Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,283 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 206 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιός των χοίρων - Νέα πανδημία (τί έχετε να πείτε;);

garch

Περιβόητο Μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

O garch έγραψε: στις 14:23, 16-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από ξαροπ
Ναι, και ξέρουμε ότι τα chain mails λένε πάντα την αλήθεια και δεν υπερβάλλουν...

Εκτός του ότι το κείμενο είναι πολύ παλιό. Μου είχαν στείλει ένα που έλεγε σχεδόν τα ίδια τον Αύγουστο. Έχουμε Νοέμβριο!

Η γρίπη των χοίρων μπορεί όντως να είναι απάτη και whatnot, αυτό δε σημαίνει ότι πιστεύουμε ό,τι μας ξεφουρνίζει το chain mail.
Δεν είπα ότι το mail είναι εντελώς πραγματιστικό, αλλά λέει κάποιες αλήθειες, και καθένας μπορεί να ξεχωρίσει τις υπερβολές... (ο Αύγουστος δεν είναι και πολύ μακριά νομίζω...)

Τέλος πάντων, είδατε ότι παραιτήθηκε ο πρόεδρος της επιτροπής που ήταν υπεύθυνη για τη γρίπη? Είπε ότι ο ίδιος δεν πρόκειται να κάνει το εμβόλιο και άρα θα είναι ανήθικο να παρακινεί άλλους να το κάνουν. Εξήγησε πως το εμβόλιο δεν έχει ελεγχθεί για την ασφάλειά του και ενέχει κινδύνους για παρενέργειες. Αυτό σημαίνει πως ο παγκόσμιος πληθυσμός χρησιμοποιείται ως ένα μεγάλο πειραματόζωο.

Περιττό να πω ότι ο άλλος 'υπεύθυνος' που εμφανίστηκε σε δελτίο ειδήσεων μαζί του δεν έπειθε ούτε στο ελάχιστο και κολλούσε σε ανόητα ζητήματα, όπως 'δεν είναι γρίπη των χοίρων, λέγεται νέα γρίπη'...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,491 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε: στις 14:26, 16-11-09:

εχω να πω, πως εγω μαλλον ειχα γριπη τον χοιρων.
τον οκτομβριο ημουν αρρωστος 4 μερες, ενω συνηθως δεν αρρωσταινω οκτομβριο κ παντα η αρρωστια κρατα 2 μερες το πολυ.
Βεβαια δεν ειχα κανει εξετασεις για να ειμαι και σιγουρος, αλλα το εμβολιο δεν το κανω, θελουν δεν θελουν οι γονεις μ!
Παράθεση

Evris7

Διάσημο Μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O Evris7 έγραψε: στις 15:53, 19-11-09:

Δείτε αυτό. Λέει για τον ιό της γρίπης. Πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=gEVv2Sqc1uU&feature=player_embedded[/ame]
Παράθεση

Alexl1996

Περιβόητο Μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

O Alexl1996 έγραψε: στις 16:50, 19-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
εχω να πω, πως εγω μαλλον ειχα γριπη τον χοιρων.
τον οκτομβριο ημουν αρρωστος 4 μερες, ενω συνηθως δεν αρρωσταινω οκτομβριο κ παντα η αρρωστια κρατα 2 μερες το πολυ.
Βεβαια δεν ειχα κανει εξετασεις για να ειμαι και σιγουρος, αλλα το εμβολιο δεν το κανω, θελουν δεν θελουν οι γονεις μ!
Συμφωνω... Ουτε εγω θα το εκανα... Ετσι φιλε!!!
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 17:01, 20-11-09:

Εμένα επειδή η μανα μου ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου, μας έχει φάει τα αυτιά να εμβολιαστούμε για να μην την κολλήσουμε. Μπούρδες. Δεν εμβολιάζομαι για μια ιωσούλα.
Το μόνο που μου έχει κάνει αυτή η γρίπη είναι να μου χαρίσει ώρες γέλιου με τη γελοιότητα και την κινδυνολογία τους.
Παράθεση

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

H myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H myrto.s έγραψε: στις 17:08, 20-11-09:

Ναι αλλα αν κολλήσεις και κολλήσεις και τη μάνα σου?
Παράθεση

qwertyuiop (Γιώργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,556 μηνύματα.

O qwertyuiop http://brizolaki.blogspot.com/ έγραψε: στις 19:40, 20-11-09:

Δε θα πάθει τίποτα. Εδώ είχε περάσει ανεμοβλογιά 3 εβδομάδων πέρσι και δεν έπαθε τίποτα. Είναι σκληρό καρύδι, ορισμένες φορές το "ευπαθείς ομάδες" δεν αποδίδεται σωστά. :p
Παράθεση

Leo_777 (Leo)

Νεοφερμένος

Ο Leo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ξύσιμο και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O Leo_777 έγραψε: στις 19:52, 08-12-09:

γνωμη μου ειναι οτι το κρατος δεν θα επρεπε να ειχε αγορασε 16 * 10^3 εμβολια και να τα διαθεσει στουσ πολιτες ετσι απλα, διοτι ετσι τα πληρονουμε ολοι σαν φορολογουμενοι.
ενοειται πωσ πρεπει ο κοσμοσ να εχει προσβαση στο φαρμακο αλλα κατεπιλογην. στο κατω κατω δεν το χρειαζομστε ολοι (μοναχα τα ατομα που ανηκουν στισ ευπαθεισ ομαδεσ πχ μωρα, ηλικιομενοι ,παθωντεσ χρωνιων παθησεων οπωσ aids, ασθμα κτλ)
btw πιο πολλοι ανθρωποι πεθαινουν αιτισιοσ απο την κανονικη γριπη παρα απ αυτην των χηρων, ειναι ολα συνομωσια για να πλουτιζουν οι φαρμακευτικεσ.
Παράθεση

constantine10346 (Κωνσταντίνος)

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O constantine10346 έγραψε: στις 19:13, 13-12-09:

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a...12/2009_313014

3 νέοι θάνατοι χωρίς υποκείμενα νοσήματα???:!:
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια