Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,992 μέλη και 2,479,513 μηνύματα σε 78,982 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 107 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Windows 7

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O randy1989 έγραψε: στις 15:32, 02-11-09:

Εμένα δεν μου λέει τίποτα σδτην επαννεκίνηση. Γίνεται χωρίς να πατήσω τίποτα άλλο παρα μόνο το κουμπί της επανεκκλίνησης. Το ίδιο και στην εκκίνηση.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 15:35, 02-11-09:

Δοκίμασε delete
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O randy1989 έγραψε: στις 15:36, 02-11-09:

Μα πότε να το δοκιμάσω/Δεν σταμτάει πουθενά...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.

O Silent_Killer έγραψε: στις 15:41, 02-11-09:

Ας μην σταματάει....ανοίγεις το pc και μετά πατάς(αμέσως) συνέχεια το delete...ξανα,ξανα,ξανα και πάει λέγοντας...
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O randy1989 έγραψε: στις 15:58, 02-11-09:

Ωραια. Μου έχει αυτές τις επιλογές.Πρεπει να τις βάλω σε μια σειρά.
ATAPI CD-ROM
HDD...
FLOPPY DRIVE
IDE:Optiarc DVD RM
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 16:17, 02-11-09:

Για δοκίμασε το 1
-----------------------------------------
και μην ξεχάσεις να κάνεις save
Το cdrom 1ο και άσε τα υπόλοιπα όπως είναι!
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O randy1989 έγραψε: στις 16:31, 02-11-09:

Ok, αλλά μήπως σε όλο αυτό φταίει επειδή κατέβασα την 64 bit Version? να κατεβάσω την 32?
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 16:33, 02-11-09:

Να προτείνω κάτι;Κατεβάζεις από την αρχή την κανονικά έκδοση 32bit γιατί με την αναβάθμιση το pc θα είναι ρδελούμπο
Αλλά κανονικά πρέπει την 32 αν έχεις 32..
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O randy1989 έγραψε: στις 16:42, 02-11-09:

Windows7_Ultimate_ISO_32bit.iso Αυτό κατεβάζω. Γίνεται να κατεβάσω κάτι από το Internet που να μου ζητάει μίονο ένα Product Key και να τελειώνουμε? Ούτε αυτό με το BIOS έκανε κάτι...
Το λέω επειδή και τα Vista που έχω τώρα είναι 32 bit...
Παράθεση

Silent_Killer (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O Silent_Killer έγραψε: στις 16:49, 02-11-09:

Απ'ότι κατάλαβα εσύ κατεβάζεις την αναβάθμιση ή όχι;....γιατι με 200 είναι μόνο η αναβάθμιση...
Παράθεση

randy1989 (Κώστας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O randy1989 έγραψε: στις 16:56, 02-11-09:

Nαι την αναβάθμιση. Τέλος πάντων. Τι να κάνω? Υπάρχει τίποτα από το internet σαν αυτό που σου είπα? Αν κατεβάσω το κανονικό τι θα γίνει?
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 02:44, 17-11-09:

Μόλις αγόρασα netbook samsung με windows 7 starter από Αγγλία. Τα windows μοιάζουν πολύ με τα vista, συνεπώς είναι πολύ οικεία (και βαρετά ). Αυτό που με ενοχλεί όμως αφόρητα (σε σημείο που σκέφτομαι να πουλήσω το netbook) είναι πως στην έκδοση starter ΔΕΝ μπορείς να αλλάξεις το desktop wallpaper!! Ψάχνοντας λίγο βρήκα κάτι (υποθέτω ημιπαράνομες) αλχημείες για να το αλλάξω, αλλά δεν έχω και πολύ διάθεση να τις εφαρμόσω. Αποκλείεται όμως από την άλλη να μείνω με αυτό το ελεεινό μπλέ φόντο με τα παράθυρα των windows πάνω! Οι άνθρωποι είναι αστείοι: απ' όλα τα features, αυτό έπρεπε να αφαιρέσουν;;!!
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 02:53, 17-11-09:

Βρε είσαι σίγουρη;
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8,690 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 03:07, 17-11-09:

Aπολύτως. Δες εδώ.
1
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:14, 18-11-09:

Και όμως η Kajira έχει δίκαιο. Και η πλάκα είναι ότι τα starter δεν είναι πιο ελαφριά. Λογικά τα βάζουν στα netbook επειδή είναι πιο φθηνά.
2
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 568 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 09:38, 18-11-09:

Ενω τα netbooks σηκωνουν ανετα μεχρι και 7 Ulitmate,αφου τα 7 (σε ολες τις εκδοσεις) τρεχουν μια χαρα και με 1 GB μνημη.
2
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 23:49, 19-11-09:

Προσοχή, για 64bit καλό είναι υπάρχουν 2GB ram
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,647 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε: στις 16:24, 25-11-09:

εχω βαλει 6 γιγα στον υπολογιστη μου...(μονο που τα xp μου δειχνουν 3.25..
επαρκουν για το μελλον ελπιζω..

η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup...

στο e-shop τα εχουν 119 ευρω... δεν πουλανε καν τα retail...πρακτικα δεν υπαρχει διαφορα...

εσυ που τα χεις βαλει εχεις προβλημα ασυμβατοτητας σε βασικα προγραμματα?

επισης κανουν αυτο το συνεχες τακτοποιημα των αρχειων για τη search υπηρεσια του λειτουργικου..δηλαδη αυτο που λειτουργει συνεχεια ο δισκος και τρεχει ενα search indexer απο πισω?εγω απενεργοποιησα την καινουρια υπηρεσια ..που μπηκε με τις αναβαθμισεις στα xp που εχω..

ελπιζω να καταλαβες τι εννοω..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 25-11-09 στις 16:40.
1
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:44, 26-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup...

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 51 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 568 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε: στις 16:20, 26-11-09:

η καλυτερη εκδοση νομιζω ειναι τα windos 7 pro...οχι υπερβολικα σαν τα ultimateαλλα υποστηριζουν 192gb ram εναντι 16 των home premium και εχουν πληρες backup.....
Aυτα τα βαρυγδουπα περι 192 GB μνημης,εμενα δε με συγκινουν - και αλλωστε αυτο το νουμερο ποτε τα 7 δε θα κληθουν να το αποδειξουν στην πραξη,γιατι απλουστατα α) δεν υπαρχουν μητρικες που να υποστηριζουν τοση μνημη και δεν αναμενεται στα επομενα 2-5 χρονια που τα 7 λογικα θα υπαρχουν να υπαρξει τετοια θεαματικη προοδος στις μητρικες και β) σε το πολύ 5 χρονια,λογικα τα 7 θα αντικατασταθουν απο κατι καλυτερο,οποτε παλι δε θα κληθουν να δωσουν εξετασεις για τη ram.
στο e-shop τα εχουν 119 ευρω... δεν πουλανε καν τα retail...πρακτικα δεν υπαρχει διαφορα........
Η διαφορα ειναι στα retail η αδεια ειναι επεκτασιμη: δηλ. εχεις το δικαιωμα να τα εγκαταστησεις και σε ενα desktop και σε ενα laptop.Τα ΟΕΜ εχεις δικαιωμα να τα (επαν)εγκαταστησεις μονο στον υπολογιστη με τον οποιο τα αγορασες.
εσυ που τα χεις βαλει εχεις προβλημα ασυμβατοτητας σε βασικα προγραμματα?
Προβλημα ασυμβατοτητας δεν εχω παρατηρησει.Τα 32 μπιτα προγραμματα (η πλειοψηφια δηλ) τρεχουν μια χαρα ακομα και στο 64-μπιτο 7.
επισης κανουν αυτο το συνεχες τακτοποιημα των αρχειων για τη search υπηρεσια του λειτουργικου..δηλαδη αυτο που λειτουργει συνεχεια ο δισκος και τρεχει ενα search indexer απο πισω??
Δεν το εχω παρατηρησει για να ειμαι ειλικρινης. Εξαλλου ειναι κατι που δε με απασχολησε ποτε,δεδομενου οτι τη λειτουργια αναζητησης δεν την εχω τρεξει στα τοσα χρονια Windows παρα ελαχιστες φορές.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Microsoft Windows Live Messenger - Από emufear
      Το θέμα έχει λάβει 488 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-01-13 στις 23:52.
    • Η Microsoft αποσύρει τον Windows Live Messenger - Από Johnnaousa
      Το θέμα έχει λάβει 36 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-11-12 στις 10:23.
    • Microsoft Windows Vista - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-08-10 στις 18:36.
    • Microsoft Windows Server - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Microsoft.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-11-08 στις 23:28.
    • [Windows Phone] To νέο Windows Mobile 6 παρουσιάζει η Microsoft - Από Hunter
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συσκευές κινητής τηλεφωνίας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-08-07 στις 23:08.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα