεωρείς πραγματικά. Αναρωτιέμαι από πού προκύπτει το συμπέρασμά σου και η σιγουριά σου. Έχεις κάποια ψυχολογικά ή άλλα δεδομένα που να αποδεικνύουν την συγκεκριμένη άποψη (επειδή, η αλήθεια είναι δεν έχω βρει πουθενά).
Λάθος κατάλαβες, λέγοντας minimum όρια εννοούσα την κατώτατη δυνατή ηλικία στην οποία μπορεί να θέλει συνειδητοποιημένα ένας άνθρωπος να κάνει σεξ (όχι όλοι, κάποιος, η ελάχιστη δυνατή δηλαδή). Φαντάζομαι ότι συμφωνούμε ότι αυτή δεν είναι τα 15, σωστά;

Επίσης, ο ρόλος του συγκεκριμένου νόμου είναι να προστατεύει τον ανήλικο. Πώς θα προστατευτεί οπότε το 13χρονο χωρίς ΣΩΜΑΤΙΚΗ αν μη τι άλλο ωριμότητα αν αποκτήσει την "άδεια" να κάνει σεξ με το Νόμο;
Το 13χρονο κάποια στιγμή θα γίνει 15χρονο και δεν θα το προστατεύει πλέον ο νόμος. Τότε δεν μας ενδιαφέρει πια η ψυχολογία του; Κάναμε το χρέος μας ως κοινωνία οπότε ας πάει να πνιγεί;

Όσον αφορά τη σωματική ωριμότητα, ούτε αυτή έρχεται με τον ίδιο ρυθμό σε όλους.

Και για ποιό λόγο να του τη δώσουμε; Για να μπορέσει να χαρεί το σεξ με το Νόμο κάποιο (αμφιλεγόμενο) ελάχιστο ποσοστό συνομηλίκων που έχει θεωρητικά σωματική και ψυχολογική ωριμότητα; Είναι σα να λες "να θυσιάσουμε 80 για να χαρεί ο 1". Είναι λογικό;
Αυτό που λέω είναι ότι δεν θα έπρεπε να θυσιάσουμε κανέναν. Πρέπει ως κοινωνία να βρούμε τρόπο να μην περιορίζεται κανείς, χωρίς φυσικά να οδηγεί αυτό σε ψυχολογικά τραύματα τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
40 χρονων γαιδουρι
:worry: :worry:

να με πηδηξει ενας βρωμογερος ποσο μαλλον με το ζορι
Αναβαθμιστήκαμε :D

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε όχι και βρωμόγερος ένας σαραντάρης βρε παιδιά, για όνομα. :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
:worry: :worry:


Αναβαθμιστήκαμε :D

.

Kατσε (που θα καθεσαι δλδ, αλλα λεμε τωρα) βρε Αγγελε, αλλα εχεις κι εσυ ορεξεις για 11ονα και θιγεσαι με τους χαρακτηρισμους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Kατσε (που θα καθεσαι δλδ, αλλα λεμε τωρα) βρε Αγγελε, αλλα εχεις κι εσυ ορεξεις για 11ονα και θιγεσαι με τους χαρακτηρισμους?
Με τα 11ονα όχι :P
Αλλα τα 12ονα*** ναι :clapup:

***jack daniels, νέκταρ Νεραϊδούλα σου λέω!!!!!!!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Με τα 11ονα όχι :P
Αλλα τα 12ονα*** ναι :clapup:

***jack daniels, νέκταρ Νεραϊδούλα σου λέω!!!!!!!!!!! ;)

Μετα συγχωρησεως, αλλα τα γουστα σου εν προκειμενω ειναι αθλια!:P
Ακου Τζακ! Μπλιακςςςςςς!
Μεχρι ντιμπλ..δεν παει παραπερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Οι σεμνότυφοι και οι πουριτανοι άντρες και γυναίκες έχουν καταστρέψει τη γή. Οι άντρες επειδη δεν τους σηκώνεται και οι γυναίκες επειδή δεν τελειώνουν. Κι αυτό γιατί, αντί να διορθώσουν την δυστυχία τους, την έχουν ... εκλογικεύσει και κυρίως νομιμοποιήσει. Τη δυστυχία και τη μιζέρια τους, για να μήν πω την ψυχοπάθεια τους, την έκαναν .... νόμο για όλους τους υπόλοιπους !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ε όχι και βρωμόγερος ένας σαραντάρης βρε παιδιά, για όνομα. :wacko:
Εγώ δηλαδή που είμαι 49 τί πρέπει να θεωρούμαι: σκατοβρωμόγερος;

Μπάγκς, ο πορνοπαπερμαν του Γκοτλιμπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top