Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,969 μέλη και 2,478,514 μηνύματα σε 78,941 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 300 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 13:53, 21-12-13:

Ενας απο τους χρηστες πρεπει να εχει premium, αλλα προσφατα ειχε καποιες προσφορες το skype για ενα διαστημα οποτε μπορει να επεσες στην περιπτωση
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 15:30, 21-12-13:

Δεν έχω διαβάσει καθόλου το τόπικ γι' αυτό και η ερώτηση μπορεί να έχει απαντηθεί ήδη: στέλνω μία πρόταση σε κάποιον όταν είμαι online ενώ εκείνος όχι. Την πρόταση θα την λάβει μόνο όταν θα είμαστε και οι 2 online. Δηλαδή αν μπει αυτός μετά από κανά 2ωρο κι εγώ δεν είμαι μέσα, την πρόταση δε θα την έχει λάβει. Διορθώνεται αυτό το πράγμα;
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 15:48, 21-12-13:

νομιζω πως πρεπει να ειναι και οι ον. Ειναι θεμα του skype απο οσο το εχω ψαξει
Παράθεση

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

H Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,470 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 15:51, 21-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Δεν έχω διαβάσει καθόλου το τόπικ γι' αυτό και η ερώτηση μπορεί να έχει απαντηθεί ήδη: στέλνω μία πρόταση σε κάποιον όταν είμαι online ενώ εκείνος όχι. Την πρόταση θα την λάβει μόνο όταν θα είμαστε και οι 2 online. Δηλαδή αν μπει αυτός μετά από κανά 2ωρο κι εγώ δεν είμαι μέσα, την πρόταση δε θα την έχει λάβει. Διορθώνεται αυτό το πράγμα;
To 'χω ψάξει, δεν γίνεται. Μόνο αν είσαι ονλάιν και είναι και ο άλλος πηγαινοέρχονται (ακόμα και αν είστε αόρατοι και οι 2, έρχονται τα μηνύματα).
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 16:03, 21-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
To 'χω ψάξει, δεν γίνεται. Μόνο αν είσαι ονλάιν και είναι και ο άλλος πηγαινοέρχονται (ακόμα και αν είστε αόρατοι και οι 2, έρχονται τα μηνύματα).
Κουλό μιας κι αυτό γινόταν με το MSN... :/
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 16:10, 21-12-13:

Όπως σου είπαν και τα παιδιά αν δεν είναι και οι 2 μέσα δεν γίνεται να λάβει το μήνυμα ο άλλος.
Επίσης όταν κάποιος δεν λαμβάνει το μήνυμα που του στέλνεις (και αυτό σημαίνει ότι είναι αποσυνδεδεμένος) δίπλα στην πρόταση γυρίζει ένα κυκλάκι. Όταν μπει αυτό θα εξαφανιστεί (το κυκλάκι) και θα λάβει το μήνυμα σου ο άλλος.
Δυστυχώς αυτό δεν διορθώνεται, έτσι είναι το skype.
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 16:53, 21-12-13:

Κουλό μιας κι αυτό γινόταν με το MSN... :/
Εσύ ακόμη δεν κατάλαβες ότι το msn ήταν το πιο ανώτερο IM Messenger που υπήρχε;
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 15:43, 22-12-13:

Skype Premium δωρεαν για ενα ολοκληρο χρονο.

ΥΓ. Καποια στιγμη θα γινει μονιμα δωρεαν οταν η Google προσφερει τα ιδια με το Hangouts δωρεαν
Παράθεση

dodosr21

Νεοφερμένος

Ο dodosr21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O dodosr21 έγραψε: στις 09:54, 26-12-13:

Εγω νομιζα πως οταν ο ενας δεν ειναι ονλαιν παιρνει το μηνυμα μετα που θα ειναι ξανα μεσα
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 10:38, 26-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από dodosr21
Εγω νομιζα πως οταν ο ενας δεν ειναι ονλαιν παιρνει το μηνυμα μετα που θα ειναι ξανα μεσα
Αν δεν είναι και οι 2 μέσα, δυστυχώς, αυτό που λες δεν γίνεται.
Πρέπει τουλάχιστον να είναι και οι 2 ή ο ένας αόρατος και όχι αποσυνδεδεμένος για να το δει.
Παράθεση

dodosr21

Νεοφερμένος

Ο dodosr21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O dodosr21 έγραψε: στις 10:42, 26-12-13:

Τι να πω ετσι νομιζα. Τα χουνε κανει και αυτα...το μσν που ηταν πιο απλο και καλυτερο παει
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 10:48, 26-12-13:

Εγώ προτιμώ το skype από το msn πάντως.
2
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 10:53, 26-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Έχει καλύτερα smileys.
1
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,721 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 11:01, 26-12-13:

Ξέρεις εσύ, ξέρεις...
1
Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,563 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε: στις 12:08, 26-12-13:

το msn αν θυμαμαι καλα δεν ειχε υπηρεσιες που εχει το skype, οπως η vdeo κληση. Επομενως ειναι λιγ ατοπο να συγκρινουμε αυτα τα δυο, αν προσφερανε τι ιδιες υπηρεσιες τοτε θα συμφωνουσα οτι το msn ηταν πιο "καλο" σε αυτο το κομματι.
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 12:12, 26-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
το msn αν θυμαμαι καλα δεν ειχε υπηρεσιες που εχει το skype, οπως η vdeo κληση. Επομενως ειναι λιγ ατοπο να συγκρινουμε αυτα τα δυο, αν προσφερανε τι ιδιες υπηρεσιες τοτε θα συμφωνουσα οτι το msn ηταν πιο "καλο" σε αυτο το κομματι.
Είχε βιντεοκλήση, αν θυμάμαι καλά. Αλλά προσωπικά, όσες φορές είχα κάνει υπήρχε πρόβλημα. Ήταν άθλιας ποιότητας, η εικόνα και ο ήχος και δεν αντεχόταν.
Είχαν αρκετές ομοιότητες, αλλά σύγκριση καμία.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

O DarthFederer έγραψε: στις 13:28, 26-12-13:

Βασικα o Windows Live Messenger εχει ενσωματωθει στο Skype πλεον. Μετριο μου φαινεται το Skype και για αυτο και το ανοιγω σπανια. Παλια που ηταν η μοναδικη σοβαρη βιντεοκλησης το ανοιγα πιο συχνα, αλλα πλεον Google knows better
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 15:52, 28-12-13:

Καλά ντιπ χαζές είστε;

Υπήρχε κάτι καλύτερο από τα custom emoticons του msn;
Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Όλα τα είχε Και μάλιστα one step further Είχε video-κλήσεις, ηχητικές κλήσεις, αποστολή ήχου 15 δευτερολέπτων, αν πατούσες F2, αποστολή αρχείων, κοινή χρήση φωτογραφιών, custom emoticons, κινούμενες εικόνες "προφίλ", οι οποίες αν ήθελες άλλαζαν με κάθε emoticon που έστελνες, κλπ κλπ.

Γενικά το msn ήταν η αρτιότερη υπηρεσία IM. Χαίρομαι ιδιαίτερα που συνεχίζω να το χρησιμοποιώ ακόμη8)
Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Είχε βιντεοκλήση, αν θυμάμαι καλά. Αλλά προσωπικά, όσες φορές είχα κάνει υπήρχε πρόβλημα. Ήταν άθλιας ποιότητας, η εικόνα και ο ήχος και δεν αντεχόταν.
Είχαν αρκετές ομοιότητες, αλλά σύγκριση καμία.
ΤΙ ΛΕΣ;

Οι βιντεοκλήσεις ήταν υπέροχες Το skype ούτε καν αναγνώριζε την παλιά μου webcam

Και το κυριότερο:
ΤΟ MSN ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ 100.000+ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ 10.000-15.000.

Μην ξανακούσω κάποιον να λέει για τη βλακεία το skype ότι είναι ελαφρύ πρόγραμμα, όταν τρέχει...
1
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 19:48, 29-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Καλά ντιπ χαζές είστε;

Όλα τα είχε Και μάλιστα one step further Είχε video-κλήσεις, ηχητικές κλήσεις, αποστολή ήχου 15 δευτερολέπτων, αν πατούσες F2, αποστολή αρχείων, κοινή χρήση φωτογραφιών, custom emoticons, κινούμενες εικόνες "προφίλ", οι οποίες αν ήθελες άλλαζαν με κάθε emoticon που έστελνες, κλπ κλπ.

Γενικά το msn ήταν η αρτιότερη υπηρεσία IM. Χαίρομαι ιδιαίτερα που συνεχίζω να το χρησιμοποιώ ακόμη8)

ΤΙ ΛΕΣ;

Οι βιντεοκλήσεις ήταν υπέροχες Το skype ούτε καν αναγνώριζε την παλιά μου webcam

Και το κυριότερο:
ΤΟ MSN ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ 100.000+ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΟΥΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ, ΑΛΛΑ 10.000-15.000.

Μην ξανακούσω κάποιον να λέει για τη βλακεία το skype ότι είναι ελαφρύ πρόγραμμα, όταν τρέχει...
Μήπως έχεις τίποτα ποσοστά στο msn; Μην στο θίξουμε το msn,αμέσως βγάζεις αγκάθια!
Παράθεση

Nefeli Graf

Επιφανές Μέλος

H Nefeli Graf έγραψε: στις 19:57, 29-12-13:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Καλά ντιπ χαζές είστε;

Ναι εκτός από τα επιπλέον που έβγαζε το μσν σε ειδικές περιπτώσεις(Χριστούγεννα και έτσι..) ή κάποια επιπλέον και όχι τα συνηθισμένα, όλα τα άλλα ήταν απλά άθλια!

Σιγά τα αυγά ρε.

Υπάρχει ακόμα;

ΤΙ ΛΕΣ;

Χάλια ήταν. Την ίδια περίοδο έκανα βιντεοκλήσεις και στο Skype και στο MSN. Στο msn πάνω από 1 λεπτό δεν αντεχόταν η κλήση και η εικόνα πάγωνε και ο ήχος είχε πρόβλημα, ενώ στο Skype όλα ήταν τέλεια.

Μια χαρά είναι τους τελευταίους μήνες μην το γρουσουζεύεις παιδί μου!

Μήπως έχεις τίποτα ποσοστά στο msn; Μην στο θίξουμε το msn,αμέσως βγάζεις αγκάθια!
Πες τα ρε, πες τα!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Απορίες σχετικά με το Skype - Από panagiotis_stav
      Το θέμα έχει λάβει 23 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εξωσχολικές Δραστηριότητες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-02-13 στις 20:12.
    • [Android] Skype - Από KingFox
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-12 στις 13:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα