Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,953 μέλη και 2,477,920 μηνύματα σε 78,916 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 145 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προβλήματα με τα μάτια

SonGokuUI

Δραστήριο Μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 236 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 17:40, 01-04-19:

Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Zilda

Περιβόητο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 975 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 17:44, 01-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από SonGokuUI
Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ πως όταν διαβάζω ή ασχολούμαι με ηλεκτρονικά τα μάτια μου κουράζονται ή με πιάνει πονοοκεφαλος. Λέτε να πάω σε οφθαλμίατρο μήπως έχω αστιγματισμό ; αν και βλέπω καθαρά. Να πάρω γυαλιά ξεκούρασης; τι λέτε;

Να πας σε οφθαλμίατρο.
Ο οφθαλμίατρος ξέρει τι θα κάνει.
Μέτρηση μυωπίας, αστιγματισμου, βυθοσκόπηση πως τα λένε...όλο το πακέτο.

Παντως και εγώ είχα παρατηρήσει ότι όταν κάθομαι πολύ ώρα στην τηλεόραση μετά βλέπω μυγάκια. Όταν πήγα στον οφθαλμίατρο και αφού μου έκανε τις απαραίτητες εξετάσεις μου συνέστησε ξεκουραση των μάτιων ανα τακτά χρονικά διάστηματα. Τίποτα περίσσοτερο.
1
Παράθεση

Andypro

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 17:46, 01-04-19:

Είχα πάει για τον ίδιο λόγο σε οφθαλμίατρο και το απέδωσε σε κούραση.
Παράθεση

SonGokuUI

Δραστήριο Μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 236 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 17:49, 01-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Είχα πάει για τον ίδιο λόγο σε οφθαλμίατρο και το απέδωσε σε κούραση.
Σου είχε προτείνει κάποια λύση;
Παράθεση

Andypro

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Andypro έγραψε: στις 18:07, 01-04-19:

Σου είχε προτείνει κάποια λύση;
Όχι, απλώς με εξέτασε, δεν εντόπισε κάτι, χωρίς να προτείνει κάποια πρακτική λύση. Το συμπέρασμα ήταν ότι χρειάζονται διαλείμματα και ξεκούραση.
1
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,180 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:10, 01-04-19:

Χρησιμοποίησε καλές οθόνες στα ηλεκτρονικά σου.
2
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,255 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 20:21, 01-04-19:

Κάποτε λέγανε να βλέπουμε μόνο μία ώρα τηλεόραση, ενώ τώρα όλη μας η ζωή είναι μια οθόνη.
1
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,373 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 22:07, 01-04-19:

Ποσο συχνα κλεινεις τα ματια σου καθως κοιτας μια οθονη;
Παράθεση

SonGokuUI

Δραστήριο Μέλος

O SonGokuUI έγραψε: στις 00:19, 02-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
Ποσο συχνα κλεινεις τα ματια σου καθως κοιτας μια οθονη;

Δεν έχω ιδεά. Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ αχαχαχαχ
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,373 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 01:39, 02-04-19:

Δεν έχω ιδεά. Δεν το έχω σκεφτεί ποτέ αχαχαχαχ
Σκεψου το τωρα λοιπον και πες .
Παράθεση

SonGokuUI

Δραστήριο Μέλος

O SonGokuUI έγραψε: στις 14:26, 02-04-19:

Σήμερα φαινόταν θολός ο πίνακας (είχαμε βάλει προτζέκτορα) αλλά δεν είναι ότι δε φαινόταν τίποτα, νόμιζα ήταν χαμηλή ανάλυση μέχρι που δοκίμασα τα γυαλιά του διπλανού μου και φαινόταν "hd". lol
Παράθεση

Andypro

Πολύ δραστήριο μέλος

O Andypro έγραψε: στις 16:59, 02-04-19:

Σήμερα φαινόταν θολός ο πίνακας (είχαμε βάλει προτζέκτορα) αλλά δεν είναι ότι δε φαινόταν τίποτα, νόμιζα ήταν χαμηλή ανάλυση μέχρι που δοκίμασα τα γυαλιά του διπλανού μου και φαινόταν "hd". lol
Το έχεις κάψει προφανώς το θέμα...
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,324 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 18:09, 02-04-19:

Μπορεί να έχεις λίγη μυωπία και αστιγματισμό. Αν δεν πας στον οφθαλμίατρο δεν μπορείς να ξέρεις.
Παράθεση

SonGokuUI

Δραστήριο Μέλος

O SonGokuUI έγραψε: στις 18:47, 02-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Το έχεις κάψει προφανώς το θέμα...
Χχαχααχ, ψυχαναγκασμός.

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Μπορεί να έχεις λίγη μυωπία και αστιγματισμό. Αν δεν πας στον οφθαλμίατρο δεν μπορείς να ξέρεις.

Ναι, αυτό θα κάνω!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Χρώμα στα Μάτια! - Από Πύρος
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Chat and fun.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-06-14 στις 12:09.
    • Τα μάτια των ζώων - Από Myrtle
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φωτογραφία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-10-11 στις 19:20.
    • Ρίξτε μια ματιά - Από Afey
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-06-08 στις 14:37.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα