Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,225 μέλη και 2,423,285 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 124 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,830 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:51, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Αν είναι κάτι διακριτικό θα μού άρεσε ναι. Αν και δεν ξέρω πόσες παράνυμφες έχει μια ελληνίδα νύφη. Έχει πολλές; (παράνυμφη τι εννοούμε; δεν είναι η κουμπάρα; σόρρυ είμαι άσχετη με αυτά λολ)
Συνήθως επιλέγουν ρομαντικά φορέματα, μακριά σε παστέλ χρώματα, (κυρίως αποχρώσεις του ροζ και του μωβ - αναλόγως και το νυφικό και το στολισμό του χώρου).
Ούτε γω μπορούσα να φανταστώ πόσες μπορεί να έχει. Έχει τύχει κοπέλα να έχει 7 παράνυμφες με υπερπαραγωγές φορέματα, πριγκηπικοί γάμοι εντελώς.
Το λιγότερο που έχουν είναι 4, κι αντίστοιχους παράνυφους. Μερικές έχουν και παρανυφάκια ταυτόχρονα.

Όχι δεν είναι κουμπάρες, δεν είναι κουμπάροι, τουλχ όχι και 6. Είναι συνήθως φίλες της νύφης οι οποίες απλά έχουν άλλο ρόλο στο γάμο και δεν είναι απλές καλεσμένες, και κάνουν ακόμα και πρόβες για εκείνη την ώρα.

Είναι κάτι που το έβλεπα στις ταινίες μόνο, αλλά πλέον έρχεται κι εδώ σιγά σιγά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,146 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 21:54, 15-05-18:

Εμένα μαρεσει η ιδέα αυτή.
Περυσι στο γάμο της καλύτερης μου φίλες δεν ντύθηκα με όλες παράνυφος αλλά είχαμε βάλει όλες οι φίλες ένα βραχιολάκι με ανθάκια ροζ. Μακαρι και να κρυβόμασταν. Αμερικανια αλλά μαρεσει.

Αυτό με τα βραχιολάκια είναι κάτι όμορφο και διακριτικό και μου αρέσει, σαν δηλωτικό του δεσμού φιλίας που ενώνει τις κοπέλες μεταξύ τους.

Είναι άλλο από το να βάλουν όλες μακριές τουαλέτες, πανομοιότυπες με νυφικό και να μοιάζουν σαν να βγήκαν από μιούζικαλ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,830 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:56, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Χμ...Δεν είμαι σίγουρη οτι μου αρέσει αυτό το ξενόφερτο έθιμο.

Δεν θα "κλέβουν" λίγο από τη νύφη τον πρωταγωνιστικό ρόλο που θα πρέπει εκείνη να έχει;
Μπα δε νομίζω, είναι πολύ ενιαίο το αποτέλεσμα που σκοπό έχει να "ξεχωρίσει" η νύφη.
Γενικά δε πιστεύω και πολύ στο "θα κλεψει τη παράσταση της νύφης". Ό,τι και να βάλει κάποια σε ένα γάμο, όλοι θα ασχολούνται με την νύφη. Είναι η μέρα της, όλοι πάνε για το ζευγάρι κι όχι για τους άλλους, οπότε εγώ προσωπικά δεν θα ενοχληθώ με κάτι παρόμοιο.

Αυτό με τα βραχιολάκια είναι κάτι όμορφο και διακριτικό και μου αρέσει, σαν δηλωτικό του δεσμού φιλίας που ενώνει τις κοπέλες μεταξύ τους.

Είναι άλλο από το να βάλουν όλες μακριές τουαλέτες, πανομοιότυπες με νυφικό και να μοιάζουν σαν να βγήκαν από μιούζικαλ.
Όχι, δε μοιάζουν με νυφικό και δεν είναι ποτέ λευκά.
Εμένα μου φαίνεται πολύ ωραίο σαν εικόνα
Παράθεση

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 494 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 22:05, 15-05-18:

Επίσης αυτό που μαρεσει πολύ. Είναι στα γυναικεία bachelorette που έχουν βγάλει τώρα και φοράς διαφορά. Όπως πχ κονκάρδες, μπλουζάκια, καπελάκια.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε: στις 22:17, 15-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Επίσης αυτό που μαρεσει πολύ. Είναι στα γυναικεία bachelorette που έχουν βγάλει τώρα και φοράς διαφορά. Όπως πχ κονκάρδες, μπλουζάκια, καπελάκια.
Αχ κι αυτές τις κορδέλες, που φοράνε οι σταρ ελλάς, που λέει πάνω τι είσαι
Όπως και τα baby shower στο εξωτερικό που μαζεύονται όταν η κοπέλα είναι έγκυος, και γράφει πάνω "mum to be" "grandma to be" κτλλλλλ!
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 00:31, 16-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Και αυτά μ' αρεσαν με χαμηλό τακουνάκι.
Εννοείται τέλειες τιμές.
Aπλά EPIC!

Ειδικά τα μαύρα!

Οκ είδα το site, αλλά μήπως μπορείς να μου βρείς το λίνκ από αυτό ακριβώς το μαύρο που ανέβασες;

Κορίτσια, δε ξέρω ποιες ασχολούνται, ποιες παντρεύονται τώρα και ψάχνονται, ή παντρεύεται κάποια γνωστή τους κτλ.
(όχι δεν παντρεύομαι)

αλλά θέλω να σας ρωτήσω για τη νέα μόδα στους γάμους.
Άρχισαν και στην ελλάδα να αντιγράφουν γάμους εξωτερικού!
Μας έχουν έρθει άπειρες κοπέλες να ραφτούν για γάμο και είναι παράνυμφες! Ντύνονται όλες με το ίδιο φόρεμα, ή έστω στα ίδια χρώματα, ίδιο στυλ ρούχου.
Το ίδιο και οι άντρες με τα κουστούμια τους και τα μαντηλάκια στο πέτο!

Το' χετε δει; Το'χετε ακούσει; Εμένα μ' αρέσει πάρα πολύ σαν ιδέα, θα το έκανα άνετα κι εγώ στο γάμο μου.
Είναι epic, όχι σαν την βλαχιά που υπάρχει στους εδώ γάμους!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angelique. : 16-05-18 στις 00:35.
Παράθεση

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

H Zilda έγραψε: στις 18:06, 16-05-18:

Αχ κι αυτές τις κορδέλες, που φοράνε οι σταρ ελλάς, που λέει πάνω τι είσαι
Όπως και τα baby shower στο εξωτερικό που μαζεύονται όταν η κοπέλα είναι έγκυος, και γράφει πάνω "mum to be" "grandma to be" κτλλλλλ!
Ναι και αυτά είναι τέλεια!

Αρχική Δημοσίευση από Angelique.

Aπλά EPIC!

Ειδικά τα μαύρα!

Οκ είδα το site, αλλά μήπως μπορείς να μου βρείς το λίνκ από αυτό ακριβώς το μαύρο που ανέβασες;

Είναι epic, όχι σαν την βλαχιά που υπάρχει στους εδώ γάμους!
Ανυπομονώ να δω τον γάμο Megan-Harry μόνο και μόνο για να χαζέψω elegant διάθεση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος . Έχει γράψει 5,376 μηνύματα.

H Angelique. .* ●*. • ¸. ★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 18:09, 16-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Ανυπομονώ να δω τον γάμο Megan-Harry μόνο και μόνο για να χαζέψω elegant διάθεση.
Kι εγώ!

God Save The Queen.

Zίλντα εσύ είσαι παντρεμένη νομίζω;

Τι είχες φορέσει;

Παράθεση

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

H Zilda έγραψε: στις 18:14, 16-05-18:

Αρχική Δημοσίευση από Angelique.

Kι εγώ!

God Save The Queen.

Zίλντα εσύ είσαι παντρεμένη νομίζω;

Τι είχες φορέσει;

Εγώ είχα βάλει ένα νυφικο Pronovias Barcelona.
Μισό να ψαξω να βρω φωτό από το google γιατί δεν θελω να ανεβάσω την αφεντομουτσουναρα μου!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,742 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 13:52, 09-06-18:

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Aleksa , Cpt.Philips , DimitraA. , edouardos , odytheology , Samael

Βρείτε παρόμοια