Eurovision 2011 - Η Ελληνική συμμετοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
https://tralala.gr/music-news/item/10245-eurovision-lista-greece
Σε λίγη ώρα θα ανακοινωθούν από την ΕΡΤ τα ονόματα για τη ελληνική συμμετοχή στην Eurovision... Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες τα ονόματα αυτά θα είναι :

Αντιγόνη Ψυχράμη, Βαλάντω Τρύφωνος, Κόκκινα Χαλιά, Λούκας Γιώρκας, Τριημιτόνιο αλλά και ενώ όνομα που δενέχει ακουστεί μέχρι τώρα, αυτό της Νίκης Πόντε που συμμετέχει στο φετινό X Factor...
αν ειναι αυτα,,πολυ καλα μου ακουγονται,,φρεσκα πραγματα,,νεο αιμα..
θα δουμε ενδιαφεροντα και ποικιλα πραγματα..

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ: Σε αυτό το θρεντ θα συζητάμε ΜΟΝΟ την ελληνική συμμετοχή στη Eurovision 2011. Για τις συμμετοχές όλων των χωρών υπάρχει συζήτηση εδώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
https://tralala.gr/music-news/item/10245-eurovision-lista-greece


αν ειναι αυτα,,πολυ καλα μου ακουγονται,,φρεσκα πραγματα,,νεο αιμα..
θα δουμε ενδιαφεροντα και ποικιλα πραγματα..
Νέα σκουπίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Νέα σκουπίδια.

με πολυ καλυτερες φωνες συχνα απο σπουδαιες σημερινες φιρμες με χρονια στην πλατη..


προτιμουσαμε φαντασμαγορικες ξεφτιλες τυπου ρουβα,βίσση ,βανδη ,παπαρίζου?

μικρο ρισκο..δεν εχουν να χασουν τιποτα τα παιδια..

αλλα υποθετω borat οτι εσυ ακους μονο ξενη ποιοτικη μουσικη και καθολου ελληνικα?

εισαι υψηλης ποιοτητας ακροατης ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
με πολυ καλυτερες φωνες συχνα απο σπουδαιες σημερινες φιρμες με χρονια στην πλατη..


προτιμουσαμε φαντασμαγορικες ξεφτιλες τυπου ρουβα,βίσση ,βανδη ,παπαρίζου?

μικρο ρισκο..δεν εχουν να χασουν τιποτα τα παιδια..

αλλα υποθετω borat οτι εσυ ακους μονο ξενη ποιοτικη μουσικη και καθολου ελληνικα?

εισαι υψηλης ποιοτητας ακροατης ε?

Όχι, ακούω και ελληνικά.:redface:

Απλά το κιτς και πόσο δε το πανάκριβο κιτς το οποίο χρυσοπληρώνω σα βλάκας χωρίς κανείς να με ρωτήσει με εκνευρίζει αφάνταστα.
Τα παιδιά σαφώς δεν έχουν να χάσουν κάτι καθώς ύστερα από αυτό το βλακοπαίχνιδο ενδεχομένως
να καταλήξουν σε κανένα μπουζουκάκι της Ιεράς ή της Πειραιώς να γλεντοκοπάνε κάθε βράδυ σε εκδηλώσεις τις παρατάξεις των πανεπιστημίων.
Να στείλουμε το Τόλη που έχει ανάγκη και χρήματα,
ή το Ρέμο που σπονσοράρει και το νέο χιτάκι "τέρμα πιά τα δανεικά" που αν μη τι άλλο είναι πέρα για πέρα επίκαιρο,
ή το Νίνο που είναι για το πέος.
Βασικά δε πάνε να γ@μη8ουn και αυτοί και η Eurovision.

Υο το είπα και ξαλάφρωσα!


Και πάμε τώρα!

Όλοι μαζι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
συμφωνω στη μουτζα προς την καλομοιρα..και το τραγουδι..


αλλα προς τη eurovision διαφωνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με τη μούντζα προς την Καλομοίρα. Το τραγούδι και η Eurovision με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
Η Καλομοίρα όμως (όνομα και πράμα ενδεχομένως :hmm:) είναι ένα δροσερό πλάσμα που με την τσαχπινιά του έκανε τα όνειρά του πραγματικότητα. Για την όπερα δεν ήταν, αλλά αυτό που κάνει, μια χαρά το υποστηρίζει.
Είναι πολύ γλυκιά για να την αντιπαθήσει κανείς και αν και δεν της φαίνεται, πολύ αποφασισμένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Ποιος μούτζωσε την Καλομοίρα; :devil: Γκρρρρρρ....θα τον φάω σαν λιοντάρι! :mad: :P

Η Καλομοίρα είναι ένα τρυφερό γατάκι, ένας αφρός, ένα νιάτο, ένα φρέσκο χαμόγελο χαράς!
Ένα μεθυστικό λουλούδι ομορφιάς μες στη γλυκιά αύρα της νύχτας!
Είναι μια ΙΔΕΑ, ένα άρωμα, ένα πρελούδιο, μια ζεστή αγκαλιά!

Είναι το γαλάζιο του ουρανού που χάνεται στο χαμερπές της γης! :rolleyes:

:shifty: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
borat..

για την Παπαρίζου.. My number one τι λες?;)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ με τη μούντζα προς την Καλομοίρα. Το τραγούδι και η Eurovision με αφήνουν παγερά αδιάφορη.
Η Καλομοίρα όμως (όνομα και πράμα ενδεχομένως :hmm:) είναι ένα δροσερό πλάσμα που με την τσαχπινιά του έκανε τα όνειρά του πραγματικότητα. Για την όπερα δεν ήταν, αλλά αυτό που κάνει, μια χαρά το υποστηρίζει.
Είναι πολύ γλυκιά για να την αντιπαθήσει κανείς και αν και δεν της φαίνεται, πολύ αποφασισμένη.
Δροσερό πράγμα
στη σκατένια μας ζωή.
borat..

για την Παπαρίζου.. My number one τι λες?;)


Λέω να αυτοκτονήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λέω να αυτοκτονήσω.

Και εγώ:D
και εγω το ειχα σιχαθει το τραγουδι και την εμφανιση γενικά..

απλα σου εκανα ένα τεστ..
και πέρασες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
borat..

για την Παπαρίζου.. My number one τι λες?;)



Και εγώ:D
και εγω το ειχα σιχαθει το τραγουδι και την εμφανιση γενικά..

απλα σου εκανα ένα τεστ..
και πέρασες.:P

Στην πρώτη θέση βρεθήκαμε όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Στην πρώτη θέση βρεθήκαμε όμως...
ναι,,τι τραγικο..
επρεπε να φτασουμε στα βαθη της ξεφτιλας με το χειροτερο τραγουδι που ειχαμε στειλει στη eurovision για να βγουμε πρωτοι,με πολλυυυ promotion...

πραγματικα την εποχη της eurovision με ,my number one, Βισση,Καλομοιρα και Ρουβα shake it , ευχομουνα να πιασουμε πατο και να βαλουμε μυαλο ..αλλα δυστυχως οι ευρωπαιοι επιβραβευαν την πολυδιαφημισμενη ξεφτιλα μας..οποτε..συνεχιζαμε να στελνουμε ιδια σαβουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Να δούμε φέτος που θα φτάσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ελπιζω μεσα στη 10αδα,,,
και με μικρο κοστος,,οχι με φιρμες και διαφημιση promotour ..κλπ

προτιμω να στειλουμε ενα καλο τραγουδι που θα το θυμομαστε χρονια μετά..παρα να βγουμε πρώτοι με κατι σαν το sattelite της Γερμανιας πχ που το ξεχασαμε ηδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
προτιμω να στειλουμε ενα καλο τραγουδι που θα το θυμομαστε χρονια μετά..παρα να βγουμε πρώτοι με κατι σαν το sattelite της Γερμανιας πχ που το ξεχασαμε ηδη..
Χάλια το τραγούδι...:P Δεν ξέρω πως τυχαίνει αλλά κάθε χρόνο όποιο τραγούδι δε μου αρέσει...και γενικά όποιο τραγουδιστή απεχθάνομαι από τις υπόλοιπες χώρες..αυτός βγαίνει πρώτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Στην πρώτη θέση βρεθήκαμε όμως...

Να δούμε φέτος που θα φτάσουμε!

δεν καταλαβαίνω γτ χρησιμοποιείς τον πληθυντικό αριθμό...:hmm:
εσύ αγαπητή μου , τι θα κερδίσεις αν ο παπάρας έλληνας που θα πάει στη γιουροβίζιον βγεί πρώτος ?ή μήπως σε εκπροσωπεί?φαντάζομαι αν βγεί πρώτος θα νιώσεις ένα δέος ή μια περηφάνια που είσαι ελληνίδα ε?:D..ακούγεται λίγο αστείο , αλλά είναι τραγικό..πραγματικά αναρωτιέμαι τι μπορεί να προσφέρει ή να αναδείξει μια χώρα που τρέχει πίσω από τα βρακιά της παπαρίζου και του ρουβά.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω γτ χρησιμοποιείς τον πληθυντικό αριθμό...:hmm:
εσύ αγαπητή μου , τι θα κερδίσεις αν ο παπάρας έλληνας που θα πάει στη γιουροβίζιον βγεί πρώτος ?ή μήπως σε εκπροσωπεί?φαντάζομαι αν βγεί πρώτος θα νιώσεις ένα δέος ή μια περηφάνια που είσαι ελληνίδα ε?:D..ακούγεται λίγο αστείο , αλλά είναι τραγικό..πραγματικά αναρωτιέμαι τι μπορεί να προσφέρει ή να αναδείξει μια χώρα που τρέχει πίσω από τα βρακιά της παπαρίζου και του ρουβά.....:hmm:
Έτσι μ βγήκε και χρησιμοποίησα πληθυντικό αριθμό.. Μη με φάτε κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σύ αγαπητή μου , τι θα κερδίσεις αν ο παπάρας έλληνας που θα πάει στη γιουροβίζιον βγεί πρώτος ?
μια διοργανωση στην Αθηνα επηρεαζει πολλους ανθρωπους..
τι σε επηρεαζει εσενα προσωπικα πχ οι ολυμπιακοι το 2004?

χαιρομαστε,,χωρις εμμονες και πατριωτικες βλακειες..

μην ειμαστε ξινοι,,απο το ενα ακρο στο αλλο..

ενας πολιτιστικος πανευρωπαικος διαγωνισμος τραγουδιου ειναι.Ο μόνος...ας τον χαρουμε,,ας μαθουμε ξενα τραγουδια και γλωσσες..
και ας μην γκρινιαζουμε συνεχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
μια διοργανωση στην Αθηνα επηρεαζει πολλους ανθρωπους..
τι σε επηρεαζει εσενα προσωπικα πχ οι ολυμπιακοι το 2004?

χαιρομαστε,,χωρις εμμονες και πατριωτικες βλακειες..

μην ειμαστε ξινοι,,απο το ενα ακρο στο αλλο..

ενας πολιτιστικος πανευρωπαικος διαγωνισμος τραγουδιου ειναι.Ο μόνος...ας τον χαρουμε,,ας μαθουμε ξενα τραγουδια και γλωσσες..
και ας μην γκρινιαζουμε συνεχεια..

οκ.αλλά εγώ δεν έχω καμία διάθεση να πληρώνω τις πανευρωπαϊκές ηλιθιότητες ...για αυτό φορολογούμαι?για να τραγουδάει η παπαρίζου my number one ?και μετά να χαίρομαι ,"τι καλά βγήκαμε πρώτοι :P,τι καλά που η παπαρίζου οικονομάει" ...η ελλάδα δεν έχει κανένα απολύτως όφελος . "και μην ακούσω την ηλιθιότητα"διαφημίζεται η χώρα"...πραγματικά δε νομίζω να έρθει κανένας να κάνει τουρισμό στην ελλάδα γιατί κέρδισε στη γιουροβίζιον , και που να το σκεφτεί δλδ , μόλις δει τα ταξιδιωτικά προσπέκτους και συγκρίνει τιμές , θα του φύγει αμέσως η όρεξη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οκ.αλλά εγώ δεν έχω καμία διάθεση να πληρώνω τις πανευρωπαϊκές ηλιθιότητες ...για αυτό φορολογούμαι?
πληρωνεις πολυ περισσοτερα για τους αχρησοτυς βο(υ)λευτες,,και το σαπιο δημοσιο..

μια οικονομικη καλοφτιαγμενη οργανωση eurovision,χωρις υπερβολες,μια χαρα ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top