Πόσο μας αρέσουν τα αυτοκίνητα;

PROFESSORE

Νεοφερμένος

Ο PROFESSORE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Όχι 3000 στροφές είναι πολύ κάτω απ τον κόφτη (απ το όριο) σε όλα τα αμάξια. (Στο δικό μου το όριο είναι στις 7200)

Στο στροφόμετρο να έχεις 3000 στροφές

Ο δίσκος είναι από τα "αναλώσιμα" του αυτοκινήτου. Δηλαδή "φαγώνεται" σιγά σιγά μέχρι που κάποια στιγμή θα πατάς το γκάζι, θα ανεβάζει στροφές ο κινητήρας αλλά δεν θα πηγαίνει το αμάξι.

Δεν θα το καταστρέψεις το αυτοκίνητο, όλοι οι νέοι οδηγοί που δεν ξέρουν να πατινάρουν τέλεια, καταστρέφουν δίσκο πολύ πιο σύντομα από τον εκτιμώμενο χρόνο ζωής του. Αλλά θεωρείται αναλώσιμο, οπότε μην ανησυχείς.
Κατι παλιότερα ντιζελ δεν πανε πολυ πιο μακρια απο 3000:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadMax S

Νεοφερμένος

Ο Mιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά μια απορία... τον τελευταίο καιρό συζητείται εντόνως το θέμα περί downsizing των κινητήρων από τις ευρωπαικές - κυρίως - αυτοκινητοβιομηχανίες, ή έστω από τις αυτοκινητοβιομηχανίες που εργαστηριοποιούνται στην ευρώπη...ποιά η γνώμη σας?
-Μήπως τα "ζορισμένα" και με εξασθενισμένα τοιχώματα μοτέρ είναι αμφιβόλου ποιότητας και αξιοπιστίας είναι μία πρόχειρη λύση κάποιων εταιριών για την οικονομική κρίση ή είναι ένας χορός που τώρα ξαφνικά όλοι μπήκαν και "χορεύουν" ?
-----------------------------------------
Κατι παλιότερα ντιζελ δεν πανε πολυ πιο μακρια απο 3000:iagree:

Σχεδόν όλα τα ντίζελ μέχρι το 2000. Μετά η τεχνολογία κάπως προχώρησε και τα ντίζελ στις ευρείας κατανάλωσης κατηγορίες ( 1,6D - 1.8D - 2.0D - 2.2D ) ρίχνουν σχεδόν στα ίσα σε επιδόσεις τους βενζινοκινητήρες. Βέβαια δεν αναφέρω καθόλου το θέμα κατανάλωση που ένας τυπικός 2λιτρος κινητήρας, στα 200 χ.α.ω. έχει κατανάλωση εώς και 6,2 λίτρα στα 100 χλμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ge0rgak0s

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μην ακουω για αμα3ια....αν και μου εχουν τυχει πολλα μεσα σε αυτα(ατυχιματα) ειμαι τρελοσ!!!!!!!!!!!!!!!!! εχω βοηθησει στην βελτιωση 3ων απο γνωστους.....επισκευπτομαι οσους αγωνες- εκθεσεις προλαβαινω!!!!

γουσταρω τρελα φτιαγμενα αμαξια και μελλοντικα θελω να ασχολιδω με αγωνες κτλ

το ονειρο μου ειναι to evo x βελτιωμενο στα 600αλογακια
αν ολα πανε καλα απο οικονομικα ελπιζω να το εχω.. αυτα απομενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinko13

Νεοφερμένος

Ο zinko13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι και εγω φιλος...Και το αγαπημενο μ αυτοκινητο το οποιο σκοπευω ν τ αγορασω οτν μπορεσω ειναι το Mitsubishi Evolution IX MR..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Μάλλον θα το αγοράσει ο πατέρας σου ε;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top