Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,001 μέλη και 2,479,957 μηνύματα σε 79,002 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 236 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Eξωσωματικές εμπειρίες, αστρικές προβολές κτλ.

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,757 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 09:04, 30-03-16:

Θυμαμαι πριν καμια 10αρια χρονια, οταν ακομα εμπαινα συχνα και εβρισκα μεγαλη χαρα στο να τσακωνομαι με ημιμαθεις και ανοητους στο νεαρο τοτε στεκι, καπου ειχε αναφερθει η αστρικη προβολη, η τελωσπαντων οι μεταθανατιες εμπειριες κατα τις οποιες το ατομο βγαινει απο το σωμα του και κοιταει απο ψηλα τι γινεται κτλ.

Φυσικα τοτε τσακωνομουν με καποιους που ουτε καν θυμαμαι τα ονοματα τους (ενα θεσαλλονικιο που προσπαθησε να γινει και καποιου ειδους δημοτικος συμβουλος κατι τετοιο) αλλα ειχε αναφερθει οτι γινεται μια μελετη σε νοσοκομεια για τις μεταθενατιες εμπειριες.

Ενας τυπος ονοματι Sam Parnia εβαλε εικονες στις κορυφες ραφιων, που θα εβλεπαν υποτιθεται οι ανθρωποι με μεταθανατιες εμπειριες και θα επιβεβαιωναν το φαινομενο. Τοτε η μελετη ηταν ακομα εν εξελιξη.

Εκδοθηκε το 2014, λεγεται AWARE study.

Τα αποτελεσματα ηταν οτι απο τους 2060 ανθρωπους μεσα στα σχετικα δωματια των νοσοκομειων που δηλωσαν οτι ειχαν εξωσωματικη εμπειρια *ουτε ενας* δεν περιεγραψε τα σχετικα συμβολα.

Η μελετη φυσικα οσο και αναποφευκτα καταληγει οτι:

Οι περιθανατιες εμπειρες ειναι πιο πολυπλοκα φαινομενα απο οσο νομιζουμε χρειαζεται περισοτερη ερευνα.

Φυσικα η μελετη ειναι γεματη υπεκφυγες και η υποθεση με τα συμβολα χαρακτηριζεται σαν προβλημα συλογης δεδομενων και οχι απουσια εξοσωματικης εμπειριας.

κατακλειδα: οι ανθρωποι ειναι τελειως ηλιθιοι.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,681 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 11:06, 30-03-16:

Θρησκείες, αστρολογία, πολιτικά κόμματα, ποδοσφαιρικές ομάδες, φανατισμός, βία, πόλεμοι, ναρκωτικά, εγκληματικότητα, παχυσαρκία, ποτό και οδήγηση....

Δεν νομίζω πως χρειάζεται μελέτη στις εξωσωματικές εμπειρίες για να καταλήξουμε στο ότι οι άνθρωποι είναι τελείως ηλίθιοι.
2
Παράθεση

me.

Δραστήριο Μέλος

Ο me. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 293 μηνύματα.

O me. έγραψε: στις 19:25, 30-03-16:

Πάντως, εξωσωματικές εμπειρίες έχουν ουκ ολίγοι βιώσει κατά τη διάρκεια της ερωτικής επαφής και του οργασμού.
Για να προσεγγίσουν δε την εξωσωματική εμπειρία μέσω της σωματικής, επιδεικνύουν...ζωηρό ενδιαφέρον.
Όντες αμφότεροι αφοσιωμένοι εις την έρευνα της αληθείας, την αναζητούν κατ ιδίαν κι ανελλιπώς.
Κοντολογίς, έχουνε ξεσκιστεί στο ψάξιμο.
Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε: στις 22:16, 02-04-16:

Προτείνω να μην συμψηφίζουμε την άγνοια με την ηλιθιότητα...Εξάλλου, ποιος είμαι του λόγου μου, ώστε να πω " ...οι άνθρωποι είναι τελείως ηλίθιοι...; Κάποιος "μη άνθρωπος" ή μήπως κάποιος εκτός του κανόνα, κάποιος δλδ εξαιρετικός;
Παράθεση

Giannoutas

Περιβόητο Μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,251 μηνύματα.

O Giannoutas Άρης μέχρι τον παράδεισο έγραψε: στις 01:55, 23-09-18:

Ωραίο θέμα αυτό. Για δώστε λίγο πόνο. Σοβαρολογώ. Και επειδή ο starter topic δεν κάνει σωστή εισαγωγή θα την κάνω εγώ.

Πιστεύεται ότι ζούμε σε παραπάνω από τις 3 διαστάσεις που γνωρίζουμε; Είναι όντως 12 ή και παραπάνω;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια