Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,667 μηνύματα σε 78,988 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 593 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Διώξεις κατά των Ελλήνων της Σοβιετικής Ένωσης

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 18:56, 22-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από MAVROLIAS
Ζήτω η αμερικανολάτρης ΨΩΡΟΚΩΣΤΑΙΝΑ!!!
η ιστορική σου ανάλυση παίρνει βραβείο αντικειμενικότητας! να θεωρείς την ανατίναξη της γεφυρας του Γοργοποτάμου πιο σημαντική απο την απόβαση στην βόρειο Αφρική και την επιχείρηση πυρσός
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%95%...83%CF%8C%CF%82

ευτυχώς οι αμερικανοί έκαναν και την τανια enemy at the gates και υπάρχει κατι να βλέπετε και εσεις οι σοβιετολαγνοι!

Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mittenwald

Διάσημο Μέλος

Ο Mittenwald αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 54 ετών , επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 807 μηνύματα.

O Mittenwald Merlinus Sum Qui Me Tangit Turbat Mundum έγραψε: στις 19:29, 22-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από gaspar
ευτυχώς οι αμερικανοί έκαναν και την τανια enemy at the gates και υπάρχει κατι να βλέπετε και εσεις οι σοβιετολαγνοι!
Αγαπητέ,
η παραπάνω ταινία θεωρείται αντικομμουνιστική απο τους περισσότερους του Περισσού.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,686 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε: στις 21:40, 22-02-13:

Οι αμερικάνοι τον Δεκέμβρη του 1941 ουσιαστικά κήρυξαν τον πόλεμο εναντίον της Ιαπωνίας που τους λιάνισε στο Περλ Χάρμπορ!
Την κήρυξη του πολέμου από τις ΗΠΑ κατά του άξονα τη βλέπεις μόνο εναντίον της Ιαπωνίας

Αντίθετα με ότι λες το βιοτικό επίπεδο είχε φτάσει σε πολύ υψηλά επίπεδα και κανείς δε φαινόταν διατεθειμένος να διακινδυνεύσει σε μια νέα περιπέτεια μετά τον Α’παγκόσμιο πόλεμο γι’αυτό και η επίθεση των Ιαπώνων αφού βέβαια είχαν συμμαχήσει με τον άξονα ήταν σαν μάνα εξ’ουρανού για του ευρωπαίους.

Βαφτίζεις βόλτα στην β.αφρική την κατάληψή της από τους συμμάχους!

Θεωρείς σίγουρη την συνθηκολόγηση των Ιταλών όπως και των Ιαπώνων γιατί έτσι σε συμφέρει, η ιστορία έδειξε όμως πως αν δεν γινόταν η απόβαση στη σικελία και μετέπειτα στην ιταλία όπως και οι ρίψεις των ατομικών βομβών καμία από αυτές τις αποφάσεις δεν θα είχαν παρθεί μιας και είναι μεταγενέστερες των πράξεων.

Βγήκε ολόκληρο κράτος και παραδέχθηκε την ενοχή του για την σφαγή στο κατύν,
με έγγραφα ντοκουμέντα και δεν το έχει πάρει πίσω αν και έχουν αλλάξει τόσες κυβερνήσεις, αλλά κάποιοι…το αμφισβητούν ...ακόμη!

Όσο για το τελευταίο σχόλιό σου, το που οδήγησαν οι ιμπεριαλιστές την ανθρωπότητα, κάπου καλύτερα απ’όπου την είχαν οδηγήσει μέχρι πρότινος οι σοσιαλιστές. (όπως συμπεραίνω από τους λαούς των πρώην ανατολικών χωρών
Όπου το ΚΚΕ έχει την απήχηση της..Δημ.Αρ.)
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 01:35. Αιτία: προσθήκη spoiler
Παράθεση

olga_serb

Δραστήριο Μέλος

H olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H olga_serb έγραψε: στις 01:22, 23-02-13:

Οι αμερικάνοι τον Δεκέμβρη του 1941 ουσιαστικά κήρυξαν τον πόλεμο εναντίον της Ιαπωνίας που τους λιάνισε στο Περλ Χάρμπορ!
Δεν έχω λόγια να προσθέσω! Συμφωνώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 23-02-13 στις 01:35. Αιτία: προσθήκη spoiler
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια