Όταν ο πρώην ενοχλεί

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας. Είμαι με μία κοπέλα και ενώ έχει καιρό που χώρισε, ο πρώην της εξακολουθεί να την ενοχλεί χωρίς εκείνη να θέλει να διαπραγματευτεί οτιδήποτε μαζί του. Η θέση μου είναι δύσκολη και δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω; Τι προτείνετε; Έχετε βρεθεί σε ανάλογη θέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πές της να τον μπλοκάρει από παντού και τέλος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Πές της να τον μπλοκάρει από παντού και τέλος. :P


Μακάρι να ήταν εύκολο αλλά θα δώσει δικαιώματα όπως λέει. Εκτός αυτού, είναι σχετικά επικίνδυνη η κατάσταση και πιστεύει πως κάτι τέτοιο θα την κάνει χειρότερη. Δεν έχει και άδικο, αν σκεφτείς πόσα μπορεί να κάνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μακάρι να ήταν εύκολο αλλά θα δώσει δικαιώματα όπως λέει. Εκτός αυτού, είναι σχετικά επικίνδυνη η κατάσταση και πιστεύει πως κάτι τέτοιο θα την κάνει χειρότερη. Δεν έχει και άδικο, αν σκεφτείς πόσα μπορεί να κάνει...

Τι δικαιώματα; Αν την ενοχλεί υπάρχει η αστυνομία και ο νόμος, αν ο τύπος είναι gangster δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τι δικαιώματα; Αν την ενοχλεί υπάρχει η αστυνομία και ο νόμος, αν ο τύπος είναι gangster δηλαδή.


:D όχι γκάνγκστερ δεν νομίζω ότι είναι. Πάντως γενικά ρωτάω πως θα αντιδρούσε κάποιος από τα μέλη, και γενικά να μου πείτε, γνώμες για το τι μπορώ να κάνω εγώ. Και μερικές φορές δεν μπορεί να σώσει η αστυνομία μία κατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας. Είμαι με μία κοπέλα και ενώ έχει καιρό που χώρισε, ο πρώην της εξακολουθεί να την ενοχλεί χωρίς εκείνη να θέλει να διαπραγματευτεί οτιδήποτε μαζί του. Η θέση μου είναι δύσκολη και δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω; Τι προτείνετε; Έχετε βρεθεί σε ανάλογη θέση;
Αρχικά ίσως να του μιλήσεις και εσύ ο ίδιος να δεις τι πρόβλημα υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας. Είμαι με μία κοπέλα και ενώ έχει καιρό που χώρισε, ο πρώην της εξακολουθεί να την ενοχλεί χωρίς εκείνη να θέλει να διαπραγματευτεί οτιδήποτε μαζί του. Η θέση μου είναι δύσκολη και δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω; Τι προτείνετε; Έχετε βρεθεί σε ανάλογη θέση;
https://www.e-steki.gr/showpost.php?p=4431986&postcount=541

Είναι η ίδια τύπισσα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα να μην κανεις τπτ. Αν όπως φαίνεται αυτή δεν θέλει παρτίδες μαζί του τότε ησύχασε.
Και φυσικά το να της πεις να τον μπλοκάρει δεν είναι λύση ε. Αφενως αν γούσταρε ακόμη κι από παντού να τον έχει διαγράψει να είσαι σίγουρος πως θα επικοινωνούσαν και αφετέρου αν θέλει να γίνει ακόμα πιο ενοχλητικός πάει και τη βρίσκει κάτω από το σπίτι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Αρχικά ίσως να του μιλήσεις και εσύ ο ίδιος να δεις τι πρόβλημα υπάρχει.


δεν νομίζω να ήταν καλή ιδέα φίλε. Για να λέω ότι υπάρχει επικινδυνότητα, μάλλον δεν θα ήταν καλή ιδέα (if you know what i mean).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εσύ γιατί είσαι με μια κοπέλα που τα είχε με έναν τέτοιο τύπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.



μια και μια σου τυχαινουν παντως..

ενυγουει υποθετω εχει γινει καποιο σκηνικο και σχετικα τραβηγμενο που την εχει οδηγησει στο να τον θεωρει επικινδυνο και να φοβαται να τον διαγραψει οποτε μαλλον θα επρεπε να το εχει ηδη πει και σε καποιον αλλον οπως συγγενεις κλπ αν οχι κατευθιαν στην αστυνομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσύ γιατί είσαι με μια κοπέλα που τα είχε με έναν τέτοιο τύπο;


Ε τώρα αυτό τι λογική έχει; Δεν μας καθορίζουν οι λάθος επιλογές μας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ε τώρα αυτό τι λογική έχει; Δεν μας καθορίζουν οι λάθος επιλογές μας. :P
Δε μας καθορίζουν αλλά μας κάνουν να πάθουμε για να μάθουμε. Ο Darknight προσπαθεί να σκεφτεί πώς θα βοηθήσει την κοπέλα αυτή. Εγώ προσπαθώ να δω πώς θα βοηθήσω τον Darknight. Σκέφτομαι σαν να είμαι η μαμά του ή η αδελφή του. Αν ήμουν, αυτό θα τού έλεγα. "Γιατί πήγες και έμπλεξες με μία που είναι μπλεγμένη με κάποιον επικίνδυνο τύπο; Χάθηκαν οι κοπέλες;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Σίγουρα οι κοπέλες δεν χάθηκαν αλλά είναι κρίμα να αφήσω κάτι που μου αρέσει επειδή ένας τυπάς από το παρελθόν θέλει να χαλάσει το μέλλον της. Δεν παραιτούμαι. Αν και μπορεί να φάω ξύλο :hehe:. Δεν μπορεί να έχει δεσμευμένο έναν άνθρωπο χωρίς εκείνη να το θέλει. Και αν είμαι εγώ αυτός που πρέπει να την πληρώσει... κάποια πράγματα θέλουν θυσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλημέρα.Ούτε εγω σου προτείνω να εμπλακείς.Τι πάει να πει τον φοβάται;τι λόγους έχει;την έχει απειλήσει/χτυπήσει;αν φοβάται και δεν μπορεί να το διαχειριστεί η ίδια να το πεί στους δικούς της να βοηθήσουν. Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να του πεί ευθέως έχουμε τελειώσει και γίνεσαι ενοχλητικός ,καθένας την ζωή του και να τον διαγράψει απο παντού.Τι θα της κάνει δηλαδή; θα κρατάει την ανάσα του μέχρι να σκάσει;
Είχα αντίστοιχή εμπειρία με απειλές του είπα να πάει να πνιγεί και οτι έχω ενημερώσει, αν μου συμβεί οτιδήποτε ο πρώτος που θα μαζέψουν θα είναι αυτός!Του έφυγε η μαγκιά.
Πάντως το βρίσκω ωραίο που θέλεις να την βοηθήσεις,όμως θα πρέπει η ίδια να πάρει θάρρος και να μάθει να χειρίζεται τις υποθέσεις της γιατί δεν θα έχει πάντα και παντού κάποιον άντρα να την προστατεύει.
Εσύ είσαι σίγουρος οτι δεν τον θέλει ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Σίγουρα οι κοπέλες δεν χάθηκαν αλλά είναι κρίμα να αφήσω κάτι που μου αρέσει επειδή ένας τυπάς από το παρελθόν θέλει να χαλάσει το μέλλον της. Δεν παραιτούμαι. Αν και μπορεί να φάω ξύλο :hehe:. Δεν μπορεί να έχει δεσμευμένο έναν άνθρωπο χωρίς εκείνη να το θέλει. Και αν είμαι εγώ αυτός που πρέπει να την πληρώσει... κάποια πράγματα θέλουν θυσίες.
Όχι δεν είναι έτσι. Μια σχέση μεν θέλει συμβιβασμούς αλλά σίγουρα θυσίες δε θέλει. Τα βλέπεις πολύ επιπόλαια τα πράγματα και μού κάνει εντύπωση γιατί φαίνεσαι σοβαρό παιδί. Δε σε όρισε κανείς σούπερμαν που θα σώσεις την κοινωνία από τους κακούς. Αν αντί για ξύλο όπως λες ο τυπάς σού χώσει κάνα μαχαίρι στο μάτι πχ και μείνεις τυφλός για μια ζωή; Αν σού δώσει μία στη σπονδυλική στήλη και μείνεις ανάπηρος για μια ζωή; Είπαμε να είστε νέοι, να βράζει το αίμα σας, αλλά το ζειν επικινδύνως για μια κοπέλα δεν το αντιλαμβάνομαι. Και άλλες κοπέλες θα σού αρέσουν, μην το παίρνεις τόσο προσωπικά. Ας λύσει μόνη της το πρόβλημά της και όταν το λύσει ας έρθει να σε βρει. Εγώ σού μιλάω ως μεγάλη αδελφή σου που σε νοιάζεται τώρα έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλημέρα.Ούτε εγω σου προτείνω να εμπλακείς.Τι πάει να πει τον φοβάται;τι λόγους έχει;την έχει απειλήσει/χτυπήσει;αν φοβάται και δεν μπορεί να το διαχειριστεί η ίδια να το πεί στους δικούς της να βοηθήσουν. Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να του πεί ευθέως έχουμε τελειώσει και γίνεσαι ενοχλητικός ,καθένας την ζωή του και να τον διαγράψει απο παντού.Τι θα της κάνει δηλαδή; θα κρατάει την ανάσα του μέχρι να σκάσει;
Είχα αντίστοιχή εμπειρία με απειλές του είπα να πάει να πνιγεί και οτι έχω ενημερώσει, αν μου συμβεί οτιδήποτε ο πρώτος που θα μαζέψουν θα είναι αυτός!Του έφυγε η μαγκιά.
Εσύ είσαι σίγουρος οτι δεν τον θέλει ακόμα;


Είμαι σίγουρος. Εκείνη δεν του μιλάει, εκείνος στέλνει μηνύματα ''απειλητικά'' και υποτιμητικά. Το θέμα είναι να αποτρέψουμε το κακό να συμβεί.

Όχι δεν είναι έτσι. Μια σχέση μεν θέλει συμβιβασμούς αλλά σίγουρα θυσίες δε θέλει. Τα βλέπεις πολύ επιπόλαια τα πράγματα και μού κάνει εντύπωση γιατί φαίνεσαι σοβαρό παιδί. Δε σε όρισε κανείς σούπερμαν που θα σώσεις την κοινωνία από τους κακούς. Αν αντί για ξύλο όπως λες ο τυπάς σού χώσει κάνα μαχαίρι στο μάτι πχ και μείνεις τυφλός για μια ζωή; Αν σού δώσει μία στη σπονδυλική στήλη και μείνεις ανάπηρος για μια ζωή; Είπαμε να είστε νέοι, να βράζει το αίμα σας, αλλά το ζειν επικινδύνως για μια κοπέλα δεν το αντιλαμβάνομαι. Και άλλες κοπέλες θα σού αρέσουν, μην το παίρνεις τόσο προσωπικά. Ας λύσει μόνη της το πρόβλημά της και όταν το λύσει ας έρθει να σε βρει. Εγώ σού μιλάω ως μεγάλη αδελφή σου που σε νοιάζεται τώρα έτσι;


Himela, καταλαβαίνω τι λές. Μην το πάρεις εντελώς στα σοβαρά, εννοείται πως κοιτάζω την υγεία μου και το να είμαι εγώ καλά. Αλλά όταν θέλω κάτι θα παλέψω γι' αυτό. Δεν εννοώ να πλακωθώ στο ξύλο, αλλά εννοώ ότι θα μείνω δίπλα της όσο ξέρω ότι με θέλει και την θέλω. Δεν με επηρεάζουν τα ''απειλητικά και υποτιμητικά'' μηνύματά του. Στην τελική μπορεί να είναι σκυλί που γαβγίζει και δεν δαγκώνει. Απλά είναι δύσκολη η θέση μου και ήθελα να ακούσω τις προτάσεις σας. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος. Εκείνη δεν του μιλάει, εκείνος στέλνει μηνύματα ''απειλητικά'' και υποτιμητικά. Το θέμα είναι να αποτρέψουμε το κακό να συμβεί.


Μάλιστα και τι ακριβώς θέλει;με τι την απειλεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπέρες ...

@Darknight19

Εγώ αρχικά θέλω να θέσω ένα ερώτημα, αυτή η κοπέλα που είστε τώρα μαζί, σου έχει εξηγήσει τον λόγο που φοβάται ότι ο πρώην της, μπορεί να πραγματοποιήσει τις απειλές του, και δεν είναι απλά μέσο εκφοβισμού ώστε να επιτύχει αυτό που θέλει; Το περιεχόμενο αυτών των απειλών ποιο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top