Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,989 μέλη και 2,479,284 μηνύματα σε 78,969 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 190 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σοφά λόγια που είπαμε ή ακούσαμε

archaios19 (Βαγγέλης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O archaios19 έγραψε: στις 13:31, 05-09-18:

Στην πολύ εύστοχη και επίκαιρη ανάρτηση του pluton, θα προσθέσω την υπογραφή μου!

''Μονάχη έγνοια η ΓΛΩΣΣΑ μου στις αμμουδιές του Ομήρου'': Ελύτης

Η γλώσσα μου και κάθε άλλη γλώσσα στην οποία έχει θεμελιωθεί η σύγχρονη Ευρώπη, της οποίας είμαστε κάτοικοι και επιθυμούμε να είμαστε πολιτισμικοί μέτοχοι! Αυτό να έχουμε κατά νου!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Angelique.

Επιφανές Μέλος

H Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,588 μηνύματα.

H Angelique. ★. *. • ○ ° ★☾★ °:. *. • ○ ° ★☾ έγραψε: στις 10:25, 13-03-19:

Το σπουδαίο δεν είναι ν’ αλλάξουμε τη ζωή μας, ονειροπολώντας μιαν «άλλη», αλλά να κάνουμε να λαλήσει τούτη η ζωή, όπως μας δόθηκε, την καθημερινή, την ταπεινή, την ανθρώπινη, όπου το καθετί που μπορούσε να γυρέψουμε πρέπει να υπάρχει.
~ Γιώργος Σεφέρης
4
1
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14,814 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 18:15, 13-03-19:

"Κανένα τέλος δεν έρχεται με άδεια χέρια"
Κική Δημουλά
1
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,707 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Sueña con un mundo mejor έγραψε: στις 19:02, 13-03-19:

Ένα όνειρο είναι μονάχα ένα όνειρο . Ένας στόχος είναι ένα όνειρο με σχέδιο και προθεσμία .
Harvey Marckay.
Παράθεση

ilias90

Νεοφερμένος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O ilias90 έγραψε: στις 00:13, 19-03-19:

Παράθεση

Ευρωπη

Νεοφερμένος

H Ευρωπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Ευρωπη έγραψε: στις 21:54, 12-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Το έχω σκεφθεί από πολλά χρόνια στον χώρο εργασίας μου με μερικά πρόσωπα που δεν μπορείς να συνεννοηθείς:
"Καλύτερα να έχεις να κάνεις με ένα κακό άτομο, παρά με ένα ηλίθιο"
Γιατί με τον κακό μπορείς να συνεννοηθείς, και ξέρεις στο κάτω-κάτω τι πρέπει να προσέχεις από αυτόν, αλλά ο ηλίθιος είναι απρόβλεπτος και δεν μπορείς να βρεις άκρη, ούτε και το δίκιο σου σε κάποιο ζήτημα, γιατί θα "απαλλάσσεται λόγω βλακείας" και θα σου πουν και στο τέλος οι άλλοι: "Ας πρόσεχες"
Έχεις πάθει κακό από "ηλίθιο" και κακό από "κακό" και μπόρεσες να τα συγκρίνεις αυτά τα δύο κακά και βρήκες πως το κακό που σου έκανε ο "ηλίθιος" ήταν πιο μεγάλο από το κακό που σου έκανε ο "κακός";

Η αγάπη και η ελευθερία κατοικούν σε δύο διαφορετικά σπίτια. Είναι βέβαια σπάνιο να είναι πάντα μονιασμένες αυτές οι δυο γειτόνισσες, αλλά όταν το καταφέρνουν γίνονται δημιουργικές.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 13-10-19 στις 01:02. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

ilias90

Νεοφερμένος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O ilias90 έγραψε: στις 21:57, 13-10-19:

'Μιλούν όσοι δεν ξέρουν και όσοι ξέρουν, σιωπούν'

Λάο Τσε
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες