Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,996 μέλη και 2,479,745 μηνύματα σε 78,990 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 200 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ευρωεκλογές 2019

Ποιό κόμμα θα ψηφίσετε στις Ευρωεκλογές 2019;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
Νέα Δημοκρατία
3
13,04%
ΣΥΡΙΖΑ
6
26,09%
ΚΙΝΑΛ
2
8,70%
Χρυσή Αυγή
1
4,35%
ΚΚΕ
1
4,35%
ΑΝ.ΕΛ.
0
0%
Ένωση Κεντρώων
1
4,35%
Ποτάμι
0
0%
Δημιουργία ξανά
3
13,04%
Ελληνική Λύση
0
0%
Άλλο
4
17,39%
Δεν έχω αποφασίσει ακόμα
0
0%
Άκυρο/Λευκό
2
8,70%

Volkswagen Fan (Mein Name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:44, 24-05-19:

Έφτασε η ώρα!!!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein Name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,605 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:27, 24-05-19:

Τελευταία δημοσκόπηση Mrb

ΝΔ: 29%
ΣΥΡΙΖΑ: 22.5%
ΠΑΣΟΚ: 7%
Χρυσή αυγή: 6%
ΚΚΕ: 6%
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,837 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:09, 24-05-19:

Αχ Νεοδημοκράτες μου, θα πάθετε μεγάλη νίλα την Κυριακή αν περιμένε διαφορές του 7-8 %. Έχει να πέσει γέλιο!

Διάβαζα χτες οτι θα ψηφίσουν 550.000 νέοι ψηφοφόροι. Ξέρετε ποιοι είναι αυτοί οι ψηφοφόροι; Κάποιοι φυσικά είναι αυτοί που ετοιμάζονται να φύγουν από την Ελλάδα οπότε χέστηκαν για τις εκλογές. Μια μεγάλη πλειοψηφία όμως είναι άνεργοι νέοι που μένουν με τους γονείς τους και παίρνουν το ΚΕΑ και έχουν δωρεάν ασφάλιση λόγω του Τσίπρα, οπότε φανταστείτε ποιον θα ψηφίσουν!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:44, 24-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Αχ Νεοδημοκράτες μου, θα πάθετε μεγάλη νίλα την Κυριακή αν περιμένε διαφορές του 7-8 %. Έχει να πέσει γέλιο!

Διάβαζα χτες οτι θα ψηφίσουν 550.000 νέοι ψηφοφόροι. Ξέρετε ποιοι είναι αυτοί οι ψηφοφόροι; Κάποιοι φυσικά είναι αυτοί που ετοιμάζονται να φύγουν από την Ελλάδα οπότε χέστηκαν για τις εκλογές. Μια μεγάλη πλειοψηφία όμως είναι άνεργοι νέοι που μένουν με τους γονείς τους και παίρνουν το ΚΕΑ και έχουν δωρεάν ασφάλιση λόγω του Τσίπρα, οπότε φανταστείτε ποιον θα ψηφίσουν!

Δηλαδή εσυ θα χαρείς αν βγει ο ΣΥΡΙΖΑ;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 21:50, 24-05-19:

Οι προκηρύξεις διορισμών και οι προεκλογικές σπατάλες που έγιναν σε αυτές τις εκλογές δεν έχουν γίνει ποτέ στο παρελθόν, ούτε καν στις ένδοξες επί ΠΑΣΟΚ περιοχές.

Γνωρίζω 3, 4 μακροχόνια άνεργους που ξαφνικά βρήκαν δουλειά το τελευταίο μήνα. Και ο ΣΥΡΙΖΑ να νικήσει για μένα δεν λέει κάτι καθώς μετά τις εκλογές οι δανείστες θα ζητήσουν αντίμετρα αλλά τότε θα ναι αργά. Ο λόγος που δεν παρεμβαίνουν οι δανειστές τώρα είναι για να μην τους κατηγορήσουν οτι παρεμβαίνουν ώστε να επηρεάσουν τη γνώμη του λαού σε προεκλογική περίοδο. Για μένα κακώς δεν παρεμβαίνουν καθώς στην Ελλάδα και πουθενά στον πολιτισμένο κόσμο δεν έχουμε δημοκρατία.

Θα σας τα εξηγήσει ο Σωτήρης τον Ιούνη.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:44, 24-05-19:

Τον Τσίπρα,είναι γνωστή η Ελλάδα για την βλακεία που κουβαλάει.

Δημοσκόπηση Σκαι
ΝΔ: 31%
ΣΥΡΙΖΑ: 24%
Κιναλ: 7%
Χρυσή αυγή: 6.5%
ΚΚΕ: 5.5%
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 24-05-19 στις 22:44. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,587 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 23:36, 24-05-19:

Μην βιάζεσαι, λιγες μέρες έμειναν.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:55, 24-05-19:

Τέτοια προεκλογική περίοδο γίνεται για πρώτη φορά μετά το 90. Η κυβέρνηση πάντοτε πρότεινε πιο ρεαλιστικά μέτρα και η αντιπολίτευση έταζε παροχές. Για παράδεγιμα αυτό έγινε με κυβερνήσεις Μητσοτάκη, Σημίτη, Καραμανλή, Γ. Παπανδρέου. Πρώτη φορά βλέπω κυβέρνηση να τάζει ανέφικτες παροχές ενώ είναι ήδη κυβέρνηση.

Πολύ επικίνδυνος ο ΣΥΡΙΖΑ και όποιος τον ψηφίσει θα είναι υπεύθυνος για ότι ακολουθήσει.
Παράθεση

harry akritas

Περιβόητο Μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O harry akritas έγραψε: στις 00:11, 25-05-19:

Χιμέλα τελικά θα ψηφίσεις με τα δύο χέρια το κόμμα που υποστηρίζει την κατάργηση της μονιμότητας στο δημόσιο ή το μετάνιωσες; Δεν αναφέρομαι στη Νέα Δημοκρατία.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 11,153 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 00:14, 25-05-19:

2
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε: στις 03:58, 25-05-19:

Ρεαλιστικά περιμένω η διαφορά της ΝΔ να είναι στις ~-3.5 μονάδες, max 4.

Με κάτι μικρότερο ο ΣΥΡΙΖΑ θα τα δώσει όλα μέχρι τις εθνικές ενώ με κάτι μεγαλύτερο το παιχνίδι θα έχει ήδη χαθεί και θα μπει από τώρα σε mood και ρητορική αντιπολίτευσης.

Μια μεγάλη δημοσκόπηση (απλά αντικειμενική) θα είναι αυτές οι Ευρωεκλογές.

Γενικότερα, η συγκεκριμένη προεκλογική περίοδος είναι λίγο περίεργη αν αναλογιστούμε ότι ουσιαστικά έχει ξεκινήσει από τον Αύγουστο του 15. (Οι εκλογές του Σεπτέμβρη 15 είναι σχεδόν μη γενόμενες αν σκεφτούμε ότι ήρθαν πριν από την εφαρμογή του μνημονίου.)
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:03, 25-05-19:

Αν η διαφορά είναι μικρή αύριο, τότε πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές. Οι παροχές είναι πολλές και η διαφορά έχει προοπτικές να μειωθεί και άλλο λόγω κόκκινης συσπείρωσης. Aν η διαφορά είναι μεγάλη μάλλον παμε για Οκτώβρη καθώς το παιχνίδι για το ΣΥΡΙΖΑ ήδη θα έχει χαθεί.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:05, 25-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Αν η διαφορά είναι μικρή αύριο, τότε πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές. Οι παροχές είναι πολλές και η διαφορά έχει προοπτικές να μειωθεί και άλλο λόγω κόκκινης συσπείρωσης. Aν η διαφορά είναι μεγάλη μάλλον παμε για Οκτώβρη καθώς το παιχνίδι για το ΣΥΡΙΖΑ ήδη θα έχει χαθεί.

Λογικά γύρω στις 6 μονάδες θα είναι.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 23:16, 25-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Λογικά γύρω στις 6 μονάδες θα είναι.
6 μοναδες ειναι μεγάλη διαφορά για να πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:23, 25-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
6 μοναδες ειναι μεγάλη διαφορά για να πάμε άμεσα σε εθνικές εκλογές.

Κάτω από 4 μονάδες δεν θα είναι η διαφορά.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 10:27, 26-05-19:

Παιδιά μόλις ψήφισα!Στο τμήμα που πήγα ένα μέλος της εφορευτικής μου είπε ότι δεν έχει συμμετοχή.Φανταστητε πήγα στις 10.00 και στις κάλπες ήταν 20-30 ψηφοδέλτια.Κακο αυτό για την Δημοκρατία.

Και ψηφίζω στην Α Αθήνας που υποθετικά πρέπει να έχει κόσμο.

Στην Γερμανία που ψηφίζει ο θείος μου (πρώτη φορά που ψηφίζει σε εκλογες εκεί) τα πράγματα μου είπε ότι είναι πολύ διαφορετικά.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,837 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 11:54, 26-05-19:

Στην Γερμανία που ψηφίζει ο θείος μου (πρώτη φορά που ψηφίζει σε εκλογες εκεί) τα πράγματα μου είπε ότι είναι πολύ διαφορετικά.
Ψηφίζουν κι εκεί με κάλπες ή μέσω ηλεκτρονικού συστήματος;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:02, 26-05-19:

Ψηφίζουν κι εκεί με κάλπες ή μέσω ηλεκτρονικού συστήματος;

Νομίζω υπάρχουν 3 τρόποι.
Κάλπες,ηλεκτρονικό σύστημα και επιστολική ψήφος.Αν θες τον ρωταω ποια είναι η διαφορά.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 12:14, 26-05-19:

Νομίζω υπάρχουν 3 τρόποι.
Κάλπες,ηλεκτρονικό σύστημα και επιστολική ψήφος.Αν θες τον ρωταω ποια είναι η διαφορά.
Ναι θα ήταν ενδιαφέρον γιατί για κάποιους το να πάνε να ψηφίσουν είναι και δύσκολο, μπορεί να μην έχουν μέσο, μπορεί να είναι άρρωστοι κλπ. Τζάμπα ταλαιπωρούν τον κόσμο και τις εφορευτικές επιτροπές όταν όλα πια είναι ηλεκτρονικά.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:15, 26-05-19:

Ναι θα ήταν ενδιαφέρον γιατί για κάποιους το να πάνε να ψηφίσουν είναι και δύσκολο, μπορεί να μην έχουν μέσο, μπορεί να είναι άρρωστοι κλπ. Τζάμπα ταλαιπωρούν τον κόσμο και τις εφορευτικές επιτροπές όταν όλα πια είναι ηλεκτρονικά.

Ένα 20% των Γερμανών ψηφίζουν με επιστολική ψήφο.Θα σου στείλω σε λίγο που θα μιλήσω με τον θείο μου πμ για να σου πω την διαφορά!

Ο θείος μου και η γυναίκα του ψήφισαν με επιστολική ψήφο πάντως.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Πανελλήνιες 2019 - Από Scandal
      Το θέμα έχει λάβει 1305 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-19 στις 14:41.
    • [Πανελλήνιες 2019] Θερινή προετοιμασία - Από jj!
      Το θέμα έχει λάβει 229 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-08-18 στις 16:43.
    • Αλλαγή σχολείου 2018-2019 - Από Mixalis4
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γυμνάσιο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-08-18 στις 15:15.
    • Ευρωεκλογές - Από Oralee
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-05-09 στις 15:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα