Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,456 μηνύματα σε 78,980 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 541 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Aποτυχημένες αγορές! (Κλαίω τα λεφτά μου thread...)

carpe_nochtem

Διάσημο Μέλος

H carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.

H carpe_nochtem fight the nothingness έγραψε: στις 19:14, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Angelicaa<3
Ένα πρωινό που ήμουν σε πλοίο και ήμουν άυπνη -είχαμε πάει πενθήμερη- και είχα ξυπνήσει με νεύρα και ήθελα καφέ, είχαν μόνο γαλλικό καφέ ο οποίος ήταν ό,τι χειρότερο και πιο πικρό έχω πιει στη ζωή μου!! Του έριξα γαλατάκια, ζαχαρίτσες μπας και γίνει κάτι αλλά τίποτα! Και έκανε και 3$! Αλλά δεν είναι τα λεφτά το θέμα -αν και απαράδεχτο που έκανε 3$ αυτό το παρασκεύασμα-, όσο το γεγονός ότι πλήρωσα για κάτι που ούτε στον εχθρό σου δεν είναι να το δώσεις!
Χοχο,είναι που δεν έχεις πιει αηδία καφέ με 5-6 ευρώ στα αεροδρόμια.
2
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,161 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 19:37, 28-07-13:

1) Ενα bluetooth headset απο το Πλαισιο το οποιο ειχε απιστευτα κακης ποιοτητας ηχο που δν το χρησιμοποιησα παρα μονο 5-6 φορες. Κοστος 25€
2) Ενα σετ ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικι Turbo-X απο τα οποια χρησιμοποιω μονο το ποντικι γιατι το πληκτρολογιο καταναλωνε περιπου 4 μπαταριες καθε 2-3 μερες. Κοστος 34€.
3) Μια μακρυμανικη μπλουζα στυλ πολο που επειδη δν φοραω μακρυμανικες μπλουζες την φορεσα λιγοτερες απο δεκα φορες και τωρα την χαρισα στον πατερα μου, κοστος 40€
4) Το κορυφαιο ηταν ενα κινητο LG με Android που ειχε τοσο φρικτη οθονη που δεν ανταποκρινοταν χωρις να βαλεις νυχι, το κοστος ηταν 90€ σε προσφορα και τελικα το πουλησα σε καποιον 40€ στο eBay, μαλλον με βριζει ακομα.

Καλα για μικροπραγματα οπως καφεδες, σνακ κλπ υπαρχουν απειρα παραδειγματα, απλα τα πιο τσιμπημενα εβαλα.
1
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 19:47, 28-07-13:

αποτι βλεπω ειστε ολοι γατακια στις αποτυχημενες αγορες εγω ειχα αγορασει γκιμπσον κιθαρα κ στον χρονο σταματησα να παιζω οποιος γνωριζει απο κιθαρες καταλαβαινει το μεγεθος της αποτυχημενης αυτης αγορας
Παράθεση

Let.It.Go:\ (μακ*)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε: στις 19:58, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από anwnymos
αποτι βλεπω ειστε ολοι γατακια στις αποτυχημενες αγορες εγω ειχα αγορασει γκιμπσον κιθαρα κ στον χρονο σταματησα να παιζω οποιος γνωριζει απο κιθαρες καταλαβαινει το μεγεθος της αποτυχημενης αυτης αγορας
καλέ...αυτές είναι πανάκριβες
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 375 μηνύματα.

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 20:06, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Let.It.Go:\
καλέ...αυτές είναι πανάκριβες
ειναι ειναι
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μακ* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 105 μηνύματα.

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε: στις 20:07, 28-07-13:

απαιτώ να ξαναρχίσεις να παίζεις. ΤΩΡΑ
Παράθεση

anwnymos

Δραστήριο Μέλος

O anwnymos after a mindfuck έγραψε: στις 20:11, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Let.It.Go:\
απαιτώ να ξαναρχίσεις να παίζεις. ΤΩΡΑ
παει πεταξε το πουλακι τωρα την εχω βαλει σε αγγελια για πουλημα
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Let.It.Go:\ Yup. I' m fucking crazy. έγραψε: στις 20:15, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από anwnymos
παει πεταξε το πουλακι τωρα την εχω βαλει σε αγγελια για πουλημα
αν την αγοράσουν θα πιάσεις γερά λεφτά...άντε και καλό πούλημα!
1
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε: στις 21:38, 28-07-13:

Ένα παντελόνι με λεπτό ύφασμα, που το φόρεσα 4 φορές μόνο και επίσης μου κόντεψε, αλλά το έκοψα και το έκανα σορτς 8)
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε: στις 22:04, 28-07-13:

Ένα ποντίκι (υπολογιστή ). Την ίδια μέρα χάλασε κι όλας, έπρεπε να δώσω λίγο πιο πολλά να πάρω μάρκα και θα είχα γλιτώσει χρήματα.
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Περιβόητο Μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε: στις 22:15, 28-07-13:

οταν ημουν 7 χρονων ειχα παρει κατι στρατιωτακια για να παιζω και σε μια μερα σπασαν
δεν ξερω αν εφταιγα εγω αλλα στενοχωρηθηκα
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε: στις 22:18, 28-07-13:

Αυτο που θυμάμαι τώρα είναι πως λίγο πριν φύγω για χριστούγεννα, έχοντας κυρίως χρήματα για το ταξίδι κλπ πήγα να εφοδιάσω με πράγματα χριστουγεννιάτικα πες για κάποιον που θα έμενε πίσω μου έτσι σαν χαρά που αν και θα καθόταν για χριστούγεννα πίσω τουλάχοστον θα είχε λίγο το άρωμά τους. Και μέσα στα άλλα (τσουρέκια, κρασιά, μελομακάρονα, σοκολάτες αγιοβασιλιάτικες.. ) πήρα κι μια σοκολάτα ρόφημα η οποία έγραφε στο ράφι 5+ και στο ταμείο ανακάλυψα μετά την πληρωμή πως τελικά έκανε κάπου 18+ και κει καταράστηκα την ώρα και τη στιγμή αυτού που της άλλαξε ράφι.

Αυτό θυμάμαι τώρα επειδή έγινε και τα τελευταία χριστούγεννα.
Αποτυχημένες αγορές ήταν πάντα παππούτσια μου. Γιατί οτιδήποτε άλλο το πιλατεύω πιο πολύ αλλά το παππούτσι όταν αρχίζω ακι το χρησιμοποιώ καταλαβαίνω πόσο άνετο είναι ή όχι οπότε αν δεν με βολέψει διακοσμεί την παπουτσοθήκη μέχρι να τα δώσω.
Έχω πάρει και 60 και 90 παπούτσια έτσι και κατέληξαν σε άλλον. (ευτυχώς το τελευταίο μου λάθος με παπούτσια έγινε πριν 5 χρόνια! )
Παράθεση

valeria..

Νεοφερμένος

H valeria.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H valeria.. έγραψε: στις 15:39, 05-09-13:

Έχω παρει αρκετες φορες πραγματα π.χ ρουχα,ηλ.συσκευες κ.α
που τελικα δεν αξιζαν τα λεφτα τους και στεναχωρηθηκα επειδη με
αυτα τα λεφτα θα μπορουσα να παρω τιποτα αλλο (οχι βεβαια
κλαματα).Μετα σκεφτομουν οτι δε θα ξαναβιαστω οταν θα
αγορασω κατι αλλα παλι τα ιδια κανω.
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 23:37, 12-09-13:

ήθελα να πάρω ένα διαφανές μανό (το πιο φθηνό εννοείται) και είδα ένα που έλεγε 1.90, μια χαρά!! πάω στο ταμείο και μου λέει 4.90!!! παναγία μου σκέφτομαι, αλλά το πήρα, τι να έκανα; θα είναι καλό σκέφτηκα! και μετά στο σπίτι κοιτάω την απόδειξη και τελικά δεν ήταν μανό, ήταν αφαιρετικό παρανυχίδων
πάνε 5 ευρώ για ένα χαζόπραγμα...αλλά το χρησιμοποίησα εννοείται, αφού υπάρχει
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 4,449 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 16:11, 13-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
ήθελα να πάρω ένα διαφανές μανό (το πιο φθηνό εννοείται) και είδα ένα που έλεγε 1.90, μια χαρά!! πάω στο ταμείο και μου λέει 4.90!!! παναγία μου σκέφτομαι, αλλά το πήρα, τι να έκανα; θα είναι καλό σκέφτηκα! και μετά στο σπίτι κοιτάω την απόδειξη και τελικά δεν ήταν μανό, ήταν αφαιρετικό παρανυχίδων
πάνε 5 ευρώ για ένα χαζόπραγμα...αλλά το χρησιμοποίησα εννοείται, αφού υπάρχει
Αν δεν το θες θα σου έλεγα να μου το δώσεις.
Γαμώ-το-καταναλωτικό-μου-δαιμόνιο- πάρτ (δε θυμάμαι)
Μία μπλούζα από ένα μαγαζί στο Παρίσι.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,895 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε: στις 16:47, 13-09-13:

ένα ψηφιακό ρολόι 20 Ε που έχανε πολύ
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,660 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε: στις 17:55, 13-09-13:

Μια φιλη μου πηγε στην ιταλια και της ζητησα να μου φερει μια ιταλικη σημαια μικρουλα, και πηγε και μου εφερε μια τεραστια πιο μεγαλη απο την κουβερτα μου.. με αυτην σκεπαζομαι :p και της χρωσταω ακομα 8 ευρωω
Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε: στις 21:06, 13-09-13:

Εγώ σχετικά δεν κάνω αποτυχημένες αγορές,αλλά τα πιο πολλά λεφτά που χάλασα τζάμπα ήταν για το playstation 2 το οποίο έχει πιάσει αράχνες , γ'αυτό εγώ δεν ξανά πήρα ηλεκτρονικό γιατί δεν πολύ θέλω αλλά και ξέρω ότι αν πάρω κάτι θα κάνει παρέα το playstation
1
Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 689 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε: στις 15:12, 15-09-13:

1 φουστάνι 70 ευρώ που πήρα για την βάφτιση του ξαδέρφου μου(2 χρόνια πριν )
1 φορά το έβαλα μόνο..αλλά τώρα που το σκέφτομαι ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,221 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε: στις 15:34, 15-09-13:

Ειχα παραγγειλει κατι προφυλαξεις για την οθονη του κινητου μου απο Γερμανια -_-. Ηταν ΜΑΠΑ. Ξεκολλουσαν σχεδον σε μια μερα! Ετσι την πατησα και με εναν φορτηστη που ειχα παραγγειλει για το λαπτοπ
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος